Neustálé přemýšlení, jestli jsem těhotná, snižuje šanci?

tydlity
19. bře 2015

Ahoj holky, mam takovy hloupy dotaz.. Otehotnela nektera z vas, kdyz se snazila dele o miminko a pozorovala na sobe kde co a cetla porad ruzne priznaky a tak? Dnes mi jedna znama rekla, ze prej kdyz se takhle zenska moc pozoruje, dela testy, sleduje hlen, cipek a kazdy mesic je nervozni pred terminem MS, tak prej je minimalni sance otehotnet. Ze prej to telo ma sok a nenecha se oplodnit. Moc tomu neverim, ale i tak by me to zajimalo. Ted to bude rok co se snazime a ja na to neustale myslim. Vim, ze se to nema, ale ja na to nedokazu prestat myslet. Lehko se rekne nemysli na to a zamer se na neco jinyho, ale kazda snazilka vi, ze je to nemozne. Dekuju predem za odpovedi

evik19
19. bře 2015

@tydlity Je to blbost, každá holka, která se snaží otěhotnět, na to po určité době snažení začne myslet skoro neustále. Taky jsem to tak měla a cca po tři čtvrtě roce jsem otěhotněla, a to za stáleho zpytování možných příznáků, sledování ovulace apod:

radulka57
19. bře 2015

četla jsem že nervy dělají svý! Takže možná to ovlivní i třeba ovulaci, která musí být perfektní na oplodnění. Já na to myslela 2 roky, už sem si i říkala, že třeba otěhotním za 10let fakt, protože mám nepravidelnou MS, cca 1x za 3-4 mesice, takže když jsem to nedostala, nebyl to příznak těhu. Přestala jsem se tolik sledovat a vyšlo to. Jako zázrak fakt.

tydlity
autor
19. bře 2015

Dekuju holky 🙂 No ja mam MS pravidelnou presne na den a ovu test jsem si tenhle mesic delala poprve a kdyz byl pozitivni, tak jsme se snazili a pak obden jeste 2x, tak porad doufam, ze to vyslo. Dneska je to 7dni od toho pozit.testu a vcera jsem malem nedosla do prace. Bila jak stena, trasla jsem se jak ratlik a motal se semnou celej svet, tak jsem musela domu. Dnes zaludek na vode, ted uz vlastne skoro ne, ale boli me hlava a dva dny pred ovu testem me zacala bolet prsa a od ty doby bolest sili. Dneska me ta bolest 3x behem noci vzbudila. Na test je jeste brzy, ale snad se zadarilo 🙂

themis
19. bře 2015

Taky jsem pozorovala, četla všechno možný a vyšlo nám to po 7 měsících snažení. Miminko jsme chtěli, tak jsme pro to něco dělali, ale nervy jsme z toho neměli. Takže pokud opravdu kvůli pozorování netrpí psychika moc, řekla, že to na to vliv nemá. Jestli už se snažíte rok, tak se poraďte s lékařem...ale abych to shrnula, po tom, co jsem různě přečetla mi početí i zrození dítěte přijde jako zázrak. Přeju pevné nervy a hodně štěstí, ať to brzy vyjde. 😉

tydlity
autor
19. bře 2015

@themis Dekuju a gratuluju k tehotenstvi 🙂 No my jsme tomu nechavali volny prubeh a kdyz uz 7mesicu nic, tak jsem se zacala pozorovat, cist vsechno mozny a tenhle mesic zkusila ovu testy. Nejhorsi je, ze diky testu a toho jak mi bylo zle si ted myslim, ze se povedlo. A ta nevolnost mohlo byt cokoliv a ja budu zase zklamana. Bude mi 31 za chvili, tak mam strach, protoze jsem i mela driv spatneho gynekologa a 4roky jsem mela skoro nonstop zanety. No a muj novy doktor mi rekl, at jeste pockam dalsi pul rok. Ale ja si myslim, ze nejsem uplne nejmladsi na tak dlouhy cekani 🙂

