Maminka ode mě odešla v 6. měsíci těhotenství

honzaplzen
24. kvě 2017

Dobrý den, mám dotaz. S bývalou partnerkou čekáme miminko. Ona si v 6.měsíci našla jiného partnera a se slovy, že už mě nemiluje, odešla. Já se na miminko moc těšil, chtěl jsem ho a tak o něj nechci přijít. Bohužel matka se k tomu staví tak, že má nový život, novou rodinu a já jim mám co nejmíň zasahovat do života. Jo posílat alimenty, ale miminko uvidím prý co nejmíň, oni mají své plány a přece se mi nebudou přizpůsobovat. Mě by ale zajímalo, jaký styk s miminkem, které prostě bude čerstvě po narození můžu vůbec chtít, co je reálné? Chci děťátko vychovávat a starat se o něj, aby ke mě mělo vztah, aby si na mě zvyklo, ale když ho uvidím na 2 hodiny v sobotu, tak to mi přijde strašně málo. Samozřejmě mi jde v první řadě o zájem dítěte, nabízel jsem matce, že můžeme být třeba spolu u nich, jen abych mohl být s malou, ale to prý nepřichází v úvahu a k nim do bytu nesmím. Poradíte mi někdo? Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji moc.

japona
27. kvě 2017

@honzaplzen Moc se mi nezdá, že byste byl pouzit jako dárce, kdyby byl současný pritel vasi byvalky neplodný a bylo to připraveno předem.. To by neřešila alimenty, řekla vám, že je otcem on a připadne si ho vzala..
Spis mi přijde, že je to opačně - otcem je on, ale snaží se to hodit na vás s vidinou vysokych alimentů. Bohužel je natolik jednoducha, že ji nedochází, že kromě povinností (alimenty), máte na dítě také právo a budete vpodstate patřit do rodiny..
Urcite trvat na testech otcovství, než se kamkoliv upisete. Kecy o ponížení? "Možná te to ponizi, ale já chci mit jistotu, že budu zivit svoje dítě. Jestli s tím nesouhlasís, tak to beru jako fakt, že dítě není moje, a ze mas co skrývat".

honzaplzen
autor
27. kvě 2017

Ahojte. Tak jsem dneska zjistil, ze me uz od ledna podvadela... dokonce se nechala od frajera vzit na hotel. Sama mi to i priznala, kdyz jsem na ni uhodil. Holky, zeny, damy, maminky...dekuji vam vsem za rady, napady, informace a podporu. Uz vim, co je ma ex zac. Mejte se vsechny krasne a preji vam spokojeny a stastny zivot! Ahoj!

luckamarcu
28. kvě 2017

@honzaplzen hm...tehotna...chodit na hoteli a tak...odvážna blb.a.Neboj jednoho dne potkas tu pravou,ktera si te bude vazit a s ni bych vyrazila dvere (mysleno v uvozovkach), v boji o dite...Tak se drz...

normalnimatka
28. kvě 2017

@honzaplzen no, dalo se to čekat.... pro tvý dobro ti přeju, aby to dítě tvoje nebylo, protože by z toho bylo hodně trápení. i když i nějaký radosti s tím dítětem, ale jako kdoví no..jestli bude to dítě pak tvá ex proti tobě naočkovávat....:( jakože by toho asi byla schopná, dle toho všeho, cos tady psal..
no a pokud to dítě tvoje bude, rozhodně bych tohle všecko řekla u soudu... je evidentní, že z tebe jen chce tahat peníze, což je docela pecka. že to někomu za to stojí, nechápu....:( ukládej si všecky společný konverzace apod!

přeju ti, abys našel nějakou lepší partnerku a s ní založil "normální" rodinu🙂)

gepe
28. kvě 2017

@japona v nejblizsim okoli pripad "darce" mame, vcetne toho, ze musi platit alimenty. Nenechal si udelat testy a jeste mu vyhrozovala, ze pokud ji to nepodepise na matrice pred porodem, tak dite nikdy neuvidi a pujde k soudu. Podepsal, plati a dite nevidi. S frajerkou byl 3 mesice co otehotnela, jeste jako tehotna od nej odesla k byvalemu s kterym je dodnes snad - to uz nevim.

netopejr
28. kvě 2017

@gepe Ale kdyby nechal udělat testy otcovství, a ty přikázaný, ze dite jeho neni, tak.by ty alimenty psltit nemusel ne? Nebo?

