Kolikrát jste zvládli odpustit nevěru?

16. lis 2023

Ahojky. Zajímalo by mě zdali jste dokázali odpustit nevěru jednou, dvakrát… ale po třetí?? Už měsíc přemýšlím zdali se smirit s tím, ze manžel si občas někam odskoci anebo odejít. Jenže tady nastává otázka, zdali je pak takový vztah normální. Jako jet pak třeba na společnou dovolenou a užit si ji, nebo jít na večeři a nepremyslet nad tím jak moc mi ubližuje… jsme spolu už x let, ale to si myslím, ze ho neopravňuje k tomu aby hledal zpestření jinde. Snaží se tedy abych nic nezjistila ale bohužel stala se ze mě diky tomu všemu ,,kontrolorka,, což mě také dost unavuje. Tak by mě zajímalo kolik z vás tu dokázalo takhle odpouštět a jak jste to zvládli? Jestli člověk pak nezjistí po x letech, ze vlastně ztrácel akorát čas a měl odejít hned.

magdaveselkova
16. lis 2023

Nikdy bych neodpustila! Máme dvě děti a když by to udělal odcházím. Proč bych měla. Dospělí chlap moc dobře ví co dělá. Buď má rád nás nebo ne... Jednoduché 😉.

te_reza
16. lis 2023

Takový vztah bych respektovala leda se stejnou náturou a v klidu si taky skočila i jinde.

dandaa
16. lis 2023

Odešla bych ,tohle je situace ve které mám jasno . Bohužel někteří mají podvádění v sobě a nikdy se nezmění. Takto jsem opustila svého prvního partnera, nevěr bylo několik a on i teď podvádí partnerku se kterou má děti....

helen_h
16. lis 2023

Jestli se můžu optat, o jaký druh nevěry se jedná? Balení žen po internetu, návštěvy privátu nebo snad paralelní vztahy s kolegyněmi?? Nebo nějaké jednorázovky?? Jako jde o sex nebo vztahy? (Přemýšlím, co za tím i ze strany partnera je a jestli to lze "vyléčit".)

lencaa11
16. lis 2023

jsme lidí nikdo nikomu nepatrime nejsme nikoho majetek v životě se to stát bohužel může jak u ženy tak u muze ale " jen opravdu jednou a to hodně pak snažit se vztah napravit ,pracovat na něm z obou stran atd ...ale víckrát ne to bych odešla ...

autor
16. lis 2023

@helen_h jedna se převážně o privaty a erotické masáže. Nevím zdali se todle dá vyléčit a hlavně chlap ani evidentně nechce.

sebestka
16. lis 2023

Já už mám něco za sebou, takže bych dokázala asi odpustit jednorázovou nevěru. Takovou tu nevěru, kdy jde člověk do baru a pod tlakem alkoholu něco takového vyvede. Pokud to dělá opakovaně nebo udržuje dlouhodobý poměr, tak konec.

jaja01k
16. lis 2023

No, znám ženy, které vědí, že je partner dlouhodobě podvádí, a přesto s ním zůstávají a jsou spokojené. Já bych to nedokázala. Jako přes nějaký jeden opilecký úlet bych se přenést dokázala, ale pokud by šlo o dlouhodobý vztah, to bych nedala.

limiett
16. lis 2023

Byla jsem v takové situaci pred 10 lety byla to prvni velka laska. On me zacal podvadet uz od zacatku (sice se “jenom” s nekym libal) ale stejne po tom co se mi priznal uz to nebylo jako driv porad jsem na to myslela a mela to porad pred ocima, kdyz jsem se libali my dva. Pak jsme se rozesli a zase vratili on si potom nasel jinou buchtu kvuli ktere me opustil takhle to bylo skoro dalsi dva roky (mezitim si nasel i jinou) ale vzdycky se semnou rozesel aby si to pro sebe ospravedlnil :D a az po te dlouhe dobe mi doslo ze to byla ztrata casu a ze me vlastne nikdy nemiloval (nebo mozna jo ale ne takovym zpusobem jakym bych potrebovala), ale ted vim ze mi to jen ublizovalo a tim jsem ublizovala i vsem okolo. Kdyby se mi to stalo dneska tak ho kopnu dop*dele 🤷🏻‍♀️

limiett
16. lis 2023

Tak to bych se i bala aby domu neco neprinesl. 🤮

martinka_33
16. lis 2023

Na cemkoliv ve vztahu se dva musi domluvit a pokud jeden dela opakovane neco o cem vi ze druhemu ublizuje, pak mu asi na tom druhem az tak nezalezi 😥

