Jak ven z naší situace?

kituska20
7. led 2017

Holky potřebuji nestranný názor na naší situaci.
S manželem a dcerkou bydlíme u mých rodičů v domě. Mám jeden svůj pokoj, pro nás zoufale málo. Večer když dcera usne prakticky nemáme soukromí. Dost jsme se odcizili museli jsme na vztahu zase zapracovat.
Už 2x jsme byli v bytě jenže vždy jsme odešlu kvůli sousedům-fakt jsme narazili na imbecily.
Situace je taková že moji rodiče se budou rozvádět ( konečne🙏🏻) s otcem nemám dobrý vztah od malička. Psychicky mě vysává...podráží před dcerou autoritu ( manžel je věčně v práci i o víkendy) .
Máme teda možnost pomoct mamce ho vyplatit, respektive ze si od ni koupime dum za 4 miliony a bude proste nas a ona mu da tu pulku a pujde si po svych a mamka si postavi na svem pozemku neco mensiho za ten zbytek.
Akorat nas tlaci cas porad neni hotova kolaudace a my uz to tu s nim (otcem) psychicky nedáváme. "Plati" mame jako najem směšné 3 tisíce, jí jinde, ale neudela absolutne nic. Nevazi si prace ostatnich ja po nem denodenne uklizim ...cim vic se mi blizi druhy porod tim vic nechci aby syna vůbec poznal.
Manzel uz ztraci troelivost protoze mu porad brečím že už nemůžu... pak je nastvana mama protoze kdyz to nekoupime nemuze ho vyplatit...
Zamotany kruh...mama na na me bohuzel bohudik hodne velky vliv. Starala se o nas prakticky sama, dum postavila holyma rukama, zaridila se aby si nikdy nebrali hypoteku. Ale proste jsou manzele a on ma na pulku narok i kdyz tu na nic nesahl.
Co myslite?
Pokud někdo dočetl až do konce moc děkuji za trpělivost. Píšu na přeskáčku tak mi klidně napište o nějakou informaci. Už jsme v tak zoufalé situaci.
Asi půjdeme zase někam do bytu než prostě odejde on.

margarithka
7. led 2017

Jezisi...ten mobil...
Abych mohla nekoho vyplatit

janickazabicka
7. led 2017

Ahojte, jestli se do toho muzu vlozit a pridat svuj nazor, tak z toho co tu ctu, tak bych udelala asi to. Proc mamka proste otce nevyhodí at si jde bydlet k milence a necha vas v klidu zit, nez se vyresi vec s kolaudaci a prodejem. Kdyz si umel najit milenku tak at tahne k ni a neotravuje vam tam zivot, vsak o sve penize neprijde jestli mu jde o to a proto tam je. Nechapu proc by jste meli utikat a stranit se vy, když za nic nemuzete.
Ale zase na druhou stranu, take bych s rodici nechtela bydlet, zazili jsme chvili tychni, chvili nase, nez jsme meli svuj byt a za nic na svete bych to uz nevymenila.
Takže pokud otec nechce vypadnout, sbalila bych kufry, vzala rodinu a sla do bytu, kde budete mit za prve soukromí a za druhe psychicky se srovnate, zvlast ve vasem stavu.
A nebo zni to hnusne ale dat mame nuž na krk, že pokud tam bude on, vy tu už nebudete. Když muze ona vas v podstate taky psychicky deptat, tak bych ji to vratila i kdyz je to osklive, ale na hruby pytel, hruba zaplata. Víte jak. Přeji hodne moc stesti v rozhodování a hlavně zdravé tehulkování 🙂

bledulka84
7. led 2017

@kituska20 aha, no tak ledaze byste si zatim poridili neco mensiho pro mamku a bydleli tam, nez se to s otcem vyresi a pak si to bydleni vymenili. Ale pokud budete cekat, nez si to mezi sebou rodice doresi a zustanete tam, kde jste, tak nejvic vydeptani budete vy s muzem a muze to dal poznamenat i vas vztah. A ono to fakt muze trvat roky, nez se vyrovnaji.

kituska20
autor
7. led 2017

@bledulka84 je to pravda děkuju 9.1. se jdeme podívat na ten byt tak snad to klapne.
Jen jsem to potřebovala slyšet.

kituska20
autor
7. led 2017

Ted koukam ze jsem udelala chybu uz v nadpisu 😩

lv
7. led 2017

Názor pořídit si jiné, jen vaše bydlení a i za míň, než vysokou hypotéku je dle mého nejlepší.

