Manžel pije pět piv denně, prý je to normální

skrabule
14. čer 2017

Ahoj, už fakt nevím jak dál. Můj muž pije pět piv denně a připadá mu to naprosto v pořádku. Do toho kouří jeste krabičku. Poslední dobou už to nedávám a dělám mu scény. Můj muž je super tatínek a taky moc obetavý. Nikdy k vůli pití nic nezanedbal a své povinnosti si plní. Já už toho mam ale dost! Každy den přijede z práce. Když se chce dát pusu, tak už uhýbám k vůli smradu z cigaret. Pak si jde hned otevřít pivo. Každy den je to úplně stejné. Dá si svoji dávku a jde spát. Nesnáším když si vedle me lehá a já cítím těm hnusný smrad cigaret s chlastem. O vikendu je to jeste horší. To se totiž pracuje na zahradě a on si přeci muže dát par piv. Jenže je z toho celodenní chlastání. Manžel se me začíná hnusit. Bohužel se už musím premahat i k sexu. Scény ani prosby nepomahají. On dela všechno v pořádku a já jsem za histerku. Desne me to ubiji. Hlavně ten neustálý smrad. Já rozhodne nejsem žádný abstinent, ale tyhle jeho kozdodenni rituály me ničí. Když jsme se poznali, tak trochu kouřil, ale nepil. Dal si jedno nebo dvě piva, ale nikdy by me nenapadlo, ze se to tak vyhroti. Mame krásný nový dům, zdravou dceru a vlastně všechno, co jsme si kdy přáli, ale hádky už jsou téměř na denním pořádku. Muže miluji, ale nevím, jak to jeste dlouho vydrzim.

lovely_creature
14. čer 2017

5 piv denně je uplně normální... u alkoholika

cizinkaa
14. čer 2017

Asi bych ho úplně neoznačovala za alkoholika, ale asi bych udělala nějaký zásadní krok, aby pochopil, jak vážná situace opravdu je...

hindin
14. čer 2017

@cizinkaa No tak já bych ho za alkoholika při pěti pivech denně už označila...
Jo , a mmch pět piv +cigára denně je ročne kolem 70 tis, to už je docela v poho dovolená.😒

jennnyg
14. čer 2017

U nás taky na začátku jedno pivo denně.po čtyřech letech dvě piva.ty velký plastový gambrinusy a flašku ferneta k tomu. Dva roky jsem zivila sama celou rodinu. Měl pocinajici cyrhozu. Dnes jsou z nás už tři roky bývalí manželé.Máme perfektní vztah.napíšeme si k narozeninám a k vánocům 😀 šanci bylo nepočítaně,vygradovalo to v momentě,kdy ho chytli policajti s 2,5promile,sebrali řidičák,já platila pokutu,aby nešel do kriminálu..všechno jsem mu nechala,sbalila si tašku oblečení a odletěla do UK.bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě.

msimankova
14. čer 2017

Vetsinou to takhle zacina. Muj otec taky pil pivo na zizen a ted je z nej troska bez mozku. Ok je to tak do dvou piv... Pokud si manzel neprizna, ze to neni ok, hlidej situaci a uvidis...

teerka
14. čer 2017

To je moc. Dat si pivko pri praci na zahrade je ok. Obcas jedno ci dve v tydnu beru. Ale kazdy den, to mi prijde moc. A co kdyby nahodou musel v noci ridit? A jezdite o vikendu treba na vylety? To by take manzel preci nemohl pit..

kometkak
14. čer 2017

5 piv bych chápala při nějaké párty nebo oslavě.. Jakože vyjímečně. I jedno pivo denně, pokud se bez něj nemůže obejít je závilost. Pokud neustále pivuje, jak pak může řídit? Závislý člověk si nikdy nepřizná svou závislost.. Domluv se s ním, že jestli má takovou žízeň, ať pije piva nealko. 5 kousků denně bych rozhodně označila za alkoholika..

mississka11
14. čer 2017

To je moc. Takhle to měl bývalý (proto bývalý). Pak dostal od obvoďáka ještě Lexaurin (trpěl na problémy s erekcí-kvůli chlastu) a šlo to do kytek úplně. Začalo to tím, ze jeho matka pila láhev rumu za den, pak on jedno, dvě, pět a více piv. Nakonec mu sebrali řidičák za jízdu pod vlivem, navíc bez svetel.

