Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

veverun
23. led 2007

Že jo,taky jsem koukala jako blázen.A když jsem si ještě přečetla v reakcích,kolik žen to vyzkoušelo po ní a vyšlo jim to,byla jsem jak v Jiříkově vidění.Na náhody moc nevěřím,a taky je mi jasný,že to není žádná "zázračná" metoda,ale jak je vidět,funguje to,a proč to nevyzkoušet a nepomoct tomu??? 😀 😀

dludli
24. led 2007

taky jsem si to precetla 🙂 no zkusit se ma vsechno 🙂

krista
24. led 2007

Ahojky holky, tak se k vám zase řadím, i když koukám že u většiny z vás už manža mimi chce, tak předem moc gratuluju.

My jsme včera doma zase měli rozhovor v tom stylu, že já jsem se ptala jestli mimi opravdu bude (máme teď finanční problémy, rozbilo se nám auto a bez něj nemůžeme fungovat, ale znamená to další dluh). Manžílek řekl že neví ...... čekala jsem že řekne něco jako že ho chce a že to zvládneme 😢

Tak jsem mu oznámila že v pátek jdu na prohlídku ke gynekelogovi a můžu si nechat předepsat prášky! 😠 To se na mě zase osočil, že prý chceme dítě a já si nechám napsat prášky!!! Zopakovala jsem mu co mi před chvílí řekl (že neví jestli bude mimi tenhle rok) a na to už mi neodpověděl. Co si o tomhle mám sakara myslet?!! Nechci na něj tlačit, asi má strach že nás s mimíškem neuživí, ale já už jsem na něj tak těšila ☹

0401
24. led 2007

Kristo,
my holka to máme tak. Na něco se zeptáme a máme v hlavě odpověď, kterou chceme slyšet a když miláček odpoví špatně, je oheň na střeše 😠
Teď se mi to dobře kecá, ale když u nás nastane taková situace, dokáže to zkazit náladu na zbytek dne.
Třeba to manžel tak myslel, že by ho chtěl, ale že prostě fakt teď neví kdy. 🙂

krista
24. led 2007

Ahojky, celý den mi nešel koník 😠 Byla jsem docela naštvaná a teď když za 10 minut končím v práci tak se mi to spustí - no to je fakt hrůza!!!!

0401 já jen nevím jak to s námi bude dál, jestli to mimi bude nebo nebude, jestli si ho můžeme dovolit nebo nemůžeme. Stejně bych si asi nemohla dovolit být dlouho na mateřské, sotva budu schopna tak si budu muset najít aspoň nějakou brigádu - no bude to asi náročný ☹

consti
24. led 2007

krista nebu´d smutná, ti naši chlapi na to někdy přijdou...snad 😅 😀

bajunka
24. led 2007

No u nás je to tak,že manžel ještě asi nechce a já chvíli chci hrozně moc a chvíli vůbec. Od listopadu neberu prášky, na to jsem manžu připravovala dlouho,že je po svatbě už brát nebudu(prostě nevěřím,že je zdravé do sebe cpát hormony,ale to je na jinou diskuzi) a že jsem nás chránila před těhotenstvím dost dlouho,teď je řada na něm a přijal to celkem v pohodě.Te´d má pocit,že to záleží jen na něm,že on to rozhodne(,ale u přeruš.soulože věřím,že zas tak dlouho čekat nebudu 😅 )

consti
24. led 2007

baji´úplně mě fascinuje kolik párů tu praktikujepřeruš.soulož.Do toho by můj muž nešel, jak se bojí, že otěhotním.Ale prášky taky neberu, ochrana je na něm 😉

veverun
24. led 2007

Ahojky všem 🙂 bajunko,moc ti přeju,abys dlouho nemusela čekat,já už takle čekám rok a půl... 😢 a i nadále je to passé,rozhovor opět musím odsunout na neurčito,protože v podstatě ze dne na den se nám dost nepříjemně zkomplikovalo naše bydlení,po 😢 4 měsících se zase musíme stěhovat,zatím nevíme kam,takže zase nekonečné balení krámů a tisíce krabic,jímá mě děs 🙄 takže mimísek opět v nedohlednu,i jen myšlenky na to. A pak mám být v klidu a nemyslet na to...

dludli
24. led 2007

manzel vam vzkazuje ze "slovo manzelovo je v podstate slovo boži, takže co že tu resime 😀 😀 😀 "

pry porad nekam desne spechame 😕 no ja jen vidim ze k nam pomalu a jiste specha tricitka 🙂 coz je doba kdy nasi rodice uz ani deti nevodili do skoly, protoze chodili davno sami 🙂

Jen doufam, ze si manzel pro dnesek vybral svou filosofickou ctrvthodinku 😀

musko
25. led 2007

NO Tvoj manžel je vtipálek, dúfam, že filozofovanie ho prešlo a Ty si mala pokojnú noc 😉

dludli
25. led 2007

nastesti presla 🙂 to on ma obcas takove vejsplechty 😀 ale ackoliv jsem ted posledni dobou spac a nedela mi problem vstavat v 10 tak dneska jsem se vzbudila v pul 5 a uz jsem neusnula tak jsem v 6 vstavala s manzelem, kdyz sel on do prace. Pekne jsem odhazela snih 🙂 dosla si pro cerstve housky k snidani tak to bylo fajn.

