Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

zanett
11. led 2007

Dludli, ty uz mas mit davno svatozar! Chapu, ze sveho manzela asi milujes (a tak to ma byt), ale prece mas taky svoji hrdost, ze. S mym byvalym pritelem to bylo obdobne; nutim me do brani HA, coz ja kvuli zdravotnim problemum nemuzu, sam odmital alternativni ochranu, a hazel vinu na me (jinymi slovy;on si chtel jen uzivat a veskerou starost prenechat mne 😠 )! Neni to zrovna solidni jednani, ale dala jsem mu jemne najevo (pac ja jsem trochu vybusny typ a nenecham si nic libit 😅 ), ze on neni jedinej chlap na svete a chtela jsem, aby pochopil, ze me nema tak jistou (i kdyz ve vasem pripade jde o manzelstvi, coz je cennejsi nez byl muj predchozi trochu povrchni vztah). Ale chapu, ze se chce udelat vzacnou, to ji jenom chvalim! Delej taky neco pro sebe! Uprimne receno: kdyby manzel nechtel dite, ale ani se nechtel starat o ochranu, rezolutne bych mu dala najevo, ze se tedy vyvarujeme vsech cinnosti, ke kterym je ochrana potreba -nechce-li to dite (vis, co myslim..). Ale to je muj nazor, chapu, ze ne kazdy by byl schopen tak rezolutniho reseni....no kazdopadne hodne zdaru s tim vsim 😉

dludli
11. led 2007

jo nekdy si to taky rikam 🙂zanett

krista
11. led 2007

Dludli, tak to máme podobný, manža sice dítě teď už asi chce (nejsem si tím ještě tak jistá 😀 ). Ale taky pořád dřepim doma, přesně jak jsi psala, uklízím a vyvařuju. Určitě by si nás začli ti naši chlapi víc vážit kdybychom občas vypadli a nebylo doma pořád tak uklizeno, vypráno, vyžehleno, navařeno ... no jo jenže to my žencký neumíme 🙂

issabela
11. led 2007

No, holky, můj manžel proti miminku nebyl, ale ještě jsme ho neplánovali. Musela jsem vysadit antikoncepci, tak jsme byli na prezervativech. Jednou nám praskl. 😀 První manželova reakce byla vyděšení, ale během další chvíle obrátil a začal se chovat jinak. Čekali jsme, jestli menstruace přijde nebo ne a tenkrát ještě přišla. Manžel byl hrozně zklamaný, řekl, že už se začal těšit. Že by bylo lepší, kdyby nepřišla. Tak jsme přestali i s kondomy a bylo to.

krista
11. led 2007

Issabelo tak to je hezký. My jsme taky občas měli strach, že jsem v tom a nakonec nám to taky celkem bylo líto. Fakt je zajímavý jak člověk potom otočí 😵

dludli
11. led 2007

jo ja jsem taky mela jednou strach, kondom nam taky parkrat praskl, ale kdyz jsem mela zpozdeni deset dni a bylo mi 17 tak jsem nebyla moc nadsena 😀

krista
11. led 2007

Jo tak v 17ti ty hříšnice 😀
Stejně je to sranda dívat se na to s odstupem času. Jednou si pamatuju jak nám taky praskl kondom, mohlo mi být taky cca těch 17 a já jsem o tom nevěděla. Pak jsem šla za manželem a on stál ve tmě v obýváku celej zelenej 😀

gabou
autor
11. led 2007

Ahojky holky..to jsou teda srandy s roztrhnutým kondomem 😀 Já beru stále HA, kondom používáme jenom vyjímečně (např.když mám ty moje staré známé pocity na močáky 😠 ), takže já žádnou srandovní historku s tady tím neznám 😝 Ale v 17-ti, to je jasné, to bych byla zelená taky 😎

Jinak u mě žádná novinka, jo, vlastně jedna ano: kamarádce se narodily dvojčátka - holčičky Barunka a Brigitka 😵 tak jsem aspoň šťatná teta 😉

krista
11. led 2007

Ahojky gabou, takže nic nového? Co manža, pořád flegmatický? 😖

krista
11. led 2007

Jo a kamarádce samozřejmě velká gratulace!

gabou
autor
11. led 2007

No jo, zítra jdeme ty krásné holčičky zapít, aby byly zdravé 😀

Jinak manžel dobré, ale o miminku se raději nezmiňuju..na to mám tady vás 😉 Ale včera mě překvapil příjemnou večeří v restauraci..pěkně jsme si popovídali..mám to moc ráda, když si vykládáme 😵 a nehledíme jenom na telku nebo do počítače 😒 Ale o mimi nepadlo ani slovíčko..Je mi jasné, že kdybych tlačila na pilu, tak by manža asi povolil, ale to já nechci..já chci, aby k tomu došel sám (ale to už jsem tady asi určitě psala)..takže se považuju za čekatelku na snažení 😎 ale zatím mně to zas až tak moc nevadí..to jenom to období vánoc bylo takové horší..všechno mně hrálo na city 😔 Ale až jednou manžel přijde a bude miminko upřímně chtít (doufám, že brzo 😉 ), tak už jsem poučená, že nebudu o budoucím mimíšku pořád tak moc mluvit a budu šťastná 😵

