Akceptovat partnerovu občasnou nevěru?

nandule20
27. bře 2017

Ahoj holky, zkusím to napsat co nejstručněji...
Jsme s partnerem 2 roky, rok jsme před tím byli milenci. Partner o 8 let starší, mě je 21, má 4 letého syna z manželství. Bohužel bydlíme ještě odděleně a celkem daleko od sebe, mé povinnosti zatím neumožnily přestěhovat se. V poslední době je v kontaktu s jednou slečnou, čím dál častěji.. Můj dobrý kamarád, kterému je přes 30 a má spokojené manželství mi tvrdí, že nevěra ke vztahu patří a to, že se nevidíme každý den, tak se prý nemám divit, kdyby chtěl někoho na sex a nemám se prý vůbec strachovat... Prý mu mám na férovku říct, zda chce se mnou být a navrhnout mu to, ať si občas užije, ale ať do toho netahá mě. To byl názor muže. Něco na tom asi je, v mnohém má i pravdu, ale zajímá mě i váš názor. Máte nějaká zkušenost, že jste partnerovi "dovolila" občasnou nevěru? Ať za účelem dlouholetého vztahu nebo v podobné situaci jako jsem já...

makyna9000
27. bře 2017

Nevera ke vztahu rozhodne NEPATRI, proc by jako mela??
Jinak muj partner ma absolutni volnost a svobodu - ma povoleno vse, ale neni takovy blbec, aby sel jinam - vi co ma doma 🙂)) a podvodem by o to samozrejme prisel.

a k ,,tvemu" muzi, pokud nejak nema zajem jit treba za tebou, kdyz ty za nim nemuzes, nesnazi se o vasi budoucnost, tak to asi neni az tak uplne tvuj partner. a dost by me odrazovalo to, ze byl schopen odejit od zeny a tak maleho ditete.

makyna9000
27. bře 2017

Pokud milujes, muzes odpustit.Ale zaroven taky plati, ze kdyby miloval i ON, tak nepodvadi.

leymea
27. bře 2017

No, ja bych neveru netolerovala. Mela bych problem to rozdejchat a hlavne manzelovi odpustit. Ted rikam, ze kdyby me podvadel ci podvedl tak bych ho kopla do prdele, ale nevim jak bych se opravdu zachovala. Ja memu chlapovi teda verim a nikdy nepremyslim, ze by byl s jinou. Ani me to nenapadne. Duvera je ve vztahu dulezita. A to, ze bych mu dala povoleni me podvadet? Ha ha ha, co to je za vztah potom? Pokud mu nejsem dost dobra a musel by chodit za jinyma tak o cem ten vztah je? Jako kdybych mu rekla: zlato dame sex? On: dneska jsem mel dve slecny, nech me odpocivat. Tak to by byla bomba 😀 kazdopadne nevera po dvou letech, deseti ci triceti. To je snad jedno ne? Jsem asi divna, ale nedokazu pochopit jak nekomu muze byt jedno, kdyby v padesati ho nekdo podvadel s tim, ze jsme spolu dlouho tak si musi skocit vrznout jinam. Kazdej to citi jinak, kazdej se rozhoduje jinak. Me osobne nevera vadi a byl by to i duvod k rozvodu. I kdyby po 20ti letech.

nellilie
27. bře 2017

@nandule20 Tak můj názor je asi takový: Osobně by mi nestálo za to riskovat jakýkoli nepříjemný gynekologický problém... Pokud jste ochotná se dělit o partnera tak je to čistě vaše věc. Když vám nevadí představa jak se obírá s jinačí babou a že tu svoji chloubu má jednu chvíli v jedné ďurce, pak zas druhé... no, mě by se z toho zrovna dobře nedělalo... Pak taky mohou přijít děti a to co nebyl problem najednou může být... Takže jak říkám je to vaše věc, já bych ale s takovým motýlem tedy fakt nebyla.

nandule20
autor
27. bře 2017

Všem děkuji za příspěvky. Ať jde o rady, zkušenosti nebo že si to zasloužím...
Já to vidím tak, že opravdu bych mu tu nevěru neakceptovala a promluvím si s ním, na čem jsem... Myslím si, že když o tom začnu, ihned mi bude tvrdit, že si prostě akorát píšou a nic víc v tom není. No, může to tak být, ale i nemusí. To jen těžko budu vědět.. Jestli nic z toho, pomalu se budu smiřovat s koncem.

