Manžel alkoholik

28. srp 2023

Ahoj holky, jsem už absolutně vyčerpaná... S manželem jsme spolu přes 8 let, z toho pět let manželé. Máme spolu dvě děti - 4,5 a 2,5 roku. Manžel vždycky rád zašel do hospody na pivo. Postupně sice do hospody chodit téměř přestal, ale pije téměř denně. Většinou pivo, měl období, že pil tajně vodku, a když nemá peníze pije levné víno. Často se hádáme, několikrát jsem ho vyhodila, ale nakonec po jeho slibech o abstinenci a také kvůli momentální finanční závislosti, jsem ho vzala zpět. Sice se momentálně snaží, v mnoha věcech se zlepšil, ale pije dál a léčení odmítá. Mně v našem vztahu dlouhodobě chyběl sex atd., což nemáme skoro od narození druhého syna, ale když se teď snaží o cokoliv, tak mě spíše odpuzuje. Začínám být přesvědčená, že pít nikdy nepřestane a já nebudu vychovávat děti dál s alkoholikem, protože už teď je mi jasné, že jim tím škodím, což mě velmi trápí. Vlastně jsem rozhodnutá, že až nastoupim zpět do zaměstnání, tak to rozseknu. Nájemní smlouva na byt, ve kterém žijeme, je psána na mě. Jen bude problém s tím, že jsme během manželství koupili zahrádku, která je psána na manžela (ale měla by být SJM), kterou uhradila moje máma z dědictví po dědovi. Zahradu oficiálně kupoval manžel kvůli tomu, že měl předkupní právo jako nájemce - vlastně už úplně nevím, proč byl kdysi pronájem, který byl již před manželstvím, psaný tehdy jen na něj. Už kvůli dětem mě mrzí, že o zahradu přijdeme, jelikož nebudu mít peníze na vyplacení, ale zase si říkám, že za pár let je zahrádka už tolik zajímat nebude. Velmi nepříjemné pro mě bude i soudní jednání, jelikož se u místního soudu často pracovně pohybuji a nechci své soukromí řešit před kolegy, ale to asi budu muset překonat.
Vlastně úplně nevím, co od této diskuze čekám... Asi jsem si potřebovala všechno trochu shrnout 🙈
soukromí řešit před kolegy a lidmi, které pracovně potkávám, ale to asi budu muset nějak překousnout.

autor
8. zář 2023

Ach jo, tak manžel mi to vůbec neusnadňuje 🙄 včera mi dal peníze a dneska za dveře přinesl nákup a v neděli chce jít společně na akci s dětmi (to jsme plánovali dlouho), kam asi tedy kvůli klukům půjdu, protože ti se dlouho těší. Asi evidentně ještě nepochopil, že to opravdu myslím vážně - rozvod a že se odstěhuje (zatím bydlí na zahrádce, kterou máme nedaleko).
Na druhou stranu ale pořád lže. Včera jsem jela s dětmi na zahradu, protože tam chtěli. Manžel kulhal a tvrdil, že upadl před chatou. Ale od souseda vím, že se předevčírem už odpoledne šíleně opil a dělal několik hodin po okolí vyrval - motal se, vykřikoval, otravo val lidí, chtěl se poprat se skupinou Romů a na zahradu ho přivedla policie 🙄. To samozřejmě vynechal... Mně volal ten den po poledni (ještě nebyl opilý, to poznám) a přišlo mi, že myslí, že se jakoby nic vrátí, což jsem mu vyvrátila, že prostě nevrátí a rozvedeme se... Bude to asi hodně náročné. Ale já rozhodně svůj názor nezměním, už kvůli dětem.

martinka_33
8. zář 2023

Držim palce ✊ Tohle se jen tak nezmeni, jedine léčba mu pomuze a pak abstinence, ale pokud on nemá problém podle nej tak i léčba je krátká.. Nebudes to mít snadné ten rozvod

jeyre
8. zář 2023

Posílám ti hodně síly! Jako dítě alkoholika můžu říct, že bych byla mámě fakt vděčná, kdyby od otce odešla dřív (nakonec to bylo až v mojí dospělosti), abych nemusela z domu zdrhat já. Pokud u něj není vůle, tak odchod je jediná správná cesta, jak nezničit i všechny okolo.

autor
8. zář 2023

@martinka_33
@jeyre
Díky za podporu! Bude to asi hodně náročné.. příští týden se asi sejdu s právníkem, ať mám trochu přehled. Sice bych nejraději šla cestou dohody, ale protože je manžel hodně nevypočitatelný a až mu dojde, že opravdu není cesty zpět, tak to bude asi hodně zlé, tak se chci minimálně poradit.

autor
8. zář 2023

@jeyre já doufám, že to kluci jednou pochopí, proč jsem to musela udělat. Zatím jsou malí a ten čtyřletý včera večer strašně plakal, že by chtěl doma tátu 😔

lenka3p
25. bře 2024

Autorko, jak pokracuje zivot bez manzela?

