Manžel je závislý na sladkém. Co s tím?

marukorinkova
4. led 2023

Ahoj… už dluho mě trápí jedna věc. Můj manžel je závislý na sladkém a měsíčně za to utrácí až 5000 Kč. Často o tom mluvíme a slibuje mi, že ho jíst přestane. Pak ale najdu někde schované obaly a tak. Je jak dítě. Tohle se opakuje cca 7 let každý druhý měsíc. Poraďte mi to čs tim prosim :(

mourovatakocka
6. led 2023

@vikinkav Děkuju, mrknu!

klokanka31
6. led 2023

@ester_ka Jsou chlapi co k doktorům nechodí. Jako můj. Ten i kdyby měl nějaký sakra velký problém tak nepůjde. Říká že umře radši v nevědomí co mu je 🤦‍♀️ Třeba můj by nešel na krevní obraz ani za nic.

vero987nika
6. led 2023

5 tisíc? jaký sladký proboha kupuje ? 😂😂 jinak já mám stejný problém, ale se sebou no, cukr je regulérní droga, takže chápu manžela 🙈 je těžký přestat ... což je vtipný protože jsem vzivote neměla problém prestat s ničím... v mládí roky a roky a kouření, prestat ze dne na den nebyl problém a absťák nevím co je ... teda vím ale jen jen u cukru 🙈

jerrabina
7. led 2023

@gdpr vím kam míříš. Bylo by to asi funkční, kdyby se nejednalo o vážnou závislost. Kdyby jo, v těch potravinách stejně skončí a to proto, že ho tam dotáhne to sladké... I kdyby se jim třeba chtěl obloukem vyhnout.

jerrabina
7. led 2023

@marukorinkova ještě mě napadá, na mě funguje postupné odvykání - jakože třeba místo čokolády si udělat banán nebo jiné ovoce s čokoládou, nebo si koupit čokoládu kde je jen prirozeny cukr (v Albertu). A ta úprava jídelníčku k tomu, jak tady padlo.
Co má rád jiného než sladké?

A taky určitě ho spis podpořit, asi sám to už nedá a naopak cítí vinu a tak. Takže se zajímat, treba jaký měl den a jak se mu to dařilo se sladkým. A pokud měl těžký den tak takové to pochopení jakože jasně, to je pochopitelné že si dal kotel cukru ale zítra to určitě bude lepší...

vlastahathor
7. led 2023

Milá Maru, takováto závislost na sladkém začala v psychice. Jak dlouho má tuto závislost? Zvětšuje se? Zmenšuje se? Je stejná? OBECNĚ TOUHA PO SLADKÉM JE TOUHA PO hluboké lásce, její nedostatek se snaží nahradit sladkým. Většinou to pramení už z dětství a vztahu k matce. Hledá sladkost v životě. Více doteku, porozumění, lásky, společného času. Je tam něco, co máš pocit, že tam chybí (třeba i tobě?) Jinak obecně sladkosti jsou zrádné, čím víc jich jíme, tím víc po nich toužíme. Cukr je jako droga. A dělá v těle neplechu, může vést až k onemocnění diabetes melitus a v nejmenším případě je podhoubím pro tělesné plísně, zahlenění, zánět střeva. To jsou dvě věci, které spolu souvisí a celé se to stává začarovaným kruhem.