Adventní kalendář - od rodičů nebo od prarodičů?

ammp
27. lis 2018

Dobrý večer, prosím Vás o radu, jak byste řešili situci... Asi před 14 dny jsem vymýšlela adventní kalendář, našla jsem inspiraci na internetu s tím, že takový kalendář vyrobím (ušiju). Objednala jsem si na to látky a další materiál. Jenže po týdnu přišla tchýně a ukázala mi v mobilu, že koupila mojí dcerce adventní kalendář v Lidlu. Tak jsem jí odpověděla, že jsem si už objednala věci na výrobu... tento týden mi řekla, že napekla a nazdobila do něj perníčky a jak to tedy bude, jestli už já jsem vyrobila ten svůj... Nevím, co s tím. Upřímně, nejraději bych bývala byla, kdyby žádný nekoupila a třeba se se mnou pobavila, čím ho naplníme. Já chtěla koupit čokoládu a nakresilt do něj obrázky, ale tchyniny perníčky tam také ráda dám. Mám ale problém s tím, že jsem prostě ten kalendář chtěla vyrobit :-/ Jenže teď už mne to celé připadá bezvýchodné, protože ať ho udělám nebo neudělám, tak z toho nemám dobrý pocit... Prosím, jak byste to vyřešili Vy? Děkuji

alesiaps
27. lis 2018

Ahoj, vyrob svůj. Je to dle mého názoru od srdce a jednou tvá dcerka ocení, že si maminka dala tu práci s vlastní výrobou, což musí tchýně pochopit. A pokud její perníčky uvítáš, dej je do svého kalendáře na střídačku s tvým nápadem. 😉

xxx3d
27. lis 2018

@ammp ahoj, já bych v tom problém neviděla, prostě doma bude mít ten od tebe, a u babičky ten, co jí koupila v Lídlu.

ahyt
27. lis 2018

Dcera dává svým holčičkám/ mým vnučkám/ doma vyráběný adventní věnec a já také doma pro ně vyrábím a ve čtvrtek jim ho vezu.Dám ho potajmu dceři a vnučky tedy budou otvírat jak od mě/ i dědy/tak od rodičů.Prostě každá každý den 2 okénka.A to na Mikuláše ještě od nás každá dostane další adv. kalendář,naplněný zdravými tyčinkami,ten jsem už koupila,nevyráběla.

ahyt
27. lis 2018

proboha-adventní kalendář 🙂🙂,ne věnec

miba10
28. lis 2018

Ted asi otázka mimo misu, ale věci na ten adventní kalendář jste koupili podle toho co se vám líbilo po kusech nebo v sadě? Případně kde prosím. Já bych ho chtěla pro netere. Dcerka je na to ještě malinká, tak ta ho bude mít příští rok

makronka222
28. lis 2018

Vyrob si svuj. Doma jich muzete mit treba 10. Vzdyt je to jedno.

klea81
28. lis 2018

A proč nemůže být oba dva? 😉

mates133
28. lis 2018

Ja to chapu,myslím že dva trochu ztrácí to kouzlo,ale tak určitě zalezi na povaze ditete..resili jsme mockrat.Kalendare nam nenosi jen babicka,ale i kamaradky a co s tim pak..byly roky,kdy se sesly treba 4.ja bych asi pouzila svuj kalendar a pernicky od tchyne,pokud ti prijdou jako dobry napad..a ten koupeny od ni bych se s ni dohodla a schovala treba na pristi rok,ono kdyz treba pak clovek ma druhe mimi,nebo chodi do prace a neni tolik casu,tak neco takoveho najednou uvita 🙂

jana_vondruskova
28. lis 2018

Dcery maji kalendar ode me a my s manzelem mame ten cokoladovy od babicky. Taky se tesime na Vanoce 😉

jaja01k
28. lis 2018

Vyrob kalendář, dej do něj co chceš plus pár perníčků od tchýně. Vem si od tchýně i čokoládový kalendář a snězte si ho s manželem.

ester_davidova
28. lis 2018

Dobrý den, jak vám rozumím! U nás je situace taková: já říkám babičce (tchýni), že budu dělat kalendář a za týden mi píše sms, že dělá pro chlapečky balíčky s peníčky jako adventní kalendář a že to posílá poštou: ve mě to vře, ale protože nám pomáhá s hlídáním, když mi vypadne a já musím do práce - tak jsem procedila, že je to skvělé, že mi tedy ušetřila letos práci. Zdá se to prkotina, ale tohle se děje stále: tak třeba - měsíc zpět měl malý druhé narozeniny, vyprávěla jsem, co budeme kupovat my, mj. pozorovací knížku o Krtkovi, na druhý den jsem ji zahlédla ve výloze při společné procházce a tak to babičcce ukazuji, že to je ta, co se mi líbí a co chceme pro syna... a pár dní na to nadšená sms zpráva, že koupila tu príma knížku synovi k narozeninám. Já jsem přesvědčená, že to dělá naschvál, manžel říká, že je prostě stará a že to bude horší....

a můj pohled: vyzbrojit se pochopením a zhodnotit situaci. Pokud je kalendář takový ten čokoládový, vzala bych ho a snědla/nechala sníst kolegyně v práci, nebo bych dala váš ráno a čoko odpoledne?