gepe
28. kvě 2017

@netopejr on to dite chtel a netusil, ze ona ho posle do *** a v podstate jen vyuzije. Tehdy uz pak prosla pul rocni lhuta na popreni a prokazani otcovstvi po porodu, takze mel smulu. Byl navrh na zmenu v obcanskem zakoniku na prodlouzeni teto lhuty, ale jak je to nyni nevim. On uz se smiril s tim, ze plati, dite nevida vubec i zda je vlastne jeho a je to uz par let.
Tenkrat ho dotlacila pred porodem jeste k zapsani do RL, nasledne nejakou dobu po porodu ho zatlacila, aby dovolil i prepsani/zmenu prijmeni ditete z jeho na jejiho byvalyho/stavajiciho prijmeni.
Platit bude do decka 18ti let.

normalnimatka
28. kvě 2017

@gepe to je docela síla, tady to vidim na podobnej scénář:(

kvakuska
28. kvě 2017

@gepe no pokud bude dítě studovat vysokou školu, tak bude platit i dýl ... myslím že limit je 26 let 😲

netopejr
28. kvě 2017

@gepe Dík za info. Takže když podepíše na matrice, tak.ma pul roku na podani zadosti, a pak smolik? Ono to většinou staci asi, ale když by se v případě jak +- tenhle diskusní některé veci ukazaly az později, chlap pojal.podezreni později.... Proc by si to nemohl ověřit později a proc by nemelo byt otcovství zrušeno, to nechápu. Pze když je ženská sfine, uhrat ten půlrok neni zas tak těžký.

Platit bude do 26, pokud bude dítě studovat,ne?

japona
28. kvě 2017

@gepe Ve vašem příkladu by me zajímalo, kdo je skutecnym otcem dítěte. Protoze si dokážu představit, že neplodný pár si zajisti dítě pomoci dárce, ale pak ho vychovává spolu (rl, jméno) a od dárce se distancuje. Ze by se par dohodl, že si nechají udělat dítě od někoho dalšího, nechali ho zapsat do rl a čekali ze se jim bud dárce plast do života? Za tech par korun to přece nestojí..
Nebo se žena necha oplodnit od miliardáře, že se ji to vyplatí? 🙂

gepe
28. kvě 2017

@kvakuska samozrejme pokud bude studovat, tak dele. @netopejr to bylo tenkrat, byla pak zmena v obcanskym zakoniku myslim a lhuta se prodlouzila snad na 6 let, nebo se o tom uvazovalo, avsak nevim jak to je nyni, nezkoumala jsem. Natoz aktualne jak je zneni v zakone. Tuhle problematiku jsme resili tenkrat, ted uz je to cca 7-8 let zpet co jsme to resili, pak uz to vzdal a ja se dal o moznosti nezajimala.
@japona ona i jeji byvaly/stavajici byli plodni i vzajemne, jelikoz po te s nim pocala dalsi dite - tedy pokud si na to nenarazila opet nekoho 🙂 a "otec" ne neni milionar ani miliardar, pouze hodny nouma, ktery veril, ze je dite jeho. Uz se o tom ani nechce bavit a myslet, natoz resit zda je dite jeho, proste jak jsem psala vyse, vzdal to a plati. Slecna snad od jakziva na davkach, tak si nasla zdroj penez navic. Zadala pouze o zmenu prijmeni, ne o zmenu otcovstvi.

honzaplzen
autor
31. kvě 2017

damy, mam na vas jeste jeden dotaz. Prijde vam normalni, ze mi chce vratit vsechny darky co jsem ji kdy dal? Co tim jako sleduje? Vzdyt je to hrozna pitomost :/

horsiee
31. kvě 2017

@honzaplzen tohle bych klasifikovala jako normální. Moje mamka

horsiee
31. kvě 2017

@horsiee moje mamka se také zbavila všech dárků od přítele, protože jí moc ublížil a nechtěla vzpomínat. Nebo je to na truc.

vanea
31. kvě 2017

@honzaplzen tohle dělá spousta holek, když se chce zbavit vzpomínek..zase lepší, než kdyby to vyhodila🙂 případně ti tím chce demonstrovat, že je fakt konec no..

belleelle
2. čer 2017

@honzaplzen zbavuje se vzpomínek, ktere pro ni nebyly příjemne. Zrejme za tim toho vice.

