Je běžné chodit tak často do hospody?

barkasykorka
14. črc 2019

Ahoj, máme s přítelem desetimesicniho syna, já jsem na mateřské a přítel chodí do práce. Máme se moc rádi, rozumíme si, máme dům, relativně dost peněz, oba fajn rodiče. Přítel se věnuje synovi, když chci pohlída ho, nakrmi, přebali, prostě všechno. Je fajn táta. Jediným problémem, který mě poslední dobou trápí je, že přítel chodí často s kamarády večer do hospody. Většinou tak třikrát týdně, odejde v šest, přijde v jednu, někdy ve dvě, někdy taky ve tři ráno. Němužu říct, že by byl úplně na mol, pije většinou jen piva, ale je prostě v náladě. Druhý den, když je víkend spí celé dopoledne, do práce vstane, ale je na facku. Občas udělám scénu, brečím a to pak je třeba 14 dní doma 😀 Je to normální, nebo jsem histerka?
ndomaJe to normální, nebo je to moc?

barkasykorka
autor
15. črc 2019

@zrzeckas jo asi v tomhle budu tvrdá, prostě vstan a něco dělej. Je pravda, že když má kocovinu a souka do sebe ten oběd u mých rodičů, mám někdy až škodlibou radost 😀

katherine177
15. črc 2019

@barkasykorka i to je možné...že nechodí do hospody,ale někam jinam

martiniquest
15. črc 2019

@pipi_puncocha Presne tak. Na to jsem taky myslela. Nejde ani tak o caste vylety ven, jako o to chladtani a niceni tela. Ale zdaleka ne vsichni takto premysli a maji uctu ke svemu telu.

martiniquest
15. črc 2019

@barkasykorka Jo, tak to, ze neni v hospode, me napadlo taky, ale nechtela jsem prilevat do ohne

sinicka
15. črc 2019

To je jak u nas. A kolikrat i častěji. Nejhorší je, ze je muj chlap po chlastu strašně zly, vyvolava konflikty atd.. jinak je moc hodny, starostlivy, pečlivý.. ja jsem za cele 2 roky byla venku 1x a to mne jeste podrobil vyslechu, musela jsem řídit, takze jsem si nedala ani skleničku (coz mi nevadi) ale delal žárlivě scény. Mame strašně divoké dítě, od 7 od rana jsem do 11 v zaprahu. Takze jsem mu rekla, at chodí kam chce a kdy chce, ale na druhý den prostě bude fungovat, nebo zacnu chodit i já ven. Na to slysel. A fakt stává s nami. Teda, kdyz neni jeste ožralej .. to pak radsi klidime pole. Taky me to se*e. Ja tu skácu kolem vseho a on vecer dojde, vyháže celou lednici, udela bordel, neco vyleje a ja rano pak jeste uklizim po něm 😡
Nejsi hysterka, mně to taky vadi, ale zas vím, ze se to casem trochu otočí a az bude dítě straší a bude si chtít víc hrát atd, tak bude chtít byt s tatou a ja je mile rada budu nechávat 😁

vladienka
15. črc 2019

Tie ktore pisu ze na to nevidia nic spatneho a ze je to syndrom zeny na materskej, to si robite srandu?!?! Nemozem uverit co citam, ze dvakrat tydne chlap v hospode do rannych hodin a na druhy den nefungujuci je ok? Dakujem bohu ze mam normalneho chlapa, ktory si raz za cas zajde na pivo, alebo na koncert a nie dvakrat tyzdenne vysedava v hospode 🤦🏻‍♀️

