Domácí násilí - jak ho vyřešit?

barunnka3
11. dub 2019

Ahoj holky..
Už si nevím rady.. Bojím se s tím někam jít, někomu to říct z okolí.. Spíše se potřebuji jen vypovídat..
Jsem s přítelem skoro 2 a půl roku.. Ze začátku vše bylo v pořádku.. Viděli jsme se jen o víkendy, jelikož bydlel daleko.. Po půl roce se přestěhoval k nám do města a začali jsme spolu bydlet.. Vše bylo v pořádku. Ale po pár týdnech, když se opil, začal být agresivní. Hodil se mnou na postel, třásl se mnou, nadával mi.. Když jsem byla v práci a 3minuty neodepsala, bylo zle. Výhrůžky, peklo.. Po půl roce jsem začala dlouhodobě marodit a byla jsem doma, tak byl klid. Dokud se nenapil.. To mě i kopal do břicha, dusil polštářem, když mi tekla krev z nosu, byl ještě víc zlý, že mu umažu podlahu.. Po pár měsících jsme se museli nastěhovat k našim na 3 měsíce. A to byl klid! .. Když jsme se v září nastěhovali do svého, začalo další peklo.. Začal mi zakazovat styk s rodinou. S kamarádkami. A přišlo další mlácení. Monokl. Facky. A hlavně psychické týrání.. Když jsem se konečně rozhodla to řešit a jít na policii, zjistila jsem, že jsem těhotná.. Když jsem mu to oznámila, slíbil, že bude sekat latinu a ani se mě nedotkne.. Což taky dodržel. Nemlátí mě. Ale za to to psychické týraní je horší a horší. Přestal chodit do práce. Sama to nezvládám.. A do toho zakázaný styk s rodinkou - hlavně s mámou.. Nikdy mu nic neudělala. Má ho ráda. Ale on jí nemůže vystát. Bezdůvodně.. Dle mého je to ze žárlivosti, protože nemá takový vztah se svojí mámou jako já s tou svojí.. Zakazuje mi navštěvovat dědu, který každý den jezdí na ozařování a chemoterapie, jen proto, že jsem se za jeho zády setkala s mamkou.. Vyhrožuje mi, že pokud se s ní ještě sejdu, zabije jí.. Nevím, podle mě by toho nebyl schopný, ale strach tam je. Když byl schopný mě mlátit.. Jsem v 16tt. Stále jen brečím. Jem psychicky na dně.. Nevím, co dělat.. Když od něj odejdu, nevím, čeho by byl schopný.. :(

kajalka
11. dub 2019

Nad tímhle mi fakt rozum stojí. Nechápu. Na co čekáš? Až bude mrzačit duševně i dítě?

malenka3
11. dub 2019

Holka, tady je rada celkem jasná, byť provedení hůře realizovatelné.
ODEJDI A TO OKAMŽITĚ! I kdyby to mělo být do nějakého azyláku. Lidi se nemění a ani dítě s takovým nehne, bude to jenom horší a až si začne vylejvat vztek na dítěti, budeš ještě zoufalejší. Nenech prosím dítě narodit do rodiny totálního psychopata. Začni si dělat nahrávky, požádej o pomoc rodinu, svěř se jim se vším včetně výhrůžek. Odejdi, dokud to relativně jde, s dítětem to budeš mít tisíckrát horší.
Tohle je domácí týrání jak z učebnice, zcela jistě víš, že tohle žádné šťastné konce nemá. NIKDY.
Myslím, že tu bude nějaká skupinka žen s podobným osudem, tam ti určitě poradí konkrétní kroky.

miba10
11. dub 2019

@barunnka3 jdi na policii. Na nic nečekej. Klidně si rozhovory s ním nahravej, hlavně si ukladej SMS od něj. Výhrůžky fyzickou likvidací jsou trestné. S tímhle bych si nehrála a okamžitě to řešila.

malenka3
11. dub 2019

@sudylichozrout tys psala, že máš nějakou praktickou zkušenost s konkrétní pomocí takovým holkám? Poradíš konkrétně, aby holka posbírala odvahu?

