Co s příjmením dítěte, když přítel svatbu nechce?

domca1991
20. říj 2017

Ahojte holky, potřebovala bych znát váš názor. S přítelem jsme spolu rok a máme krásný vztah, žijeme spolu, všechno bylo velmi hezké, sdíleli jsme stejné názory i na rodinu. Jenže.... Začali jsme se pokoušet o miminko, ale přítel přišel s tím, že pokud dítě, tak musí mít bezpodmínečně jeho jméno, jinak žádné ani nechce a prý je to samozřejmost, že to tak dělá každý. Ano, skutečně znám spoustu takových maminek, co se jejich děti jmenují jinak, než ony samotné, ale já se s něčím takovým neztotožňuji. Je to každého věc, a já mám na to prostě takový názor. Navíc pak mi pár holek řeklo, že by tohle už asi nepřipustily příště... Namítala jsem, že nechci mít jiné jméno, protože mi to přijde celkem nepraktické a vůbec se mi to nelíbí. Celou dobu přitom mluvil tak (i já měla stejný názor), že mají být partneři svoji, když má přijít dítě, tak jsem teda myslela, že si mě logicky bude chtít vzít. Řekl mi ale nyní, že to až tak za pár let, a že svatbu nechce, protože by to vypadalo blbě a co by tomu řekli lidi, a že jsme spolu krátce, čímž mě šokoval a hodně zklamal. Abych to uvedla na pravou míru, tak je rozvedený. Bývalá mu utekla za jiným hned po svatbě, v té době jsme se ale ještě neznali. Někdo by mohl namítat, že rok vztahu opravdu není moc, ale udělat si dítě je snad menší závazek, než si někoho vzít? Řekla jsem mu, že nechci aby náš vztah byl jakkoliv poznamenán jeho minulostí. Tak svatba blbá je, ale dítě ne? A ještě je samozřejmost, že se bude jmenovat po něm? Vím, že trpěl, miluju ho, a chci mu být tou nejlepší partnerkou, ale příjde mi, že toho musím dávat až moc... Nechci doplácet na jeho minulost. Já šla do toho s nejlepšími úmysly a s čistým štítem jako svobodná žena. Nakonec mám být svobodná matka, které chlap oznámí, že si ji nechce vzít, protože už jednu svatbu měl a není to zase tak dlouho. Přijde mi to strašně nefér vůči mě :( Proč si se mnou teda začínal? Co mám teď dělat?? Přitom jsem měla pocit, že nám nic nechybí. P.S.: zda jsem těhotná to zatím nevím. Málokomu to na poprvé vyjde, uvidím ale příští týden.... Díky Domča

vineta
22. říj 2017

@saoirse ANi jsem si nevšimla, to je dobře 😉. A souhlas 😉

kafr
22. říj 2017

Klobouk dolu, on se ukazal jako format! Tohle by kazdy chlap neustal 👍👏
Ale to tys vedela, podle toho uvidniho prispevku, jaky je a proc ho milujes. Jsem rada, ze to dobre dopadlo. Urcite z vas bude krasna rodinka. Gratuluju 😉

ariadna12
24. říj 2017

Mne osobne prijmeni ditete po otci, odlisne od matky, naopak vubec nevadi. Kdyz se bude nekdo divit, no co, vysvetlim a je pohoda. Jen bych si rozmyslela, jestli to se mnou dotycny mysli vazne.

kafr
24. říj 2017

@ariadna12 to uz je vyreseny... Precti si konec minule strany 😉

ariadna12
24. říj 2017

Jo, jak jsem to dopsala, mi to trklo do oci😂

marketa137
26. říj 2017

nedočetla jsem co se už psalo. Jednoduché, dítě po svatbě, nebo dítě po mě a aby se dítě jmenovalo po něm stačí svatba, stačí malá. Nechtěla bych abych se já jmenovala jinak než dítě😒 Na druhou starnu 1 rok je málo, ale nejen na svatbu ale i na dítě😉

domca1991
autor
29. říj 2017

Ahojte holky, tak ještě nakonec to dopadlo takhle, jsem těhotná. Hned poprvé se nám to povedlo, jsme štastní 🙂

luckamarcu
29. říj 2017

@domca1991 gratuluji a ať jste šťastní 🙂))

blahova_andrea
29. říj 2017

@domca1991 tak to gratuluji k miminku. snad už téma příjmení bude v pohodě, když je to teď aktuální 😅

domca1991
autor
30. říj 2017

@blahova_andrea ano vše je uplně v pohodě ;)

petaov
Autor odpověď smazal
Zobraz
petaov
18. zář 2019

Jak to nakonec dopadlo s tím příjmením

codal
18. zář 2019

@domca1991 mně přijde asi úplně nejvíc absurdní to, jak poměrně dost mužů si klidně pořídí dítě,ale zenit se nechtějí, protože je to přece moc velký závazek a je to moc brzo a bla bla.. jak už tu někdo psal, tak dítě je na celý život, kdežto rozvod může trvat 15 minut a je po všem. Nechápu jejich uvažování a argument "co na to lidi" je fakt hodný puberťáka. Já jsem plánovaně otěhotněla s přítelem po půlroční známosti, ale já jsem věděla, že si mě vzít chce, svatbu jsme odložili kvůli úmrtí mého tatínka. Ale věděla jsem od začátku, že se vezmeme, jinak bych do toho nesla. Jméno jsem dala po tatínkovi ze stejného důvodu, věděla jsem, že brzy budeme manželé. Brali jsme se rok a půl po narození první dcery, když jsem čekala druhou. Já bych si osobně dítě s člověkem, který má názor dítě ano- svatbu ne (a ještě z takto dětinského důvodu,že ježíšmarjá, co by na to řekli lidi), nepořídila.

codal
18. zář 2019

@domca1991 moc gratuluju, až později jsem dočetla, že jste si to vyrikali, což je super, hodně štěstí 😍