cikitkapb
15. črc 2019

Chápu obě strany této mince. Chápu, ten únik od všedního života tvého partnera (chození do hospody). Můj chlap taky potřebuje uniknout všem těm problémům, které se na nás/na něj valí. Proto si koupil PS4, proto má 3D tiskárnu, proto má motorku, koneckonců proto má i ty kamarády. Naštěstí je abstinent, takže opíjení se u něj nehrozí. Nicméně kdykoliv když není v práci, a chce mít čas na své koníčky, tak mu neskutečně závidím, že si ten čas umí získat. A pak jsem akorát naštvaná na sebe, že mu to dovolím, ale dovedeš si představit, jak by to soužití vypadalo, kdybych mu to všechno zakázala? 😱 To by bylo na rozvod. Taky mám koníčky, jen si až teď, po 2,5 letech, umím ten svůj čas pro sebe vydupat. Zkuste se domluvit na přijatelném kompromisu. Kdy on bude chodit klidně do té hospody, ale ty budeš mít přes týden taky svůj čas pro sebe bez dítka. A stejnou měrou. Aby věděl, co prožíváš, když jste s malou doma samy. A zbylý čas byste trávili přes den jako rodina a večer jako partneři. Protože kdy jindy byste to chtěli dělat, když je po večerech zalezlej v knajpě. 🤷🏻‍♀️😅

dura175
15. črc 2019

@barkasykorka Normální to není. Dospělý chlap, táta od rodiny nemá co vysedávat po hospodách takhle často. To fakt zavání alkoholismem. Já bych netolerovala ani jednou týdně, pokud by tam vysedával přes půlnoc. Uvědomuje si tvůj chlap, co to stojí peněz? Okrádá akorát svou rodinu a sobě huntuje zdraví.

marketa11112
15. črc 2019

me by to lezlo hodne krkem a priznavam, ze s takovym chlapem bych nebyla. neni nam uz dvacet, amme dve male deti. o uniku ze vsedniho zivota nemuze byt rec. on sice musi chodit do prace, ale na rozdil ode me si pokeca se spoustou lidma. co ja? doma dve male deti, pri prochazce po vesnici clovek nikoho ani nepotka, pri nakupu prohodim par slov nekde s prodavackou, cely den litam jako hadr na holi olem deti, zvirat, domu, zahrady, uklidu..manzel prijde do cisteho, vonaveho, ma napeceneó, vetsninou navareno (obcas uvari sam), o deti je postarano..a ja púotrebuji alespon malicko casu pro sebe. vetsinou po veceri ho necham s detma a jdu sit nebo dodelat to, co jsem s detma nestihla (treba zavarit okurky) nebo jdu na wc sama... zazrak. kdyby jeste nekde lital po hospodach, uz si tam muze zustta, na vzdy. k cemu by mi pak vlastne byl? kdyz ma volno, delame na baraku ci jedeme s detma na vylet, jako rodina, vsichni. pokud pak chce jit treba na sraz ze tridy ci mecheche z prace, nemam problem. je to jednou za cas. ja s etake po nocich nikde nepoflakuji, musim fungovat pro deti a pro nej. nehlede na to, ze ten chlast take neco stoji. to jsou korunky, ktere by rodina mohla vyuzit lepe.

dora13
15. črc 2019

Trikrat tydne do pozdnich nocnich hodin mi fakt ok neprijde. Pro me osobne by to bylo tolerovatelne, kdyby se proste stavil na jedno cestou z prace, ale opijet se trikrat tydne dlouho do noci fakt ok neni. Ve vsech ohledech. Je to drahy, neni to zdravy, je to casove narocny, s ohledem na vyspavani dalsi den to neni dobry pro rodinu. Urcite bych to netolerovala a pokud by on toho nebyl ochoten se vzdat, tak bych po nem tvrde vyzadovala, at druhy den normalne funguje. Jak se rika u nas na jizni Morave, vecer sohaj, rano sohaj. Ono ho to pak rychle prejde.

linee
15. črc 2019

@vladienka syndrom zeny na materske jsem psala ja.Bylo to kvuli tomu,ze na materske ma zena vice casu o takovych vecech premyslet a zacnou ji na muzi vadit veci,ktere ji predtim vubec nevadili.
A proto se zeptam zakladatelky

@barkasykorka zacal chodit do hospody az ted nebo mel takovy program i predtim?Myslim pred ditetem nebo pred svadbou?

