Chtěli jsme miminko, ale...

slecna_p
18. dub 2023

Ahoj holky a ženy.

Jdu si k vám pro radu. Situace se má tak, že mám o 9 let mladšího přítele (můj věk je 34) . S přítelem jsem 3 roky, bydlíme spolu 2,5 roku. Máme spolu hezky vztah, milujeme se, ale... háček je v tom, že už bych chtěla miminko. On sám věděl do čeho šel. Na začátku vztahu jsme se o tom bavili. Začátkem unora jsem toto téma otevřela, bavila jsem se ním o tom. Domluvili jsme se, že se o miminko pokusíme. Jenže já tím začala poslední týdny být hrozně posedlá, furt jsem o tom mluvila, xkrát jsem se ho ptala zda si to nerozmyslel. Hlídala jsem si přes aplikaci plodné dny. Když mi řekl, že musí na dva dny na pracovní cestu, naštvalo mě to, poznal to na mě a hned se ptal co se děje říkám "to mám mít zrovna ovulaci" nechápavě na mě koukal. Včera jsme spolu spali a neudělal se do mě. Hodně mě to naštvalo a zamrzelo. Když jsem se ho ptala co se děje, že to na něm poznám tak mi odpověděl, že se na to ještě necítí, že to chtěl zkusit, ale... Dávám si to za vinu, že jsem na něj tlačila, mluvila jsem furt o tom. Večer jsme pak spolu řešili co dál? Nechceme bez sebe být, říkal mi, že by mě nevyměnil, ale co ted? Roky mi utíkají ..:(

jancazao
18. dub 2023

Můj přítel byl mladší o 7 let. Byli jsme spolu 5 let. Taky říkal, že jak mi bude 30, začneme se snažit. Místo toho se se mnou rozešel a odletěl na Nový Zéland.
Vlastně jsem ti neporadila...
On je mladý, nic mu neuteče, ale tobě tikají biologické hodiny. Asi bych mu řekla, že čas utíká a pokud opravdu nechce, budou se muset vaše cesty rozejít.

lencaa11
18. dub 2023

@slecna_p promluvila bych sním v klidu řekla mu že vás věk už je takový hraniční a že by to pak nemuselo třeba vijit a uvidíte určitě to chce čas hlavně klid bez stresu a hlavně aplikace není vaše ovulace

slecna_p
autor
18. dub 2023

@lencaa11 říkám si jestli se nezalekl jak jsem o tom furt mluvila atd. Včera jsme se o tom bavili jen tak zlehka, říkal, že se na to teď necítí a že tím jak jsem to řešila opravdu furt tak ho to i odradilo, že to bylo takové na sílu :( Máme ted pár dní na to si urovnat myšlenky. Jen si nedokážu představit ukončit vztah kde se dva lidi milují. Pak si zase říkám, jestli mu nemám dát ještě čas třeba rok? Přece když se rozejdeme, budu nějakou dobu sama, než někoho potkám a budu s ním řešit mimčo muže mi být taky už 40

lencaa11
18. dub 2023

@slecna_p tohle je hodně individuální a hlavně to stojí na vás on může mít dítě později až se bude cítit co vy ? Co když už to pak nepůjde když se chlap rozhodnutí že chce dítě tak ho neodradí ani chování ženy pokud si dává pozor atd ...tak asi dítě ještě nechce tohle je hodně těžký rozhodování

slecna_p
autor
18. dub 2023

@lencaa11 právě, těžké rozhodování a vůbec nevím co mám dělat. Před ním jsem byla skoro 4 roky sama, co když opět na nikoho nenarazím? Najít v dnešní době někoho kdo si vás váží a máte s ním klid na duši je v dnešní době vzácné.

xxx3d
18. dub 2023

asi bych zvolnila
podle toho, co si psala, se normálně vyděsil
vypustila bych debaty na tohle téma, pokud seš si jistá jím, jako partnerem na život
jestli ale ne, pak ten odpočinkový čas využij k tomu, že se porozhlédneš jinde.

tereza0111
18. dub 2023

Z toho co pises sis ho asi opravdu vydesila. Mozna z toho jak jsi hodne tlacila si najednou dokazal predstavit mnohem lepe, co ho ceka. Misto zeny mnoha zajmu a konverzacnich temat nastane 1 tema - miminko. Vsechno co nebyl zadny problem najednou problem bude. Tvarit se na nej, ze jede na sluzebku v terminu tve ovulace, no jak to rict - asi te zaplavily hormony z predstavy miminka a totalne ti svihlo. Chapu dukladne sledovani u paru, ktere se snazi uz opravdu dlouho, ale po +- 2 mesich? Jeste v jeho veku, ja se mu vubec nedivim, ze panikari :(
Rozmysli se, jestli ho chces jako partnera a jestli ano, tak se uklidni a nech tomu uplne volny prubeh. Dej svemu priteli zase znat, ze te zajima on, ze sex s nim je fajn a ze neni ted jen v pozici darce spermii. Asi si tak ted docela pripada

Jestli budes delat dal takovyhle natlak, tak se rozhodovat co dal nemusis, utece sam.

slecna_p
autor
18. dub 2023

@tereza0111 děkuji! Tohle jsem si potřebovala přečíst.

