Odpustit nevěru?

30. pro 2022

Ahoj, je tu nekdo, kdo ve vztahu prekonal dlouhodobou neveru? A jak se to povedlo? Bude to skoro rok, co jsem se dozvedela, ze ma manzel pomer (trval cca 1,5 roku). Neni dne, kdy bych na to nemyslela, kdy bych si porad vsechno neprehravala v hlave. Samotnou me to zlobi a nevim, jak z toho ven. Nevim, zda me vic boli, ze mi tak dlouho lhal nebo, ze mel sex/vztah s jinou. Behem doby, kdy byl s ni jsem absolutne nemela pocit, ze je v nasem manzelstvi neco spatne, prave naopak jsem spis vnimala, ze vlekla krize se mezi nami srovnala. Byl pozornejsi ke me i k detem, venoval nam cas. Dokonce si k nam neplanovane naslo cestu treti ditko. Brala jsem to jako znameni, ze je mezi nami krize zazehnana a budem velka stastna rodina. Prasklo to, kdyz jsem byla v 8. mesici. Chtela jsem odejit, ale nemela kam. Promluvili jsme si o vsem, co vlastne krizi vyvolalo, proc to muselo dojit tak daleko, nasli jsme duvody.

areh
30. pro 2022

Trvá to už dlouho. Sama se z toho nedostaneš. Najdi si co nejdřív pomoc jinak na to dojedete. Já jsem pomoc nevyhledala, styděla jsem se, myslela jsem, že to zvládnu a teď se rozvádím... Pokud máte oba vůli zachránit manželství a rodinu, řešte to s odborníkem. Nenechávej si to pro sebe, nestyď se za to, že tě to tak dlouho trápí. Přeju hodně štěstí 🍀🍀🍀
Kdybys to chtěla probrat soukromě, vypovídat se, tak klidně napiš soukromou zprávu. Někdy to hodně pomůže.

autor
30. pro 2022

Vse jsme si vyrikali a rozhodli se to spolu jeste zkusit. Pres to vsechno ho mam stale rada a rozumem i chapu, ze jednal, jak jednal. Ted je nas vztah jiny, otevrenejsi, uprimnejsi, presto z moji strany je duvera v haji. Snazim se po malych kruccich, ale vzdy se objevi neco, co ji srazi na zacatek. Naposled jsem nahodou zjistila, ze ji vzal na dve noci do penzionu v dobe, kdy mi tvrdil, ze ma sluzebku a ja si brala z prace dovolenou (protoze deti mely prazdniny). Vim toho o jejich vztahu hodne, o ni take, ale radeji bych spoustu veci nevedela (ptala jsem se a on odpovidal). Chystame pristi rok stehovani - nova prace (ve ktere ona neni), bliz rodine (ktera by nam sem tam pohlidala deti, na ktere jsme osm let sami a i to se u nas podepsalo, ze jsme nebyli nikdy sami bez deti). Ja doufam, ze to bude novy fajn zacatek. Nedari se mi vnitrne odpustit a prenest se pres to. On se tvari v pohode, ze o nic neslo, ona uz davno jineho a ja jsem utrapena.

areh
30. pro 2022

Tak moc tě chápu. A moc mě mrzí, co prožíváš. Opravdu doporučuju odborníka klidně jen pro tebe. Zajít, vypovídat se, říct mu, co tě trápí, jak dlouho. On ti poradí jak s tím pracovat, jak přenastavit hlavu. Já jsem to neudělala a lituju toho. Na dalším vztahu se to podepsalo, ikdyž jsme se snažili. Ale tím, že jsem to měla v hlavně,tak mě to ovlivňovalo. Bohužel u nás to dopadlo špatně.

tereza0111
30. pro 2022

Meli jsme, prekonali jsme. Velmi podobne, vztah dlouhodoby, nebylo to pekne. Totalni poblaznenost, kdyz se to provalilo tak se to take nepovedlo hned na poprve utnout, take se parkrat opakovalo setkani :(:(
Je to o rozhodnuti to prekonat, rict si, ze si porad za to stojime, ze si porad rozumime a milujeme se. Pak se to muze podarit. Dele jak rok to trvalo, uz muzu rict, ze je to dobre. Ale treba i ve filmu neveru nesu dost spatne, koukame-li na nej s muzem.
U odborniku jsme byli (u dvou) a s citym svedomim rikam, ze to nam nedalo vubec nic.

fandysek_1
30. pro 2022

To chce čas. Hodně času. U nás to bylo pár měsíců nevěry a rozchod, ale vyrovnávala jsem se s tím několik let. Měla jsem kamarádku a ta byla moje vrba. To mi dost pomáhalo. Vrátili jsme se a odpustila jsem. Jen to v sobě člověk musí uzavřít a neřešit, pokud to chce zkusit dál.