Avšak chápu i rovinu matka+vy. Pokud jsou mladí, nedávno dostavěla dům pro svoji rodinu a její plácnu 15letou snahu vytvořit něco trvalého pro vás, cítila by jako zradu, zahození své dřiny prodej domu cizím (jakkoli není zodpovědná za vás, vaše bydlení, vaše rozhodnutí). Musela by jste to podat jako nejlepší možné řešení i pro ni (menší byt/domek, méně dřiny, nákladů atd). Držím palce!

medulinek
8. led 2017

Jak to vidim ja? Ty nemuzes resit problemy svych rodicu,ty si musi vyresit sami. Pro matku nebudes nikdy rovny partner. Postavte se s manzelem na vlastni nohy,se dvema detmi uz je pomalu nacase. Udelejte so vlastni spolecny domov at uz v byte nebo dome a udrzujte vztahy jen s temi,kteri o to stoji.

megynka13
8. led 2017

No, upřímně, podle toho, co jste napsala, jen těžko soudit, jak to u vás doma je, ale jsou to pořád vaši rodiče, ať jsou jací jsou a to, co mezi nimi je jsou jejich problémy a oni si je musí vyřešit sami. To vy jste se rozhodli, že budete i s dítětem u nich v jednom pokoji, netuším tedy proč, ale bylo to vaše rozhodnutí, takže to, že nemáte soukromí, je potom čistě vaše věc ... Pokud je tedy teď situace jaká je a vy ho chcete vyplatit, prostě se s ním domluvte a udělejte to. Ale prostě asi to chvíli trvá, no, všechno to papírování apod., když jste ale vydrželi až do teď, tak to snad ještě nějakou tu chvíli zvládnete 🙂

kituska20
autor
8. led 2017

@megynka13 jde o to že se nám má v dubnu narodit další miminko a už takhle je tu fakt těsno

somalicats
8. led 2017

@kituska20 Z vlastni zkusenosti - kazdy dobry skutek bude po.zasluze potrestan. Manzel a deti a vase rodinna pohoda maji prednost. Zaridte se dle sebe. Ja pomahala mame a segre a vysla jsem z toho jako ta spatna. Takze uz nikdy vic.

megynka13
8. led 2017

@kituska20 V tom případě nevím, proč tam jste (nebo jste vůbec byli, pokud máte prostředky na to být sami). Vždy je lepší bydlet sami, než s rodinou ... už vůbec v jednom pokoji. Hodně štěstí.

veruska007
8. led 2017

Mně přijde, že svůj život obětuješ svým rodičům a divím se, že to manžel ustojí. Za sebe bych nechala rodiče, ať si své věci řeší sami. Být prostředním článkem je nejhorší a málokdy takový obětavec sklidí vděk. Uvědom si, že hlavní zodpovědnost máš vůči vaší rodině (ty, manžel, děti).
V Tvé situaci bych si s manželem našla vlastní bydlení a rodičům doporučila, ať velký dům prodají a peníze si rozdělí. Upřímně si nedovedu představit splácet při dětech hypo na 4 mega. My máme hypo na 2 mega a ty splátky jsou dost znát - de facto na bydlení (bydlení + hypo) padne takřka celý manželův plat.

kika_21
8. led 2017

@kituska20 To jsou dvě různé věci-dvě rodiny-první je Tvoje s manželem-mamka je dost chytrá, takže se o sebe postará, táta také. Asi bych bydlela klidně v 1+1, ale jen s dětmi a mužem-abych dala prostor jemu-k zařizování atd. Časem bych si sehnala něco většího dle možností. Holýma rukama bych pro děto upekla koláč-sní se kdekoliv. Ale neříkala bych jim, kde mají bydlet. Ani jako dcera bych to po nikom nechtěla-nehodí se to.Moje děti vůbec nechtějí bydlet tam, kde bych jednou chtěla bydlet já-větší už teď mají jiné zájmy i profese.Mamince bych to řekla slušně-měla by to myslím pochopit. Nechce přece, aby na to doplatila dcera ztrátou své rodiny-to jistě ne.Nic bych rodičům nedoporučovala-je to jejich věc-spíš bych byla ráda, že mamka mě pochopila.