Jo, Dludli, Kristi, Baji a ostatní holky, které jste zatím čekatelky na snažení jako já..musíme být statečné..taky trávím většinu času doma, ale už se snažím vylétávat ven (různé babince, návštěvy našich, švagrové se synem atd.atd.)Teď se nejvíc těším, až se kamarádka vrátí z porodnice i s holčičkama a budu jí pomáhat 😉 Tak hodně zdaru!!

krista
11. led 2007

No jasně na pilu určitě netlač. Ale jsem na tebe zvědavá jak to vydržíš nepochlubit se manžovi jak má kámoška úžasná dvojčátka až jí budeš chodit pomáhat 😀

Nemáme to s těma chlapama jednoduchý, ale nebojte ti vaši k mimi taky určitě dospějí 🙂

Já jsem zvědavá, jestli můj šmudla dodrží slovo a v červnu se začneme snažit! Ostatním přeju taky hodně štěstí a pohody! 😉

lenchita
11. led 2007

Ahoj, já jsem miminko už chtěla dost dlouho - jsem vdaná už osm let, ale rodičovství jsme odkládali - byla jsem na vysoké, neměli jsme byt...pak jsem dostudovala, našli jsme si velký "rodinný🙂" byt, měli jsme oba pohodovou práci, takže už nám vlastně nic nebránilo...jenže manžel nechtěl. Znáte to - že je ještě čas, že se to nehodí apod. Jenže pak jsem potkala spolužačku ze střední, která se s přítelem už dlouho snažila otěhotnět a když mi to vyprávěla, úplně mě vyděsila. Tak jsem si řekla, že to nehodlám oddalovat, abych pak neměla ve 30 stresy z toho, že se nedaří. Takhle jsem to manželovi řekla - že chápu, že se mu ještě nechce, ale já že přestávám brát HA a pokud ještě nechce dítě, tak ať se o ochranu stará on...a výsledek? Hned druhý měsíc jsem otěhotněla a manžel teď vypadá jako jeden z těch nejšťastnějších chlapů na světě🙂))

krista
11. led 2007

Lenchita, takže manža se moc dobře o ochranu nestaral, co? 😀
Tak gratuluju!

gabou
autor
11. led 2007

No to víš, že když se vrátím od kamarádky a holek, tak se budu rozplývat 😵 ale uvidíme, jak to všechno bude..o vánocích jsme plánovali, že jak doberu poslední HA, co doma mám, tak že je vysadím..tak do té doby to prostě nechám tak..a až doberu poslední pilulku, tak se ho zeptám..asi budu velice zklamaná a nasr.., když řekne, že ještě radši počkáme..Druhé potencionální vysazení bych viděla tak v září, kdy chceme jet možná na dovolenou..uvidíme..opravdu na něho netlačím a nenutím ho..

gabou
autor
11. led 2007

Jé, Lenchito, tak to ti také gratuluju!! Krásný příběh..přeju ti krásné a zdravé mimíško 😵

krista
11. led 2007

No asi bych to udělala jak říkáš ... až dobereš poslední prášek, tak se zeptat jak to s mimískem vidí. A ty si myslíš že řekne zase "ne"? Třeba tě mile překvapí. Neříkej že by si ho nijak nenavnadila, třeba nějakým filmem o tatíncích nebo tak ... tomuhle neříkám tlačení na pilu, ale musíš v něm probudit ty otcovské pudy 😉

gabou
autor
11. led 2007

Kristi 🙂 😉 a jak jste na tom vlastně vy??

lenchita
11. led 2007

Dík za gratulace, Julinka se nám narodí co nevidět 😀 Jo a ještě dodávám, že manžel ještě před pár lety děti nechtěl vůbec!Měli jsme kvůli tomu dost vážnou krizi, protože já jsem si život bez dětí neuměla představit...takže myslím, že nakonec změknou všichni chlapi 😎

megy
11. led 2007

Vím, jak se cítíte holky a přeji hodně štěstí do bejbátek. Můj muž mi řekl, že být na něm, tak jsem prášky už dávno nebrala, čímž jsem zůstala jak opařená, protože bejbátko zatím " nechtěl". Přál si, ať dodělám nástupku v práci a pak se uvidí. No dost mě šokoval, ale nyní už prášky neberu. Tak jsem ráda. No někdy chlapi chtějí i dobro pro nás a my to nevidíme. Jsme šťstná za něj i za sebe

krista
11. led 2007

No víš to je složitý 😀

Nejdřív jsem měla pocit že manža miminko nechce, sice jsme se o tom bavili, že jednou určitě a jak se na něj moc těšíme a že teď to ale nejde a takový to okecávání ....

