• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dluh je psaný na manžela. Ale co po rozvodu?

21. srpna 2012 
Ahoj všem.
Chtěla jsem se zeptat, zda-li máte někdo podobný problém a zda-li jde vůbec nějak úspěšně vyřešit? V době manželství si vzal můj muž v bance úvěr na 200 tisíc Kč a koupil si auto. Úvěr je výhradně psaný na něj- o mě tam není ani zmínka. Nyní se budeme rozvádět a manžel je ochoten podepsat smlouvu, kde se zavazuje celý svůj dluh doplatit! Bohužel se bojím, že když je dluh uzavřen v době manželství, nikdo mě ze závazku dluhu nevyseká :frowning2: Bojím se, že když cca za 3 roky nebude schopný dluh platit, že se jednoho dne může stát, že exekuce může přijít i za mnou ( v té době již bývalou manželkou)??? Máte někdo zkušenost??
2. črc 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dracena1 já s tím zkušenost nemá,ale moje sestra ano,v době manželství její ted už bývalí manžel si nabral více půjček.o kterých nevěděla a nikde ani nefigurovala,jednalo se o cca 500tis.(měl to na automaty atd.),přesto polovinu musí zaplatit,jinak jí hrozí exekuce.Takže tak to má bohužel ona.
2. črc 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dracena1 obavam se, ze dluzis taky, dokonce vsechno, neb manzele dluzi "oba vsechno" a je jedno, kdo to zaplati, vzdycky ten, kdo na to ma a ten druhy pak muze u nej narokovat tu svou polovinu
Pokid dluh vznikne v prubehu manzelstvi a je tak vysoky, ze je to tzv. nad obyvkle pomery rodiny, mas narok ho rozporovat, ale v tomto pripade asi ne, to by byl pripad, kdy by si treba koupil ferrari

Nejjedodussi bude auto prodat, uver splatit a mas klid a at si pak po rozvodu koupi manzel auto sam

Mimochodem, pulka auta ti patri
3. črc 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele já Ti 100% odpověd napíši po 18.7. Napiš mi pak IP, jdu k právničce.Mám stejný problém. MUž si nabral dluhy v manžesltví a já platím exekuce ještě ted 7 let od rozvodu. Ted mi volal, že ve spořitelně je dluh, že na něj "zapomněl" ho platit. Už 10 let!!!!!. Je tam dluh 80tisíc. Mám hrůzu, že to můžou chtít i ode mě. Ale naštěstí tenhle úvěr se manžel zavázal v dohodě o vypořádání majetku při rozvodu, že ho bude hradit on.Jen si nejsem 100% jistá, takže se jdu raději zeptat právničky. Tak se pak připomen.
3. črc 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dracena1 pokud tvůj manžel ve vypořádání při rozvodu podepíše a převezme dluh na sebe, tak na tobě ho už nikdy nikdo vymáhat nemůže :slight_smile: neboj
3. črc 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 pokud s tim ale bude souhlasit b anka a ta nemusi......
3. črc 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie ale to je většinou postup u hypoték - tam musí ten co bere na sebe prokázat, že na dluh má, u dvousettisícového dluhu jsem to ještě nazažila, aby banka odmítla nebo aby se znovu posuzoval příjem toho, kdo bere dluh na sebe - zvlášť pokud platební morálka byla 100% a jestli už je něco uplaceno
3. črc 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
znovu otevírám tohle téma,třeba někdo poradí a podá vysvětlení-BM nadělal za manželství dluhy-ale to neřeším,problém je jinde-z jednoho dluhu byla už dražba na nemovitost-první neúspěšná a druhá opakovaná úspěšná,před tou první jsem se dotazovala přímo exekutora jak bude vedená-jestli proti celé nemovitosti,nebo jen na podíl BM jak vyplývá z oznámení a odhadu-kopírováno z dokladů : -předmětem opakované dražby jsou tyto nemovitosti
-spoluvlastnický podíl ideální 1/2 nemovitosti
a z odhadu kvůli ceně :Tato cena je odhadována s ohledem na to, že se nebude dražit celá kompletní nemovitost, ale pouze spoluvlastnický podíl ideální 1/2 z celku nemovitosti s hlavní stavbou rodinným domem.
Na dotaz mi bylo před první dražbou odpovězeno,že dražba je vedená jen na část BM a mě se nijak nedotkne,že svoji polovinu můžu prodat a dnes za mnou došel kupec který si to vydražil s tím,že koupil celou polovinu a aby jsem si vystěhovala věci-ještě mi nic nebylo oficiálně sděleno,jen od něj,ale v papírech je že si to může převzít ihned po dražbě sám-nevím od koho,když já s tím teda nesouhlasím,pokud je prodaná celá polovina.
Jak by jste chápaly Vy určení dražby-na celý domek nebo jen jeho část-jedná se o dvojdomek,takže jedna půlka měla jednoho spoluvlastníka a naše půlka byla na ideální poloviny v SJM,a veškeré exekuce a zástavní práva jsou vedeny proti BM,já jsem vedená jen jako spoluvlastník nemovitosti-bohužel pořád jako manželka,protože díky těm dluhům to nijak nechtěli na katastru přepsat.Díky za případné rady a odpovědi.
20. srp 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek4 No, tak pokud je to dvojdomek a 1/2 má někdo "cizí" a druhou půlku vy s manželem jako SJM, tak já bych to chápala tak, že šla do dražby celá vaše polovina. Ale je to jen tip, bez výpisu z katastru, nebo alespoň nahlížení těžko říct jistě.
A vy už jste rozvedeni a máte vypořádané SJM nebo zatím ne?
20. srp 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i rozvedení jsme pět let a vlastnictví vypořádané není,já na soudy nemám díky placení dluhů a nikdo se do toho ani nechtěl pouštět-společné vlastnictví byl jen ten domek plus dluhy vedené na mě i na BM-byla jsem .... a nechala se zatáhnout do půjček pod pohrůžkama,ale co už teď,a pokud vím tak po třech letech pokud není vlastnictví vypořádané tak půlka zůstává automaticky mě a půlka BM,i když jsme měli sepsanou dohodu o vypořádání,jenže asi neplatnou,protože mi vlastně nikdy nesdělil veškeré svoje pohledávky a nejsou tam zanesené :frowning2:,ještě i teď vyplouvají na povrch jeho různé machinace jako nějaká půjčka od ženské podvodnice,která si dopředu vybrala zálohy a pak nic-má jít proti ní svědčit na druhou stranu republiky-a to je jen jedno z posledních co jsem se dozvěděla,samozřejmě na tu zálohu si opět půjčil
ale k tématu-proto mě zaráží,když je psané že prodávají spoluvlastnický podíl že prodali i moji část,asi bych musela vložit celé ty dokumenty aby to bylo jasnější,ale možná pomůže že i cena byla stanovená z 1/4-celkového odhadu a samozřejmě ještě ponížená jak to dělají o nějakou třetinu,takže z odhadcem určené ceny celé nemovitosti 1 100 000 byla stanovená na tu prodávanou část 250 000 a z toho původní vyvolávací cca 160 000
21. srp 2012 ve 04:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek4 Jo, tak to s tím odhadem je zvláštní, to je fakt :unamused:
21. srp 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek