Má váš chlap každý den navařeno?

19. pro 2020

Dámy, prosím vás, zvládáte na mateřské každý den přivítat muže jídlem? Mám roční dítě, které se mi neustále motá pod nohama nebo někde leze do výšek, takže když vařím jsem ve stresu, že ho opařím, protože se mi pořád natahuje na věci na plotně nebo stahuje věci z linky nebo ho co 2 minuty odbíhám sundávat z různých míst, aby nespadlo. A muž přijde domů a představuje si, že bude mít uvařeno, bude uklizeno a budu ho vítat s úsměvem, protože udájně to tak všichni mají a takhle to prostě na MD vypadá. Všude kam přijde se ho prý ptají jak vařím, jestli mu chutná apod. Já už jsem z toho totálně ve stresu, připadám si pak neschopně, že jiné to teda v pohodě zvládají a nedělá jim to problémy. Ještě je to zjevně i těší a servírují muži teplé jídlo jakmile dorazí z práce. Zároveň si ale nepřipadám, že jsem vystudovala VŠ a teď bych měla dělat domácí puťku, která má neustále naklizeno a navařeno a klepe se na chlapa až dorazí domů a podle toho se hodnotí její kvalita.

novamamina
19. pro 2020

Tak to fakt nemá 😁

jako_mala_holka
19. pro 2020

Kdyz si uvari, tak jo 😂

mrstte
19. pro 2020

Tak my jezdíme na obědy k rodičům přítele a o víkendu střídáme mý rodiče a jeho😁 jinak večeři vaříme jak se nám chce a jestli je chuť. Jednou vařím já, jednou přítel. Ale není to pravidelně každý den aby bylo uvařeno nebo napečeno

katebk
19. pro 2020

Můj manžel má - měl taky takovou představu. Před pár dny, kdy už jsem toho fkt měla za celý den plný brejle si nakráčel dom a rejpavě sekl, kde má jako teplou večeři - poslední kapka...v polobreku jsem mu řekla, že se tady fakt neválím a když už teď malá spinká jednou denně stačím tak uklidnit, uvařit ji oběd a malá vstává. Dneska hlídal 1,5hod.a byl totálně ko, tak jsem si poznámku nemohla odpustit... 😁 ale jsem ráda, že to tady čtu, protože pak jsem si taky trošku vyčítala, že stojím k ničemu, když nestíhám vařit

leymea
19. pro 2020

Nema a nikdy mi nerekl ani slovo.

tynka9
19. pro 2020

My jsme teda na teplé večeře nebyli moc zvyklí ani před dětmi, to jen výjimečně a spíš jsme vařili spolu. A teď - když má chuť si dát nějaký zbytek od oběda, ať si klidně dá, ale teplé večeře opravdu nemáme, to fakt jsem hodně výjimečně a většinou se na vaření podílíme oba. Jsem ráda, že zvládám mít zhruba uklizeno (provozní nepořádek jako hračky všude už nepočítám za nepořádek), uvařím oběd pro sebe s dětmi, dětem se věnuji... máme dům, zahradu, dvě malé děti blízko u sebe, já jsem znovu těhotná a i bez teplých večeří si připadám, že se celý den nezastavím a lítám jak hadr na holi.

Podle mě nejlepší medicína je svěřit mu na jeden den dítě a seznam úkolů... myslím, že bude mít problém se postarat jen o to dítě a večer padne za vlast 😀

malinkaelinka
19. pro 2020

Já každý den vařím, je to pro mě priorita, pořádně se najíst, já, dítě i manžel. Dvě věci dělám denně, dlouhá procházka plus uvareny oběd. Úklid mě zase tolik nebere a cokoliv jiného počká. Nicméně nevarim žádné složitosti, jednoduchá, rychlá jídla. Někdy dvě různá, já jsem vege a manželovi a dceři občas dělám rybu nebo králíka. Někdy navarim na víc dní. Občas dám něco do mrazáku, jsou dny, kdy se to hodí. Manžel si do práce nosí jídlo z domova. Nicméně každý má priority jinde, já nemám naklizeno, nepecu cukroví, nedělám žádnou výzdobu, nezehlim... Každý podle sebe. Já zase nechápu, že někdo zvládá denně se s někým potkávat, přijímá návštěvy, chodí na ně. To zase neumím nacpat do programu já.