veeeraf
19. bře 2015

já věřím, že když se žena začne pozorovat, měřit ovulaci a myslet si, že už konečně je v tom(neočekávaná nevolnost, točení hlavy aj), tak proti tomu tělo bojuje a většinou se nezadaří. Těhotenství prostě přichází, když to člověk neplánuje a nejlépe když se to moc nehodí (před odletem na dovolenou, se změnou práce, stěhování), tedy když na to člověk nemá čas myslet a řekne si, příští měsíc budu zase testovat a zase se víc snažít.. 😀

tarra27
19. bře 2015

@veeeraf přesně...začít stehovat i v domě, bytě, malovat, plánovat dovolenou..... 😀

slunickova123
19. bře 2015

Ja otehotnela zcela neplanovane v dobe, kdy jsem to opravdu neresila. Myslim ze ty co to moc hrotej tak, jak popisujes, maj pak problem s otehotnenim. Je to v hlave, jako vetsina veci. Takze- hlavne to neresit furt dokola.

arianne
20. bře 2015

@tydlity Úplně mi mluvíš z duše, jsem na tom stejně, skoro rok snažení, mám nepravidelnou MS a pořád nic, tenhle měsíc už jsem si fakt myslela, že to klaplo - příznaky jsem měla daleko silnější než při vsugerovávání si v minulých měsících, ale na testu nic ☹ Je to hrozně zdlouhavé, člověk se hrozně těší a ať se snaží čímkoli zabavit, nic není tak zajímavé, aby to zabralo na tak dlouho, aby na to doopravdy přestal myslet.
Navíc asi přijdu o práci, netuším přesně kdy, ale letos se chystají zavírat náš obchod, takže jsem hrozně vystresovaná ještě z toho a i když to není důvod, proč se rodí děti, nemůžu přestat myslet na to, jak by se to v tuhle chvíli hodilo 😒
Ale člověk si musí udržet pozitivní myšlení, aby se z toho nezbláznil, tak si opakuj, že to prostě jednou dopadne a už vás to štěstí nikdy neopustí 😉

tydlity
autor
20. bře 2015

@arianne moc dekuju a drzim pesti at se vam to podari. I kdyz prijdes o praci a klaplo by to,tak budes stastna a zvladnete to uvidis 🙂 Ja jsem 7dni po ovulaci a porad me boli bricho jako pred MS, ale ne tak silne (pri MS mam hodne velke bolesti) Prsa mam natekla a boli uz od ovu a predevcirem se mi udelalo zle v tramvaji tak, ze jsem skoro nemohla dojit do prace. Tohle vsugerovane byt nemohlo, ale klidne to mohla byt viroza 🙂 No jo, je to tezky, ale po techhle vsech priznacich co mam tento mesic doufam, ze to snad konecne vyjde. I v dobe ovu jsme meli casty sex. Ale jestli to nevyjde tak uz nevim.. Drive jsem mela partnera, ktery me stale podvadel a ja diky nemu mela neustale zanety po dobu 5-ti let. Gynekolog to taky hodne zanedbal, tak mam strach jestli vubwc mohu mit deti. Pred pul rokem se mi udelala bulka na cipku a dr.rekl, ze to nic neni, ze to samo zmizi, ze je to ovulum nabothi (nezhoubna bulka nebo tak neco) Ale pul roku tam stale je, tak premyslim jestli s tim nemam zajit jinam. Dr ani neodebral vzorek nic a nekde jsem cetla, ze to s MS odchazi.Asi kvuli tomu otevru novou diskuzi a snad se tu najde nekdo kdo to take mel a uklidni me. Kazdopadne ti straaaasne moc drzim pesti at se zadari a i s tou praci se to vyresi.