Pěkná rada je i od jaja01k🙂

xxx3d
28. lis 2018

@ester_davidova vím, že nejsi autorka diskuze, ale snad to nevadí, když se tě zeptám, proč je takový problém, aby dítě, děti měly kalendáře dva?

xxx3d
28. lis 2018

Jako chápala bych to asi u situace - dva stejný kalendáře, ale i tak... záleží na podání.

penelopaw
28. lis 2018

Rozhodně bych nerezignovala na výrobu vlastního, protože pak by Tě to mrzelo ještě víc. Udělala bych ho a buď dala dětem oba nebo se dohodla s tchýní, že její perníčky dáš na střídačku se "svými" věci do toho svého. Popř. jak tu padlo, jeden kalendář může být u vás a druhý u babičky, dítě se pak bude ot o víc těšit na rozbalování. I když bych asi neviděla i nic špatného na tom, že budou doma kalendáře dva, v každém něco jiného a obojí bude překvapení. Ale chápu Tvé pocity, asi bych to měla taky tak. Zas na druhou stranu, pro tchýní jsou to vnoučata, má je ráda a taky pro ně chce něco udělat, takže ona to zase může cítit podobně jako Ty s tím, že jí jako babičce není umožněno děti obdarovat něčím, čím jim chce udělat radost. Proto bych asi dala oba kalendáře s tím, že budete spokojené obě a děti budou spokojenější, protože budou moct rozbalovat každý den dvě okénka 🙂. S tchýní se pak můžete domluvit, že příští rok to spácháte společně... Každopádně já to mám doma taky, nejen od tchýně, ale hlavně od své mámy, ta se zásadně neptá a rovnou kupuje a obdarovává, bez ohledu na to, jestli něco identického nemáme pro děti i my :-X. Můj postoj je takový, že jsou to MOJE děti a já bych primárně měla rozhodovat co a od koho dostanou 🙂), ale jak jsem psala výše, až jednou budu v pozici babičky, tak by mne asi taky mrzelo, kdyby mi někdo zakazoval, jak děti rozmazlovat a jak jim dělat radost, když by to byla má jediná vnoučata a poslední legální cesta jak si jako dospělý užít s malým dítětem. Proto bych pak zkusila celou situaci s tchýní vykomunikovat, aby ani jedna z vás z toho neměla blbý pocit a nebyla uražená, protože takovéhle malichernosti dokážou otrávit společné vztahy naprosto spolehlivě. Držím palce, ať to vyřešíš ku své spokojenosti a zbytečně se tím netrápíš 😉. (popř. ještě zkus požádat o vyslovení názoru manžela, chlapi kolikrát tohle tolik neřeší jako my a třeba ti jeho úhel pohledu pomůže nemít z toho špatné pocity 😉)

ester_davidova
28. lis 2018

@xxx3d může jich mít třeba deset - ale to už ztrácí to kouzlo, to těšení a šimrání. A taky to pro maminku ztrácí to kouzlo, kdy děti otvírají překvapení od ní... chápu, že je zklamaná.

Pokud se ptáte konkrétně na moji situaci, nejde o dva kalendáře, jde o to, že babička se mě neustále snaží předehnat, být první - a mám pocit, že to dělá naschvál. Na jaře takto zase málem koupili kolo pro staršího, přesto, že jsme jim s manželem několikrát vyprávěli, že mu ho pořídíme...naštěstí děda zavolal kvůli tomu, jak je syn vysoký a tím se to odhalilo. Proč to dělá, chm, asi chce být lepší než já. Moje maminka se vždy zeptá, než něco pořídí, poradí se a většinou se nějak doplníme. Ale to už je jiná diskuze.

xxx3d
28. lis 2018

@ester_davidova nevím no, já na tohle koukám jinak, když jsme byli s bráchou malí, dostávali jsme adventní kalendáře od našich i od babi s dědou a bylo to fajn, mít jednou tolik okének k otevření 🙂 proto tohle neberu jako pohromu

co se týká "schválností" tak ty chápu jako málokdo jinej 🙂 i když je to nadnesený, to je jasný. Máti mi dělá pořád něco od doby, co se mi malej narodil. V podstatě to už neřeším, i když mě to nebetyčně píp píp píp. Řeknu to manželovi, vyčistím si hlavu a i když se snažím nic neříkat, co bych malýmu chtěla koupit, udělat, vyrobit, zcela vyhnout se tomu nedá. Chce být první. Tečka.

pabka
28. lis 2018

@ester_davidova
Holky, buďte přece rady, ze jim babička něco koupi a ještě to, co jste pro ne chtěly, vždyť je to bomba. Před par dny tu zas byla diskuze, ze babička koupi co maminka nechce. Jindy zas, ze babička nekoupí nic. Ony to ty babičky a zejména tchyne fakt nemaj lehký, nikdy se nezavdeci.
Co když to ta babička kupuje v dobrém, má radost, ze koupi něco co fakt chcete a zas je to špatně.... no nevím no. Mě by to třeba udělalo radost.