prochi
16. lis 2023

On ví, že ty víš? Řešili jste nějak tu první a druhou? Takhle... už mi není dvacet, ani třicet..., s chlapem jsem víc než 25 let a vlastně nevím. Vždycky jsem říkala, že jednorázovou nevěru (večírek apod.) bych odpustila a nepálila kvůli jednomu zaškobrtnutí mosty. Ale je to pár let zpět, chlap se vrátil z nějakýho víkendovýho teambuildingu a já chytla podezření. Na rovinu přiznávám, že jsem si přečetla, co jsem neměla. A samotnou mě překvapilo, jak rychle jsem s ním byla hotová. Cítila jsem neskutečný ponížení a vztek a zjistit, že to opravdu udělal, tak okamžitě letěl. V ten moment, možná bysme zkusili najít cestu, jak si znovu věřit, odpustit... ale to nedovedu říct. Ihned jsem se ho na všechno zeptala, konfrontovala ho, přiznala se, že jsem si přečetla, co jsem neměla. Nakonec se všechno zaplaťpánbu úplně v pohodě vysvětlilo, ale nechtěla bych to zažít znovu. Měla jsem pocit, že se vše zbořilo jak domeček z karet... Takže ne, já bych v tom žít nedokázala. Ale to jsem JÁ. Každá to máme hozený jinak. Věř, že takových párů všude kolem nás je, buď to jeden neví, nebo ví a toleruje. A až budou jako babička a dědeček slavit zlatou svatbu, tak se všichni budou dojímat a závidět jim, jakej měli krásnej život bok po boku...

europa00
16. lis 2023

Ahojky víš co tohle je zs mě asi nejschopnější typ nevěry… pokud vám vše ostatní klape je dobrý manzel u otec tak přestaň pátrat. Jak psala slečna výše nejsme ničí majetek myslím he ve vztahu jsou mnohem horší důvody k rozchodu … šikana, ponižování, bytí, nezájem o děti atd atd. Ono KdVy se ti tahal po neste se sousedkou a nejlepší kamarádkou a byl to takový typicky devkar taková ts nevěra kdy všichni vědí ze ti chraoe se sousedkou to bych nedala… ver ko můžeš taky po něm najít úplně zlato a top partnera ald co di budeme nalhavat může to byt xxxx horší plus přijetí cizích děti atd. Nepises věk ten taky hraje roli. KdVy končil každý vztah kde se prijd na nevěru jsme asi na světě všichni singl 😀

autor
16. lis 2023

@prochi Ano, řešili jsme poprvé když jsem to zjistila, po druhé také… řešili jsme to hodně ale taky jsem mu řekla, ze po třetí už se rozvedu. Jenže… on se sice snažil s tím par měsíců přestat ale samozřejmě nevydržel to a teď se jen snaží tak abych na to znovu nepřišla a já přišla… ale než to na nej vybalim tak si chci být jistá rozhodnutím jenze je to hrozné moc těžký

prochi
16. lis 2023

to mě moc mrzí ☹ Takhle... je hrozně lehký radit z klávesnice - vyhoď ho, bude ti to dělat pořád... Podle tvých slov to vypadá, že to opravdu nedodrží a udělá to zas. Nevím, co ti poradit, jedno ti to není, trápíš se, ubližuje ti to, nevěříš mu, pátráš....... co je tohle za život? Z tvých slov cítím, že opravdu promýšlíš, co dál, nechceš ty roky zahodit, ale žít takhle dál taky nejde. Co se zkusit někde poradit? Zkusit terapii pro sebe, pro něj, pro vás jako pár, s tím, že rozejít se pak můžete vždycky?

pampeliska1313
16. lis 2023

Pokud bych měla takovou náturu taky, věřím, že to muže fungovat - proste si “odskocit” ale otázka je, kolik lidi to zvládne - proč spolu teda ti partneři jsou, když si kazdej jde jinam, zejo. Jednorázove jsem v jednom dřívějším vztahu “odpustila” a věřím tomu, ze kdyby ulitl manžel nebo já, tak to spolu zvládneme. Jsem o tom přesvědčena od prvni chvíle, co jsem nad tím premyslela - cely ty roky. Ale já vím, ze pro mě nevěra je důsledek, ne důvod rozvodu. Někdo má zase zkušenosti s opakovanou nevěrou a je jasný, ze řekne ze by to neodpustil. Asi přijít na to, co mu na tom děla dobře no. Určitě nepůjde o uspokojení prvoplanove. Takže pocit ze se mu věnuje jiná? Něco si dokazuje? Pokud by “jen” nezvladnul mít zapnutej poklopec, tak bych odešla. Pokud je za tím něco jinyho, tak pátrat. Asi bych ho dohnala společně k odborníkovi. Pokud by nechtěl - kaslala bych na nej.

misha31
16. lis 2023

Nedokazala bych odpustit nikdy, stale bych to videla pred ocima, nicilo by me to.

