Manžel o mě ztrácí zájem

kellynka321
19. říj 2017

Prosím o radu, zda jsem pitomá já a jen si něco namlouvam.
S manželem jsme spolu 3 roky, z toho 1 rok papirově. Dva roky z našeho vztahu jsem chodila do školy, pak šla na chvíli pracovat než jsem otěhotněla. (Nemám mateřskou)
Teď už manžel se k tomu postavil suprove, dokud jsem nepřestala chodit do práce. Podotýkám když jsem chodila do prace(pracovala jsem v herně) doma nebylo uvareno, někdy jsem nestihala uklidit, proste na houby, samej chaos. Přestala jsem chodit do práce, od té doby mě živí manžel, ale doma je uklizeno, uvareno, vyprano, vyvencenej pes atd..vím ze když nepracuju(teda teď už bych nepracovala, jsem v 36.tt) a živí mě manžel ze to musím dělat.. ale proč o mě ztrácí zájem? Vím ze je unavenej z práce, to pochopim, ale štve mě ze musím po něm furt sbírat špinavý fusekle, skleničky z ložnice taky sám neodnese, on se doma jen valí. Nechci po něm aby mi vytiral podlahu, ale alespoň po sobě by si mohl uklidit. Další věc je ta, ze mě mrzí ze mluví jen o tom jak je unavenej, a když řeknu já ze jsem unavená, otekla a bolí mě kyčle tak řekne ze já na to nemám nárok.. skoro spolu nespime, když už tak jen taková rychlovka. Taky mě mrzí ze jde do hospody sám a tam sedí večer ale mě nikam nevezme. Bydlíme na vesnici a já všechny kamarádky ztratila když jsem otěhotněla.. tak mi přijde ze spolu jenom bydlíme a dělám mu služku.. on se chová jak kdyby jsme žili vedle sebe... tak co dělám špatně? Omlouvám se za sloh, potřebovala jsem se vypsat.

hop_ita
20. říj 2017

Ja jsem ted taky na materske a doma vetsinu praci delam ja. Proste chlap je v praci a ja jsem doma a kdyz prijde z prace, tak jsem radsi, kdyz muzeme nekam vsichni tri spolecne vypadnout. Samozrejme mame taky docela rozdilny nazor na pojem - uklizeny byt. Ti chlapi proste spoustu bordela prehlizi, nebo jim to tolik nevadi, neresi to. Takze ja jdu a to nadobi posbiram, stejne tak nejaky ty ponozyky. Stve me to, ale ten chlap zase dela spoustu jinych veci, kterym ja treba nerozumim a diky nemu je (nastesti!) nemusim resit, Proste mi to tak nejak vynahrazuje.
Ale u vas bych videla jako takovej vetsi problem, ze ti nepomaha ani ted, kdyz mas mesic pred porodem. Muj manzel mne posledni dva mesice tehu nenechal doma delat skoro nic. Varili jsme na stridacku (to jsem jeste jakz takz zvladala), vysavani vytirani a podobne fyzicky narocnejsi prace jsem nedelala vubec. No a nakonec jsem skoncila na cisari, takze mu hodne tech praci zustalo jeste dalsi mesic dva po porodu. A vsechno v pohode, bez kecu. Takze vim, co jsem si vzala a ze kdyby bylo opravdu potreba, tak se o me dokaze (a rad) postarat. Ale pokud jsem doma a on do vecera v praci, tak toho proste vetsinu delam ja. Nicmene i ted kdyz mu reknu, tak vysaje, vytre, uklidi nadobi apod.
Asi bych si s tvym muzem promluvila, ze proste jsi uz fakt moc tehnotna a potrebujes i odpocivat a pripravila ho taky na to, ze budes potrebovat pomoct po porodu.