partyzanka91
14. čer 2017

Já mám hodně špatný zkušenosti s bejvalým a jeho alkoholismem. Nakonec jsem od něho odešla a rozvedla se, ale přetím to byla pěkná mela a nervy, málem jsem přišla i o děti. Přeju aby se to u vás zlepšilo ale moc v to nedoufám, k alkoholikům důvěru enmám. Jsem ráda že můj nový přítel nepije a ani příležitostně po těch zkušenostech bych se fakt bála

lv
15. čer 2017

Udělejte test závislosti na alkohol na netu, je závislý, 100%

janicka_tkanicka
15. čer 2017

Na tohle není absolutní míra, někdo pět piv v pohodě, jiný ne. Hlavní ukazatel je, jak by se cítil bez nich. A možná teď budu drsná, ale pokud jsi za hysterku, tak za ni nebuď, nedělej mu scény, nehnus si ho. Chápu, že tu hledáš oporu, ale ve skutečnosti je to na tobě a vašich blízkých. Co mu řekneš? "Holky na Koníkovy říkaly... " to se ti nejspíš vysměje, co mu je do toho, co si myslí ženský na internetu? Když ti jeho pití vadí, měli byste si sednout u kafe a v klidu to probrat. Zeptat se ho proč pije (jako fakticky, ne že mu to chutná, mně taky chutná čokoláda a nesním tabulku denně), že ti to vadí a proč - zase spíš racionální důvody, třeba že se ti vedle něj špatně usíná, že to leze spolu s kouřením do peněz, že se bojíš, že se to vystupňuje, co já vím. Nic mu nevyčítej, mluv s ním tak, aby cítil, že ho miluješ a máš starost o společnou budoucnost. Křik, pláč a vyhrožování vedou jen k tomu, že se šprajcne. Držím vám oběma palce.

marenkav
15. čer 2017

Je jedno jestli dvě nebo pět piv denně, pokud pije pravidelně každý den, je to alkoholik. Narovinu bych si s ním promluvila, proč hysterka? Normálně mu řekni, co konkrétně ti vadí, dokud je ještě čas... Vždycky se s tím dá něco dělat! 🙂

astyna
15. čer 2017

Můj švagr ve své nejpivní kariéře dal i deset denně, u hokeje/fotbalu i menší bečku, manželství zachránil až žlučníkový záchvat a zákaz pití. Ted pije už jen sem tam. Ale chodil do práce, věnoval se všemu, jen měl prostě to svoje "pivíčko" místo snídaně, oběda...Co když si to pivo nedá?

puresin
15. čer 2017

Doktor doporucuje test alkoholismu pro ty, co svemu okoli neveri, ze maji problem: mesic absolutne bez alkoholu. Bez vymluv na zizen v horku, na svatbu kamarada apod.
A dolozit ten pozadavek muzes tim, ze Ty jsi v tehotenstvi a pri kojeni nemohla pit treba rok, tak by mesic jako zivotni zkousku vydrzet mel. No drzim pesti, mne vadi i dve piva s detmi na hristi, Tvych pet by me umucilo... 😘

vanea
15. čer 2017

Normální to fakt není, proč to lemtat po pěti kouscích denně (!!!!!), to nepochopím..jedno po těžké práci ve vedru bych ještě skousla, jinak mi to moc normální nepřijde. Alkoholikem bych ho ještě nenazývala, ale má k tomu krásně nakročeno, protože pokud s tím zatím nic neudělal, tak nějaká forma závislosti to je.. Zkus napsat Nešporovi, jak bys měla postupovat, popiš ten problém..třeba ti poradí drnespor@gmail.com , je u nás jeden z nejlepších =)

alemari
15. čer 2017

Ženy, uživstelka už tu není....

kockopes2724
15. čer 2017

@alemari už od včerejška, založila diskusi a možná to bylo do hodiny co si profil zrušila, já jí totiž chtěla napsat zprávu, že to mám doma s manželem podobné až na ty cigarety, taky musí mít pivo denně, dříve ho pil méně a po letech má neustále větší potřebu a vše je zbytečné nějaké domlouvání nic prostě si nedá říct, ale říkala jsem mu počkej ono se ti to jednou vymstí, jak na jeho zdraví tak i na rodině, že o ní přijde. Ale cokoliv na tohle téma řeknu to je jak hrách na stěnu házet.

alemari
15. čer 2017

@kockopes2724 s alkoholem v domácnosti není k žití, to by si měl každý přiznat a razantně řešit. Nikdy to nebude lepší, zakladatelka se zrušila hned po založení této diskuze, škoda tu co psát...

guinea
15. čer 2017

@vanea Nešpor je podle mne ale extrémista, viděla jsem s ním několik rozhovorů a připadá mi, že si myslí, že k alkoholismu má nakročeno každý, kdo není přísný abstinent...

