Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

luciebx
4. led 2012

to je fakt.. emailem se vyresi taky kupa prace a infa.. pac oni maji vse na strankach .. takze ti poslou vse co potrebujes.. nakonec treba i ten formular.. co jen vyplnis a posles zpet..

kacenka1111
autor
4. led 2012

@romca13 ano, emaily psat muzu...dnes jste mi poradily, na jake urady se mam obratit, jake mam trosku moznosti..takze na neco email a neco obehnout....do dnesniho vecera jsem nevedela spoustu veci, takze je muzu obehnout az kdyz vim, kam se obratit,....proboha....

anina32
4. led 2012

Holky nechte ji už, ta holka potřebuje pomoc, a tady ji vydeptáte ještě víc než je. Je těhotná, neměla by se nervovat a plán na trvalý odchod se nedá ušít horkou jehlou, ona to zvládne a je jedno jestli teď nebo po porodu 😉

luciebx
4. led 2012

@kacenka1111 hele co kdyz neska v noci.. nedejboze zacnes ve 3 rano krvacet.. co pak? ja nechapu .. tehu doma.. a nemate ani na telefonat.. to je teda silny kafe i na me.. a to sem zila par let jako socka se svym bejvalym.. ale na kredit teda bylo kdyby se cokoliv nekdy stalo. .

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote no, nikdy jsem ho nepotrebovala...takze nebyla....a doufam, ze to tak zustane....

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 Katko, ty urady jsem ti tu radila snad na druhe nebo treti strane!!!!!!!

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 no evidentne bys ho potrebovala jako sul 😉 a prijde me to naprosto v poradku, na psychologovi neni nic spatneho

kacenka1111
autor
4. led 2012

@anina32 mas naprostou pravdu...zacina me to popichovani spis vysirat...jsou tu holky, co mi chcou poradit a radi, tak bych jim nechala prostor a nezahlcovala to tu nesmyslnyma rejpackama, ktery mi pmoc nepomuzou, akorat budu o den vic v depce, misto abych mela silu na obihani a jednani

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 http://www.pardubice.eu/konik.html tady se podívej, je tam sociální věci,, když si to rozklikneš je tam spousta odkazů a kontakty,,, projdi si to a napiš tam ještě dnes,, většinou , když jsem takhle psala mi do druhýho dne odpověděli,,,

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote budu ho potrebovat, jestli me tu bude nekdo neustale vys

luciebx
4. led 2012

jezisi snad kazdy vi .. ze co se tyka pridavku nebo jakykoliv penez od statu.. tak se vola nebo jde osobne na socialku i pracak bych se sla optat... . co se tyka bydleni.. tak na obecni urad nebo mestsky urad. zalezi kde se bydli.. a mas to.. oni ti na tom prvnim urade kam dojdes stejne reknou kam jit dal.. abys mela vse

vendy26
4. led 2012

@luciebx To mě taky napadlo, že před manželem by klidně práci mohla utajit a peníze si tak upravdu šetřit pro sebe. Z něho mám pocit, že by jí je sebral, jen co by je přinesla domů... A určitě souhlas - začít hledat práci a šetřit, ale zase taková prča to nebude vzhledem k těhotenství. Teď má problém najít si práci/brigádu netěhotná, natož pak těhule. Ale tím nechci říct, aby se na to předem vykašlala, to ne! Ale mám pocit, že to není Kačky případ, pracovat chce, jen se zatrvzela, že nebude domů nosit 1000 Kč, když jí je chlap obratem vysází v herně, což se v podstatě i dá pochopit. Jenže to bylo na začátku a týkalo se to jejího příspěvku do rodinného rozpočtu, kdežto nyní by šetřila pro sebe.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@luciebx 155 je snad bezplatne, ne

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 ano, to byl presne ten duvod proc jsem nevzala tu praci..tahat se nekde hodku jen proto aby to obratem hodil na tiket..

anina32
4. led 2012

@luciebx na to aby si clověk zavolal 155 nepotřebuje kredit, myslíš že je dobrý přát jí tady takovýhle věci?

luciebx
4. led 2012

@vendy26 ale ona ma sanci do ty prace jit.. ale ji to prijde na hovno si domu prinest litr.. coz mi prijde na hlavu.. jasne ze by ji to zebral.. ale tak sakra ma mozek.. nenecha si to sebrat ne.. udela si tajny ucet.. o tom nikdo nemusi vedet.. vypisi domu taky uz nechodi.. takze on o tom ani vedet nemusi.. a je to.. ono to jde kdyz se chce vis.. jasne ze v tehu to ma slozitejsi.. ale kdyz ta sance je.. proc ji nevzit.. pac pak az bude mimi.. jestli bude kojit. .tak chci videt jak pujde na 8 hodin denne hned do prace..

vendy26
4. led 2012

@mitote Já nepopírám, že návštěva psychologa je dobrá věc, jen píšu, že střechu nad hlavou a jídlo pro ni a dítě jí to nezajistí. Takže psycholog ano, ale k tomu spousta jiných, k přežití důležitých kroků.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@luciebx no vidis, ale tohle ja mam vsechno zjisteny!!! vzdyt jsem tu psala, ze nic nedostanu a proc!!!!!
nevedela jsem ale o sockach bytech, ze lze mit trvalak tam...nedelejte ze me husu

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 aha, takze rady te vysiraj? tak to je fajn, kdybych ti nechtela pomoct, tak bych tu nepropsala asi nekolik hodin, ale vazne me se.e kdyz neco napisu a po 25 stranach je to najendou uzasny objev, ze nejaky socialni urad existuje, to si fakt pripadam jak pi.a, ktera tu mrha casem. Takze po trech dnes psani jsme kde? Tam kde pred tremi. Uzasny. A misto toho abys byla v depresi a navazela se, ze te tu nekdo vysira, uz jsi mohla mit nekolik emailu napsany a jsem moc ale opravdu moc zvedava, jestli je vubec zitra napises.