blabloblu
11. dub 2019

pryč, dokud je čas, úplně vážně, sbalit se, smazat FB, změnit číslo a případně to řešit přes policii

http://www.nenechmeby-i-t.cz/

https://www.bkb.cz/en/

pokud nemůžeš jít k rodičům, najdi si azylák, ale nečekala bych, sbalila bych se a vypadla... a věř, že vím, o čem mluvím... nezmění se, i kdyby sliboval hory doly, tihle lidi navíc většinou jen vyhrožují (většinou, něříkám, že něco neprovede) a páchají věci na oko - můj ex se demonstrativně podřezal tak, aby se mu nic nestalo a každej ho litoval... najdi si pomoc a zmiz od něho, držim palce

anita003
11. dub 2019

Je až zarážející, co jsou ženské ochotny snášet... Proč s ním jsi, když máš normální zázemí u rodičů? Co tě tam tak drží? Chlap bez práce, kterého živíš a mlátí tě - to je jackpot! Vzpamatuj se zavčasu, dokud máš ještě nějaké zbytky sebevědomí a odejdi...
Pokud máš strach o život, od toho je tu policie... Plus bych šla na ošetření do nemocnice, ať máš v ruce papír, že tě napadl...

babbota
11. dub 2019

@barunnka3 tady je jen jedna rada. Odejdi co nejdřív! Jakmile na tebe sáhnul jednou sáhne i příště. Teď už nejsi zodpovědná jen za sebe, ale i za dítě, které čekáš. Maminka ti určitě pomůže.🍀

svetlanalana
11. dub 2019

nedočetla jsem to. Po prvním, ok po druhém incidentu bych odešla. Být s takovým člověkem, budovat nějakou budoucnost, vychovávat děti? Já tomuto nerozumím a nepochopím to NIKDY. Ok, sama v tom chceš zůstávat, je to tvá volba, ale dítě nemá na vybranou, aspoň kvůli němu bych odešla

marketa1218
11. dub 2019

@barunnka3 Uf, tohle se mi vždycky horko těžko čte. Absolutně nechápu, proč se ženský k takovýmhle chlapům vracíte? To nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale nerozumím tomu, když mě takhle ubližuje a já se k němu zase vrátím a nechám si ubližovat dál. Ale nikdy jsem v takové situaci díky bohu nebyla, takže mi nepřísluší soudit a to ani nechci jenom prostě proboha proč. To jsem se musela jenom zamyslet nahlas.

Je mi to moc líto, co musíš v těhotenství zažívat, místo toho, aby ses radovala a na miminko se těšila, ale seber sílu jednou pro vždy a odejdi. Teď už nejsi jenom sama, ale mysli na dítě, nechceš přece aby vyrůstalo v takovém prostředí. Pokud můžeš jít k té mamce, neváhala bych. Kontaktuj policii a vše jim řekni i s čím ti vyhrožuje. Nebo jsou tu i organizace na pomoc týraným matkám. Asi se mi to lehce říká, já vím, ale nezůstávej v tom. Nezmění se to, možná to bude po porodu ještě horší.

drakenn
11. dub 2019

2,5 roku jsi měla na to ho kopnout do prdele. Přestaň už ze sebe dělat oběť a bez k rodičům.

tinaprofi
11. dub 2019

komu není rady tomu není pomoci

balogis
11. dub 2019

Zdrhnout,hned..pokud máš dobré vztahy s rodinou ,tak na co čekáš? okamžitě pryč..sama sem takhle utekla od přítele k rodičům když jsem byla cca ve 13tt ,a i když to byl lhář tak se mě nikdy nedotkl ani mě netyral.Takhle přece žít nechceš.

barunnka3
autor
11. dub 2019

Ale já se ho bojím.. Proto jsem to trpěla.. Tak moc se ho bojím. Bojím se, že ublíží někomu z rodiny.. A to bych si nikdy neodpustila.. Když jsem mu pohrozila vězením, řekl, že se ho nebojí (už 3 měsíce seděl). A že ho stejně musí jednou pustit a pak že si nás najde..

