Manžel mě nazval hromadou sádla - mám to nějak řešit?

dixi86
30. říj 2018

Zdravím, dnes jsem byla poctěna manželem, když jsme výjiměčně ráno vstávali všichni společně doma tím(když po mně lezl syn neurvalec), že ať neleze po mámě jako po hromadě sádla... Chci se zeptat, zda se nad tím mám nějak hlouběji zamyslet nebo jsem jen citlivější po porodu stále?(4m). Jsem teď hodně silná, kojením nabírám, nehubnu, ale manžel mě takto prakticky poznal(+-5kg). Nikdy nic neřekl, nenaznačil. Po prvním porodu jsem hodně zhubla, ale kojením to šlo nahoru, teď se to seklo na té vyšší rovině(vím to, je mi do breku, ale kojit je teď pro mě přednější). Jím léta zdravě, bohužel blbě a málo, plus málo spánku a štítná, jsem hodně ve stresu a ze dvou dětí a sama na barák prostě ko, abych ještě sportovala(navíc s nespícími dětmi a bez hlídání). Nevymlouvám se, měla jsem dřívě štíhlé období, takže pro mě je to více než utrpení. Ale nevím jak se postavit k tomu, co řekl manžel. Hned se prakticky omluvil, a že prostě nechápe, že musí z něho vypadnout něco takovýho a že to tak nemyslel. Ví, že postava je pro mě katastrofa a nejsem si jistá, zda mi zrovna v tomto říká pravdu, když ho napadne zrovna takové přirovnání? Prostě mi nepřijde najednou, že je tak vše na růžovém obláčku jak se zdálo..

kata267
31. říj 2018

@dixi86 naprosto chapu, ja jsem na tom stejne a to muj muz opravdu hlida ale ja jsem rada ze za tu volnou chvilku treba uvarim nebo neco uklidim....opravdu nemam energii na nejake cviceni a presne po nocich cvicit fakt nehodlam

dixi86
autor
31. říj 2018

@kata267 když už je chlap doma ty víkendy, resp. 1,5 dne, tak se střídáme v hlídání a makání na baráku. občas mám pocit, že jsme fakt exoti. Né, že bych to přála, ale konečně někdo, kdo to má podobně nebo stejně 😉

kata267
31. říj 2018

@dixi86 jo taky mam kolem sebe kamosky ktery maji.pri kojeni tak 40kg I s posteli a ja mam pomalu tolik jako kdyz jsem sla rodit 🙈 a rozhodne to neni tak ze by.mi to vyhovovalo I ja se samozrejme vidim v zrcadle ze 😕 ale proste jeste kdybych mela drzet nejaky diety k tomu vsemu tak odpadnu uplne

kristyn.g
31. říj 2018

moc si to bereš, nebyla to pěkná poznámka ale zkus se v tom nebabrat... sama píšeš že jsem nakynutá, tak co, tak mají všichni dělat jako že jsi štíhlá laňka? Píšu podle sebe, dlouho jsem to řešila, než jsem si sama přiznala že jsem prostě tlustá a už mě netrápí poznámky o tom že je to hrozný atd, protože si to uvědomuju. Já budu rodit v prosinci a pak doufám že to půjde dolů... když by to nešlo kojením tak prostě to pujde dolu pak.. ale nalhávat si že vypadám skvěle nemá cenu 😀

denny27
31. říj 2018

Mě taky dneska chlap rekl, že budu zpevňovat zadek, ať ho nemám jak moje máma 😂 říkám:,,jak víš, jakej má zadek?''😁😁 nic si z toho nedělam, však je to pravda a ten zadek takovej mít nechci... teď ještě se někdy dokopat k nějakým cvikům...😑😁

dixi86
autor
31. říj 2018

@kata267 asi tak.

dixi86
autor
31. říj 2018

@kristyn.g tak nikdo nedělá, že jsem štíhlá laňka. Nejsem slepá. Ani si nic nenalhávám. Já taky doufala, jak to půjde dolů a ejhle nejde. Takže jsem asi jediná tlustá po porodu.

dixi86
autor
31. říj 2018

@denny27 :D taky dobrý. Ale tohle beru.

kristyn.g
31. říj 2018

@dixi86 nejseš určitě, neboj, nestresuj 😀

zelenaesmolda
31. říj 2018

@kata267 ja jsem tech 40kg mela i na konci tehotenstvi,nepribrala jsem ani kg :D

zelenaesmolda
31. říj 2018

@dixi86 kdyby z tebe zvracel tak s tebou nema dite ne?

