Babička nám chce koupit kočárek až po narození mimča

deee23
22. kvě 2015

Ahojte ženy, mám další diskuzi... babička od přítele nám řekla na začátku těhotenství, že nám koupí kočárek. Ted když jsem na začátku 8 měsíce nám řekla :" že ho koupí až se mimčo narodí, že jeji známí koupili kočárek a miminko umřelo a pak se jen dívali na kočárek!"At si klidně vyberu kočár za 2é 000,- ale že ho koupí až se narodí.. Že ho prý pojedeme vybrat do Brna- 110km, vůbec nechápu, když už ho mam vybraný a paní je prodává pod babičky obchodem proč ho neobjednáme tam? Už mě to docela vytáčí jelikož jak se dítě narodi kdo pojede do Brna vybírat kočár? Vždyt přítel pro mne a mimi musí jet s vajíčkem... chápete to někdo ???

angel456
22. kvě 2015

To je pověra, my taky koupili kočárek a neměli ho doma, měl ho manžel v práci... ale domluvila bych se s babičkou, že se na něj pojedete podívat teď a až se narodí miminko dojedete pro něj. Nebo, si ho objednejte v obchodě a do porodu si ho tam nechtě, to taky dělají...

bajana
22. kvě 2015

@deee23 bohužiaľ chápeme - babička je stará poverčivá škola, ktorá si mysli, že kocar doma pred pôrodom nosí smolu...skúste jej navrhnúť, aby kocar kúpila skôr a že ho dáte zatiaľ inde, nebudete ho držať doma...alebo si ho kúpte sami a po pôrode ju postavíte pred hotovú vec - bude namäkko z mimi a peniažky snáď dá 😉

deee23
autor
22. kvě 2015

@angel456 Ano, už ho mám vybraný, to jsem jí taky říkala, že nemusíem jet tolik km a hlavně po porodu? Kdo tam s ní pojede, paní co prodává kočárky pod obchodem babičky chce 2000,- zálohu a klidně se tam kočárek muže nechat až do porordu. Ale baba že nám žádný penize nedá. Prostě to nechápu !

deee23
autor
22. kvě 2015

@bajana To je jediná možnost, jenže když to řeknu příteli tak to taky nechápe, hlavně baička do Brna vůbec nejezdí, tak nechápu jak jí to napadlo :D nebo prostě si na kočárek půjčím v KB a pak si ho zaplatím sama a bude, protože strachovat se že budu v porodnici a nebudu mít na cestu domů vajíčko mě ubíjí

desencanto
22. kvě 2015

Koupit sama a je klid...

deee23
autor
22. kvě 2015

@desencanto Asi ano, ještě jak mi to podala... chci mít jistotu... ale bát se zeptat se kdy ho teda koupí, kor když mi říkali v nemocnici že holčička je moc dole už v 7dmém měsíci.. takže jsem mohla rodit v 7 měsíci...

kikimaruska
22. kvě 2015

Taky jsme na tyhle pověry věřili, koupený kočárek měli u prarodičů a synek se narodil o 3 měsíce dřív a bojoval o život. U druhého synka sem se na to už vyšlala, koupili jsme kočárek ve 4 měsíci, protože to byl model co se už neprodával a já si ho moc přála... a stál nám celé těhotenství v chodbě našeho bytu. Narodil se druhý donošený a zdravý synek 🙂. Já bych si kočár taky zaplatila sama a babička bud at pak přidá nebo zaplatí, nebo prostě ne. My si kočárky kupovali vždy sami, jen na první mi přispěli naši a ty dali peníze, at vybereme, jaký chceme my...

deee23
autor
22. kvě 2015

@kikimaruska OK, jak dostanu vyplatu vezmu 2000,-a zajdu do obchdou dát zálohu. Protože to babička zbytečně komplikuje mi přijde, 😲

desencanto
22. kvě 2015

přece pokud chce kočar koupit, je jedno jestli dá penízky pak tobě nebo prodavačce v obchodě. pikud pak nedá penízky zpětně, tak ho moc kupovat asi nechtěla.. bývalá tchýně mi říkala to samé že kočar doma vuuuubec.. no tím tuplem jsem ho měla doma cca dva měsíce dopředu. Jsem rebel nesnáším pověry a dítě je moje, ne tchýně. Svoje si odsloužila a bohužel ted jsou na řadě jiní..