zelenaesmolda
11. dub 2019

@barunnka3 okamzite odejdi,posbirej dukazy jako zpravy,nahrej si hovory,jdi k lekari pokud mas modriny,udej ho na policii.nikomu neublizi protoze vi moc dobre,ze by sel sedet a uz natvrdo.soudni zakaz styku k tobe a k diteti.na co cekas?az bude mlatit a psychicky deptat i dite?

urtica
11. dub 2019

@barunnka3 Ahoj, je mi moc líto čím procházíš. Snad aspoň trošku rozumím tomu, proč zůstáváš - byť jsem zažila jen špetku z toho. Doporučuji obrátit se o pomoc sem: http://rosa-os.cz/ - poskytnou první případně i právní pomoc a pomohou s azylovým bydlením. Držím palce, největší díl - sebrat odvahu a odejít, zůstává na Tobě, přeju, aby se Ti to povedlo. První krok - uvědomění, jsi už udělala. 🍀

petkasadelkou
11. dub 2019

Určitě zajdi na Policii a odstěhuj se!!! Jestliže máš dobrý vztah s matkou, tak Ti pomůže, budeš Ty i dítě v bezpečí. Když zůstaneš, bude to jen horší. Chceš se potom bát o dítě, jestli mu ublíží?, chceš, aby dítě vidělo, co Ti dělá? Je to těžké, ale určitě nejlepší rozhodnutí. Přeji hodně štěstí k velkému a rozumnému kroku. 🍀

zelenaesmolda
11. dub 2019

@petkasadelkou podle me to stejne neudela,je vybobkovana.kdyby opravdu chtela odejit tak uz je u rodicu,na policajtech a nesedi na MK.

@barunnka3 bacha na to odkud pises,jestli to zjisti,ze se chystas odejit a ze ti ostatni radi,ze mas zajit na policii tak zazijes peklo.

pajamo
11. dub 2019

@barunnka3 Takže se radši budeš bát a nechat se bít celý zbytek života a pak bude bít i vaše dítě. Odejdi ještě než jsi porodíš!

alex_18
11. dub 2019

Chudak dite 😞 citi, co prozivas, mela bys myslet na nej, okoli ti pomuze, s nim nic hezkyho nezazijes, akorat zahozeny tve roky zivota

kittyy17
11. dub 2019

@barunnka3 utíkej na policii, vykáží ho ihned na deset dní z bytu a zakáží mu jakýkoliv kontakt s tebou. Když to poruší, jde hned natvrdo sedět. Těch deset dní máš na to, abys podala žalobu za domácí násilí, taky můžeš podat návrh k soudu na prodloužení zákazu kontaktu. Můžou mu to protáhnout na měsíc, a potom znovu na rok.
Můj otec dostal za domácí násilí 2,5 roku s podmínkou 3 roky, a zákaz kontaktu po celou dobu podmínky. Kdyby ho mamka jenom zahlédla na protějším chodníku, měla volat hned policii...
Kontaktuj Bílý kruh bezpečí, krizové centrum, jejich právníci a psycholog ti pomůžou, v některých městech mají i ubytovny s ochrankou

kittyy17
11. dub 2019

@barunnka3 co když tě zmlátí tak, že ublíží miminku, narodí se postižené? Nebo mu ublíží po narození? Bude to tvoje vina, že jsi tomu nezabránila. Dokážeš s tím žít???

sudylichozrout
11. dub 2019

@malenka3 ahoj, kdysi jsem delala krizovou intervenci. Ale je to bratru 12 let, co to nedelam. Ale samozrejme, pokud by bylo treba, muzu neco oprasit...
@barunnka33 posli mi soukromou zpravu.