jjasmina
19. pro 2020

Mám chlapa, který vaří, takže když si navari , tak má 🙂 ale on je spíš tlacenkovo-skvarkovej expert 🙂

lenatko91
19. pro 2020

Jelikož vařím pro malou a pro sebe oběd, tak se snažím aby toho bylo dost pro nás 3 na dva dny. Takže přijde a buď mu to ohřeju nebo si nachystá sám. Občas se stane, že na nej už nezbyde, tak si buď něco nachystá a nebo musí být s malou, abych mu to jídlo nachystala já.. A jelikož je bordelář, tak i kdyby přišel do chléva, tak je mu to fuk 😃

jjasmina
19. pro 2020

Jinak můj chlap vaří, uklízí , stará se o nás, takže asi tak. Já nevarim skoro vůbec

lachtanice86
19. pro 2020

Ano. Stejně vařím pro sebe a dceru, tak mi nepřijde tak těžký přihodit nějaké množství navíc. Chlap maka venku a tak je to jeho jediné teple jidlo za den

jiss
19. pro 2020

Neexistuje. Malý přes den spí pouze v kočárku, v nosítku krátce, v postýlce vůbec; nevím, kdy bych to tak asi dělala, i kdybych to dělat chtěla, jakože nechci. Muž vaří 95% teplých jídel (obědů), já chystám 95% studených večeří. Ovšem já jsem si toto dosti ostře vyjasnila již před manželstvím.

domza
19. pro 2020

Většinou máme teple večeře ale ve vaření se stridame. Někdy jsou chvíle kdy víc vařím já, pak jsou chvíle kdy víc vaří muž. Snažíme se navarit dost alespoň na oběd a večeři pro všechny ale potřebujeme pořídit větší hrnce :D

mariladka
19. pro 2020

Tak to fak nemá a nikdy neměl, ani před prckem 😀 Dokonce po porodu, vozil jídla on mě, nebo mi vařil obědy. Jak jsem začala zvládat, vařila jsem si sama obědy, manžel vaří obědy o víkendu. A já v týdny vařím pro sebe a prcka (3r). Ale nikdy nemíval teplé večeře. Večeře dělává jako studené talíře obložené, a ted si poslední dobou vaří teplé rychlé večeře, nic speciálního, ale ho to baví. A na totální uklizeno už taky rezignoval 😀

jaja01k
19. pro 2020

Nemá a nevadí mu to. Říká, že to není moje povinnost a že on je dospělý, může si jídlo připravit sám. V práci chodí na obědy, teplou večeři nepotřebuje. Samozřejmě se o manžela ráda starám a ráda mu tu večeři uvařím, ale když to zrovna nestihnu nebo se mi vařit nechce, není to pro něj žádný problém.

pipi_puncocha
19. pro 2020

To by mě zajímalo, kam tvůj partner chodí, že všude kam přijde se ho ptají jak vaříš a jak mu chutná.😅 to mi přijde dost bizarní. Jinak u nás vaří většinou manžel, nebo si jídlo objednáme, když se ani jednomu nechce/není čas.

sudylichozrout
19. pro 2020

Nema, vari on. Umi to lepe. Ale urcite nevari teple vecere denne.

autor
19. pro 2020

@katebk no my jsme měli takovou ostřejší vyměnu názorů, když došel na oběd, teplé jídlo na stůl a on komentoval, že je nepořádek. To mi teda ruply nervy a soptěla jsem jak sopka 😀 já nevím, některé to těší, že svého muže vítají jídlem, mě to prostě netěší nejradši bych se na to ... Já uvařím, uklidím, ale nijak mě to netěší ani nenaplňuje.

squezy
19. pro 2020

Jestli to takhle na MD vypadá, tak si to naplánujte obráceně. Ty přijď po 9h z práce a čekej, že budeš mít večeři 🙂 Dokud si to chlap tu materskou DOVOLENOU nezkusi, nikdy to nepochopí. Potažmo teď myslim zrovna ty chlapy, kteří si myslí, jaka je to brnkacka ;)

alexovka
19. pro 2020

Obědy vařím pro sebe a dceru, syn má oběd ve školce a muž v práci. To co já s dcerou obědvám mají chlapi k večeři. Vařím cca 3-4x týdně, někdy na dva dny, jindy hodím do trouby třeba lasagne jako polotovar. Teplé večeře nejsou u nás priorita, pokud není uvařeno, jíme studenou co si kdo vezme z lednice.