@alemari Tak snad ji profil nedonutil smazat manžel... ☹ Já jsem se chystala napsat, že jsem byla v podobné situaci (v předchozím vztahu). Nakonec jsme udělaly s jeho příbuznými "promlouvání do duše" - jako z amerických filmů 😅 Jeho tak vyděsilo, že ho my ostatní vidíme jako začínajícího alkoholika, že se rozhodl alkohol zcela vyřadit po dobu několika měsíců. Sám chtěl vidět, jestli to s ním něco udělá, nebo ne. No chodil s náma každý pátek dál do hospody, ale úplně v pohodě pil nealko, a stanovenou lhůtu bez alkoholu opravdu dodržel. Pak už se k tak časté konzumaci alkoholu nikdy nevrátil...

alemari
15. čer 2017

@guinea taky si to myslím, že to nezrušila jen tak... kdo bydlí v jedné domácnosti dobrovolně s feěákem? Nikdo... toto je uplně stejná závislost, neměly by to vidět děti, ženy pryč od nich!!!

vanea
15. čer 2017

@guinea kdyby mi manžel tvrdil, že 5 piv denně je normálních, tak bych "radikalistovi" docela ráda napsala a pak bych to drahému muži dala přečíst, aby si třeba sáhl do svědomí 🙂 neradím, aby ho hned někam posílala, to ne, ale aby kontaktovala aspoň někoho kompetentního, když si neví rady 🙂 může to pomoct , nemusí..lepší než nic nedělat

gnozka
15. čer 2017

Muj muz tedy nepije 5 piv denne . Uu po třech je úplne mimo . Ale bydlíme na Moravě a k jednomu pivu se sem tam okostuje nejaka koralka . Ale co mi prave vadi jsou cigarety :; nejak se s Řím ted neumím smířit . Vim ze jsem si ho brala jako silného kuraka . Možna i tim ze jsem driv sama kourila mi to tak nepřišlo . Ale ted jak manžel prijde dom , da si to jedno pivko , ma zasebou krabičku cigaret a smrdí jak bezdomovec :( . Uz jsem mi domlovala ale zavislakovi to člověk nevysvětlí . Maže nekdo radu ? Nebo zkušenost ?

kaja2016
15. čer 2017

@skrabule Jo taky mi to prijde uz moc. Jako pet piv o vikendu, pri praci na zahrade, OK, ale za vecer ve vsedni den? Respektive pokud domu nechodi ve tri🙂 Hele muj muz taky docela pije, temer kazdy den, tak jedno pivko, dve, tri, obcas nejakyho panaka, nastesti nekouri...Jako domluva, ja nevim, podle me si na to musi prijit sam, ze se da volny cas travit taky jinak....Ale zase zadna ultratragedie to podle me neni, nektery lidi takhle popijel celej zivot, jo asi ten zivot maji kratsi a ocicka jim trosku vic sviti, ale k fetakum bych to fakt neprirovnavala, to je uplne jinej level...

rolniczka
16. čer 2017

Mam uplne stejny problem s pritelem nikdy se neopil ze by byl neprijemny nevedel co mluvi nebo nemoh chodit ale kazdy den si da pivo protoze kazdy den neco dela nikdy jsem mu to nejak nepocitala ale je toho dost jeden den min druhy vic taky mu to vycitam snazim se i po dobrem chvalit ho kdyz si da nealko kdyz jsme nekde ve spolecnosti ale zatim po 5 letech spolu zadna velka zmena akorad tvrdy alk. prestal pit

lv
17. čer 2017

@rolniczka je tedy "piják", což může, ale také nemusí vést k alkoholismu. Zkuste testy na netu, nebo ho přesvědčit, aby zkusil abstinovat, měsíc, nebo aspoň týden - to už by se závislost poznala a bylo třeba s ní zatočit.

pavlinar
17. čer 2017

škoda, že už tu zakladatelka není... zajímalo by mě, co má ten muž tedy za povinnosti, které vždy plní, kromě zaměstnání, a nějaké té práce na zahradě, u které se vždy zleje.
Přijde mi to moc. Můj manžel taky miluje pivíčko, taky mu to už někdy vyčítám.. ale v porovnání s tímto tedy úplně v pohodě.
A ještě cigarety... to je teda pálka i finanční.
Pokud nemáte peněz úplně na rozhazování, tak bych mu to zkusila vykalkulovat. A i případnou úsporu, kdyby se omezil.

blahova_andrea
17. čer 2017

@cizinkaa při pěti pivech denně to alkoholik je. alkoholismus má několik stupňů a do prvního stupně spadá vlastně většina populace 😀

evitang
17. čer 2017

@gnozka U nas to same. Muz huli jak fabrika. Pred tehotenstvim jsem taky kourila,i kdyz teda mnohem min nez on,tak jsem to tak silne nevnimala,ale ted mne to strasne stve. Nejvic mi vadi smrad z pusy a vecne pokaslavani. Ale zadnou dobrou radu nemam. Ja vyhrozuju tim,ze se s nim nebudu libat a nenecham ho nuchat se s dcerou. Zatim to moc nezabira. Mozna mu odepru sex. Je to zoufaly reseni,ale jestli zabere...

kajalka
17. čer 2017

@evitang Tohle fakt není chování dospělých. Za mě kouření k dětem nepatří, ať si zakouří, ale venku a pak se umyje.

evitang
17. čer 2017

@kajalka To vis, ze neni,ale je to silny impulz, ktery mu muze pomoc. Taky neni treba byt hned direktivni,ale vysvetlit,jak je to cloveku neprijemne,ze pak na intimnosti nema chut.