Chce mi sebrat dítě.

petranaty
16. zář 2020

Ahojky maminky ,prosím o radu ..už nějaký měsíc je to s partnerem neúnosné ... Alkohol ,jeho rodina , je hrozně výbušný a agresivní a nezastaví ho ani půlroční miminko . Neustále narážky jak jsem neschopná jak ostatní vše zvládají lépe ... Doma je uklizeno ,uvařeno a o malou vzorně postaráno . Už jsem zakládala jedno téma o jeho rodině která si sem do baráku chodí jak chce a já tady nemám žádné soukromí ... Včera to vygradovalo neohlášenou návštěvou tchýně zrovna když jsem uspávala malou z prsa

petranaty
autor
16. zář 2020

Já se s malou sebrala slušné jsem řekla že už uspavam ať si dají něco k pití a šla jsem do ložnice kde taky malá usla. Partner na mě potom začal ječet co si to dovoluji ji tak odnášet a už to jelo ..nadávky výhrůžky že si sežene právníka že malá bude u něj ...ještě dodávám že žijeme u něj v baráku a já nemám rodinu a ani pořádně kam jít .. na co má v této situaci právo ? Opravdu mi můžou malou sebrat ? Mají dost peněz ,já nemám téměř nic jen 8tisic řidičáku :(

jjasmina
16. zář 2020

A jak dlouho se takhle chová proboha? Jinak myslím, že sebrat dítě ti nemůže jen tak, musel by dokázat, že se o malou nepostaráš. Upřímně nezávidím, já vybírala tatínka velmi pečlivě

petranaty
autor
16. zář 2020

@jjasmina už když jsem byla těhotná tak bylo pár hádek ohledně piti a neohlášených návštěv rodiny ..jinak malá má zdravotní problémy ,musím ji 24hodin hlídat a to taky dost zlehčují ...předtím se choval úplně jinak po porodu to začalo ...

petranaty
autor
16. zář 2020

Dělám vše spatne , přišla jsem s holou prdeli , neustále mi vyčítají že jsem jim nepujcila do kočáru malou druhý den z porodnice a podobně ...je toho spoustu a už je to opravdu neúnosné

nekiaxy
16. zář 2020

@jjasmina bože, kdy už přestanou ty kecy o tom, kdo vybíral nebo nebo nevybíral pečlivě. Aneb obviňování oběti v praxi. Někdy to není evidentní, někdy to jsou růžové brýle, někdy se člověk změní. A důležité je chybu nebo smůlu řešit. Po bitvě je každý generál a přeju, ať se ti ve vztahu nikdy nic nepokazí

billythekid
16. zář 2020

@nekiaxy přesně, někdy se ukáže i po 10, 20 letech, s kým to člověk vlastně žil...

mamikry
16. zář 2020

@petranaty Nevím, jestli jste manželé, ale obecně platí, že máte právo (vy nebo dítě) na stejnou životní úrovéň jako před rozvodem. Jinak má tuším partner povinnost starat se o Vás dva roky po narození dítěte (nevím přesně jakou dobu). U nás v republice se častěji děti nechávají matce, ale zaleží samozřejmě na okolnostech. Pokud od partnera odejdete a dítě bude ve Vaší péči, otec musí platit výživné + v těžké sociální situaci patrně budete mít právo na přídavek na dítě a na bydlení. Zkuste se obrátit na některá sdružení matek samoživitelek, tam Vám poradí.

nekiaxy
16. zář 2020

@petranaty nemůže ti ji vzít. Zjisti si, na co vše máš nárok, jaké přídavky, výživné. Informuj se na sssz, ospodu, nebo třeba v azylovém domě. Bez rodiny je každá rada drahá. Co spolubydlení s nějakou jinou maminkou? Partner začal pít a tak se to podle mě pokazilo. Bydlet u rodiny je těžké. Doporučilw bych se odstěhovat, ale to on asi nebude chtít.

bramarfi
16. zář 2020

@petranaty Nemůže ti ji vzít, to není nijak snadné. Ale pokud bude chtít, může požádat o kontakt s dítětem i o střídavou péči, je otec. To, jaký je otec, je věc druhá.

petranaty
autor
16. zář 2020

@mamikry manželé nejsme mám u něj jen trvale bydliště a dcera samozřejmě taky . Samozřejmě bych si nejvíc přála aby se to vše upravilo a bylo vše jako dřív .....

petranaty
autor
16. zář 2020

@petranaty ještě dodávám že dceru stále plně kojim a starám se o ní celé dny sama

mamikry
16. zář 2020

@petranaty I tak k Vám má partner vyživovací povinnost až dva roky po porodu, pak už ji má jen k ditěti. Zkuste s ním promluvit, situaci řešit, najít vztahového terapeuta. Když to partner nebude chtít řešit a stupňovalo by se to do neúnosné míry, pak bych to teprve řešila radikálněji.