autor
25. bře 2024

@lenka3p sice je to občas náročný vše stíhat a zvládat s dvěma dětmi, starým nemocným psem a prací na plný úvazek, ale jsem ráda, že jsem to udělala 😊 manžel o syny projevuje zájem nárazově, že je najednou chce strašně vidět, ale pak tak v polovině případů nedorazí 🙄 pije asi mnohem víc, než pil dřív, i když mně tvrdí samozřejmě, že nepije 😆 teď v dubnu budeme mít soud ohledně dětí, to mi naštěstí podepsal dohodu, tak snad nevycouva 🙏 rozvod už jsem taky podala, ten bude tedy nějak potom... To už bude horší kvůli té naší společné zahradě, kde on pořád bydlí a nehodlá si nic hledat... Ani tedy nepracuje a asi to ani moc neplánuje 😡

lenka3p
25. bře 2024

No tak to je mazec. Tedy to, ze nepije, nepracuje a nic si nehleda. Ja jsem s detma taky sama, a taky obcas padam na hubu, ale da se to a udelala jsi dobre, to by te stahlo uplne na dno... drzim palce!

autor
26. bře 2024

@lenka3p děkuji 😊 on ale pije a hodně, jen pořád lže 🙄 pořád je na neschopence a upřímně úplně nemyslím, že v jeho stavu zvládne nějak normálně návrat do práce... Ale to je jeho problém. Já jsem ráda, že jsme s dětmi sami a máme klid 😊 jen ty soudy teď budou nepříjemný, no 🙈

autor
26. bře 2024

@lenka3p jinak na té zahradě, kde manžel už skoro sedm měsíců bydlí není ani voda, je to prostě malá chatička, co opravdu není na stálé bydlení a on tam žije, vypadá jak bezdomovec, smrdí a nic nedělá, jen celé dny hraje hra na PlayStationu,.pije nebo jde do hospody...

lenka3p
26. bře 2024

Z jakych penez zije, jen z te neschopenky?

autor
26. bře 2024

@lenka3p jj, tak on má marodní 27 tisíc, neplatí nájem atd, takže se špatně nemá

cicinka0108
26. bře 2024

Udělala si dobře ,že si odešla. Můj ex manžel je alkoholik, mají to asi v genech, když jsme se seznamili, tak vůbec nepil, jako že fakt nic,i když jsme někam šli, tak pil limonádu. Postupem let, začal pít ovocné pivo, pak koktejly na dovolený, a po návratu se vždycky zpátky vrátil k nepiti. Pak se ale něco stalo, a on začal tajne pít tvrdý alkohol. Doma jsem nacházela prázdné lahve od rumu nebo od vodky.Nejdriv pil jen v pátek a v sobotu, v neděli se z toho dostaval, pak se to začalo horsit a chlastal skoro pořád. Mě to fakt hodně vadilo, nebyla doma příjemná atmosféra a vygradovalo to tím,že si našel zenskou, který jeho chlast nevadil. Já mu na to přišla a byl konec.S tou paní pořád je, každý rok se snaží abstibovat v soukromem (dost drahem) sanatoriu,a stejně je to k ničemu, protože se pokaždé k chlastu vrátí. Bude to bolet, to ti nebudu lhat, ale čas rány zahojí a bude líp. Jo a s tím rozvodem, raduj se až potom co vás rozvedou. Nás málem nerozvedli, protože se tak ozral, že tam pomalu nebyl schopný dojit. Naštěstí se nosili respiratory, takže to na něm soudce nepoznal.Drz se

jahodi
27. bře 2024

Moc držím palce. Ten společný majetek můžete dořešit do tří let po rozvodu, Takže máš čas to třeba i pořešit s právníkem, třeba i až na něj bude, co se zahradou kde on přebývá.

monikacs
27. bře 2024

Man otce alkoholika , který ač byl na léčení několikrát , stejně nikdy nepřestal . Přítel byl taky alkoholik do hospody nechodil , ale pil doma a to hodně . Vyhodila jsem ho několikrát a pak stejně jako ty se sliby vzala zpět . Byly jsme i v alkoholové poradne a tam mu paní řekla , že by se měl léčit . Což samozřejmě odmítal i to si připustit, že má problém . Nakonec jsem ho vyhodila s tím , že nebude ani vídat syna . Sám přestal na jeho narozeniny , jsou to více než tři roky a nepije doteď . Pokud nebude chtít sám , nemůžeš nic . Vše je v hlavě .

autor
28. bře 2024

@monikacs jj, to já právě vím, proto jsem ho pak vyhodila definitivně a nedělám si iluze, že by s alkoholismem chtěl opravdu něco dělat 🙄

autor
28. bře 2024

@jahodi jj, já vím, že tam na to jsou ty tři roky a i na to spoleham. Já jsem právě čím dál víc přesvědčena, že to budu chtít prodat (on mě těžko vyplatí), protože jinak on odtud neodejde, mě to bude akorát štvát, stejně tam chodit nebudu a budou v tom peníze... Sice mě trochu štve, že on přijde jen tak k penězům, které stejně propije (platilo se to z dědictví po mém dědovi 😔), ale nedá se nic dělat 😉

autor
28. bře 2024

@cicinka0108 mně už je mnohem líp 😉 sice s dvěma prvky a nemocným psem, co potřebuje často venčit, je to občas opravdu šílený, ale jinak je nám líp 😊 ze soudu mám sice nervy, asi o to víc, že znám soudkyni i pracovnice OSPOD a budu s nimi potom i nadále pracovně spolupracovat, ale nedá se nic dělat 🙈

cicinka0108
28. bře 2024

Udělala si to nejlepší rozhodnuti