Dává vám přítel/manžel peníze navíc, když jste na MD?

toga25
2. dub 2015

Ahoj, mám takový dotaz.
Chci se zeptat, jak to máte doma finančně, když jste na MD. My máme každý svůj účet, na jeho chodí výplata, na můj rodičák. Chlap platí nájem + pleny malému, občas i menší nákup, když jede z práce. Já platím velké nákupy, svůj paušál + i když je třeba malému bundička, apod. a taky asi 2 balení UM. Na jednu stranu mi přijde, že toho zas tolik neplatím, na druhou mi zbydou tak 4 stovky :-/ Jsem ten typ člověka, který si nerad říká o peníze. Vím, že bych měla asi sama ptž chlapi mají trochu jiné vedení, ale i tak, přijde mi to strašně trapné ☹ Nejsem nijak náročná, co vyloženě nutně nepotřebuju, tak nepořizuju... ale znáte to, blíží se jaro, jsou třeba nové boty, bunda apod...
Je mi blbé si o to říkat chlapovi, ale jeho to samotného nenapadne a co mě mrzí o dost víc je to, že mu vůbec nevadí, že si při MD sháním brigádu, ptž potřebuju prostě víc peněz a na doma žádnou nenajdu, takže po celém dni s malým pak večer ještě budu muset někam chodit.... Na ty ,,malé" peníze se mi zvyká hrozně těžko z toho, na co jsem byla zvyklá, nějaké mám odložené, ale ty jsou výhradně na věci pro malého... Jsem prostě zvyklá, že si něco odložím a to, že tu možnost teď nemám, i přesto, že za sebe vůbec neutrácím, mě doslova deptá ☹ Navíc jsem znechucena z faktu, že dá o prázdninách ex na syna alimenty a syn bude vlastně celý měsíc u nás - to vím, že neovlivním, ale doslova mě to štve, že ex se dají prachy pro její potřebu ten měsíc a dítě bude jinde celý měsíc a já musím pomalu žebrat o peníze navíc ☹ )
Říkali jste si o peníze samy nebo to byla u chlapa samozřejmost?

sisstin
7. kvě 2015

@lenka5731 my se o tom moc nebavime, ale zatim rekl, ze teda jak chci no 😉 sam si o penize nikdy ode me nerekl, ale kdyz mu je poslu, tak mi je nevrati 😉 proste to bere, ze to tak chci 😉 ono zatim tech "trecich" ploch neni tolik, kdyz spolu nebydlime, cili se kazdej "zivime" sam, ja mu platim jen pulku za vylety, obcasny nakupy jidla treba nebo navstevu restaurace a tak 😉

sisstin
7. kvě 2015

@lenka5731 jinak jako neresime maly castky, to proste plati bud jeden nebo druhej, posilam vetsi od 500 a vyse 😉 nebo to necham treba "narust" a pak mu poslu najednou za mensi vydaje. Jako zas ze bych si vedla presne zapisky kdo a kolik, to ne 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
7. kvě 2015

@lenka5731 jako ja nevim, mne by bylo i blby si brat chlapovy penize, kdyz je vydelal on a ne ja? 😕 mi ex daval penize, kdyz jsem byla uplne bez prijmu, jinak do ty doby jsem se uziviila z platu a pak z rodicaku. Ja mam nejak problem tahat z chlapa prachy proste 😕

sisstin
7. kvě 2015

@lenka5731 ale jak pisu, treba pak realita bude jina 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacca11
7. kvě 2015

@sisstin my ale žijeme jako pár, ne každý sám. Nevnimame peníze ani ostatní věci jako moje a jeho, ale jako naše společné. Je jedno, kolik jeden a druhý vydělá, je to naše týmová práce.

Od nějakého "chlapa" bych si peníze taky nevzala, ale od manžela, člověka, se kterym mám vztah, domácnost, všechno, to neni o braní, ale o tom, že je to společné.

sisstin
7. kvě 2015

@sarihy nevim, ja to moc neumim posoudit proste. Ex mel pocit, ze jsem desne narocna a furt z nej nejaky taham, treba to tak bylo, ja to neumim posoudit moc objektivne 😉 daval mi asi sest mesicne myslim 😉 kazdopadne po rozvodu jsem na tom financne lip nez jak v manzelstvi 😉

sisstin
7. kvě 2015

@kacca11 tak s ex jsem to tak nemela 😉 on mel pocit, ze hovno delam, sedim doma na riti a utracim jeho tezce vydelane prachy. Kazda hadka se tocila kolem toho, ze jen z neho taham a nic nedavam na oplatku ( nechci s nim spat, kdykoliv si rekne, neprojevuju vdek dostatecny atd). Asi trikrat mi koupil celkem drahy darek, ktery pak pokazdy vytahnul na me, ze mi koupil to a to a ja jsem takova a makova. Pro me jsou penize dost citlivy tema, mam obavy, ze tim, ze by mi pritel nejaky daval, by ode me cekal protisluzbu a vdek 😉

sisstin
7. kvě 2015

@sarihy
@kacca11 mne se holky ani nechce moc stehovat, ten dum je jeho, mne tam nepatri ani pfn, tim padem si tam nic nezaridim po svym, pro me to proste neni domov a jeste se klepat, ze me muze kdykoliv vyhodit, kdyz se rozejdem 😕 tim, ze jsem tehu, zas dost riskuju a jsem si toho vedoma 😔

kacca11
7. kvě 2015

@sisstin Jenže takhle vyrovnané partnerství nevypadá, vztah s tvým ex s partnerstvím nejde srovnávat, to byl spíš vztah čistě mocenský. Co se týká současného přítele, mám spíš dojem, že ty sama teď nejsi schopna mít vyrovnaný vztah, ocekavas jen to nejhorší. Buď proto, že sis vybrala podobný typ jako byl ex nebo proto, že nejsi schopna žít jako pár.Podle toho, co pises mám spíš dojem, že se rozejít chceš, abys to měla jednodušší

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
7. kvě 2015

@sarihy muj zasadni problem je komunikace ve vztahu, ale jako jo, ja mu to i rekla, on mi odpovi tak, jak cekam, ze odpovi, ale stejne mu to neverim 😉 zatim se chova fakt jinak nez ex, ale to mi nejak nestaci k tomu, abych mu verila. No evidentne mam problem spis ja 😅

kacca11
7. kvě 2015

@sisstin sama pises, že mu neveris, že nedokazes komunikovat, ale dítě s ním cekas? Tohle je situace buď na rozvod, ale spíš na psychologa. Tohle jaksi není normální vztah,tohle není vhodný vzor pro děti. Vždyť co si z toho odnesou? Že vztah je soužití dvou samostatných lidí, co spolu nekomunikují, co si nevěří a co spolu nedokáží hospodařit?

sisstin
7. kvě 2015

@kacca11 ja jsem myslela, ze kdyz budu tehu, ze uz nebudu mit takovej problem s tim, ale je to spis naopak. Jinak miminko jsme chteli oba, neni to neplanovane. Jinak pritel je v tom fakt nevinne, spis snasi ty moje obcasny vybuchy, kdy se chci rozchazet... Coz do rana se mi zas rozlezi v hlave

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
7. kvě 2015

@sarihy ja vim no 😉 teda objektivne vim, subjektivne uz je to horsi 😝

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz