Je normální, aby chlap jel s dítětem k babičce beze mne?

vero987nika
1. led 2022

Ahoj, chci se zeptat jak to máte u vás s návštěvami babiček 😁 podle mě je naprosto normální, aby muj partner jel navštívit s malým babičku (partnerovu matku) sem tam beze mne. Jezdíme tam často a vždy všichni. Přítelova rodina nejsou původem Češi a jsou zvyklí si být hodně blízcí a neustále takové blbiny s prominutím řešit. Před pár dny jsem se doslechla že k jedné tetce přijel chlap s dětmi bez manželky, hrozny poprask, všichni za hranicemi si volají přes skype a drbou jak je to možný že jednou přijel sám. Nicméně moje rodina je těžce pravý opak a moc se nevídáme a blízcí si nejsme, takže chápu že muj pohled na věc se může taky zdát někomu divný a proto se ptám tady 😁 dnes jsem poslala chlapa s malým (6 a půl měsíce) poprvé k babičce samotného. Byli jsme u nich 24. Na štědře večer, potom o dva dny později a pak předevčírem jsme se viděli u jiných příbuzných a za tři dny tam jedeme zas. Presto si připadám jak kdybych dělala něco špatně, protože vím že si to ještě vyslechnu že tam jednou jeli sami a podle nich je to prostě divný. Tak prosím řeknete jaký na to mate názor vy 🙂

loylii
1. led 2022

@vero987nika no to jsou starosti co? Teď taky chlap odjel s detma ke svým rodičům, vyhnala jsem je😊 chci si v klidu zauklízet😆

vero987nika
autor
1. led 2022

@loylii taky jsem si aspoň uklidila králičí pokojík 😁😁

barmil
1. led 2022

@vero987nika moje teta třeba k tchanovcum nejezdi vůbec, jde tam jen strejda a kluci, každou neděli na obed.
K tchyni se muselo, vsichni povinně, i když nebyl důvod, kdyz jsem rekla, ze nepojedu, tak doma scéna, co tomu maminka řekne a nejelo se vůbec, protože buď všichni nebo nikdo. Takže pak byla tchyne naštvaná na mě. Kdyby jel manzel sám, byla bych ráda, že splní očekávání, tchyne bude spokojena a ja budu mít doma klid.

cuuza
1. led 2022

Moje neojoblíbenější část dne, když chlap s dětma vrazí k babičce.... Všichni spokojení a já mám doma klid na co potřebuju...

neomenia
1. led 2022

Úplně normální tady v ČR, i u nás v rodině. Ale chápu, že jinde to může být jinak - treba v jižní Evropě jsou rodiny hodne semknuté, všichni se často a hromadně navštěvují. Takže jiný kraj... jiný mrav🤔

emillyhk
1. led 2022

Pokud to jde, jezdí o víkendu na pár hodin manžel s malým (11m) ke svým rodičům, ideálně beze mě 😂 Děláme to tak už skoro půl roku. A upřímně - pro mě nejvíc relax za celý týden. Za těch pár hodin stihnu v klidu uklidit i hodit nohy nahoru 😉. Jako tchánovci občas vzkážou, že bych taky měla přijet, ale když už tam jsem, tak se stejně věnují malému, já tam sedím, "nudím se" a přemýšlím, kolik bych toho doma stihla...

eviicka
1. led 2022

Mně to přijde úplně normální, jako dítě jsem jezdila k prarodičům nejčastěji jenom s jedním rodičem a bylo to úplně normální (druhý rodič si alespoň doma udělal co je třeba), bydleli nedaleko, jezdilo se skoro každý víkend. Vztahy byly v pořádku, Vánoce, oslavy a tak jsme jezdili komplet. Teď taky jezdíme i odděleně s manželem a problém to není.
Myslím že v ČR to je běžná praxe, ale pokud máš rodinu zahraniční, tak ti naše názory nepomůžou.

jjasmina
1. led 2022

Neměla bych nic proti, ovšem 24. Jsme vždy jen spolu my tři.

kspp1
1. led 2022

No myslim, ze zalezi na ruznych vecech. Me by nevadilo, ani kdyby sel chlap sam, ani kdybych sla sama ja, kdyz obcas jde cela rodina. Tchyne umrela pred 2 rok a co tedy normalni nebylo, ze tam chodil jen manzel s detmi a ja tam nikdy nesmela. Odpovedi bylo: no vsak pozvi babicku k nam, kdyz ji chces videt.