linee
15. črc 2019

Holky,no tak...chlap,ktery zahyba se nevraci 3x tydne od milenky ozraly..navic zakladatelka puse,ze ma predtim sport.Chlap je pravidelne nekde a uz je z toho nevera?Zeny,i chlap ma sve zaliby a konicky a nemusi to byt hned jina zena...chapu,ze opatrnosti neni nikdy dost,ale neveru bych v tom hned nevidela.
Navic,jakmile napsala zakladatelka i tuto moznost,hned ji dalsi v tom podpori...smutnw

dora13
15. črc 2019

@linee a neni to spis tim, ze ji ty veci vadi proto, ze najednou proste potrebuje vic pomoci nez za bezdetna nez tim, ze moc premysli? Muj muz treba pred detma hodne, fakt hodne jezdil na kole, po detech to omezil, proste tak nejak prirozene, protoze se zmenila situace -- a to nejenom pro matku, ale i pro neho jako pro otce, ze jo.

sudylichozrout
15. črc 2019

@linee Osobne si nemyslim, ze by chodil za zenskymi. Spis ma rad svuj klid a ma rad spolecnost kamaradu a hospod. Jenomze tohle lze praktikovat, kdyz je clovek bezdetny. Kdyz ma rodinu, mel by predevsim dbat na to, aby byla rodina spokojena.

darinka84
15. črc 2019

@barkasykorka tak pro mě to normální není... A ožrat se 3x týdně? To jako vážně? No není divu že jsme na prvních příčkách v konzumaci alkoholu..Manžela doma nedržím ale chození po hospodách v tom si teda nefrcime. A večery se dají prožít miliony jinými způsoby... Takže vadilo by mě to kvůli : zdravotnímu hledisku, potenciálnímu alkoholismu, utrácení peněz,.... A o lidech co takhle sedí v dospělosti v hospodě si vůbec myslím svoje 🙄

martaskaaa
15. črc 2019

Mě by to teda vadilo. Můj jde naštěstí do hospody jednou za půl roku 😆

ninive211
15. črc 2019

Mně by to též vadilo, začíná mi občas i vadit, že hraje pokémony a skoro každý den třeba na půl hodiny večer se vypaří a jde na náměstí nebo jinam v naší čtvrti bojovat v "raidech". Někdy třeba půl dne v sobotu jede do města, jednou jsem mu tedy hezky s sebou "nabalila" i dceru, ať se stará, no rád nebyl😁Nejvíc mě to sejří, když je "RAID" o sedmi večer, kdy se má koupat, uspávat...taky jednou za čas si zajde s kolegou do kina, na Avenger filmy(já toto nemám ráda, nechala jsem se přemluvit jednou na Deadpoola a taková kravina...), zrovna dneska jdou na novyho Spidermana. Bože, já nebyla v kině přes dva roky, snad tři, naposledy na tom Deadpoolovi. Přitom kdyby ten čas, který má na tyto koníčky, trávil aspon sportem, třeba posilovna, bazén, nevadí mi to, bůhví, že by "par" kilo dolů potřeboval jako sul. No spíš aspoň tak 20...

barkasykorka
autor
15. črc 2019

@marketa11112 no přesně to je ta otázka "k čemu mi ten chlap vlastně je?" Stále víc mých kamarádek se rozchází s partnery s větou "nepotřebuju ho" a mají pravdu.... Mě to zatím přijde hrozný, máme malý dítě, ale představa, že ráno vstanu, obstaram všechno sama, hodím dítě do školky, chlap spí, jdu do práce, z práce, pro dítě, večeře, úklid, on přijde, nají se, prohraje si s dítětem a jde do hospody a znova. A o víkendu řekne, že si chce odpočinout. Tak pak si myslím že to nedám...

urtica
15. črc 2019

Vadilo by mi to. Ve dvou rovinách. V té první fakt, že není půl týdne doma - s čímž bych neměla větší problém, pokud bychom byli svobodní a bezdětní, ale - i jako svobodné a bezdětné by mi hooodně nebylo jedno, že tráví veškerý volný čas v hospodě.
Neřeknu kdyby šlo nějaký koníček, sport, něco, čemu by se aktivně věnoval, ale obden 8 hodin na pivu....?? Tj. dle mě minimálně slušně nakročeno k alkoholismu, byť tím původní záměrem mohl být relax a kamarádi...
Jinak - v obecné rovině se lze dohodnout "jednou já jednou Ty" - s tím, že si hlídáním syna VZÁJEMNĚ dopřejete oddech - tzn. jednou si vyrazí on, pohlídáš Ty - příště naopak. Určitě by to ale nemělo fungovat jednosměrně.