exbordelar
30. pro 2022

To me moc mrzi, co prozivas. Z tveho prispevku jde videt, ze se tim hodne trapis… jak psaly holky vyse, urcite je na miste odborna pomoc. Ja mohu doporucit Pavla Rataje. Na Googlu najdes s nim spoustu rozhovoru o nevere, dokonce ma i online kurz… Pavel Rataj je opravdu jeden z nejlepsich parovych terapeutu. Posilam obeti a spoustu sil to prekonat 😘

marketa1218
30. pro 2022

Byla jsem schopná tenkrát odpustit jednu krátkodobou záležitost, byli jsme ještě bezdětní, ale i tak to bylo náročné. Museli jsme na vztahu hodně zapracovat oba, byla tam i malá pauza, bolelo mě to hodně dlouho, ale nakonec nás ta nevěra hodně posunula ve vztahu dál. Za mě není nevěra jako nevěra , ale musíte vědět oba,že to chcete zvládnout. Z jedné strany to nestačí, ale z takového paralelního vztahu bych se cítila asi strašně zrazena. Držím palce

ferda90
31. pro 2022

Tyjo, klobouk dolů před každým, kdo odpustí nevěru, která trvá nějakou dobu. Já se s ničím takovým za 15 let vztahu díky za to, nesetkala, ale vím, že bych nevěru neodpustila. Nebo si aspoň myslím. Neuznávám ani nevěru na jednu noc, ale tu bych spíš dokázala pochopit a odpustit než něco, co trvá rok a půl. Nedokážu si představit, jak po roce a půl můžu pořád někoho milovat, potom všem a věřit mu. Myslím si, že při,, vhodné,, příležitosti bych mu to asi vyčetla a to si myslím by nebylo úplně dobrý pro ten vztah, ale těžko říct, jak bych se zachovala. Věřím, že to je těžké a doufám, že tohle nikdy nezaziju, přeji ti až to dopadne dobře, hlavně tak jak ty chceš, asi to bude chtít čas, spoustu času. Držím palce✊

fandysek_1
31. pro 2022

@ferda90 ono člověk míní a život mění. A pak, když jsou v tom děti je to ještě horší. Zpětně si pak můžeš uvědomit některé chyby. To nemusí být, ale i ta sebereflexe někdy přijde.

autor
31. pro 2022

Taky jsem myslela, ze neveru/paralelni vztah nikdy neodpustim, ale zivot neni cernobily. Predchazela tomu vlekla krize a urcite cast viny za nefunkcni vztah beru i na sebe. Bohuzel, to, ze manzel si sobecky resil sve potreby jinde, za to si zodpovida sam. Mel to resit prve se mnou. Kazdopadne jsme se dobrali jadra pudla, proc k necemu takovemu vubec doslo a vzali si z toho ponauceni. Ja mam na nej vztek porad, porad me to boli a porad jsem neodpustila. Nicmene, kdyz si predstavim, jake by to bylo bez nej a jake je to ted, tak ted je to urcite lepsi. Zni to divne, kdyz me takhle zradil, vim. Na jednu stranu si rikam, ze nas treba ceka xdesitek peknych spolecnych let, co je proti tomu jeden rok, kdy to nebylo ok. A vlastne nemuzu rict, ze to nebylo ok, choval se ke me a k detem velmi pozorne, ani ve spatnem snu by me nenapadlo, ze nekoho ma. (To na nej pak praskla jedna dobra duse.) Ji mel dle nej jen na sex, ona do nej asi zamilovana byla. No nekdy to zivot pekne zamota. Mluvili jsme o tom vsem s muzem mockrat dokola, vi, ze s tim porad nejsem v pohode, asi cekal, ze budu rychleji, bohuzel. Proto resim, jak za tim udelat tlustou caru a jit dal, protoze jinak to porad bude mezi nami stat a k lepsim zitrkum to nepovede.

sarka49
31. pro 2022

Já mám zkušenost takovou že nedokážu zapomenout, ale odpustila jsem....

ferda90
31. pro 2022

@fandysek_1 když jsou děti, tak věří, že to je o to těžší, ale nevím jestli bych dokázala partnerovi věřit. Není to lehký no, to si musí zakladatelka bohužel sama v sobě probrat jestli to zvládne překonat nebo ne

anndyy
2. led 2023

Jestli chceš napis mi do zprávy 🙂

anika6
4. led 2023

Jestli máte tři děti ,tak si snaž zaměstnat hlavu nějakým koníčkem,přemýšlením jen si ubližuješ.Zajdi třeba se poradit za farařem ,je jedno jestli chodíš do kostela,domluv si schůzku a proberte to,uvidíš možná potřebuješ prosit o pomoc i jinde .Sbalit tašky můžeš kdykoliv ale co dál .?! Držím palce

mikynsa
6. led 2023

@areh tak já jsem odbornou pomoc vyhledala, ale nijak mi to nepomohlo a i tak nejspíš rozšířím řady rozvedených...

areh
7. led 2023

@mikynsa jasně, že odborník není všemocný. Ale věřím, že může pomoct.