jitulka89
20. říj 2017

podle mě mu už trochu i lezeš na nervy, celej den sedíš doma, nemáš žádný zájmy, žádný kamarádky nic prostě domácí nudná puťka... přijde domů a ty tam pokaždý na něj čekáš abys ho mohla obletovat, takže už ani nemá důvod se na tebe těšit natož aby si tě ještě tahal sebou do hospody, takhle to vidím já..najdi si i jiný zájmy a koníčky než dělat chlapovi uklizečku a obnov vztahy s kámoškama, pochybuju že se s tebou přestaly bavit jen proto, že jsi těhotná, to je kravina

jitka0a
20. říj 2017

@kellynka321 My jsme spolu s chlapem teda 10 roku a taky mi to delal s tema ponozkama. Tak jsem se nastvala a rekla mu, ze nejsem povinna po nem uklizet, ze on po me taky neuklizi a rekl mi ze doma nic nedelam, i kdyz delam vsechno a to fakt vsechno. Nicmene jsem mu rekla, ze kdyz podle nej nedelam nic, tak jsem zacala nedelat nic. A to jste meli videt jak rychle obratil, kdyz otevrel skrin a ejhle, ciste pradlo tam samo nenaskakalo? jak je to mozne? 😲, obed neni ani na plotne a ani v lednici? 😲, hora nadobi od snidane je porad na stole? co se stalo? 😲 a ja jsem si prisla vecer s detma vysmata domu 🙂. A najednou to slo si po sobe uklizet. Rekla jsem ze kdyz podle nej nedelam nic, tak zacnu delat nic 🙂 😀, chce to obcas tvrdou ruku, aby si ti chlapi uvedomili, ze nejsme jejich maminky 🙂😉 omlouvam se za roman 🙂 chce to mit i svoje konicky a nesedet jen doma 🙂

ai30
20. říj 2017

Ptas se, co delas spatne. Uprimne si myslim, ze skoro vsechno.
Pasovala ses do role hospodynky bez zajmu a pratel, ktera je zcela zavisla na nem a nemuzes se divit, ze to manzelovi asi moc sexy neprijde.
Moc nechapu, jak otehotnenim muze prijit clovek o pratele?

msimankova
20. říj 2017

Mam neco podobneho doma taky, u nej v baru jsem prestala pracovat v 7. mesici, protoze uz na nej byli nastvani i hoste, a od te doby zlom jako blazen. Po cisari neexistovala pomoc, i jsem vencila nase dva psy, nebyla jsem na tom dobre a nemohla spat, takze si mne posazoval ve 3 rano ke stolu v kuchyni a daval mi kazani, jak jsem nemozna, ze se uz dost dlouho valim doma a mam jit do prace, ani se mi ten hnus dal nechce psat. Ted je male 19 mes a jen doufam, ze brzy vypadnu. Vcera jsem poslouchala, ze pracuje dvakrat vic nez ja, pritom jen dela dluhy, mne nedal od zacatku ani korunu, bydlim sice v jeho byte, ale platim energie a i jidlo. Zamrznul v 16 letech a zaskocilo ho, ze uz nejsem na svete jenom pro nej - ano, zacala jsem ho zanedbavat, jenze u nej v rodine je zvykem, ze se o deti staraji prarodice -
a ja nemam ani mamu. A kdyz nepomuze otec ditete, holt se stara matka.

barumat
20. říj 2017

Omlouvám se, že nečtu předchozí příspěvky, takže se třeba budu opakovat... Přijde mi normální, že když je žena doma, stará se o domácnost. Ale přijde mi taky normální, že budete trávit čas spolu. Řekla jsi mu klidně a normálně, co a proč ti vadí? Já jsem doma s malou dcerou, beru jako standard, že je doma uklizeno (jinak bych si připadala jako ženská k ničemu), uvařeno, o dceru samozřejmě postaráno. Ale taky mi přijde samozřejmé, že jedeme na výlet spolu, zajdeme do hospody spolu, ideálně bez malé (zatím by z toho stejně měla prd a aspoň si jí užijí prarodiče (a rodiče mají aspoň čas sami pro sebe). Základem ale je, jestli cítíte od muže zájem o sebe, chuť s vámi být. A pozor, před porodem je často všechno jinak, chlapi jsou zbabělci a mají tendenci se stranit, jít si svou cestou a vyčkávat. Nejen proto, že se bojí porodu, ale i té změny, která už je na spadnutí, neví, co od toho čekat. V klidu si sedněte a tohle všechno rozvažte. Pak si promluvte, to je to nejdůležitější!

