Manžel mě nazval hromadou sádla - mám to nějak řešit?

dixi86
30. říj 2018

Zdravím, dnes jsem byla poctěna manželem, když jsme výjiměčně ráno vstávali všichni společně doma tím(když po mně lezl syn neurvalec), že ať neleze po mámě jako po hromadě sádla... Chci se zeptat, zda se nad tím mám nějak hlouběji zamyslet nebo jsem jen citlivější po porodu stále?(4m). Jsem teď hodně silná, kojením nabírám, nehubnu, ale manžel mě takto prakticky poznal(+-5kg). Nikdy nic neřekl, nenaznačil. Po prvním porodu jsem hodně zhubla, ale kojením to šlo nahoru, teď se to seklo na té vyšší rovině(vím to, je mi do breku, ale kojit je teď pro mě přednější). Jím léta zdravě, bohužel blbě a málo, plus málo spánku a štítná, jsem hodně ve stresu a ze dvou dětí a sama na barák prostě ko, abych ještě sportovala(navíc s nespícími dětmi a bez hlídání). Nevymlouvám se, měla jsem dřívě štíhlé období, takže pro mě je to více než utrpení. Ale nevím jak se postavit k tomu, co řekl manžel. Hned se prakticky omluvil, a že prostě nechápe, že musí z něho vypadnout něco takovýho a že to tak nemyslel. Ví, že postava je pro mě katastrofa a nejsem si jistá, zda mi zrovna v tomto říká pravdu, když ho napadne zrovna takové přirovnání? Prostě mi nepřijde najednou, že je tak vše na růžovém obláčku jak se zdálo..

dixi86
autor
31. říj 2018

@zaludova to v plánu je, ale nehýbe se to a extra sportovat už fyzicky, ani časově, nedávám.

dixi86
autor
31. říj 2018

@koordinatorka_odboje když já mám kolem sebe asi všechny po porodu hubený. Dobře, né všechny, ale ty jsou nejspíš v pohodě.

jenny91
31. říj 2018

@klea81 To my taky, rozhodně si nenadáváme. Spíš jsem měla na mysli, že manžel občas plácne nějakou hloupost (nikdy ne nadávky), je to prostě šprýmař a já mám teď po porodu a v začátcích mateřství mnoooohem více citlivých zón, než byl zvyklý. Tak si to hold hodně beru a pak to řešíme. A připomnělo mi to právě tohle téma - nevinné plácnutí hlouposti, které vyústí v probrečený polštář.

dixi86
autor
31. říj 2018

@marketa11112 já vím a chápu, ale manželovi se líbím určitě více bez 10kg. To je mi jasné. I kdyby jen tím, že já se pak beru jinak i např.v sexu. Nevymlouvám se, ale energii na cvičení prostě nemám a s tím jídlem je to přesně takhle. S jídlem jako takovým problém nemám a blbosti nekupuji žádné, ani synovi. Ale když už syn jí, tak já buď uklízím, kojím, uspávám, vařím synovi jídlo a já třeba nejím od snídaně do večeře. Děti prakticky spí malá 10min a syn má nejspíš ADHD, takže je to s ním hodně psych.i fyz.náročný a pokud usnou(i kdyby večer), tak já uklízím nebo jdu něo dělat na baráku nebo zahradě, co je třeba. Je to celé blbě, proto vypadam jak vypadam, ale nějak to nemůžu systematicky ukočírovat.

marketa11112
31. říj 2018

@dixi86 ja to delam prakticky stejne jako ty..jen proste s detma jim...malou krmim a casto chce cast jidla krmit i syn,kdyz to vidi. Takze s nima byt musim..davam jidlo na jeden velky talir a jim s nima,pripadne dojidam...takze jim diky tomu pravidelne. A fakt to ma velky vliv. Jinak litam cely den, kdyz uz deti usnou,snazim se toho zvladnout co nejvic..kolikrat i zapomenu,ze jsem potrebovala curat. a jdu az treba za dve hodiny,kdyz si rekne syn....a me to docvakne.no mazec.
Ja take vim,ze se libim vic stihla ,i ja se tak citim lepe. Ale to ujistovani od manzela ,ze je to ok, bylo pekne. Take necvicim..jakmile chci s detma,vali se po me. Kdyz spi, litam jak das. Vecer uz to nedavam..vymluva..jojo,mozna. 5 minut obcas mam a dokonce i cvicit vyjimecne zkusim. Ale to jedno cviceni je k nicemu.

zaludova
1. lis 2018

@zelenaesmolda Prosím? Absolutně nechápu, Vaši odpověď. Pokud byla směřovaná na mě, tak ano, vadí mi moje postava. A ne nemám podváhu. se 69kg a 164cm mám nadváhu.