kikimaruska
22. kvě 2015

jj, já bych to taky udělala. Aspon budeš mít jistotu, že ho budete mít včas a jaký chcete. 😉

deee23
autor
22. kvě 2015

@desencanto Děkuji, máte pravdu, udělám to tak ! 😔

agne
22. kvě 2015

Na druhou stranu něco za něco. Máš dostat dar, splnit podmínky. Prostě buď jí to zkusit vysvětlit ještě jednou (mile), anebo to respektovat a zařídit se podle sebe - koupit si kočár kdekoliv, kdykoliv a za svoje. Jiný řešení to asi nemá... 😉

deee23
autor
22. kvě 2015

@agne Je fakt, že kdyby ho tak chtěla platit, vybere ho v našem městě a né jet x kilometru ho vybrat- přitom ho mam už vybraný 4 měsíce :D

rainbow_x
22. kvě 2015

To bych rozhodně nečekala a koupila si ho raději sama 🙂

mishell56
22. kvě 2015

Taky jsem to slýchávala, já předně vůbec nechápu proč těhotným ženám kdokoliv vypráví něco o těhle pověrách, zbytečně straší maminku, mě to jednou naštvalo tak, že jsem hnusně vybouchla teda...každopádně od března mám kočárek doma, musela jsem ho vyprat a tak (dostala jsem ho), teď je v předsíni...vajíčko mám teda zvlášť 🙂 Ale jak píšou holky asi je nejlepší si ho koupit sama

junkka
22. kvě 2015

Jeey já bych teda po porodu určité nečekala. My si objednávali kočár už ted, v pátém měsíci, at to máme z krku, a paní nám říkala, ze se na nektery čeká třeba i dva měsíce.Pak teda zavolala za týden, takže už ho máme doma. Ale já na tyhle pověry teda nevěřím. 🙂

pavlakosec
22. kvě 2015

Taky netuším, proč se tahle nepodložená pověra furt vytahuje. Mám v okolí plno maminek, které si koupily kočárek ještě v těhu a nic se nestalo. Máme doma kočárek, který jsme koupili z druhé ruky už před těhu. Prostě jsem využila dobré nabídky. Jako zdravotní sestra nnevěřím těmhle blbým řečem. Pokud se má něco stát, tak se to stane a to, že máte kočárek na tom nic nezmnění. Max si kamarádka nechala kočárek u mamky schovaný ale určo bych nečekala až po porodu. Pak nebudete vědět kam dříve.

tyf
22. kvě 2015

Mně to připadá směšný tahle pověra. To by sis pak nesměla pořídit na miminko přece nic, abys to "nezakřikla". A co když si koupíš kočárek, až se mimčo narodí a ono ti umře za měsíc a ty se budeš dívat na kočárek...... Pověra a ještě nedomyšlená 😉

evulina77
22. kvě 2015

@deee23 já bych babičku informovala o tom, že máš vybraný kočárek, že jsi za něj složila zálohu a objednala ho. Pak bych jí požádala, zda by bylo možné ho u ní nechat do porodu, aby jste ho neměli raději doma. S tím, že pokud se stále chce zůčastnit jeho placení, že budeš ráda, ale že nechceš pak jezdit s malým prckem a zoufale kupovat kočárek, že ti to příjde nebezpečnější, všude spousta lidí, nemoce apod., situace na cestách ... 😀
Ale spíš bych se připravila i na variantu, že na kočárek vám nedá a vlastně jen hledá důvod, proč ho nebude platit. Podle mě se s tím placením přecenila... Ale můžu se mýlit. Podle mě, kdo se moc ptá, nerad dá...

v_anilka
22. kvě 2015

@deee23 taky mi to spíš příjde, jak kdyby se babička najednou příspívání chtěla vyhnout... jinak na tyhle nesmyslný pověry něvěřím, už dávno máme kočárek doma...

aklin
22. kvě 2015

raději se spoléhat sama na sebe.

teraolli
22. kvě 2015

Ahoj, já na pověry nedám. Kočárek jsem si kupovala v lednu 2014 a teprve v únoru 2014 jsem otěhotněla. A teď mám krásnou donošenou půl roční holčičku. Chtěla jsem model, který se pak už neprodával a ještě jsme ušetřili dost peněz (platili jsme si celou výbavu sami). Okolí ať si myslí co chce. Po porodu budeš mít jiné starosti než shánět kočár. Určitě bych to řešila před porodem 😉 .

