Ako mám pômocť žene? Žiarlivosť, psychická porucha

nitrang
19. led 2011

Mojej žene býva často zle, veľmi zle. Podľa mňa je to chorobná žiarlivosť alebo nejaký druh psychickej poruchy. Podľa mojej ženy je v tom nevera, nedôvera alebo niečo podobne ktoré nie je vždy isté. Opisujem jej momentálny stav a proces vzniku.

Včera kontrolovala moje pracovné maily a videla presne toto: "Ok,uz nebudem zatial 🙂"
Je to mailová odpoveď od kolegyne z firmy na moje oznámenie viacerým kolegom že nemajú použiť určitý program na tvorbu PDF súboru.

Kvôli tejto odpovede sme už celý deň sa poriadne nerozprávali. Podľa mojej ženy táto odpoveď "nie je taká pracovná". Viac nekomentuje. Ale je to len začiatok. Dnes večer už nejedla s nami (máme dve deti), čo je pre mňa veľká tragédia pretože už viac ako 17 rokov večeriame spolu a viac ako 10 rokov ako rodinka.

Dnes večer sa stane čo sa opakuje už od 29/6/2009, keď toto zlo sa jej stalo prvý krát. Budeme sa rozprávať, o všeličom, ten rozhovor vedie moja žena, témy veľmi sa rýchlo menia a nemá žiadne súvislosti. Napr. prečo som ju mojej kolegyni nepredstavil v firme? Prečo som dával viac peniaz ako ostatní do zbierky pri príležitosti narodenín mojej inej kolegyne ktorá oslavovala niekedy po lete minulého roku. Prečo používam smailiky keď chatujem i nejakou ženou? Prečo si holím bradu keď idem do práce (tam kde sú ženy) a nie cez víkend keď som s manželkou doma (kvôli nej). Že mala pocit že nevykám s kolegyňami vo firme, podľa nej môže sa potýkať len s jednou kolegyňou ktorú pozná. Tento rozhovor môže trvať aj do 2h ráno.

Zajtra keď budem späť doma z práce, ako náhle vstúpim do dverí, prestane sa rozprávať, nesmeje sa, nejedáva spolu s rodinou. Nerobí práci v domácnosti, nečistí si zuby atď., nejedáva vôbec a niekedy kvôli tomu trpí nespavosťou.

Pozajtra vstane z postele s úsmevom a postupne je späť v norme. Za 5 dní, všetko je OK ako keby nič sa nestalo.

Tieto zlé obdobie trvá asi 3-4 dní, pravidelne 2-3 razy za mesiac. Niekedy býva jej tak zle že nemôže dýchať. Bol i prípad že toto zle trvalo viac ako 1 týždeň, schudla i 12 kg. Bola celkom fyzicky a psychicky vyčerpaná.

29/6/2009 bol začiatok tohto zla. Z ničoho nič. Tesne pred oslavou výročia nášho sobáša. Bolo pre mňa šok. Vôbec som nechápal a ani teraz nechápem. Dovtedy sme rodina ako v rozprávke: spoločné prechádzky, kino, časté výlety do zoo, brigáda škôlke, spoločná zbierka pre UNICEF a kopu spoločných krásnych vecí. Neviem odkiaľ je toto nešťastie.

Moja žena mňa miluje viac ako svoj život aj ja ju. Chcem aby všetko dobré sa vráti. Neviem ako.
Prosím o pomoc
S úctou
T.

mamkamarketa
20. led 2011

manzelska poradna. nebo pak uz psycholog. ale zkusila bych nejdriv tu pradnu at pomuzou manzelce najit ''ztracenou duveru"

bibi30
20. led 2011

Ahoj, myslim ze lepsi bude psycholog nebo psychiatr. Zda se mi, ze by to mohla byt psych. poruchna. Mrknete se na internet www.deprese.com (anonym. poradna) www.uzkost.cz nebo www.help24.cz.. Hodne stesti.

leeena_4
20. led 2011

tak tohle je na psychiatra - má známky úzkostné dperese. Doporučuju zajít, lepšit se to samo bohužel nebude ☹

kubaka
20. led 2011

určitě psychiatrie, ale průšvih je, že tam musí chtít sama. Musí si uvědomit, že má problém. Nejspíš tě ještě obviní, že ji máš za blázna 😒 Ale vytrvej a popř. ji dotáhni alespoň do manželské poradny, kde už si s ní spíše poradí. A vezmi to na sebe: "chci se změnit a neubližovat ti, proto mi to musíš pomoct vyřešit s psychologem, abych to dokázal".