kittyy17
11. dub 2019

@barunnka3 ve vězení mají rádi chlapy, co mlátí ženský. Hned po pedofilech. Myslím že 2,5 roku by tam být nechtěl, tohle on moc dobře ví...
Jdi na policii, neboj se. V okamžiku, kdy ti po zákazu kontaktu pošle jedinou SMS, zavřou ho bez debat. Nedovolí si na tebe ani na tvou rodinu

blabloblu
11. dub 2019

@barunnka3 kočko chápu, naprosto, že se ho bojíš a je to absolutně legitimní a oprávněnej pocit, proto je lepší se obrátit na některou instituci, nebo na policajty, kde ti pomůžou a nasměrujou tě a poradí ti... odchází se těžko, strach je svině, ale je potřeba se mu postavit, nebo h aspoň vzít za ruku (ten strach, symbolicky) a jít. Psychickým týráním z tebe udělá takovou trosku, že jakmie bude děcko na světě, nudeláš nic.

gracinka7
11. dub 2019

Moc dobře vím, co zažíváš. Zažila jsem minimálně 10 let to samé. Jenže mě to dělal táta. Byla jsem malá holka a odejít nebylo kam. Navíc jsem se ho bála nechávat s mámou. Tymasna rozdíl ode mě na výběr. Seber se a uteč. Nebo chceš svoje dítě tomuhle vystavit?

mates133
11. dub 2019

Jeste jen malou poznamku k tomu strachu,troufa si na tebe,protoze vi,ze se bojis,ale jinak tyhle typy casto byvaji vlastne babovky,netroufne si na nekoho,kdo se ho bat nebude.Neboj,nikomu z rodiny neublizi,jo tobe se asi jeste bude snazit delat peklo,nebude to snadny,ale jestli mas kam jit,k rodine,nakonec to bude dobry.Poslechni holky a utikej tak rychle jak to jen jde.

eliska2871992
11. dub 2019

@barunnka3 okamžitě od něho odejdi! Tohle by nedopadlo dobře

kuliseks
11. dub 2019

Rikas, ze se bojis o rodinu.. myslis, ze by chteli, aby ti tohle delal, kdyby to vedeli? Kdyby to vedeli, tak by urcite riziko pripadne chteli podstoupit, abys uz s takovym clovekem nebyla. Co kdybys mela dceru v podobne situaci? Co bys ji poradila a co bys chtela, aby udelala? Udelej to taky. Spousta takovych chlapu jen vyhrozuje ale na nic se nezmuze. Vim, ze jsou vyjimky, ale to je jak s nemocemi, nehodami apod. Proste osud a nemuzes vsechno brat, ze automaticky prijde... to by ses z toho zblaznila.. kdyz vidis auto pred sebou, taky volant strhnes do strany, i kdyz tam muze byt strom. Proste je potreba resit zrovna to nebezpeci, ktere je a ne to, ktere muze prijit. Drz se a jak radily holky.. nahravej si a schovavej jeho vyhruzky.

risda
11. dub 2019

Holka pro tebe jedna rada seber si věci možná ani ty ne a okamžitě utíkej od něj pryč.Jednou na tebe vztáhl ruku vztáhne ji zas a znovu a ne jen jednou já v tom byla 5 let dvakrát sem přišla o miminko věčně domlacena jak pes proč sem neodešla protože sem byla zamilovaná a furt sem odpoustela a říkala si on už to neudělá sliby tipu už se to nestane kecy akorad..Jednoho dne sem sebrala odvahu když na mě naposled vztáhl ruku chvíle klidu byla když zmizel na oběd doběhla sem ze švagrovou pro cestovku zabalila věci a utíkala co nejrychlejš pryč..jak píšou ostatní běž od něj dokaď máš malí v bříšku pak už není cesty zpět..

calvac
11. dub 2019

@barunnka3 Neblbni,tady neni zadna jina rada,nez odejit. Kamkoliv. Dovedes si treba predstavit,az bude toto delat diteti? Urcite to zkusi. Az se male narodi,bude te mit v hrsti a s ditetem se hure odchazi. Moje mamka ma za sebou podobne,ale tehotna odesla. Samozrejme otec zkousel dal. Parkrat aleastacila stacila policie,pak uz byl klid. Odejdi,chranis i sve dite.