@sinicka Promiň, ale to, co popisuješ, je strašný.

bayt
15. črc 2019

@barkasykorka Co je normální a co ne je obvykle dost subjektivní. Předpokládám, že takto často se opíjet nechodil, jinak by tě to asi tolik nepřekvapilo. Takže to není určitě normální z toho pohledu, jak jste žili. Ale troufám si tvrdit, že opíjet se pravidelně 3x týdně a do rána je počínající alkoholismus. Takže normální to není ani objektivně.

zmrzlinka
15. črc 2019

Podle mně to normální není.Skus taky chodit třikrát týdně do hospody a chlapec ať se stará.Asi by se mu to nelíbilo...

lvl16
15. črc 2019

Mně by upřímně vadilo i to, kdyby manžel chodil do hospody jednou týdně. Obden mi to přijde fakt jako extrém, schválně mu zkus oznámit, že máš na příští týden několik večerních akcí a bude se tedy muset starat on.

barkasykorka
autor
15. črc 2019

@linee chodil do hospody i před tím, ale to já taky 😁

ve_run_ka
15. črc 2019

Taky by mi to vadilo. Přítel tohle viděl u jeho bezdětné, svobodné sestry a taky strašně chtěl. Chodil do hospody, na fotbal, na festivaly a tak. Tak jsem mi normálně vysvětlila že ano že mi to vadí. Nešlo jen o večery ale odešel třeba v 17h a vrátil se v 5 ráno. Teď má ovšem práci na baráku cca na ty 3 měsíce určitě takže nebude čas na blbiny 😀

bayt
15. črc 2019

@barkasykorka Mě docela překvapuje, že tu každý řeší volný čas, starání se o miminko apod. Samozřejmě mi nepřijde normální nechat půlku týdne ženskou samotnou s miminem a být v luftě. Ale asi tu nikoho nepřekvapuje, že takhle chlastá a opíjí se?

martaskaaa
15. črc 2019

@ninive211 kolik tvýmu je, že hraje Pokémony? 🙈😄 Na novým Spidermanovi jsme byli společně s mužem minulý týden a super to bylo. Nepochopíš pokud neuvidíš všechny marvelovky 😅😉

barkasykorka
autor
15. črc 2019

@ninive211 teď jsem se rozesmála nahlas 😀😀😀 ale jo máš pravdu, další problém je, že z toho má pivní pupek!

lvl16
15. črc 2019

@bayt Tak při vysoké jsem v hospodě trávila i víc času (a rozhodně ne střízlivá) a teď, o několik let později, ze mě žádný alkoholik není 🙂. Mně osobně by tedy víc vadil ten prohospodařený čas.

ninive211
15. črc 2019

@martaskaaa V září mu bude 35. A budeš se divit, hrají i normálně to matky od rodin a jeden borec, co s nima chodí lovit, tak mu táhne na 60🙈 On hraje hry celkově na PC, na mobilu, ale poslední dobou to omezil na úkor těch Pokémonů aneb jedna hra místo druhé. Doma teda mi pomáhá, uklízí atd, to si zas stěžovat nemůžu a chápu, že chce mít i nějaký čas pro sebe, ale i tak mám pocit, že by se těm dětem mohl věnovat víc na úkor těchto pubertálních her. Nebo aspoň teda sám sobě ve formě dělat něco pro sebe, pro zdraví -cvičit nebo tak.

bayt
15. črc 2019

@lvl16 takové pití mi nepřijde normální ani u studenta