Dělá máma naschvály?

27. srp 2020

Ahoj. Potřebuju poradit. Naši se děsně těšili na vnouče, ale... Nemůžu vysvětlit, že číslování dudlíků, sunaru, plen není jen pro srandu králíkům. Koupili sunar, i když jsem plně kojila. No já husa se nechala mámou zvyklat, že to malé nemůže stačit, i když krásně prospívala. Takže je z větší části na sunaru 😢 Ve dvou měsících koupili další krabici sunaru, ale číslo 2. A já říkala že proč to kupujou když to je až od půl roku, a ona že to je přece jedno. Nebo lahvička na sunar. Savička číslo 2,že jedničku neměli. No málem mi malou utopila jak to hodně teklo, já si nevšimla že jí šoupla fakt dvojku. A pleny - měla používat číslo 1,a určitou značku kvůli kyčlím. No samozřejmě koupili blbou značku které i protékaly. A když jsem říkala ať koupí tu naší značku, že to klidně zaplatím (cena ale stejná), tak koupili úplně jiné, ještě blbší, a číslo 3! A že to je přece jedno. Nakonec jsme se pohádali, a prý ať si to k nim teda koupím sama a za své. Mrzí mě to, nejde mi o peníze, ale oni se tak angažovali, a když řeknu že nemůžou kupovat čísla jen tak, tak jsou uražený. Už tam přestávám radši chodit, protože se akorát do všeho pletou, oni vědí vše nejlíp, a já jsem ta špatná

tasimia
27. srp 2020

Hele já tě chápu, mi strejda prinesl pro malou 4 a 5😂 a to je teprve velikost. No co dala jsem to bokem, však to není jídlo nezkazí se to a nadávat mu za to nebudu, využije se to později. Tak samo mi donesl i UM. Prostě nevěděl no a nikdo mu neporadil. Je ve spajzce neztratí se 🙂. Poděkovala jsem a vím, že si to koupím raději sama. To samé lahvičky, mám doma dvě, které využijí později. Prostě svět se nezboří, nevidím důvod být naštvaná. Chtěl jen udělat radost a pomoc. Takže poděkuj a udělej si to po svém, určitě to nemysli zle. Zbytečné hádky. Naprosto ;)

tasimia
27. srp 2020

Jinak UM můžeš klidně odbourat když jí budes jen kojit.

autor
27. srp 2020

A s tím sunarem, máma ho malé chtěla vnutit od narození, i když jsme s tím nesouhlasili. A víte co udělala? Když jsme přišli na návštěvu, měla nachystanou lahev sunaru. My odmítli, a když jsem byla zrovna otočená, podávala mi dudlík pro malou. Tak jsem ho vzala, a najednou se lekla co mi to teče po prstech. Ona dala tajně na dudlík sunar! No je to normální? A ještě jsou uražení že jim malou nechci dát na hlídání... Po tomhle chování nikdy. A teď přes léto vedra, bylo tu 34 stupňů. Malá měla jen bodýčka, šly jsme do města. A máma do mě hustila ať dám malé čepičku, že aby neofoukla. Fakt nemá rozum 😫

autor
27. srp 2020

@tasimia Ale oni se ptali jaké číslo, oni koupili vědomně špatné, s tím že je to jedno. Když malé byly čerstvě dva měsíce, dali jí na dudlík zmrzlinu. A když jsem nadávala tak zase jsem byla špatná, že malé nic nedopřeju. Prý že my ve třech měsících normálně jedli zmrzlinu 😫

autor
27. srp 2020

@tasimia O to jsem se pokoušela, ale už se mi nedělá mléka tolik, aby jí to stačilo 😢

autor
27. srp 2020

A s těma plenkama-já používala jednu značku, která je dobrá na kyčle. I doktor mě pochválil že když budu tyhle používat, tak kyčle budou v pořádku (a měl pravdu). No a máma mě sjela že co řeším, že když je bude mít blbé, tak budu používat látkové jako to bylo za nás... No naštěstí jsem si používala ty svoje, a látkové nebyly třeba 😅

gruyerre
27. srp 2020

Heleď, máš pravdu, tvoje matka nemá rozum. Fakt jí budeš muset (mámu) pořádně hlídat, aby nedělala hovadiny. Proč proboha někteří lidé kvůli své umanutosti škodí dítěti? Radši bych jí dítě nedávala hlídat ve tvé nepřítomnosti, počítám, že by byla schopná dát ji svíčkovou s knedlíkem.
Sunar bych být tebou vysadila (vidělo by se, zda postupně nebo to půjde utnout náhle), zvýší se ti produkce mlika, čím víc budeš kojit. Jinak by malá prso už za chvíli nevzala do pusy, flaška je pro ni snazší.
Achjoo, fakt ti to nezávidím, je mi tě líto. Držím palce, ať tvá máma zmoudří.