agne
22. kvě 2015

@deee23 no, anebo třeba nepočítala, že by stál tolik nebo se jí nelíbí... - ukázala jsi jí ho... zapojila jsi jí do toho..., aby to nebylo dej peníze a babi pá, může se chtít cítit užitečná nebo je osamělá... Ale bylo by dobrý ji naznačit, že byste museli mj. brát kočárek skladem, neboť hodně barevných variant je na objednávku i 6-8 týdnů... 🙂

idiska
22. kvě 2015

chápu to ☹ ...resp. když mamka čekala bráchu, tak koupili kočárek dřív, stál jim v síni a brácha umřel, takže pak takové ty výčitky byly a jsou a nevím, jestli na tom něco je nebo není, ale taky mi do domu kočárek nesmí, i když znám plno holčin, co měly doma kočárek už snad od 3.měsíce...už jsme i domluveni v prodejně, kde shodou okolností to paní taky chápe, že si kočárek vybereme a až porodím, že si ho jen manžel vyzvedne...takže babičku vlastně chápu 😎 ...ale pokud na ty pověry nejste, tak na to jděte obklikou, že si ho vyberete, koupíte a třeba ho necháte u ní, dokud se prtě nenarodí...aby se vlk nažral a koza zůstala celá 😉

cabo
22. kvě 2015

Ja na povery nijak nejsem,ale nevim proc,toto jsem dodrzela. Vybrali jsme kocarek,koupili jsme ho a zbyvajici dva mesice do porodu jsme ho meli u tety. Az po porodu ho manzel premistil domu. Tak jak uz navrhuji vyse, domluvte se s babi,ze slozite zalohu popr.ho zaplatite cely a schovate ho u ni......

elib
22. kvě 2015

Já mám kočár doma od cca 4 měsíce. Nejsem pověrčivá a odmítám svůj život žít ve strachu, jen proto, že jsou nějaké pověry. Co se má stát, to se stane, může se cokoliv přihodit během těhotenství, žel i během porodu... to aby pak tedy žena pořizovala raději celou výbavičku až po porodu, že co kdyby náhodou... Pokud se něčeho budu bát, tak docela zastávám názor, že si mnoho věcí přivodím svými úzkostlivými myšlenkami.
Když jsem babičkám sdělila, že už mám kočárek doma, taky mi zděšeně říkaly, že ho doma přece nemůžu mít, že se něco s miminkem stane. Poprosila jsem je, aby o tom nemluvily, že já se pověrám odmítám podřizovat a jsem pozitivně smýšlející člověk. Přijaly to a byl klid 🙂

deee23
autor
22. kvě 2015

Já nemám na to abych dala 15 000,- když jsme ji říkali at nam pujčí 2000 tak prej ne.

pavlakosec
22. kvě 2015

My jsme za náš kočárek dali suma sumárum asi 3tis. Je sice z druhé ruky ale je to ten co jsme chtěli a už se nevyrábí. Mimi nepotřebuje fungl nový, ono to nepozná. Na netu kolikrát maminky prodávají nádherné kočárky za mnohem méně a ani na nich nejde poznat, že už jezdily.

deee23
autor
22. kvě 2015

@pavlakosec Já si vybrala tento...

gepe
22. kvě 2015

@deee23 tak poridit kocarek po porodu podle me neni nesmysl, pokud by byl skladem, ci dodaci lhuta max do mesice. Na jednu stranu babi chapu a podle me to mysli dobre. Nezatracovala bych ji, kor kdyz chce jet do Brna a nejezdi tam. V Brne na zivo bude mnohem vic kocarku nez tam u vas. Pujcku si muzes vzit kdykoliv a pokud by to melo byt na truc, prijde mi to zbytecny. A jsi si 100% jista tim vybranym kocarkem? 🙂
Kdybych mela takovou nabidku, sedla bych si s babi a probrala to, vcetne planu, a i treba tim vyletem do Brna.
Nemyslim si, ze by nechtela koupit kocar driv kvuli povere, ale proto, ze opravdu clovek nikdy nevi, co se muze prihodit, ostatne jsi i ten duvod zminila sama z jejiho pohledu. Kocarek je investice a je dobre opravdu vybrat ten spravny, nejen dle libivosti, ale aby taky neco vydrzel. Nejedna mama si koupi polskyho a pak kupuje dalsi protoze polak nevydrzel, ci jiny problem s nim = za me vyhozene penize za prvni kocar.