Kosmetika - chlapovi se nelíbí. Je to tím, abych se nelíbila jiným?

16. bře 2023

Můj chlap je zvláštní. Nelíbí se mu když se výrazněji namaluju, nejradši by abych si ani nehty nelakovala. Když mi to nedávno fakt slušelo, byl nasr*ný, nakonec z něj vypadlo že vypadám jako ku*va. Dneska řekl že mu můj parfém smrdí (je to taková "divoká" vůně, orientální. Že už je lepší můj deodorant 🤦‍♀️ přitom z mého parfému byli vždycky chlapi paf. Koupila jsem si rtěnku, a chlap je divný, podrážděný. Když jsem se o tom s ním bavila, že se mu chci líbit, tak mi řekl že to dělám kvůli sobě, ne kvůli němu. Že jemu se líbím víc nenamalovaná, prostě obyč. A já nechápu. Jsem si říkala jestli mu to nepřipomíná že jeho máma byla do větru, střídala chlapi a o něho se nezajímala. Nebo je to manipulace abych se nelíbila jiným chlapům?

bara88
16. bře 2023

Tak držet klapačku nemusiš, to tě nikdo neprinuti ale tady je problém asi v celém vztahu

lv
16. bře 2023

Ne omezovat, přizpůsobovat se jeden druhému, hledat kompromisy, jako ve všem v partnerství - jemný a "nahý" líčení kdy podtrhneš svou krásu a přednosti určitě ano, vyjit vstříc s tím nevyzývavým (ehm co stojí víc umu i prachů, mimochodem). A na půl cesty by měl jít i on, s plnovousem, tak jsem to myslela.

zelenaesmolda
16. bře 2023

@lv
Proc by mela hledat zpusob liceni,ktery bude vyhovovat obema?Tak snad je to jeji oblicej ne?

lv
16. bře 2023

@zelenaesmolda kompromis, touha se partnerovi líbit, být pro něj atraktivní.. No, moje mladší já by mohlo vyprávět, sem tam jsem se líčila jak..chodská truhla a asi s věkem spíš přišla na to, že to jde i míň a líp.

jijulka
16. bře 2023

tyjo to je patologicky vztah. Tobe se nelibi fousy, on si je nechá nárůst. Jemu se nelibi líčení, tak se malujes. Jo o tom je manzelstvi - delat si co chci a hlavne se neomezit.

me_druhe_ja
16. bře 2023

A co používáš za parfém? Já třeba miluju Si a to je taky dost těžká vůně, naštěstí chlapovi voní. 🙂 Nicméně parfém bych byla ochotna i změnit. Ale to líčení a hlavně vyjadřování je úlet. Zvlášť, když ses takhle malovala, když jste se poznali. Jako chapu, že kdyby se zamiloval do přírodní vily bez doteku makeupu, barvy na vlasy a atp a najednou by vedle sebe měl někoho s tunou makeupu na ksichte, tak že by mu to vadilo, ale pokud ses takhle malovala už dávno....Navíc podle popisu normální líčení. 🤷 Asi žárlivost no....
Moje líčení je makeup, pudr a řasenka. Výjimečně stíny. Obočí mám černé samo o sobě, tužku na oči ani tvářenku používat neumím a rtěnka se mi na sobě nelíbí. 😀 takže mám takové líčení/neliceni ale pocitově je to mega rozdíl. Bez toho se cítím neúplně, neupravene, ošklivě. Mám totiž strašně cervenej nos a makeup to krásně skryje. Nicméně teď s dětma se stejně maluju málo. Nestíhám to většinou. Ale nechci na to rezignovat. Až začnu pracovat, rozhodně nikdy nechci jít do práce bez ničeho. 😀

zelenaesmolda
16. bře 2023

@me_druhe_ja
tak to ses dobra,ja do prace namalovana tak prvni den,pak jsem to vzdala :D

me_druhe_ja
16. bře 2023

@zelenaesmolda Jako samozřejmě uvidím realitu. 😀 ale už teď se snažím malovat častěji než třeba přes rokem, když byli ještě menší. 😀 hlavně mě to slavný líčení zabere 5 min, takže žádná hrůza. 😀 ale fakt pocitově je to děsnej rozdíl u mě. Fakt se cítim o 100% líp. Třeba já mám problém, když nemám make up, s lidma mluvit na menší vzdálenost. Mám dojem, že zkoumají každej můj por. 🤷🤦 Ale to je fakt o tom, že nemám hezkou stejnobarevnou pleť. Jinak bych to asi tak neřešila no...

ai30
16. bře 2023

Je to manipulace, aby ses nelibila ostatnim chlapum. Aby ti chlap rikal, ze vypadas jako ku*va, kdyz si das stiny a rasenku, to opravdu nevypovida nic o jeho vkusu, to je cira manipulace. Je to tvuj oblicej, maluj se podle sveho vkusu a nenech si kvuli tomu nadavat.