autor
27. srp 2020

@gruyerre No naštěstí malá prso zatím chce, i po sunaru se musí dopapat nebo uklidnit u mě... Což máma špatně nese... A jo,naši malé říkají, jak už co nevidět bude papat omáčky, atd. My prý rozmačkaný knedlík s omáčkou jedli ve 4 měsících. Jako jedině přes mou mrtvolu. A nikdy tam malou nenechám bez mé přítomnosti. Ale mě i štve jak otravují i když tam jsem. A když řeknu že takhle ne, tak jsem ta špatná a oni jsou uražení, že si o nich myslím, že jsou blbí a nás blbě vychovali.

tasimia
27. srp 2020

Ahaaa, tak to bych byla teda naštvaná i já. Já nevěděla, že ti ji krmí sunarem aj.
Malou bych jí nedávala. Aby někdo dával dítěti zmrzlinu aj.

autor
27. srp 2020

@tasimia Je smutný že s mámou jsem měla dobré vztahy, ale už během těhotenství to šlo do kytek (tam to vysvětlovala tak že se mnou cloumají hormony) a co je malá na světě, tak to je v háji úplně. Všechno podle našich dělám špatně. Dokonce nás osočili že jsme praštěný, že vajíčko v autě je v protisměru jízdy. Nemohli jsme jim vysvětlit že jinak to nejde. Až se museli ujistit na internetu, že to tak fakt je. A to nám je 32,takže nejsme žádní puberťáci.

prejeta_zaba
27. srp 2020

Ale dělá se ti tolik mlíka, kolik dítě potřebuje. Prosímtě zapoj vlastní rozum a tady ty prarodiče navštěvuj až bude dcera chodit a mluvit, aby z toho měla vlastní rozum. Takové tahanice o dudlík jsou hodné předškoláka a ne celé dospělé rodiny. To je neuvěřitelné, co lidi jsou schopní řešit. 🙄 Co je komu do toho, jaké mléko nebo co jí tvoje dcera a jak?

autor
27. srp 2020

@prejeta_zaba Tak myslíš že se dá zase plně rozkojit? Jinak dobrý nick 😂

meronym
27. srp 2020

Těžko věřit, že taková míra ignoranství je vůbec možná. Máte to těžké (a pokud rychle nezasáhnete, bude se to jenom zhoršovat). Malou jednoznačně nedávat k prarodičům bez vašeho dozoru. A pokud nepřestanou, tak vůbec. Tady už nejde o rozdílné názory na výchovu, ale doslova o zdraví dítěte. Sunar místa prsa? Špatná velikost dudlíku? Zmrzlina ve 3 měsících? Ne a ne a ne! VY jste MÁMA, VY ROHODUJETE (spolu s otcem dítětě). Klidně a rázně bych sdělila, že pokud nebudou akceptovat Vaše pravidla, vnouče nebudou vídat. Pokud se chtějí urážet, není to Váš problém. Oni jsou dospělí, Vaše miminko nikdo jiný neochrání. Držte se!

gruyerre
27. srp 2020

Špatně nese, že malinký miminko chce být u mámy? No máte to těžký, musíte dohlédnout na to, aby ji nějak neohrožovali na zdraví, podle toho, co píšeš, jsou to úplní blázni. Měla bys jim dát na srozumněnou, že rozhodovat o malé budeš ty a tvůj manžel a jestli se nechtějí přizpůsobit a budou naschvál škodit, doporučila bych omezit návštěvy.

aneta15
27. srp 2020

Ja bych řekla, že tě absolutně nerespektují jako dospělou osobu a matku. Prostě si porodila a dál budeš poslouchat. Myslím, že to po dobrém nepůjde a budeš se muset pořádně nahlas ozvat i za cenu, že budou mít chvíli natahnutou hubu. Mě taky radí a já je pošlu nějakam ale nikdy by si nedovolili dávat Sunar a podobně bez mého svolení

cherie24
27. srp 2020

No to je dost hrozný teda. To by bylo jiný tóčo, kdyby tohle naši zkusili. Proč jí proboha nacpali sunar? Je teda pravda, že za našich babiček se kojilo pár měsíců a pak už se jim cpal sunar, ale takto se angažovat, to je na pár facek teda. Chlapovi rodiče taky malý pořád cpali dudlík, i když ho nechtěla, tak jsem jim pak vysvetlila, že si to nepřeju a když ho vyloženě nechce, tak ať jí ho prosím necpou. Mi to přijde, že maminka moc nechápe, že dítko je tvoje a ne její. Bych se jí to nejdřív snažila vysvětlit po dobrém a pak i přitvrdila pokud by nezabralo. Tohle je fakt síla teda 🙈