Muž téměř děti nehlídá a pokud jednou za čas, nevaří, neuklízí. Tak by si mohl ještě zkusit nebýt spokojený

adinka19
19. pro 2020

Ma, jsem na RD, tak varim denne (kdyz bych ale z nejakeho duvodu neuvarila, bez kecu si namaze rohlil), zase ale u nas neni sterilno ☹. Pres tyden varim vetsinou neco rychlejsiho o vikendu narocnejsi veci.

zrzeckas
19. pro 2020

Pokud chlap rejpe muze si tu dovolenou zkusit 😃 jednou rypl ohledne neceho a dostal kartac, pak hlidal a byl rad, ze jsem si deti prevzala 😃 jinak se snazim varit na dva dny, neco rychleho nebo kdyz maly usne... Jinak se to neda a zalezi i na jeho nalade

kobliha300
19. pro 2020

Tak u nás vařím většinou já, dá se říci , že skoro denně, pokud to nevyjde na další den.. Můj chlap to vyžaduje , bere to tak, že je to moje povinnost.(dříve vyžadoval i denně buchtu a domácí chleba). Samozřejmě mám na starost i celou domácnost , nádobího by se nedotknul a když ,tak nadává a je uražený, že musel doma pomoci, když přece má od toho mě.. Děti máme také,tak mám ,co dělat.. obzvlášť teď , když ještě peču cukroví..A musím říct, že už toho mám plné zuby a někdy si říkám, že bylo fajn být sama bez chlapa 😃, ale každý máme něco..

hanve
19. pro 2020

Nemá a kolikrát musí vymyslet a uklohnit oběd o víkendu pro sebe a tři děti on. O večeře se buď dělíme nebo je dělá hlavně on,ale to spíš ve stylu nakrájet zeleninu a chleba s něčím. Svěr mu dítě na den i se seznamem úkolů,po pár hodinách Té bude nahánět,že už nezvládá...

berenika39
19. pro 2020

@zrzeckas ty bys chtěla dostat od manžela kartáč? mě to přijde ponižující.
Od narození syna má manžel doma večer jídlo. Nemusí být teplé, žádný alcron, ale dělá od rána do šesti, má dost, je rád, když přijde domů a pohoda.....a to i ted, když je syn velký, já pracuju, taxikařím a s tím se sveze i nákup a večeře.

madbetka
19. pro 2020

Má denně navařeno - vaří jim totiž v práci a chodí na jídlo tam 😀
Doma většinou taky, já s dětmi musíme taky něco jíst, takže samozřejmě vařím. Většinou vařím na dva dny, občas taky udělám jen nějakou rychlovku k obědu a večeře je studená. Je pravda, že kdyby neměl teplé jídlo v práci, vypadalo by to jinak, takhle jsem v klidu, že teplé jídlo přes den má a oba jsme spokojení.

V životě jsem od něj neslyšela půl slova, že není uvařeno nebo uklizeno, naopak se mě zeptá, jestli jsem dneska aspoň něco jedla. A když má hlad - má ruce a kde máme chleba taky ví 🙂

smudlinka10
19. pro 2020

Asi tak, varime na vic dni a pak to nejak stridame co je v lednici. Takze prakticky jo. 😁

hezz17
19. pro 2020

Manzel dela na smeny R N O. Od covidovycj opatreni obedva doma, protoze odmita jist nalepeny na plexisklo. Tak jako tak varim me a synovi, takže varit pro tri mi neprijde o nic horsi. Varim teda vetsinou na 2 dny. Polivka a hlavní.
Ale kdyby jednou zkusil mit takhle blby reci, tak mu dite nechám na vikend, at si zkusi, jaka je to pohodička.

iris92
19. pro 2020

Ano, chlap ma temer kazdy den navareno - ale vari on 😁 Takhle to fakt neni a neznam zadnou maminku, ktera by mela navareno a naklizeno jak v casopise. U nas se tedy i o domaci prace delime, stejne jako peci o syna. Je to nase spolecne dite a nase spolecna domacnost.

felixfelicis
19. pro 2020

Manzel pracuje trvale na homeofficu, takze varim cerstve jidlo kazdy den a pravidelne pecu 🙂 - ale k obedu, teple vecere jsme nemivali ani pred detmi ani ve svych puvodnich rodinach. Vecer je samoobsluha. Tim, ze je manzel doma, tak vi, co pece o deti obnasi, a nedovolil by si mi rict slova o tom, ze neni uklizeno. Kdyz mu to zacne vadit, nazene deti a zorganizuje spolecny uklid 🙂