Jsem asi posedlá tím jak každý píše, že dítě ve 35 a výš už je riziko a prostě všechny řeči kolem toho. Taky bych byla ráda aby se i moje rodiče dočkali aspoň jednoho vnoučátka. Asi toto téma musím na chvilku vypustit z hlavy 😀 🙂

zmrzlinka
18. dub 2023

@slecna_p já bych na něj pritlačila ať se vyjádří buď dítě chce nebo ne.Snad je to chlap i když o devět let mladší a umí říct co chce....žádnej chudáček a vyděsila jsem ho chudáčka a podobně kecy ....čas Ti běží ...

lencaa11
Autor odpověď smazal
Zobraz
aarriel
18. dub 2023

Muj chlap si me nasel kdyz mu bylo 21, a ja o 3 roky starsi, vedel, ze chci mimco a rekl, ze si budu muset pockat az mu bude 25 a vazne realne jsme se zacali snazit, kdyz mu bylo 25. Za me, bud chce nebo nechce 🤷 takze v klidu si s nim popovidat, vysvetlit proc to je dulezity pro tebe a at se vyjadri. A pak se rozhodnout, co dal. Opravdovy chlap di stoji za svym rozhodnutim a ne ze chudacek z toho vycouve... Takhle couvat muze jeste roky 🤦

lencaa11
18. dub 2023

@slecna_p - @zmrzlinka přesně moje slova spis si myslím že než toho že na něj někdo tlačil tak to se lekl zotpovednosti za ženu těhotnou a pak dítě na začátku se to hezky říká chci dítě ani plánuju a když přijde na věc tak ruce pryč když už dítě jednou chci tak se neleknu něčeho co k životu a cestě k dítěti patří

vikinkav
18. dub 2023

Tohle by vydesilo asi i me 😃, dej tomu cas a volny prubeh, vzdyt nemusis hned od zacatku sledovat plodne dny a ovulaci. Nebo si to sleduj pro sebe a nic mu nerikej, nenaznacuj kdy se ma do tebe udelat a podobne.

petulkadodo
18. dub 2023

@slecna_p Na chlapy se nesmí tlačit. Jak ženská mluví jen o miminu a sex je na povel podle ovulačního kalendáře, je to zabití veškeré radosti ze sexu a spontánnosti. Doporučuji na chlapa netlačit, nemluvit o tom, mít sex často, ideálně aspoň 2x týdně, ovulace se tam nedá minout, není třeba mít sex přesně na ovulaci a užívat si to snažení. Spousta lidí otěhotní třeba na dovolené apod., kdy to prostě neřeší, jen si užívají a je to. Na blbnutí s ovulací bude dost času, až vám to nějakou dobu nepůjde.

te_reza
18. dub 2023

Tobě je 34 a jemu 25? Tak to tobě skutečně začali tikat biologické hodiny a on je upřímně v "nejlepším věku". Nalejte si čistého vína a uvidíš.

michaela666
18. dub 2023

Domluvili jste se, že se ZAČNETE snažit o miminko a ty už jsi z toho po 2 měsících udělala posedlost. Moc se nedivím, že ve svém věku couvnul. Hlídání ovulace, vše možné testování a degradace sexu z vášně a lásky skoro jen na to, že teď hned musíme nebo budu další měsíc zase brečet nad MS vyděsí spoustu chlapů. Ty k tomu máš sakra blízko. Být naštvaná na to, že v době ovulace jede na SLUŽEBNÍ cestu? To už je trochu na hlavu a to tě nechci nijak urazit.

wladimira
18. dub 2023

@slecna_p Na jednu stranu chápu tebe a na druhou stranu chápu i tvého přítele tohle je tak strašně těžká situace ale protože je mladý určitě mu dej čas který ty samozřejmě už moc jako nemáš co si budeme povídat teď to myslím opravdu vážně 34 je už celkem hraniční věk … spis bych se zatím vydala jinou cestou o které pritel nemusí vědět a to zajít za gynekologem změřit si ahm (množství vajíček ) a podle toho se zařídit když budou výsledky v poho tak noo stres ale jestli to bude na pikaču tak s tím už nic neudělaš protože ovarialni zásoba je danna 😏 je možné ze pak se 37-38 prijdes s křížkem po funuse … pak je možnost mražení vajíček

slecna_p
autor
18. dub 2023

@wladimira děkuji za radu🙏🏼

hani_na
18. dub 2023

@slecna_p No, plně chápu Tebe, ve 34 letech už v tom snažení asi ani nemůže být taková lehkost, jakože jsem šla a přišla do jiného stavu. Chápu i 25-ti letého kluka (není myšleno špatně), který asi nikdy neslyšel nebo nepremýšlel o ovulačním testu. Působí to na mě trochu jak dva jiné světy, může to fungovat, když Ty ve snažení ubereš a on přidá. Jinak i chlapi, co už dítě chtěli, jsou pak vedle z reality. Ti, co si nebyli jistí ani předtím, tak ti jsou víc než vedle. Držím palce.