prejeta_zaba
27. srp 2020

Určitě! Jenom to chce prostě do dcerky necpat všechno možné a kojit. 🤷‍♀️ Dík. 😄

michaela666
27. srp 2020

Co zkusit sednout si všichni dohromady, rodiče, ty i manžel? Zkusit jim to vysvětlit s tím (očividně tebe patřičně nerespektují jako matku), že se důrazně zapojí i manžel. Prostě chceme vychovávat dítě tímto způsobem a budete rádi, pokud v nich budete mít oporu a pokud nemíní respektovat vaše pravidla, přerušíte kontakt, protože jejich přístup je pro miminko docela nebezpečný ( myšleno jídlo ). Za těch x let, kdy vychovali svoje děti se spousta věcí změnila a vy víte co, pro své dítě chcete a proč...Přeju hodně sil 🙂

zelenaesmolda
27. srp 2020

Narovinu bych jim rekla,ze pokud nebudou respektovat pravidla tak se nebudete vidat.

sudylichozrout
27. srp 2020

Tak tohle je tedy silné kafe. Bych řčvala jak tur a přerušila kontakt, dokud jim necvakne, že musí alespoň na 90 procent ctít tvá pravidla.

zelenaesmolda
27. srp 2020

@sudylichozrout
rvanim u tehle lidi niceho nedocilis,jeste ti vetsinou reknou,ze jsi hysterka 🙂

autor
27. srp 2020

@cherie24 Po dobrým to nejde, akorát přijde psychický vydírání, brekot že jak teda oni jsou špatní... Nechci vidět co by se dělo po zlém... Ale už mě to fakt se*e 😢

autor
27. srp 2020

@aneta15 Nerespektovali mě nikdy, proč by to měli dělat teď... Fakt se chovají jako kdyby byla malá jejich, ale to byste musely vidět 😢

autor
27. srp 2020

@prejeta_zaba Tak já to budu zkoušet a sunar pomalu odsouvat.

autor
27. srp 2020

@michaela666 Ale oni nerespektují ani mého manžela. S nima se sednout nedá, protože jak jsem už psala, přijde citové vydírání, nadávání, brekot. Oni prostě už mají své zkušenosti...😤 Ale takhle nám zkazili totálně svatbu, dítě si zkazit nenechám.

zelenaesmolda
27. srp 2020

Pokud te nekdo psychicky vydira tak opravdu nejlepsi je prerusit kontakt nebo ho omezit na minimum.Spousta lidi to dela nevedomky protoze tak byli vychovani i oni.Bohuzel spousta lidi citove vydira a manipuluje zcela zamerne.

autor
27. srp 2020

Se svatbou to bylo že svatba není pro nevěstu a ženicha, ale pro rodiče, u malé zase že není moje, ale všech... Asi pomůže jen omezit kontakt na minimum.

autor
27. srp 2020

@zelenaesmolda To jsem řekla že já jsem máma a pravidla budou podle mě. A okamžitě brekot že jim zakazuju kontakt s vnoučátkem. Přitom jen chci aby respektovali to, že to je MOJE dítě a já rozhoduju o tom co a jak.

jjasmina
27. srp 2020

Z tohodle příspěvku mi neni jasný jestli o tom dítěti rozhodujes ty nebo tvoje máma.. nenech to zajít tak daleko, že každé své rozhodnutí pak budeš muset konzultovat s mámou nebo s někým jiným.kdybych nechala rozhodovat mámu tak mam maloum na UM už od narození, to bylo stále keců, že nemám mlíko, že mám dávat ve 3 měsících už piškoty, tvaroh apod

aneta15
27. srp 2020

Tak udělej něco aby tě začali respektovat, křič, bouchni do stolu ale pak už nesmís slevit aby právě neřekli že jsi hysterka. Nastav pravidla a stůj si za svým ať brečí a citově tě vydírají. Já měla podobně smýšlející tchnyni...naše vztahy nejsou vřelé, děti s manželem tam jezdí pravidelně, já párkrát do roka a vzájemně se respektujeme. A ona ví, že když ustřeli tak prostě děti neuvidí. Snaží se a já nedělám naschvály. Ovšem já mám 100% podporu manžela.