sudylichozrout
31. říj 2018

@dixi86 Ahoj, asi bych si z toho nic nedělala, lidi občas plkaj blbosti 🙂 Každopádně pokud nabíráš, tak zkus jíst pravidelněji a dávej si poloviční porce. Plus vynech cukr v kávě a podobně. Ale někdy ani to nepomůže a holky pak hubnou až po odstavení. Hormony jsou potvory, kámoška to tak měla, už je zase štíhlá, ale musela fakt přestat kojit.
Já jsem nikdy váhu řešit nemusela, ba naopak, byla jsem vždy jak lunt, pak se mi podařilo váhu stabilizovat na cca 60 kg při 161 cm, takže už jsem nevypadala jak když mě pustili z Dachau. Ale těhotenství se mi na postavě taky trochu podepsala. Nabrala jsem 15 kg, pak jsem 12 shodila a otěhotněla znovu půl roku po porodu, potratila a otěhotněla znovu za dva měsíce. Totál hormonální smršť na tak krátký časový úsek. V tom posledním těhotenství jsem nabrala 14 kg a už mám 12 dole, dceři je 7 měsíců. Jde mi to cca 1 kg dolů měsíčně. Pořád mám cca těch pět kilo nad svůj normál, ale už se blížím. Necvičím, jen hodně chodím na procházky, snažím se být každý den venku a nachodit tak těch 6 km nejméně. Jím celkem normálně, jen netláskám.

leymea
31. říj 2018

Ahoj. Manzel si ze me dela prdelky porad. Sahne mi na spek na brichu, rika kdy zacnu hubnout atd. Jako ja to neresim, vim, ze bych mela zhubnout. Ma vlastne pravdu. Muj manzel je takovej, ze sni cokoliv, milion sladkosti a stale je hubenej. Ja v tehotenstvi nabrala 17kg. 12kg slo dolu a vic ani tuk. Kojeni mi k hubnuti nepomahalo a nastesti jsem ani nepribirala. No, jsem vic jak rok po porodu a ted uz skoro dva tydny dodrzuju jidelnicek (2,2kg dole za tyden!). Zacala jsem stravou, pak pridam i nejake to cviceni 🙂 no a jelikoz jim zdrave tak manzelovi se zase nelibi, ze to stoji moc penez (mne to teda neprijde) a jakoby se mu nelibilo, ze jsem neco zacala se sebou delat. Tak ani nevim co teda chce 😀 ale dokud kojis tak bych to nechala byt. Pak bych zacla 😉

ml0
31. říj 2018
klea81
31. říj 2018

@jenny91 my si s manželem nenadavame, respektujeme se a než něco placneme, tak přemýšlíme... Jde to.

klea81
31. říj 2018

@dixi86 no tak sama vidíš, že nadváhu máš, takže se možná zlobíš hlavně na sebe, když on ti to svým výrokem potvrdil. Je fajn, že se alespoň omluvil, musí vidět, že tě to trápí...

zelenaesmolda
31. říj 2018

@leymea 2,2kg za tyden?to neni nic zdraveho takhle rychle hubnout...

tinaprofi
31. říj 2018

@dixi86 já vím že se nevyžíráš, stačí se špatně stravovat, nejíst a lemtat jednu kávu za druhou. Mě je to samozřejmě jedno, ale tebe to trápí a tak ji jen říkám, že existuje řešení 🙂 to je všechno. Můžeš vypadat skvěle i s děckama, ne jako hromada sádla

leymea
31. říj 2018

@zelenaesmolda to mas asi pravdu, ale jim 6x denne a nekdy mam problem tu porci snist 🙂 takze nehladovim, jen jim hodne zeleniny a vyhybam se cukru. Ale mas pravdu, mam malej prijem sacharidu, neni to nejlepsi zpusob, clovek musi byt zdravy aby se do toho mohl pustit. Jidelnicek je jen na mesic a muzes ho jednou zopakovat, takze max.2 mesice po sobe. Pak uz by se nemelo. Jestli Ti neco rika Sacharidove vlny? Tak ted se podle toho ridim a co jsem cetla tak je mozne zhubnout za mesic 6kg, tak uvidim 🙂 kezby 😀

zelenaesmolda
31. říj 2018

@leymea no a co az ten jidelnicek dodrzovat prestanes?nastane jo-jo efekt s velkou pravdepodobnosti
pokud chce nekdo zhubnout tak je to vetsinou beh na dlouhou trat,uprava jidelnicku,vice pohybu atd a za mesic nebo dva se to nespravi,tyhle "zazraky" udelaji vice skody nez uzitku

kata267
31. říj 2018

@zelenaesmolda no jo nekdo to tak holt ma 😀 bohuzel nejsem.mezi tema stastnyma 😀

koordinatorka_odboje
31. říj 2018

4 měsíce po porodu? A co by jako všichni chtěli?? Někdo zhubne okamžitě, někomu to trvá - no a co? Každé těhoteství a porod je jiný, každý se vzpamatovává jinak.

leymea
31. říj 2018

@zelenaesmolda vsak ja nerikam, ze za dva mesice skoncim 😀 budu v tom pokracovat, proste jist zdrave a chci i cvicit 🙂

zaludova
31. říj 2018

Omlouvám se, nečetla jsem celou diskuzi, ale...
1) Vadí Vaše postava i Vám?
2) Máte nadváhu nebo obezitu?

