Chtěli jsme miminko, ale...

slecna_p
18. dub 2023

Ahoj holky a ženy.

Jdu si k vám pro radu. Situace se má tak, že mám o 9 let mladšího přítele (můj věk je 34) . S přítelem jsem 3 roky, bydlíme spolu 2,5 roku. Máme spolu hezky vztah, milujeme se, ale... háček je v tom, že už bych chtěla miminko. On sám věděl do čeho šel. Na začátku vztahu jsme se o tom bavili. Začátkem unora jsem toto téma otevřela, bavila jsem se ním o tom. Domluvili jsme se, že se o miminko pokusíme. Jenže já tím začala poslední týdny být hrozně posedlá, furt jsem o tom mluvila, xkrát jsem se ho ptala zda si to nerozmyslel. Hlídala jsem si přes aplikaci plodné dny. Když mi řekl, že musí na dva dny na pracovní cestu, naštvalo mě to, poznal to na mě a hned se ptal co se děje říkám "to mám mít zrovna ovulaci" nechápavě na mě koukal. Včera jsme spolu spali a neudělal se do mě. Hodně mě to naštvalo a zamrzelo. Když jsem se ho ptala co se děje, že to na něm poznám tak mi odpověděl, že se na to ještě necítí, že to chtěl zkusit, ale... Dávám si to za vinu, že jsem na něj tlačila, mluvila jsem furt o tom. Večer jsme pak spolu řešili co dál? Nechceme bez sebe být, říkal mi, že by mě nevyměnil, ale co ted? Roky mi utíkají ..:(

janule0123
19. dub 2023

@slecna_p uprimne, kdybych manzelovi hlásila, ze mám tehdy a tehdy ovulační, ze má povinnosti.. tak ho přejde chuť na vše a nic nebude .. a to je mu 40 … tak se zkus o tom nebavit jak se to uklidní.. a predpokladam ze ho zvládneš namotivovat k aktivitě i bez informaci navíc 😃a jestli to bude o měsíc později nebo ne… netrapila bych se tím …

wladimira
19. dub 2023

@slecna_p no jo něco to bohužel stoji 😏 mě je 35 mam uz za sebou 2 IVF a teď mě čeká 3ti celkem jsem v tom asi za 150tis ze svého

nikinelinaty
19. dub 2023

Po přečtení diskuze mám obavy, že spíš toto není láska,ale seznámení s rozumu a mladý kluk co kývl .. rozpad vztahu po zjištění se obávám, a slečna získá dítě, ale zničí život mlsdymu klukovi
To si najdi dárce spermatu chudák kluk. Nebo chlapa ve svém věku

slecna_p
autor
20. dub 2023

@nikinelinaty Vy jste mi věštkyně teda.

veronikav31
21. dub 2023

@slecna_p nutně nemusíš být po rozchodu sama.ja se rozešla s klukem,za 3 měsíce jsem měla schůzku s nynějším partnerem,za 5m jsme spolu začali bydlet a o 4 roky později se narodila dcerka,o další 2 roky syn(v mých necelých 36 letech).osobně bych nečekala,buď rodinu chce nebo ne,podle toho se rozhodni,ale víš jak,ženam říkají biologické hodiny a oprávněně,příroda to tak má nastavené

zmrzlinka
21. dub 2023

@nikinelinaty no chudák kluk....tak snad v 25 letech ví jestli chce dítě nebo ne....můj manžel v jeho letech už byl ženatej a zaištovali jsme bydlení a plánovali rodinu.Kdy jako chce chlapec začít?V 40?

zelenaesmolda
21. dub 2023

@slecna_p
ja se mu nedivim,ze v 25 nechce jeste dite.

kolunka
21. dub 2023

Myslím, že na partnera to mohlo působit tak, že už teď se něco zcela podřizuje dítěti, které tu sice ještě není, ale už ovlivňuje váš sexuální život, což, ruku na srdce, se chlapovi prostě líbit nemůže. Takže zvolnit a dávat jemu i sobě navzájem najevo, že jste tu pro sebe tak nějak přirozeně a ne na povel tabulek. Mimochodem - náš mrňous je důkazem spontánnosti po téměř pulročním hlídání tabulek a teploty, že to ani doktorce nesedělo do těch doktorských výpočtů :D ... prostě to chtělo jen vypnout..

pilzzee
23. dub 2023

@slecna_p Na jednu stranu ho chapu, malo kluku(!) v jeho veku uz chce deti, kor tu vyrobu nejak hrotit. Na druhou stranu ve vasem veku uz neni cas a kazdej mesic se pocita. Takze by se mel mladej rozhodnout, jestli to decko fakt chce, a pokud ano, tak se prizpusobit. (Ja bych to treba nedala, mit o tolik mladsiho a nutit ho do toho, ale jestli je to vase laska az za hrob, tak se borec musi trosku prizpusobit 🙂 )

veronicka89
23. dub 2023

Zas na druhou stranu tys taky věděla do čeho jdeš a upřímně já být chlap pod 30 tak deti nechci taky.... ještě v dnesni dovekdy je fakt vše drahé...

Jinak jasně 34 je dost ale pokud jsi zdravá...normálně bych se s ním domluvila,že si třeba užijete léto a že pak uvidíte;) a uvidíš třeba prostě k tomu dospěje sám...

Radši chlap vo přizná že se nevíte než aby si to rozmyslel až s miminkem....

andelka
23. dub 2023

No nevím..v 34 už popravdě moc času není ( sama jsem měla poslední dítě v necelých 36 a je to tak strop, známá čeká první ve 40, je to vymodlene a moc jí to přeju,že se toho dočkala,ale popravdě, sama bych to tak radši nechtěla, nezvládla) Roky utíkají jako blázen, přijde mi,že čím dál rychleji. A otěhotnění a porod taky nejsou za tejden.
Nedivím se,že kluk v 25 se ještě na rodičovství necítí. Znám jen málo takových. Jste zrovna ve věku, kdy ten rozdíl je vidět dost často a zřetelně.
Z okolí se ukazuje, že kdo si našel partnera až po 30, kdy oba už věděli jaký je život, jací jsou oni a co od života chtějí,tak to šlo dost rychle. Ale nikdy v tom nebyl mladší chlap. Oni jsou obvykle v tomhle " opoždění" no.

veronicka89
23. dub 2023

A jako třeba kamarádce v Česku gyndarka taky řekla že jako bůhví jestli se jim to podaří a že ať počítá 2 roky ( ptlritom zdravá holka 33 co žije zdravé a nemá žádné gyn. Problemy) nechápu proč tak straší...

Tady v Rakousku ani Švýcarsku takové tlaky nejsou ...jasně že je všem jasně že čím vyšší věk tím to může jít dál a složitější...ale tak to prostě je
...a mit na sílu dítě rychle rychle pod tlakem jen proto že na to mám věk? ...fakt ne...

Naopak německá lékařka tvrdí že se to nedá říct ani všeobecně...jde o to že jsou ženské co otehotni hned a vše je ok i ve 40 a naopak 25 holka může mít se vším problémy...