Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Líná babička. Jak pomoci, aby se jí chtělo?

betka989
11. led 2021

Ahoj holky. Moje mamka je alkoholik. Od léta nepije a bere nějaké leky, prý, sestra jí to věří, já ne.. no ale o to nejde, pila několik let a teď nijak asi neví co s časem, má 3 vnoučata, nikdy je nehlidala, je v důchodu a prý kouká na televizi.. když něco nadhodim jako nápad na aktivitu, tak se jí nechce.. nějak nevím jak tomu pomoct aby se jí chtělo? K nám přijet nechce, na procházku jít nechce, knížku cist taky ne.. je jí 65 a celý den opravdu nic nedělá, je sama protože mého tátu už tohle taky nebavilo a ten si už i někoho našel, já se s tím nějak nemůžu smířit, že tahle žije,.. měl třeba někdo podobný případ v okolí? Změnilo se to?

klokanka31
11. led 2021

@betka989 Znám to moc dobře, až na to že jsou ještě o několik let mladší... Nic s tím nenaděláš. Když sami nechtějí...

lv
11. led 2021

Co psycholog? Ono ji v tom stavu nic nebavi, nenaplňuje - pití zájmy a zaliby vytlacilo a trva, než si zvykne. Ta prazdnota ale muze byt nebezpecna, prave proto, ze ji muze snadno zaplnit zase chlastem. Co za ni jezdit, zprvu treba na pul hodinku, trictvrte, pak dele.

bara88
11. led 2021

Hele a opravdu nepije? spíš jestli to není tak že pije a tím pádem jinou zálibu hledat nemusí

betka989
autor
11. led 2021

@klokanka31 je to smutný no, zvlášť u mámy to mrzí...
@lv k psychologovi chodí kvůli tomu chlastu právě, ale teď asi kvůli kovidu ani nemají to hromadné sezení, kde by třeba někoho potkala... Bydlí 3h od nás a ani nás tam nechce, máme malý mimco a minule po půl hodine řekla že už se jí to nehodí abysme jeli... :(
@bara88 já nevím, bohužel už ji 100% nevěřím, zklamala nás už tolikrát, ..

zelenaesmolda
11. led 2021

@betka989
Kup ji psa,donuti ji chodit ven 🙂

klokanka31
11. led 2021

@betka989 Poslala jsem ti soukromou zprávu

betka989
autor
11. led 2021

@zelenaesmolda půjčila jsem ji toho mého, pustila ho ven z domu na ulici, takže to už nikdy, byla klika, že ho něco nepřejelo, ale to bylo v době kdy pila :(

gracinka7
11. led 2021

@betka989 upřímně bych nechtěla, aby se někdo takový staral o moje děti.

betka989
autor
11. led 2021

@gracinka7 to taky nechci, spíš ji nějak nakopnout aby s tím životem ještě něco dělala...hlídání od ni nechci, jen občas na návštěvu tam jet, já babičku neměla žádnou, tak jsem chtěla aby ji prcek aspoň trochu v životě měl...a rodiče si člověk nevybírá

nick1234
11. led 2021

@betka989 mám tchyni, která není sice alkoholik, naopak úplný abstinent ale jinak je to stejné, do práce nechodí (na to má tisíc výmluv skrz údajně zdravotní problémy) není už ani na UP, protože ji pořád někam posílali a to se jí taky nechtělo (hlavně hledat výmluvy proč nemůže nastoupit) takže tchán ji platí sociální a zdravotní (sám je ve starobním důchodu, plus pracuje na částečný úvazek) a ona se celý den doslova valí doma, ani domácí práce ji nic neříkají, občas teda něco uvaří, ale rychlovky kolikrát i ze sáčku, doma bordel že by se i plně zaměstnana žena styděla (ne běžný nepořádek, ale mastnosta, pavučiny, plíseň) no ona to nevidí, podle ní pořád doma "něco" dělá (jo je pravda že pere a občas i zehli 🤣) ale už jsme to vzdali, neřešíme, občas zajdeme na povinnou krátkou návštěvu víceméně kvůli synovi, aby je viděl... Ono se s ní není ani o čem bavit, mele pořád to stejný dokola (rozuměj na všechno a všechny nadává) nebo mlčí... Takže nejsi v tom sama👍jo a má nějakých 58 let

gracinka7
11. led 2021

@nick1234 jako moje tchýně. Pořád frflá, nic jí není dobrý, pořád je unavená, pořád něco. Už to neřeším. Jiná nebude.
@betka989 vím, že nevybírá, naše rodina taky obsahuje pár exotů 🙈

bartunci2012
12. led 2021

Manželova máma je taková. Sice není alkoholik, ale petku Branicku si jednou za dva tři dny dá. Žije sama s kočkou, táta před pěti lety zemřel. Tchyně nikam nechodí, kamarádky nemá, na to že je ji 65 vypadá tak o 30 let starší, moc o sebe nedbá. Ale je tak spokojená... Nechce s tím nic dělat, nic měnit.

anniem
13. led 2021

Starého psa novým kouskům nenaučíš... Jestli celý život žila bez koníčků, kamarádů, zájmů, tak teď už nezačne - zkušenost z nejbližšího okolí. Jestli se léčí s depresemi, tak je možné, že třeba není úplně dobře zaléčená - nesedí jí leky atd. případně opět propadla pití? Oni ti lidi po mnohaletém pití už nejsou "normální"

hojda
13. led 2021

@betka989 Je něco, co jí bavilo dřív? Než začala pít a pak se dostala do tohoto stavu? Měla nějaké koníčky v mládí?

bassetlady
13. led 2021

@zelenaesmolda chudák pes

anniem
13. led 2021

@bassetlady - přesně tak, chudák pes. Švagrová koupila psa pro tchýni, která "jela" ve velkém v práškách, s vidinou, že se vytáhne ven, pes ji rozebere, povzbudí.
Jak to dopadlo snad ani nemusím dodávat. Pes zůstal švagrové na krku, takže má dva a bábi "hnije" doma dál...

michaela666
13. led 2021

Než psa bych jí popostrčila nějakého aktivního chlapa, co by jí zaujal a donutil zvednou zadek na nějakou procházku nebo výlet...Naše babča sice nepila, zato byla pěkná semetrika dokud si ji na hřbitově nevyhlídnul dědula, co se s ní chtěl "kamarádit." Nakonec ji vytáhl na kolo po okolí, přes léto ji dokonce naučil pít malé pivo. Do té doby ho nepila nikdy. Pak byla spokojenější, než si kamarád našel další kamarádku do party.