nellilie
27. bře 2017

Chlapů je fůra, jestli ten současník stojí za houby tož vyměnit a nelitovat 🙂 to se mi to kecá..., hodně štěstí při hledání, přeji hodného a spolehlivého partnera 🙂

krucis
28. bře 2017

Nedovolila bych mu to. Kdyby se chtěl se mnou domluvit, že mu nestačím, že potřebuje zpestření, tak bych mu řekla, že dobře, ale na druhou stranu když já si najdu milence, také to nebude řešit... Myslím, že by na to alespoň ten můj nepřistoupil. Chlapi si totiž většinou myslí, že jsme jejich majetek, zatímco oni si mohou dělat co chtějí. Naštěstí s tím osobní zkušenost nemám a rozhodně bych to zažít nechtěla. Neříkám, že bych vztah hned ukončila, ale rozhodně bych mu to netolerovala. A když tak jak říkám - když můžeš ty, já taky...

A v tvém případě nevím, jestli tě stále nebere jako milenku nebo tak nějak nezávazně. Rozhodně byste si o tom měli promluvit. Pokud o takových důležitých věcech nemluvíte, je to začátek konce. Druhý prostě musí vědět jak to vidíš ty a jak se cítíš a na druhou stranu by tě mělo zajímat jak to cítí on. A nejde jen o tuhle situaci. Partneři si prostě musí sdělovat pocity a názory ať už se jedná o příjemné, nepříjemné nebo provozní věci.

shine2015
28. bře 2017

V 21 toto řešit mi přijde na hlavu....co budeš s takovým chlapem řešit ve 40ti???

Kdo s tím takto souhlasí ať se pak ve 40ti nebo i dříve nedivi a nehazi vinu na ostatní protože život si prave takovou toleranci a akceptováni nevěry atd vůbec v začátcích s doufánim ze se změní nebo i je kamarádky ze má ....Tvl pak holky nedivte ze jste samy s deckem bez peněz a bez chlapa

marimax
28. bře 2017

@anetka1701 .. s tim take souhlasim. Jen rikam ze je dulezity zjistit jestli to bylo opravdu chvilkove poblouzneni a uz se probral nebo opravdu se vyplati rozdelit rodinu pro stesti nekoho jineho. Taky rikam ze kdyz chlap se necha poblouznit je to chyba obou stran- nezlobte se nikdo na me ale chlapy jsou opravdu jednoduchy stvoreni a lechce manipulativni ale v pripade ze se kaje pak rikam ze laska v rodine je silnejsi nez cou.a!

anetka1701
28. bře 2017

@marimax to je fakt. Ale pořád jsem přesvědčená o tom, že pokud to praskne a ženská odpustí, tak to udělá zase... Chlapi jsou jednoduchý... Hele třeba mého muže pár let zpět chtěla dostat do postele holka, která, jak vím, je absolutně přesně jeho tip (vzhled, postava, sexuální preference - totálně všechno, prostě vysněná sex. partnerka). Dozvěděla jsem se to pár let nato od naší společný kamarádky. Nedal se. Poslal jí někam (a ona pak byla pěkně vzeteklá a všem to vykládala -tak to vím, nedokázala se vyrovnat s odmítnutím). To je pro mně láska. Neudržet se, píchnout si jinde a pak si sypat popel na hlavu, to láska není...

anelamates
28. bře 2017

@marimax Nesouhlasím. Takhle se nedá nevěra omlouvat, nedělej z chlapu nějaké nahlouplíky, kteří se nechají jen tak zmanipulovat do postele. To je blbost. Bud nechtějí , pak se může holka na hlavu stavět a nic z toho nebude, nebo jsou to zkrátka lumpi, a pak by šli i jindy. A děkuji pěkně, něco takového bych nechtěla. Ale myslím, že to se tu asi neřešilo jako prvotní. prostě a jednoduše - jestliže je zakladatelce 21, a řeší toto, tak jí radím pryč od něj a najít si někoho, pro koho budu od začátku ta jediná na světě a kterého nenapadne ( alespon ne ty první zamilované roky) řešit případnou budoucí nevěru.

kaja2016
29. bře 2017

@nandule20 Jako a proc si ma s kym psat? Muj manzel si "pise" tak akorat s kamaradkama z detstvi a jeste tak akorat, ze ji popreje k narozeninam a vymenej si fotky deti. Prijde mi to divny, kdyz si chlap pise s "kamoskou". Vubec nejake kamosky, ja na to neverim.... Prosimte vykasli se na nej, prijde mi to ztrata tveho casu, chlapovi musis verit a ne se ho ptat na to, co s kterou ma...ma ti byt oporou a davat ti pocit bezpeci...tohle mi teda neprijde, ze je ten pravej😉