zaludova
1. lis 2018

@dixi86 Netuším, kolik vážíte, ale pokud je to vyšší váha, tak co zkusit dlouhé třeba opravdu 2 hodiny dlouhé procházky s kočárkem. Pěkně svižnou chůzí. To by mohlo ze začátku pomoct.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@zaludova ja jsem tim chtela naznacit,ze vsichni resi jenom nadvahu a zavidi hubenym ale neni to zadna slast nakupovat v detskem.presto se podvaha nikde neresi 🙂

zaludova
1. lis 2018

@zelenaesmolda No tak nadváha se v této diskuzi řeší, tak píšu k tématu. A určitě můžete založit diskuzi o tom jak přibrat. Jistě taky poradíme.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@zaludova me asi nepomuze nic,doufala jsem ze aspon v tehu neco a prd,ani kilo :D

zaludova
1. lis 2018

@zelenaesmolda Doporučuju se hlídat jídlo podle kalorických tabulek a dbát na množství makroživin. Pokud budete delší dobu v kalorickém nadbytku, tak musíte přibrat. To je fyzika 😀

martinka_33
1. lis 2018

Neřeš to! Chlapi si nevidí do pusy 😀 Taky jsem musela přestat řešit svého muže a jeho nejapné poznámky, například, že by se mými prsy mohl přikrýt (nojo jsou velký a povislý), poznámky k velikosti mojeho zadku, tvaru břicha.. Nejvíc mi teda pomohl návrat do práce, kde mám víc kolegů než kolegyň a kolegové mi nezávisle na situaci chválí postavu, pěkný prsa (v podprdě a košili nevypadaj blbě 😀 ), hezkej zadek, takže to co pak slyším doma, mě už tolik netrápí.. Dokud jsem byla jen doma, štvalo mě to a sebevědomí dostávalo zabrat, protože jsem neměla možnost vyslechnout nezávislý názor..

vladule12
1. lis 2018

já jsem teď v 5. měsíci těhotenství, vždycky sem měla kila navíc, teď samozřejmě přibírám a kulatím se (a není to jen mimi, mám ráda sladké bohužel) a manžel mi před pár dny řekl "špekáčku", tak sem mu řekla, že nejsem špekáček, ale koule. oba jsme se tomu zasmáli 🙂 vím, že mě má rád i takovou, jaká jsem a hlavně jeho pupek je prozatím srovnatelný s tím mým.. 😂 chlapi sou prostě jelita, neuvědomují si, že nás může taková hloupá poznámka dost mrzet.

dixi86
autor
1. lis 2018

@marketa11112 u nás to samé s tím, že dcerka ještě jen mlíkuje. Zkusím jíst se synem, teď to zkouším dodržovat, tak snad vydržím jíst. Jen mě štve ten pohyb, protože na ten jsem byla zvyklá a pomáhalo to nejvíc, ale to fakt nedávám.

dixi86
autor
1. lis 2018

@zaludova já nesedím doma na zadku 🙂 chodím s kočárem od dob syna, pak jsem za synem spíš běhala a teď chodím se synem a kočárem. Jen to nejde prostě v kuse jít jak chci já, ale syn jezdí dvě hodiny na procházce, takže to mám několikrát denně a nejezdí lážo plážo. Ale tím, že jsem zvyklá elý život se hodně hýbat i bez sportu, tak se obávám, že bez sportu se nikam prostě nehnu.

dixi86
autor
1. lis 2018

@zelenaesmolda řeší se obojí, ale podváha asi není tak častá nebo tak okolí obtěžující. Tim neříkám, že není pro toho dotyčného též flustrující.

sudylichozrout
1. lis 2018

@dixi86 neber mě prosím ve zlém, ale nepoužívej cizí termíny, když nevíš, jak se píšou. Je to vcelku trapas.
Frustrace - frustrovaný.

dixi86
autor
1. lis 2018

@martinka_33 tak s prsama je další etapa, ale na to kašlu. Odkojim druhé dítě a půjdu se zahrabat. Kozičky jak plácačky, už to vidím. Ještě, že někdo vymyslel podprdy.

zelenaesmolda
1. lis 2018

@sudylichozrout to vypada spis na preklep ne?

dixi86
autor
1. lis 2018

@sudylichozrout dobře, budu mluvit jen v slabikách, abych nebyla trapná. Až nebude po mně lézt syn a u toho uspávat dceru, budu se lépe soustředit na pravopis, omlouvám se za pohoršení.

evinkahr
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
1. lis 2018

@zelenaesmolda ne, to není překlep. To je prostě chyba.

sudylichozrout
1. lis 2018

@dixi86 Říkám, nemusíš být hned vztahovačná. Nemyslela jsem to zle. Jen je to zkrátka taková blbá chybka. Lidi to pletou často.

dixi86
autor
1. lis 2018

@sudylichozrout ano, je to chyba, to přiznám, díky za osvětu.

sudylichozrout
1. lis 2018

@dixi86 V pohodě, neřeš už 🙂

dixi86
autor
1. lis 2018

@sudylichozrout ano, ale kdybych měla opravovat a řešit hlavně pravopis všech a všude tak nevím, zda bych dělala i něco jiného?

rexiana
1. lis 2018

@sudylichozrout Nojo,jenže ono se všude říká flustrace -flustrovaný a upřímně já to ani nikdy neslyšela jinak,takže i já bych to napsala takhle nikdy mě nenapadlo,že by se to mohlo psát jinak,když to přesně takhle od dětsví slyším,takže od teď frustrace a jak na to nejsem zvyklá tak mi to přijde děsně divný.

sudylichozrout
1. lis 2018

@rexiana Tak to tve okolí říká špatně 🙂 Stejně jako je perMaNentka a ne perNaMentka a podobně 🙂

sudylichozrout
1. lis 2018

@dixi86 Určitě jo 🙂

rexiana
1. lis 2018

@sudylichozrout jj přesně to je další výraz ,který se říká jinak než má ono takových slov bude určitě víc a pak ještě moje tchýně říká žlička,ale to jsem slyšela prvně u ní a mohla jsem vyletět z kůže,ale ona to prostě jinak říkat nebude grr🙂