jjasmina
16. zář 2020

@petranaty A není s ním rozumná řeč? Je to hruza o tom žádná, nemyslela jsem to nějak, zle. Třeba ex hrozně chlastal, byl to arogant uplně nejvíc a at jsem dělala cokoliv, bylo to málo nebo všechno blbě. Jak již tady zaznělo, informujte se na příšlušných místech, tady ty hovada kolikrát jsou na koni jen proto, že dobře ví, že nemáte kam jít. Přeji mnoho sil

petranaty
autor
16. zář 2020

@mamikry já se s ním snažím mluvit neustále , promlouvat do duše ...vždycky se rozčílí začne řvát házet po mě věci triskat dverma, včera na mě dokonce napřahoval že mi jednu dá (nedal ) vyhledává pouze akce a výlety o kterých ví že se tam může napít ....

konidana
16. zář 2020

@mamikry no, mě přijde, že podle toho co píše @petranaty to už neúnosné je. Ne není to normální a samo se to nijak nevyřeší. Akorát to bude horší a horší. Určitě se obrať na nějakou pomáhající organizaci / rodinnou poradnu. Sama. Ať si srovnáš svoje hodnoty a začneš tuto neúnosnou situaci nějak řešit. 😘

mamikry
16. zář 2020

@petranaty Jakmile se uchylí k násilí, volejte policii. Pokud se chová agresivně, tak to budete muset řešit. Mám v rodině domácí násilí a takový člověk s tím nepřestane ani přes sliby.

petranaty
autor
16. zář 2020

@mamikry a samozřejmě před jeho dokonalou rodinou je jejich synáček stále dokonalý i kdyby byl masový vrah . Dám příklad pracuje do 19.00. to přijde domů ,jde do garáže dá si cigaretu lahvace pak se osprchuje a táhne do hospody ..to je v pátek . Přijde na mol křičí vyvádí ,druhý den si nic nepamatuje . Na sobotu pozve pratele na grilování a od rána se nalévá pivem a večer opět na mol , a v neděli samozřejmě to samé plod hospoda . V pondělí to samé a dokola a já nesmím říct půl slova ,s malou mi vůbec nepomůže jen mě neustále kritizuje jak ostatní vše zvládají lépe a to mají třeba tři děti ....:( Nemůžu mít přátelé protože je pro něj každý špatný ...

petranaty
autor
16. zář 2020

@mamikry sliby to je na denním pořádku ..jediné co si přeju je uchránit před tím to moje malé sluníčko :(

mzacikova
16. zář 2020

Jako vážně může žena vědět, jaký partner bude? Může se projevit za rok, za deset a nebo až s nějakou životní změnou. To jsou blbé řeči tohle, vážně 🤦‍♀️
A vzít ti ji nemůže. Dítě zůstává matce, pokud se o něj dokáže postarat. Maximálně bych si u soudu "vyprosila" styk s dítětem ve vaší přítomnosti.

petranaty
autor
16. zář 2020

@mzacikova nikdy mě nenapadlo že tohle budu někdy řešit :( jelikož je to ještě miminko a je na mě závislá myslím že nemá šanci .. samozřejmě mu nechci bránit ve styku ale jen pokud bude střízlivý

drakenn
16. zář 2020

@petranaty a co plánuješ?

pipi_puncocha
16. zář 2020

To je teda peklo co píšeš. Vůbec si to neumím představit.😔 určitě bych se snažila vyhledat odbornou pomoc, pokud by tě uhodil, volat hned policii, jakékoliv věci (sms atd) schovávat.

petranaty
autor
16. zář 2020

@drakenn no to zatím vůbec nevím nikdy jsem v takové situaci nebyla ... Asi základ nechat to chvilku uklidnit a pak konat

petranaty
autor
16. zář 2020

@pipi_puncocha netušila jsem jak je to těžký ...už jen představa že na něj třeba budu muset zavolat policii .....

zelenaesmolda
16. zář 2020

@meronym
poradis?

petranaty
autor
16. zář 2020

@jjasmina taky mi přijde že je na koni ... Myslí si že neodejdu ,protože nemám kam ..když mu řeknu že mám kam tak začne vyvádět že si mě prý policajti najdou že holku nikam bez jeho svolení brát nesmím apod.

pipi_puncocha
16. zář 2020

@petranaty taky si to neumím představit, je to hrozné, podnikat takové kroky proti tomu, kdo ti má být nejbližším člověkem a oporou.😔 Ale pokud má v opilosti sklon k agresi, bála bych se dost o dítě, vyrůstat s alkoholikem je peklo na zemi.

petranaty
autor
16. zář 2020

@pipi_puncocha on si nechce přiznat že má s pitím problém ....tedy nechodí pokaždé úplně po čtyřech ale bez piva není jeden jediný den

klokanka31
16. zář 2020

@petranaty Panebože další kr*tén. Promiň, ale tohle téma tady začíná být nějak moc často, a já začínám být už fakt alergická na hovada co si myslí že se můžou k partnerce chovat jak 🐗 a brát ji dítě. Doporučuji jediné, přejít do protiútoku. Křičí na tebe? Křič taky. Že když chlastá, nikdo mu dítě nesvěří. Nedej se.