luciebx
4. led 2012

@anina32 ja sem psala nedejboze.. ja jen rikam.. ze proste aspon 50 kc doma na kredit by melo byt.. toto mi prijde nepochopitelny.. kdyz je na internet.. ale to uz je kazdyho vec..

kacenka1111
autor
4. led 2012

@anina32 presne...ja tohle rekla jednou pred babi a jednu mi vlepila a matka mi rekla, at laskave nesilim, ze jsem uz jak ty posahany tehule a ze si tim neco privolam...pokud se neco akutniho stane, mam babi vedle, ktera mi v pripade nouze da na taxik stovku a 155 je zadara...to by snad mel kazdej vedet, kdyz to vim ja negramotna...

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 a co kdyz babi bude na nakupu, manzel v praci...tak kdo ti da na toho taxika?

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote takze, za prve radila jsi predtim, ted jen rejes, ze jsem neschopna, protoze jsem dnes nikde nebyla!!! rikam ti naposled, ze o socce vim, a ze to mam zjisteny a ze si to koneckoncu precti zpetne...a ze o bytech jsem nevedela do dnesniho vecera a ze tam zitra zajdu a ptala jsem se kde to sedlujou co a jak, pac to mi nikdo nikde nerekl a ja to nevedela!!!!

ach jo

vendy26
4. led 2012

K čemu kredit nebo Internet - podle mě na úřad jedině osobně a v úřední hodiny, jinak se ničeho nedomůžeš!🙂 Takže Kačko, nejpozději v pondělí (nejbližší úřední den) vyraž, do tý doby si ujasni, kam a na co se tam ptát.
@kacenka1111

anina32
4. led 2012

@luciebx to já dobíjela kredit taky treba jednou ze rok dvoustovkou aby nezrušili simkartu. Když mi praskla voda volala jsem si sanitku bez kreditu.

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 ja jsem napsala, ze jsi neschopna? aha, kde? radila jsem ti, at zajdes na socku a poptas se na vsechny moznosti jake jsou a tys me rekla, ze to mas zjisteny, ze na nic nemas narok. Kdybys me poslechla a sla tam, nejen, ze by ti rekli jak to udelat s trvalym bytem, jak zajistit pridavky, ale navrhli by ti i socialni byty. Stravila jsem ted semestr na socce a to jsem tu taky psala, ale evidentne o tom vim kulovy.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote taaaak se tu bud valet v kaluzi krve! do prcic,proc mi tohle nekdo rika? pokud!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ se neco stane, tak je bvzdycky reseni a ano, mas pravdu mela bych mit urcity obnos u sebe do prcic proto tu jsem aby se to hnulo!!!!!!!!! hele,je to zas jak vcera vecer, zacinam se obhajovat pac se do me zacina rejt.....a to me moc nepomuze

lenka5731
4. led 2012

@anina32 taky žasnu, co tu po ní některé chtějí 🙂 téma je založené dva dny a 6 hodin a už by za sebou měla mít pomalu návštěvu psychologa, být ubytovaná v azyláku, psa dát do útulku a mít požádáno o dávky 😒 - a když ne je to špatně.

holky, já se nechci katky zastávat, její přístup k životu je mi cizí, ale vy to ženete do druhého extrému (některé) Nevěřím tomu, že byste nad svým životem měly takovou kontrolu, jak se prezentujete tady v diskusi a všechny problémy byste vždy vyřešily mrknutím oka. 😨

kacenka1111
autor
4. led 2012

@anina32 presne, ale ja jsem zas ta nezodpovedna...ach jo

luciebx
4. led 2012

@mitote no asi souhlasim s tebou.. ja tu taky sedim. snazi se clovek pomoct.. a pak dostane nadano zpet.. ze mame akorad blby kecy...
Katko ty se svyho svym zpusobem zastavas.. sere te ze ti ho vsichni odsuzujou jakej je to vul.. mozna ted uz to vis.. ale necekala si takovouhle odezvu.. on muze vse.. a ty nic.. i kdyz se to deje dnes.. tak ty stejne nejednas jinak.. proste si od nej nechas srat na hlavu.. takze on je ted doma jo? mu rekni.. kolik dneska prosazel.. ze chces stejny podil ze si jdes koupit laskonku.. a kdyz rekne ze sses blba.. tak mu vlez do penezky a vem si.. proste ses mekka.. nechas si od nej delat cokoliv.. on nekde cumi na telku .. s rukama v trenkach. .nebo zrovna nekde sazi.. ale do prace ho nedostanes.. aniz bys klecela na kolenach a po tvari ti tekly slzy.. takze jako nevim co tu chceme resit.. a ty do prace taky n epujdes i kdyz mas sanci si neco vydelat. .proste vy ste se hledali az ste se nasli.. ani jeden se vam makat nechce.. ty se vymlouvas na ruzny veci.. promin ale ja makala do 8 mesice.. sla sem na materskou 4 tydny pred porodem.. a delala sem x hodin denne.. jen aby bylo na plinky.. i kdyz m anzel vydelava super prachy.. chtela sem mit svuj prijem.. u tebe tohle nehrozi..

bohuzel.. ja uz sem nejdu.. tohle jde vse furt dokola..
jak uz to tu nekdo psal.. az se tu objevim za tyden/ mesic/ rok a bude nejaka zmena.. mozna se mi ulevi ze se fakt pohnuly ledy.. ale s takvouhle.. jdu papapa zeny a uzijte si to..