gabou
autor
25. led 2007

holky..kamarádka mi poslala na mejl fotečky těch dvojčátek, jak jsem vám říkala..jsou opravdu kouzelné..šla s nimi poprvé ven, k paní doktorce..nádhera 😉 už se těším, až je konečně uvidím..zatím písala, že je trošku unavená, že holky moc jí, ale málo spí..prej raubířky 😵

wendy7
26. led 2007

krista

ráda bych reagovala na tvé řádky

hodně mě překvapilo jak to doma s mužem řešíte.Jde mi konkrétně o plánování.Jak si se ho ptala,zda dítě tento rok?Jak to můžeš takle plánovat?Tento rok?co když to nepůjde a zbytečně se doma s ním hádáš.Mimčo naplánovat nejde,někomu to travá déle ale třeba do toho přijdeš hned.Zdá se mi jen hloupé plánovat přesně na čas.Nezlob se. 🙂

wendy7
26. led 2007

a ještě k těm financím,nevím jak jste na tom,ale myslím si,že mimčo byste zvládli. 🙂 Tak hodně zdaru! 🙂

valeriem
26. led 2007

wendy: no, my jsme na tom jako Krista, já jsem jí pochopila tak, že se diskutuje o termínu, kdy se začnou snažit, u nás to tak je.... prostě si naplánujeme, kdy začneme plánovat mimi bez ochrany, a buď tu bude hned nebo dýl, jde jen o to, že kvůli tomu, že se to hned nepůjde, tak přece to nebudu zkoušet už od 18 😀

dludli
26. led 2007

wendy taky myslim ze slo o snazilkovani, ne o to kdy mimi bude. V tehle diskusi obzvlast,"manžel ještě nechce miminko" myslim ze jakykoliv "termin" se tyka vysazeni HA nebo jine ochrany. Urcite kazde z nas je jasne, ze to muze trvat celkem dlouho, nebo taky ne, prave proto je treba ten zacatek, kdy nejdriv by mohlo prijit naplanovat. Rekla bych ze to co Krista tu resime vsechny, no nektere z nas si mysli ze uz to vyresily 🙂 tak jen doufam ze az prijde den D tedy posledni antipilule ze se nebudu divit a ze nebudu zklamana :-/

gabou
autor
26. led 2007

Dludli, musíme pevně doufat, že nám to vyjde!! 😉 (víš co myslím)

dludli
26. led 2007

jasne ze vim 🙂
mam v planu s posledni HA koupit si i calibrum baby plan, cetla jsem tu diskusi, nejak si nejsem jista zda je to dobre ci ne, ale tak nejak jsem se na to upnula, vim ze kdyz to budu zobat tak se budu psychicky citit moc dobre a tesim se na to. Jedno baleni by melo stat kolem stovky, tak ta me nezabije a prectu si pribalovy letak. ALe asi tajne pred muzickem, aby se mi nevydesil :-/

veverun
26. led 2007

Ahojky,ja jsem zase dostala tip(sice zprostredkovane,ale puvodne od gynekolozky),ze mam uzivat kyselinu listovou,tak jsem hned naklusala a poridila a uzivam.Prestoze Vodnar mimi zatim nechce,"jedem" taky bez ochrany,jak vite,tak si rikam,ze by to treba vyjit mohlo.Jinak jdu se dusevne pripravit na to stehovani.Fuj.A ja se tak tesila,ze uz bude konecne klid a treba na to snazilkovani vlitnem.No nic,tak zas musim cekat... ☹

gabou
autor
27. led 2007

Veverun, přeju ti pohodové stěhování bez úhony 😉 Jinak já zatím nepapám nic, žádné vitamínky..ale v plánu to určitě mám..Tak asi za 2 měsíce (až doberu HA) mě čeká návštěva u gynekologa a tam se ho chci i zeptat, co, kdy a jak..tedy jestli mi doporučuje pauzu po vysazení HA (jako než se začneme snažit) a jaké mi doporučí vitamínky..uvidíme 😉 Holky..už aby to bylo, co? 😵

dludli
29. led 2007

hlasim ze se ze me o vikendu stala teticka, tedy vzdalena, bratrankovi se narodil syn Lukasek 🙂

gabou
autor
29. led 2007

To je pěkné, Dludli..jak už jsem ti psala jinde: moc gratuluju!! 😉

musko
29. led 2007

GAbou, pauzu po vysadení HA nie je treba a možeš začať už teraz začať zobať kyselinu listovú, alebo CAlibrum babyplan. 😀

gabou
autor
29. led 2007

Jé, díky, Musko..já jsem si ale říkala, že se přece jenom poradím s mým gynekologem, co na to říká on 😉

musko
29. led 2007

NO jasnačka, ale je to tak, že keď vysadíš HA, máš vysokú hladinu "pozit. hormónov" a možeš otehotnieť pomerne ľahko( viď ja - otehotnela som HNEĎ po vysadení HA 😉 😀 ), ale potom to tgrvá dlhšie, kým Ti "naskočí" vlastná hormon. regulácia a začne sa Ti tvoriť dostatok vlastných hormónov, ktorých tvorba bola vlastne HA potlačovaná.

gabou
autor
29. led 2007

jj, tohle všechno jsem tu už někde četla..a vypadá to, že to tak i udělám 😉

dludli
29. led 2007

budu se opicit 🙂

gabou
autor
29. led 2007

😉 Dludli, už aby to bylo, co? Zrovna jsem se kukala na seriál Ztraceni a ta jedna tam porodila chlapečka..no, řeknu vám, holky..slzička dojetí samozřejmě ukápla..no, ještěže ten můj není doma..zase by říkal, že blázním 😅 😝 😔

musko
1. únor 2007

Ahoj dievčatá!
Prajem Vám dobré ráno!
Pozerajte dnes reprízu včerajšieho Pod pokličkou, je to dnes na ČT 1 o 13:40 ( alebo si to spustite na nete) má to podtitul - Kdo chce brzo kolíbat, musí správně pojídat!