dura175
1. led 2022

@vero987nika Nevím, co je na tom divného. Nemáte povinnost všude jezdit všichni spolu. Za mého dětství jsme prarodiče navštěvovali různě, s oběma rodiči nebo jedním a někdy i s náma taťka jezdil k máminým rodičům a naopak. Nevybavuju si, že by to někdo někdy řešil.

sayast
1. led 2022

Co ja bych za to dala 😁. Ale my k tchyni nejezdime ani vsichni, natoz ze bych mohla poslat muze s detma. Jinak ja ke svym a k babicce jezdim v naproste vetsine s detma sama, bez manzela

jaja01k
1. led 2022

Mně to přijde normální. Já jezdím celkem často k mojí mamce jen s dětmi, bez manžela. Tchýně bydlí 700 km daleko, takže tam nejde, že by jel manžel s dětmi beze mě. Ale když jsem byla na mateřské, jela jsem tam párkrát já sama s dětmi.

ele_nka
1. led 2022

@vero987nika s tchýní máme super vztah, většinou jedeme všichni. Ale občas mě chce nechat muž volný víkend a tak sebere děti a jede tam sám. Nikdo to neřeší a tchýně to rozhodně nebere jako neúctu k ní.

merope
1. led 2022

Dnes tu byla tchýně na obědě a chlap když ji odvážel, tak malý že chce jet taky. Tak ho vzal s sebou a zatímco šel na (plánovanou) procházku, tak malý byl u babičky (vypadal, že u ní usne, proto ho na tu procházku nebral). No a já měla super odpoledne pro sebe - úklid po svátcích, něco málo do práce a ještě jsem si konečně vytáhla barvy, co se na ně chystám od Štědrého dne. Super! Určitě je fajn sem-tam poslat chlapa s dětmi pryč 😀.

amazonkajanik
2. led 2022

@vero987nika jednu babičku máme doma a k druhé jezdíme společně. Ale chlap vzal malého třeba k našim společným známým na celý den a 2x ke kamarádce, která má větší dceru a pokaždé si to syn užil tak, že mi po vyprávění bylo líto, že jsem nebyla taky. Ale měli pánskou jízdu. Syn má tedy už 2,5 roku a chlap si na to, být s ním sám troufl až když padl rok a půl. Do té doby to byl totiž maminčina sukně. A nikdo to neřeší, respektive spíš padou slova typu "no, už bylo na čase, abys měla taky chvíli klid "😀

lennus
2. led 2022

@vero987nika Za mě je normální vše, na čem se partneři shodnou, každá rodina má jiné zvyky, nemá cenu soudit a hlavně se trápit tím, že druzí to nechápou.
My máme mamky v jedné vesnici, převážně tam jezdíme spolu, ale třeba před rokem tam jel muž s dětmi sám a já si to hrozně sama užila. Babičky k nám moc nejezdí, bydlíme daleko, takže hlídání žádné, musíme my k nim. A loni byl ještě manžel se starším synem u tchyně a já s malou. Někdy to uděláme naopak, děti si pozornost jednoho rodiče taky užívají. Posílám manžela taky pryč, aby si užil víkend jen pro sebe, ale on tu potřebu moc nevnímá a nezorganizuje si to, ale pokud bude kamkoliv chtít jet sám a odreagovat se, má mou podporu, případně jsem navrhovala, že odjedu já s dětmi, aby měl víkend pro sebe. Každý potřebuje čas pro sebe někdy.

lennus
2. led 2022

@ele_nka To je super, moje tchyně má tendenci manžela, svého syna litovat, že toho má moc. Přitom já opravdu kmitám a bez hlídání je to občas náročné, ale u ní samozřejmě nefunguju tak jak doma, pomáhám, ale nejsem tam doma, tak je to jiné. Nedávno mi ho v telefonu zase litovala, vezl obě děti do školy a školky, já šla do práce, tak jsem se už neudržela a řekla, jestli si myslí, že já se kopu do zadku. 🤪 Mám brigádu jen na 2-3 směny týdně a manžel se samozřejmě občas musí zapojit s voděním či vyzvedáváním ze školy a školky, dcera měla 3 v dubnu, ale neměla jsem, kam se vrátit, prodloužila jsem si tedy rodičák, přeci jen karantény, mladší častěji doma s rýmou, takže tchyně si vůbec neuvědomuje, že jiné ženy už dávno pracují více a některé i na plný úvazek.

konidana
2. led 2022

@vero987nika u vas bude zadrhel, ze partnerova rodina nejsou cesi. Tam mohou mit jine zvyklosti. Je na vas, jak se s nima domluvite a zda dojdete k nejakemu kompromisu...