No a na Silvestra nebo ještě někdy před tím jsme si řekli, že do toho definitivně práskneme tento rok kolem června. Já jsem totiž pošuk (my máme narozeniny v březnu a mě by se líbilo kdyby naše mimi bylo taky v březnu, ale podstatnější je pro mě samozřejmě zdraví než nějakej datum 😉 )

Pak jsme se nějak neshodli, to bylo to jak jsem tady románově popisovala. Prostě manželův nezájem o sex, o mě, o mimi mě dostával opravdu hodně do varu. Ale promluvili jsme si o tom, manža přiznal svou vinu, že o mě nejeví takový zájem, ale že i když o tom vůbec nemluví tak si mimi moc přeje.

No takhle je to s náma, teď mám ale strach až dojde na skutky aby manža zase neuprchl do kouta 😀

gabou
autor
11. led 2007

Kristi: no snad do toho kouta neuprchne 😉 a ten můj taky ne 😎 Jinak já jsem taky tak trošku na ty datumy, nebo spíš načasování..já bych chtěla mimi nějak na jaro nebo v létě 😵 ale spíš budu ráda, když budu mít vůbec někdy miminko a na datumy se vyprdnu 🤐

Lenchito: Julinka je moc krásné jméno 😵 určitě to bude i krásná holčička 😉

krista
11. led 2007

Neboj gabou, určitě se dočkáš - třeba i dřív než já 😀

Já se na to těhotenství tak těšim 😵 Už aby to bylo!

Jak si mluvila o kamarádky dvojčátkách, tak nám se 6.11.2006 narodila neteř Peťunka, taky prímový mimísko! Ale to je snad každý!

gabou
autor
11. led 2007

No uvidíme..

Já se taky na těhotenství moc moc těším 😵 Chtěla bych si to parádně užít..Jinak já jsem už čtyřnásobnou tetičkou (neteř Evička - 11let, synovec Kája - 11 let, neteř Markétka - 6 let, synovec Martínek - 2 roky), takže kolem mě bylo vždy dětí jako smetí..ještě k tomu pracuju jako učitelka ve školce 😅

krista
11. led 2007

No tak to se ti nemůžu opravdu divit že tak prahneš po dětech 😎
To musí být pro tebe ještě o to horší! Taková halda synovců a neteří a navíc učitelka ve školce! No já bych se asi zbláznila nemít už mimi!

Ale taky si říkám že by mě možná ty zlobivý smradíci odradili, jak to máš s tím ty? 😉

carlisse
11. led 2007

Ahoj, pročítala jsem si tu vaši diskuzi. U nás to bylo tak, že jsem se o miminku bavili spíše teoreticky do budoucna a když se manžela nědko zeptal, odpověděl, že je na mimi ještě moc mladej. Já jsem docela chtěla, ale necítila jsem se ještě tak úplně připravená. Pořád jsem byla na vážkách, byly období, kdy jsem chtěla moc a pak zas jsem začala pochybovat, že to zvládnu. Někdy o svatbě (06/2005) jsme se bavili o tom, že za rok si pořídíme mimi. Pak jsem si našla novou práci a zas jsme to odložili a pak to v práci začalo skřípat, navíc potřebnou praxi jsem tam už nabrala a manželovi bylo třicet, navíc všichni v okolí měli problémy s otěhotněním, tak jsme říkali, že začneme zkoušet. Původně jsme říkali, že bysme rádi dubňátko (teda spíš manžel,. je v dubnu a tvrdí, že dubňátka jsou nejveselejší🙂)...), ale pak jsem prostě dobrala prášky a začali jsme naostro. Už třetí měsíc se zadařilo a už se moooc těšíme na srpňátko a manžel je báječný a pořád mě obskakuje. Přeju ať se vám podaří taky kousek štěstíčka a aby se manžílci cítili už konečně dost dospělí na to být tátou.

krista
11. led 2007

Carlisse a kdy jste měli svatbu? My 04.06.2005!

carlisse
11. led 2007

Kristo my taky🙂)

carlisse
11. led 2007

Dobrá shoda náhod🙂)) Stejný den vím akorát o kamarádce - kadeřnici. Když jsem jí totiž prosila o účes na svatbu zjistily jsme, že se vdáváme stejný den, takže to nepůjde🙂

krista
11. led 2007

No vidiš, ale s mimi jste nás jaksi předběhli! 😀 Tak hodně štěstí mamino!