kituska20
autor
8. led 2017

@veruska007
@kika_21 děkuju holky taky mi to tak přijde poslední dobou bohužel. Zítra se jdeme podívat na byt (3kk) kousek od jeho práce ať nemusí dojíždět. A snad to bude už v pohodě 🙂 ale z obou dvou bytů chtěl pryč hlavně manžel protože se tam nedalo spát. Je od mala zvyklý na vesnici...
děkuji za otevření očí. Ta moje povaha "zavděčit se všem" mě už začíná pěkně štvát.

kika_21
8. led 2017

@kituska20 No ono to nemusí být definitivní řešení-třeba jednou budete mít domek.Ono je dobré občas věci řešit nějak cestou-taky jsme začínali v garsonce v mužově rodném městě, teď máme byt, potom třeba budeme na venkově-prostě je potřeba řešit hlavně vztahy a přání s partnerem.Jasně , že člověk neopustí nemohoucí rodiče.Ale já třeba měla starou 97 letou babičku , která měla svou hlavu a své plány.Tak jsem se nechytla. Měla dlouhý život, zajímavý a jiný, než já.🙂Stejná nebo podobná jako já byla mamka, ale ta už tu 10 let není-bohužel.

kulistice
10. led 2017

Pokud bych se do toho mohla vložit já, tak bych byla trochu sobecká a zaměřila se hlavně na svojí rodinu. Jak radily holky. Jít do svého a počkat, až si to rodiče vyřeší mezi sebou. Mamka se asi bojí být v baráku sama, takže je ráda, že tam jste, i když to pro vás není vůbec dobré. Jinak ohledně spánku manžela. Mám přítele, co chodí na noční a potřebuje se vyspat po i před a bydlíme také v bytovce, kde nad námi celý den dupe dítě. Přítel se naučil spát se špunty v uších a vyspí se krásně. I můj tatí to takhle dělal, jinak by se nevyspal. Takže pokud vadilo manželovi jen to, že se pořádně nevyspí, tak ať se naučí na špunty a je vyřešeno 🙂 V bytovce nebude nikdy takový klid jako na vesnici v baráčku, ale myslím si, že psychická pohoda ve vlastním je lepší, než se dusit v baráčku 🙂 přeji, ať se to vyřeší co nejdříve a jste spokojení 🙂

dancamich
10. led 2017

@kulistice Jsem naucena na spunty uz deset let s lepsi vynalez pro bydleni na bytovce jsem nenasla 🙂

kituska20
autor
11. led 2017

@dancamich ale ty nemůžu dal ar dceři hlavně v pronájmu za 17 tisíc měsíčně čekám něco jiného 😅

kituska20
autor
11. led 2017

@kulistice děkuju moc v pátek jdeme do nového bytu 🙂. Hodně mě tahle diskuze nakopla takže jsem to mamce vše řekla a řekla mi kupodivu že se nediví. Že mi jen chtěla pomoct protože ji nikdo nepomáhal.

veruska007
12. led 2017

Super! 🙂
Mmch, ono bydlení v bytovce (paneláku) nemusí být tragédie - v různých panelácích je hlučnost odlišná. Já žiju v paneláku celý život, možná jsem si zvykla... ale pod námi mají 2 děti, nad námi 3, nad nimi 4, nad nimi 2... na chodbě jsou děti trochu slyšet, ale v bytě je klid.
Naši bydlí taky v paneláku a pamatuju, že tam jsem slyšela každé slovo z televize sousedů... stěny byly snad z papíru.

kituska20
autor
12. led 2017

@veruska007 obě situace byly takové ty moderní novostavby bytů ale na izolaci se zřejmě šetřilo jak to šlo.
Jinak děkuju situace je vyřešená🙂 holky tady mě nakoply takže nic nekupujeme jdeme do bytu a uvidíme co nám padne do oka. Mamce to nevadí a já jsem ráda že jsem ji konečně řekla něco jako " sobě rovné".

veruska007
14. led 2017

Tak držím place! Jinak dávám za pravdu, byli jsme se dívat na novostavby a děs. Máme byt v paneláku ze 70. let a spokojenost.