martinka_33
28. lis 2018

My jsme jako děti měly kalendářů víc, od babiček, od mámy.. Nikdy nám to nevadilo, naopak 😉 Takže jsem pro, aby měla oba 🙂

martinka_33
28. lis 2018

@pabka souhlasím s tebou, a už teď se děsím toho až jednou budu tchýně, Bůh ví jakou ochechuli si můj syn vezme... Jinak já z tchýně rostu skrz oslavy narozenin, zásadně mají děti dvě.. Tchýně nikdy nechce přijít na oslavu, kterou připravím, ale vždycky jim udělá svojí.... Nevadilo by mi, kdyby udělala oslavu, na kterou třeba pozve i moje rodiče a HLAVNĚ!! kdyby nechala termín na nás.. Na synovo druhé narozeniny jsem byla v práci, chtěla jsem oslavu další týden, ale tchýně si jí stejně udělala, beze mě.... To mě taky trochu mrzí ☹

balet
28. lis 2018

Dcera bude mit kalendare tri, nevidim problem v tom mit vic kalendaru. 😉

normalnimatka
28. lis 2018

bud jeden může mít u babičky, nebo holt jede bude jednoho dítěte a druhej druhýho....až bude dětí víc🙂 prostě tchýně chyba. měla to konzultovat dřív.

ammp
autor
28. lis 2018

Děkuji Vám za názory, ukážu je manželovi... myslím, že to dopadne tak, že udělám svůj kalendář a holt jestli babička udělá a daruje druhý, tak bude mít dcerka kalendáře dva, nezávisle na sobě, nebo když přijde babička s nabídkou dát něco do mého kalendáře, tak nepohrdnu... ale přesně, dekuji za podporu, kdybych totiž teď ten kalendář nevyráběla, tak by mne to prostě hodně mrzelo... mně totiž ani nenapadlo, že bych kalendář koupila, těšila jsem se na to od léta, že ho vyrobím, dcerce šiju i některé oblečení, penálek, kapsář, sem tam uháčkuji hračku, svojí mladší chci ještě do Vánoc udělat opici (vím, že se dá koupit za pár korun podobná v Tescu apod, ale prostě pro mne to je úplně o něčem jiném)... kalendář je pro mne na dlouhé přemýšlení, co chci, ale vlastní výroba tak na hoďku práce. Víc kalendářů mi moc smysl nedává, kalendář se sobama z Lidlu příliš neocením (narozdíl od perníčků, které tchyně prý chce dát dovnitř, to ano!), ale asi bude cesta ho prostě ten měsíc tady mít a holt dcerka bude mít letos dva, příští rok je ještě daleko, to asi zhodnotíme za rok..... já si totiž vymyslela, že dcerce udělám kapsičkový modrý s andílkem a dovnitř dám normálně čokoládu (kvalitní) a obrázky (mnou kreslené), druhé dcerce (má půl roku) udělám podobný za rok, ev. ještě plánujeme jedno mimi, tak bych prostě jen udělala zase další do série - až takhle to mám vymyšlené, žádné kupované z Lidlu mi do toho prostě nepasují... jinak u věcí to tak děláme, že co se mi nechce mít doma a dcerka to akceptuje, tak zůstane u babiček. Adventní kalendář u babi by byl bomba. Jenže se musí pravidelně vybírat, my jsme u babičky max. 1x týdně, bydlí od nás 30km..... manžel jako asi většina chlapů čeká, že se to vyřeší samo ...

priefi
28. lis 2018

@ammp tak ji dej oba, bude mit radost

mariti
28. lis 2018

taky jsem přesně toto řešila. děti budou mít můj a ten koupený použiji asi později, anebo ho někomu daruji.

merope
30. lis 2018

Pokud je dcerce do 5 let věku, tak může mít kalendářů, kolik chce. Co vím, tak synovci s neteří koupila babička každému asi 2-3 a snědli je v nestřežené chvíli za víkend 🙂.

zlatoja
30. lis 2018

Tak jen pro pobaveni, jestli babicka koupila stejny.... Dcera to sundala do 5 minut, manzel si myslel, ze je to na suchy zip.

petra123321
30. lis 2018

Já bych si nechala oba, náš malej má taky dva, jeden od nás a jeden od prababičky. U nás se to neřeší kdo co koupí. Prostě chtěla taky udelat malý radost, a nechala bych ji u toho. Vždyť budou Vánoce ❤

calvac
8. pro 2018

@ammp Ty se mas. Co ja bych vubec dala za prarodice. Jedna babi nechce znat ani jedno ze svych vnoucat,druha se objevi jednou za sto let. Nechce se ji s vnoucaty travit cas. Jak rada bych resila JEN adventni kalendar. ☹