eviicka
18. dub 2023

No upřímně troufám si říct, že pokud si to takto hrotila, tak bys s velkou pravděpodobností vyděsila i čtyřicetiletého s touhou po rodině.

Chápu tě, já byla ve 34 letech taky bezdětná a manžela jsem navíc teprve potkala (zase jsme se začali snažit po trech měsících). A ten rok než se povedlo, jsem taky znala cyklus jak hodinky a každý příznak PMS zkoumala pod mikroskopem. Ale snažila jsem se zvolnit, zkusit tolik nepočítat (to se teda nedařilo) a netahat moc do toho chlapa (ne kvůli němu, ale kvůli sobě, abych se odpoutala 😉).

zmrzlinka
19. dub 2023

Hele já si nemyslím,že si něco " hrotila" ....věk na to máš a miminko chceš.Nevim proč on by měl být chudáček na kterého se tlačí a Ty ta co na něj tlačí....proč nejsi Ty ten chudáček , kterému říkají biologické hodiny a partner to ingnoruje....Ale tady to nevyřešíme....musíte si promluvit vy dva....

lutu11
19. dub 2023

@slecna_p nema to budoucnost. Generacne jste se nesesli. On muze jeste klidne 15 let cekat. Ty ne. Bohuzel.

volfikovi
19. dub 2023

Naprosto chápu. Mě takto tikali hodiny před 7 lety. Mě 31 a manželovi 23. Snažili jsme se co to dalo, prostě to o to víc nešlo. Ani podpora hormonů od gyndaře nepomohla. Po čase jsme se smířili, že mimčo nebude, ale že se máme rádi i tak a chceme spolu být. Trochu rozdíl je v tom, že na už dvě děti mám, manžel je bere za své. Začali jsme víc jezdit po dovolených, užívat si prostě jsme od mimča upustili. Teď po 7 letech čekáme. Úplně nečekaně, neplánovaně. Chápu, že když děti nemáte, ta touha je šílená dejte tomu čas, ještě chvíli, promyslete co dál Vy i přítel a uvidíte. Držím palce 🌹

prejeta_zaba
19. dub 2023

Mám kamaráda, přesně v situaci, v jaké jste vy - on o dost mladší. Upřímně, všichni čekali, že slečna je na jednu noc. Prostě nejlepší léta, zábavy, kamarádi, nostress. Vydrželi spolu už přes dva roky, z něj je totální podpantoflák, nikam nechodí, všechno se pořizuje slečně a ona taky přišla s přáním rodiny. Na kamarádovi je vidět, že na rodinu nemá ani pomyšlení, ale kvůli slečně by snad i skočil z mostu. Takže tomu nechávají volný průběh...jako myslím si, že pokud mimino mít budou, kluk buď velmi brzo uteče a nebo se přemůže a zůstane, ale bude půl života nešťastný, že zabil nejlepší roky. Takže být tebou, když přítel evidentně na mimino připravený není, buď bych s tím přestala blbnout a nechala to ještě pár let být a nebo se s ním naférovku rozešla. Tohle neudělá dobrotu.

soda365
19. dub 2023

Ahojky, necetla jsem vsechny komentare, ale pokud by ses rozhodla deti odlozit tak co si nechat pro jistotu odebrat vajicka??

slecna_p
autor
19. dub 2023

@soda365 ale je to jedna z možností, ale ta cena? Nevím jestli jsem dobře koukala.. kolem 60tis😓

wladimira
Autor odpověď smazal
Zobraz
wladimira
19. dub 2023

@wladimira Nejsem si jistá kolik pojišťovna proplácí ale určitě něco to bude

slecna_p
autor
19. dub 2023

@wladimira děkuji. Tak to jsem asi koukala nějak špatně. Jinak jsem se dočetla, že proplácí onkologickým pacientkám.
Chemoterapie nebo imunologická léčba totiž může ovlivnit kvalitu vajíček a ženskou plodnost. Takovým pacientkám zdravotní pojišťovny nově uhradí zmrazení jejich vajíček ještě před začátkem léčby a jejich uchování po dobu 10 let