Dává Vám partner peníze na domácnost, nákupy atd.?

malaagnes
16. srp 2017

Ahoj holky,

můžu se zeptat na Vaše názory a zkušenosti, zda Vám Váš partner dává peníze na domácnost, nákupy atd. A pokud ano, kolik Vám dává??

Já jsem na mateřské s jedním prckem a partner mi nechce dávat ani korunu, s tím, že nějaké nákupy udělá, ale nikdy nekoupí to z čeho potřebuji vařit a základní věci, které mu napíšu na seznam. Takže si stejně nakonec musím nakoupit sama. Přijde mi, že on kupuje nesmysly, jen protože byly v akci a jen to, co uzná za vhodné. Hrozně mi to nevyhovuje, jak to máte nastavené Vy? Kamarádky v okolí, od partnera normálně dostávají peníze na domácnost a finance mají společné i když třeba dítě nemají. Buď máme divně nastavený rodinný systém, hrabe mi z mateřské, nebo se nechávám ovlivňovat kamarádkami, které to mají lépe nastavené 😀

Díky

starbucks
18. srp 2017

My to máme řešené tak, že každý má svůj účet. Na manželů chodí jeho výplata a odchází z něj většina plateb - byt/spoření atd. Na můj mi posílá určitou částku, k mému učtu jsou dvě karty a z toho platíme jídlo/benzín/výdaje na malého a na jeho účtu šetříme a případně kupujeme nějaké větší věci (většinou věci kolem bytu, dovolená).
Takže peníze máme společné, ale i přesto máme část soukromí, protože manžel na můj učet nekouká takže neřeší, že jsem si tam zašla na kafe s kamaradkou, tamhle si koupila tričko. Případně když si koupí něco on co potřebuje/chce např pro svoji potřebu, nebo nějaké nářadí na zahrádku, tak to taky neřeším. Na manželův učet vůbec nekoukám, takže i on má své soukromí.