slecnami
16. bře 2023

Mně teď hrozně zajímá, jaký máš ten parfém...prozradíš😃?? Diskuzi jsem jen prolétla, ale těžko říct, žárlivost to být může a nemusí, to jde ale určitě vycítit, když svého muže znáš. Třeba ten můj líčení nekomentuje, max že mi to sluší...a teda nalakované nehty výraznou barvou se mu nelíbí...ale respektuje to, že mně jo🙃

autor
17. bře 2023

Parfém je Alaia Paris.

tinaprofi
17. bře 2023

Neuveritelne, ze nikdo se tady nepozastavi nad tak zasadni veci, treba jako "vypadas jako kurva..."... S nejvetsim blbem v cele, jak jinak...
Mala rekapitulace... Jaké jsou ony zmíněné znaky násilného partnerského vztahu?

Varvara: Ignorování. Když partner nedostane, co chce, používá nástroj ignorování. Vydírání. Například věty „Když neuděláš to a to, budu velmi nešťastný!“ nebo „Jestli někam půjdeš, už se nevracej!“ jsou velmi typické. Ponižování, a to v soukromí i mezi jinými osobami. Manipulace, zesílená žárlivost i kontrola – kam a kdy partner chodí nebo i jak se třeba obléká. Narušování soukromí – sledovací aplikace, lustrování telefonu…, izolace – od okolí, přátel, rodiny… a zastrašování.

martulka88
17. bře 2023

Můj nemá rád ženy s makeupem. Já jsem makeup používala jen na střední. Od té doby, nyní mi je 34, si dám max.korektor pod oči, řasenku a lehce stín (hnědá+bílá). A v době, kdy jsme přišli o prvního syna a já byla těhotná s druhým, tak jsem se nemalovala vůbec. Když jsem se ho kolikrát ptala, tak mi řekl, že nemá rád namalované ženské. On je opravdu ten typ chlapa, co ocení to, jak se žena chová a velká prsa 😀

levandule_k
17. bře 2023

@tinaprofi Mě nejvíc překvapilo, kolik žen tady hlásí můj také nemá rád líčení, tak je vlastně v pořádku, aby se žena nemalovala.... a tak nějak předpokládají, že ona je zmalovaná...nějak podprahově z toho od některých cítím, že ona by měla ubrat s líčením. Jinak správnej komentář on by partnerku neměl nazývat zmalovanou kurvou.

tinaprofi
17. bře 2023

@levandule_k je to smutny cteni, jako vzdycky

eviicka
17. bře 2023

@levandule_k jojo, myslím, že můj muž taky nemá rád líčení - jinak by si mě nemohl vybrat 🙂.

Ale tenhle příspěvek nebude asi o tom, že to zakladatelka přehání (a i kdyby, tak co). Nevíme jaká komunikace tam probíhá normálně (viz. kurva), každopádně na funkční a respektují vztah to moc nevypadá ani z jedné strany.

lauriak
17. bře 2023

Jasne, ze to neni o tom, ze si sa namalovala ale o tom aby si sa nepacila ostatnym chlapom. Je to ziarlivy chuj. Takeho som mala a velmi rychlo som zo vztahu utiekla. Aby chlap povedal svojej manzelke, ze vyzera ako kurva?!? To co je za spravanie? Keby to bolo len o tom, ze sa mu to nepaci tak sa to da povedat aj slusne.

autor
17. bře 2023

@tinaprofi Manžel ale nežárlí, nebo alespoň to nedává vůbec najevo

eviicka
17. bře 2023

Jinak, že chlapi koukají více na namalované ženy?
Jasně že jo, namalovaná žena vždy zaujme více než nenamalovaná - ať už pozitivně, či negativně. Navíc tím žena vyjadřuje, že se chce líbit, dbá o svůj vzhled a i tím už tu pozornost přitáhne

(narozdíl od nás, co jedeme styl prirodnich žen" alespoň řasenku aby se neřeklo" 😀).

tinaprofi
17. bře 2023

Protoze to neprizna, treba vi, ze zarlivost je zdrojem nedostatku sebevedomi a stydi se za to, tak zarlivost nema takovou intenzitu. On ti to zase nekdy vynahradi tou ku*vou neboj 🙂))

alubif
17. bře 2023

Tak teď to to dal jasně najevo a je to dost chorobná žárlivost. Chlap, kterymu se líčení nelibi, nenazve svou ženu kurvou 😉

llluckaaa
17. bře 2023

@levandule_k presne 👍 Nepřekvapuje mě, ze se chlap chová jako hovado, takových bylo, je a bude vždycky dost, ale ze se tu diskuze zvrhne v to, ze je to její chyba, ze se mu nelíbí? Jakoze cože??? Teď je to vonavka a líčení, zítra to bude obleceni, za týden to bude úsměv, za měsíc bude špatne, když bez nej vystrčí nos z domu?