Jestli je odpověď na obě otázky ano, tak bych s tím začala něco dělat. Hlavně kvůli sobě a svému zdraví a určitě by mi i velkou motivací bylo i to, že potěším partnera.

zelenaesmolda
31. říj 2018

@zaludova ja bych to upravila
1) Vadi vase postava i vam? Ano.
2) Mate podvahu? Ano.

marketa11112
31. říj 2018

Mam kluka necele ctyri roky a holcicku 15 mesicu. Jsem mrnava. Nemela jsem nahore tolik kilo jako ty,ale stejne jsem po porodu nehubla. Kojila jsem jako das,litala kolem dvou deti,pejsku, domacnosti,zahrady, jeste siju detem obleceni..a nic...pak po 9 mesicich to zacalo jit samo dolu a ted vazim mene nez pred prvnim tehotenstvim. Dej tomu cas,telu chvili trva,nez se da dohromady. Take necvicim..a fakt to nestiham....to uz jedine,ze bych nechodila spat. ...kazdopadne chce to jist pravidelne. Fakt pokazde s detma..snidat hodne,jist i svaciny,obed , veceri...a fakt jist. Ja ted jim i sladke, sadlo take a pod..jim vse,ale neprejidam se. A jim casto. Mezi jidlem u nas se cpeme vsichni jogurtama. Nekupuji kolacky a sladke pecivo..pecu doma a davam o trochu mene cukru, nez je v receptech...a mozna ma i vliv domaci peceni kvaskoveho chleba. Pry je dost dobry na mikrofloru ve strevech....je pravda,ze mame velky vydaj energie..ted jeste pristavujeme k domu + to vsechno bezne...takze mazec.
Ja teda porad kojim. Kdyz to nekde reknu,vsichni mi koukaji na prsa...mam mala becka....a uplne vidim jak si kazdy rika..a jako cim? Tam mam lufta zase ja,jak ta prsa dopadnou. Co z nich zbude. A nejsem nadsena...silikonu se bojim,do toho bych nesla...ale zase si prijdu mlada,abych takto vypadala uz na stalo...kazdy me sve strachy, no. Zhubnout ti urcite pujde. Jen proste pomaleji. Ale telo se po porodu dava pry minimalne 9 mesicu do cajku. Takze mas cas. Ale fakt musis jist. Vzdy jsem to rikala i moji mame,ze je vlastne podvyzivena,proto tlusta. Telo si zvykne na maly prisun jidla a proste si ho pak setri. A mozna to je i v hlave. Kdyz to clovek neresi,jde vsechno lepe a samo. Me treba moc pomahalo,kdyZ mi mamzel rikal,ze mu nevadi jak vypadam, ze to pro nej neni dulezite,ze me ma rad i tak a pod. Ale vim,ze hubenejsi se mu libim vic...ale ted stejne nezbyva na nic zase sila,padame jaksi na hubicku kazdy vecer...no,ale hlavne,ze jsem krasna,ze joo...? ..kazdopadne krasna se nerovna hubena. Kazdy krasu vidi jinak. Treba u manzela v praci...jeden ma rad zenske s poradnou, ale fakt mega,zadnici. Druhy zase vychrtlinky typu. Je mi stale 15. Dalsi velka prsa......chlapi maji ruzne chute. 🙂.

kata267
31. říj 2018

@zaludova ja myslim ze nikdo neni happy kdyz ma nadvahu(podvahu) 😀...a to ani zakladatelka..

ale ja ji naprosto chapu ze treba v momentalni situaci je tak vycerpana ze nema energii to resit, tak to mam ted treba ja, vsechno je to "v hlave" a dokud clovek nema dostatek energie venovat se hubnuti tak to proste podle me nejde...

dixi86
autor
31. říj 2018

@zelenaesmolda tak člověk nikdy neví. A teď je to horší než před druhým těhu. Celkově postava.

dixi86
autor
31. říj 2018

@zelenaesmolda já při žádném těhu nepřibrala, ale 40 kg bych nechtěla 😉

zelenaesmolda
31. říj 2018

@dixi86 tak ja jsem mala ale 5kg navrch by mi vubec nevadilo 🙂