kaculik007
23. čer 2017

@honzaplzen Ahoj, tak co už se to trošku vše zlepšilo?

honzaplzen
autor
23. čer 2017

ahoj. dekuji za optani... bohuzel vubec... studena valka pokracuje a ja cekam co se stane. Nevim jestli jsem to tu uz nepsal, ale zjistil jsem, ze me podvadela uz minimalne od 4. mesice tehotenstvi... takze konecna... A jinak teda velka parada, po telefonu mi doslova rekla, ze kdyz se o malou chci tak starat, tak at si ji vezmu do pece ja. Chces ji? Ja ti ji dam! To sem se nezmohl ani na slovo. No za 3 tejdny by mela mala vykouknout na svet, tak uvidim co se stane, nezbejva mi nez cekat.

normalnimatka
23. čer 2017

no možná by se u tebe měla líp, jestli je schopná něco takovýho vypustit z pusy a je jí to jedno....... no ale spíš to byla jen provokace. je to všecko na pendrek:(

kvakuska
23. čer 2017

@honzaplzen bacha aby tě tou nabídkou malé do péče nechtěla honem dostrkat k podpisu otcovství na matrice ještě před porodem 😕

honzaplzen
autor
23. čer 2017

jo to chce... to je jediny co ji zajima... ale ja to pred testem neudelam. Na oplatku mi zase nechce dat vedet az se mala narodi... teda prej ze mi da vedet treba treti den,ze budu moc na 10minut prijit... je to vsechno fakt srandovni...jen kdyby to nebylo tak smutny.

biedronka10
24. čer 2017

Boze co je to za bestiu? Jak takova mrcha muze vubec behat po svete...😠 achjo, ja uz bych ji primlaskla ke zdi. Drzim Vam palce, mrzi me ze si hodnych chlapu mnoho zenskych nevazi. Svine potrebuje svini, aby se sezraly. Snad potkate opravdovou zenskou a je to blbe rict, ale hlavne at to dite neni vase...zni to drsne, ale bylo by to lepsi, protoze s tou mrchou jinak budete bojovat celozivotne a mininalne dalsich 26 let nevylezete ze stresu do klidneho noveho zivota. Mam ve svem okoli, ne tak drsne zacatky pribehu, ale konec je stejny, plati, deti nevidi, same soudy, vydirani adt.

horsiee
24. čer 2017

Ach jo, z chování některých lidí je mi fakt špatně. Té malé je mi líto už teď, kdyby byla Vaše tak má štěstí, alespoň na tátu, ale jinak si rodiče nevybrala moc šťastně. Taky jestli ji bude kojit tak ji soud nechá u matky . Schovejte si všechny SMS a tak ať máte nějaký materiál pro případnou soudní tahanicil. Držím palce

honzaplzen
autor
24. črc 2017

Ahojte... tak po dlouhe dobe se opet ozyvam. Mala je na svete a je kraaaasna! Bohuzel jsem ji videl jen na fotce. Do porodnice jsem nemohl, u porodu byl novy partner, ktery si jiz z male udelal svoji dceru, jak mu zmenila zivot a ja nevim co... No a ja malou prej mozna budu moc videt nachvilku az je pusti z nemocnice, pokud bude vse v poradku. A test otcovstvi? Je to hrozne velka zatez podepsat papir a nechat miminko ozuzlat dve spejle s vatickou, tak pry mam pockat az po sestinedeli. Takze moje vesela prihoda pokracuje :( jen uz to prestava byt vtipne...

belleelle
24. črc 2017

@honzaplzen nedej se a chtej je hned, nevim, co je zatez

horsiee
24. črc 2017

@honzaplzen teprve mu malá život změní až mu bude plakat doma a všude budou voňavé plinky. Jinak gratuluji a přeji malé hlavně zdravíčko. Rovněž radím se nedat.

vanea
24. črc 2017

@honzaplzen Hlavně bacha, ať tam mezitím nezapíše toho druhého chlapa...pak by to bylo dost těžké změnit..jinak gratuluju k holčičce 🙂 🌹🌷 ať je hlavně zdravá a všechno dobře dopadne!

honzaplzen
autor
30. črc 2017

no tak "vesele" pokracujeme... muzu malou videt jednou tydne na hodinu... super.

kaculik007
30. črc 2017

@honzaplzen buďte za to rád...