emisekkk
20. bře 2015

já myslím, že je to normální, že člověk prostě chce mimi a tak, když se nedaří, tak na to čím dál tím víc myslí. Já mám 3 děti, všechny plánované, všechny se podařily prakticky hned - takže jsem byla v klídku a moc nedumala nad příznakama. Ještě jsme potom chtěli jedno a to jsem se každý měsíc pozorovala jak pako a nic...takže si myslím, že něco na tom bude, že když se člověk oprostí od myšlenky na mimi, tak to třeba mnohdy jde pak líp.

rousse
20. bře 2015

@tydlity ne - vypěstovala jsem si tak solidní "syndrom falešné březosti" - po zamlklém těhotenství jsem se do snažení "obula" na plno a dopadlo to tak, že mě furt bolely prsa, byla jsem unavená, bylo mi blbě, ale těhotná jsem nebyla....půl roku, než se to zlomilo, pak jsem se na snažení vyprdla a šup - hned ten první měsíc, co jsme se nesnažili, se zadařilo🙂

mandala
20. bře 2015

Hodně snažilek otěhotní, až když na to přestane myslet a zaměří se na něco jiného. Jedna známá otěhotněla po 7 letech snažení, kdy to vzdala, když už jí i doktoři řekli, že to asi nepůjde a ejhle, měsíc na to byla v tom. Takže podle mě je to pravda v tom, že psychyka je potvora a dokáže udělat své. 🙂

mineate
13. dub 2015

Rekla bych, ze to tak opravdu byt muze, citlivejsi jedinci si muzou to telo tak vystresovat, ze to se sekne a je to. Je to podobny, jako kdyz se koukas na to, jak se vari voda....je to nekonecny a zda se, ze se toho nikdy nedockas, ale jakmile si odbehnes, je to natotata.🙂 Ja se ted pozorovala cele 2 mesice co se snazime a koncim. Mela jsem snad vsechny mozny i nemozny priznaky a tehotna jsem samozrejme nebyla. Snazime se kratce a rozhodla jsem se, ze takhle teda ne! Jeste parkrat a prisla bych o zdravy rozum.😀 Takze se zase vracim k praci, ke svym konickum a neplanovanemu sexu a verim, ze to bude mnohem lepsi cesta.🙂

zo_ja
13. dub 2015

Nemá to vliv. Ať děláš, co děláš, nejde na to přestat myslet, že?
Moje tělo umělo už úplně všechny moje těhotenský příznaky... naštěstí těhotenský testy mi fungujou dobře.

Určitě pomáhá naplánovat si něco, s čím by se těhotenství tlouklo, nějakej plán, kterej skoro nebudeš ráda, když Ti těhotenství překazí, nebo to prostě přijmojt, že teda zatím nic a je potřeba se k tomu postavit nějak (teda v mým případě šlo jen o to, že asi holt bude potřeba natáhnout rodičák a začla jsem plánovat, jak si teda léto užiju se stávajícíma dětma... Neužiju, užiju si ho s pupkem. 😉 Bum bác.
Ale předtím to tak nebylo a při každým zpoždění ještě poporodně zpožděné MS jsem už viděla, jak jóó...
Holt mysl, když chce, vyčaruje kdeco.

Nějaká cesta do Ameriky, akční dovolená turisticky na horách nebo na kole - něco dražšího, nějakej sen, naplánuj. Letní dovolená v destinaci, kam se lítá a je tam děsný vedro. Třeba. Buď to mimino naruší a čert vem finanční ztráty, nebo budeš mít aspoň splěnej sen. Podobně může fungovat škola, vzdělávací kurz, kroužek keramiky, kde se nestihneš nic moc naučit, pže TI bude blbě z toho, jak se točí kruh...

Ať se brzy dočkáte!

rainbow_x
13. dub 2015

Ale prdddd, jsem těhotná a 18 hodin denně jsem nemyslela na nic jinýho.. 🙂

mandala
13. dub 2015

@rainbow_x Tak asi zabralo těch 6 hodin čisté hlavy. 😀