antoinet
17. bře 2023

@llluckaaa určitě máš pravdu v tom, co píšeš, jen je potřeba mít na paměti, že existuje určité procento žen, které se líčí a voní opravdu příšerně, že se i leknu. Což by byla ta lepší varianta, stačí ubrat. S chlapem, co se chová jak pitomec, je horší pořízení.

llluckaaa
17. bře 2023

@antoinet ty se možná leknes, ale důležité je, ze se ona cítí takto dobre, ne? Tak pitomec, který si občas nevidí do huby, by se asi rozdychat dal, horší je to s zarlivym manipulátorem, který te bude ponizovat, protože mu to děla dobre. Tohle je potřeba zarazit včas a nebrat takové chování jako normu. A říkat své partnerce, ze vypadá jako kur.., pro to žádna omluva není, ať vypadá jakkoliv. Když se mu líbí nenalicena, ma ji pochválit ve chvíli, kdy tak je, a ne ji trestat nasranym chováním a urazkama, když zrovna nevypadá podle jeho ideálních představ.

aarriel
18. bře 2023

Kaslala bych na nej, maluju se pro sebe, ja se chci citit dobre, ja se chci citit sebevedome. Pokud se mu to nelibi, tak jeho problem 🤷 prece nechce doma nesebevedomou zenusku, ktera se radsi krci v koutku? Nebo asi chce 🤔
Jsem ochotna se prizpusobit, treba zmena parfemu, ok. At mi pomuze vybrat nejaky, ktery se mu bude libit. Zmena sperku, ja treba musela ubrat, manzel ma alergii, takze radsi, at me osahava nez aby se bal me doktknout 🤭 vlasy, no tam je zas chudak manzel, prece jen uz to neni co byvavalo 🙈🤣 ale vim, ze me chce za ne tahat, takze mu to dopreju i s tim malem, co zustalo, jen jsem to musela zkratit🙈🤣
Ale pokud mate fungujici vztah, tak vzhled snad neni tak dulezity 🤔

ladyhacek
18. bře 2023

Manželovi se taky nelíbí výraznější líčení.
Dostala jsem vůní, jsem z ní nadšená a jemu moc nevoní. Nosím jí do práce a když jdeme nějak spolu ( což skoro nechodíme) tak si dám jinou
I jsem mu řekla když se mu nelibi ať mi koupi novou

brunetka11
18. bře 2023

Tchýně mi kdysi dala jednou zásadní radu do života se svým synem: “Nikdy si nenech vzít svůj původní svět, přátele, potřeby a touhy. Zůstaň sama sebou. On ví, koho si bere.”
Většina mých partnerů po mně chtěla, abych se líčila výrazněji a nosila sportovní oblečení. Dál si nosím své šaty, a když, tak preferuji sportovní eleganci, ale v riflích mne jedna kolegyně v office potkala po cca 5 letech.
Muž je rád doma, v klidu. Já si ráda zajdu do divadla nebo koncert - no tak na to zneužívám kamarádky, jeho mámu, občas si zajdu sama.
Kdysi byl i dost nepříjemný - časem zjistil, že ke štěstí a spokojenosti nemusí ten druhý fungovat jen podle představ druhého. Protože když se jeden “ztratí”, ztratí jiskru i jejich vztah.
Je to o vzájemném respektu. A když to nejde, fungují i jiné cesty.

Když by na tom parfému trval, podmínila bych jeho výměnu oholením jeho vousů. A pak jít vybrat společně (a nechat ho to zaplatit) nový (a ideálně kurde drahý, aby si to jeho peněženka dobře pro příští podobné nápady pamatovala). Takový, který bude příjemný vám oběma.

autor
18. bře 2023

@brunetka11 Já mám ráda hodně drahé parfémy (kolem 2-3 tisíc), rozhodně ne obyčejný za pár stovek co přestane hned vonět. Takže by se na to asi netvářil 😁

brunetka11
18. bře 2023

Právě proto ,-) Mimochodem - to zase taková drahota není, to bych šla opravdu do něčeho speciálního 😇
A jestli by se na to tvářil nebo ne, ti může být ukradené. Za použití tvého oblíbeného parfému tě nazývá “ku*vou”, tvé pocity má jaksi u zadele on.
Možná je na čase, aby si pro příště rozmyslel, co směrem k tobě vypustí z “úst”.

zelenaesmolda
18. bře 2023

@brunetka11 nebo ona koho bude nazyvat svym partnerem