terezapetrova
21. říj 2017

@alkuska jak to prosím vypadá kdyz člověk neumí luxovat? 🙂

alkuska
21. říj 2017

@terezapetrova On tím vysavačem po podlaze nejezdí, ale tak jaksi ťapká, pořád ho od té podlahy odtrhává. Tím pádem vysává jen takové fleky půl metru od sebe, takže to prostě není pořádně a že by třeba povysával POD něčím, nebo si třeba před tím posbíral hračky ze země, to ho ani nenapadne. Než by se namáhal ohnout, je schopný obvysávávat jednotlivé hračky kolem dokola. Dívat se na to nedá.

kafr
24. říj 2017

Vetsinu chlapu je potreba vychovat 😅
Manzel byl z domova zvykly, ze tata prisel domu, ani nezabucel (nepozdravil) a sedl si k TV. Mamka hadr v "kuchyni". Taky to u nich doma podle toho vypadalo a vypada.
Ja byla zvykla, ze jsme uklizeli vsichni a za hodku bylo hotovo.
Parkrat jsem manzelovi udelala seznam: vsechno, co jsem doma behem jednoho uklidu delala jsem zapisovala:
Uklid koupelny: sundat veci z policky, otrit je od prachu, omyt policku na mokro, osusit, vratit veci.... Opravdu polopaticky!
On to proste netusil. Jo bylo potreba to parkrat opakovat a vysvetlovat, proc jsem po blbym uklidu taaak utahana. Samozrejme si ze zacatku myslel ze si delam srandu a ze prehanim. Takze jsem ho parkrat pozadala o pomoc: prosim te nezvladam to, mohl bys prosim vysat, chtela jsem jeste upect buchtu ke kaficku (motivace). U kafe s nohama nahore jsem mu samozrejme podekovala a poprosila ho, aby priste nevysaval je hl. plochy, ale sundal nastavec a objel hubici i hrany a skviry 😉
Pochipil, ze kdyz 2 delaji "binec" neni mozne, aby uklizel jen jeden.
Nemyslete si, ze mam idealniho manzela, ponozky sbiram taky... Ale treba vstava rano driv nez ja a kdyz vidi, ze jsem vecer uz nezvladla uklidit kuchyn, tak vyklidi mycku, nastrka tam spinave a co se do ni nedava, umyje v ruce!!! (A to podotykam, ze se "valim" doma na rizikovce, takze bych to mohla udela dopoledne) A hlavne nezapomente chvaaalit! Obejmout, polibit, rict jak je uzasny a jak jste rady, ze v nem mate takovy poklad. Jo, zni to az ironicky, ale nemyslim to tak.

pipapi
20. kvě 2019

Tak to beru práci za 10 bab, uklízím, vysavam, vařím, mám práci z domova, vydělávám , mám 1,5 ročního prcka a jsem ve 30 týdnu, když malý spí, stihnu jak zabalit balíky a běžet na poštu, tak udělat uklízečku a ještě si zacvičit jógu. Ponožky a trenky mu nechávám kde je hodí i když přijde rodinná návštěva..moje to není takže já se za sebe stydět nemusím :D nemám kamarádky a jsem 24/7 zavřená doma. Vylezu ven jen když je doma a to jdeme všichni, protože nemáme výtah a já kočár , lnebo malého dolů sama nesnesu. Takže tak , nečekám medaile, ale někdy mi přijde , že chlapa fakt nepotřebuji..ani na ten sex