kackabis
16. lis 2023

Já v předchozím vztahu odpustila jednou. Ale tak hrozně to ve mně hnilo a tolik to narušilo důvěru, že jsme šli nakonec od sebe. Ale nebyli jsme manželé, neměli jsme děti. Od té doby je to pro mě prostě absolutní ne. Neodpustila bych už, naučila jsem se mít nějakou sebeúctu. Držím palce ať se rozhodnete jakkoli 🍀

mourovatakocka
16. lis 2023

Já to vezmu jinak, z druhého konce 😁 Podvedla jsem svého budoucího muže, jen líbání, mazlení, nic velkého. Prošlo mi to, vysvětlili jsme si to. Po čase jsme se vzali, ale já ho podvedla zas. A pak znovu. A to už nebylo jen pubertální miliskování se. A proč jsem ho opakovaně podváděla? Protože jsem s ním jako s chlapem nebyla spokojená byla jsem mladá a pořád jsem měla pocit, že to přece mělo být jiné. No, měla jsem pravdu, jen jsem to asi měla zjišťovat před svatbou 😁🙈 Už je to dlouho, jak v minulém životě. Ale svým způsobem mi to dalo takové ponaučení, že pokud je nějaká hodně výrazná nespokojenost, něco hodně chybí, tak ten, kdo to v sobě má, tak se prostě neudrží. Hlava může nechtít, ale...
Tvoje situace mi přijde podobná. Tady nejde o úlet někde na firemním večírku, ale vědomé a opakované chování. Něco jiného by asi bylo, pokud bys s tím byla smířená, i tak to někdy může fungovat, ale ty nejsi a pak je otázka, zda se chceš nechat trápit. Ať se rozhodneš jakkoliv, bude to těžké 🍀

me_druhe_ja
16. lis 2023

@pampeliska1313 já znám jedny manželé. Oni jsou v hlavě nastavení úplně jinak. Ani jeden z nich nikdy nechtěl děti, ona šla na odebrání dělohy někdy po třicítce. Odjakživa spolu chodili na párty a střídali si různě partnery. Teď mají jednoho stálého kamaráda, se kterým má ona sex sama, trojka nebo se manžel dívá.....
Funguje to ... Jsou naprosto spojení....ale to je fakt velmi vzácná výjimka, takových lidí moc není.

Jinak osobně jednu nevěru stylem úlet odpustim. Opakovou nebo paralelní vztah už těžko.

amazienka
16. lis 2023

Jednorázový úlet bych asi zvládla pracovat, ale chlap by mi musel ležet u nohou a škemrat o odpuštění a sakra makat na nápravě vztahu.
Na opakovanou nevěru mám svou hrdost a chlap by letěl.
Pokud bych neměla děti, šel by hned.

pampeliska1313
16. lis 2023

@me_druhe_ja souhlasím. Já věřím, že takový páry jsou a jsou s tím úplně v pohodě. Jen se musí najít. A přesně - úlet jo, jinak je to už problém.)

escapelle
16. lis 2023

Já si myslím,že když chlap vyhledává privát,tak je v tom něco jiného než jen kurveni se. To by si našel normální ženskou ze svého okolí,se kterou by mohl spát třeba opakovaně.spite spolu?máte dobrej sex?nebo tam jsou nějaké praktiky,pomůcky které třeba ty odmítás?bavíte se vůbec o svých fantaziich?experimentujete? Něco co mu nedavas?
To si klidně odpověz sama.
muze tě mít rád,může ho sex s tebou bavit,ale někdy prostě může potřebovat něco co třeba ty nechces/nemůžeš...čímž neříkám že by tě to mělo méně štvát,jen se nad tím můžeš zamyslet i tímhle směrem

michaela666
16. lis 2023

Na tvém místě by na stole ležely rozvodové papíry. Neuměla bych se vyrovnat s tím, že druhou šanci dostal a zase to podělal. Zřejmě mu ve vztahu něco chybí a neváží si tě natolik, aby to s tebou řešil. Místo toho se chodí kurvit. Určitě ví, že ti ubližuje a stejně je mu to jedno. " Však ona mi zase odpustí, v klidu."

sebestka
16. lis 2023

@jaja01k To pak asi mají nastavené tak, že si každý bude žít po svém..

autor
16. lis 2023

@escapelle i takové otázky jsem si sama sobě kladla a i hledala chybu u mě ale… Neříkám, ze sex máme fantasticky ale z moji strany zájem a chut stále je, i přesto všechno co jsem zjistila tak jsem se snažila ten sex udržet a mít zájem a vlastně poslední tři roky zájem o sex mám hlavně já. Kdyby to bylo na manželovi tak ho máme tak 1-3x za měsíc. Ale důvod a proč to mě nedokáže on poradně říct, prý ho to nebaví, nemá takovou chut a bla bla bla. A nebudu lhát pořad abych se snažila jen já, i todle mě dost unavuje. Cítím se poslední dobou i hrozné osaměle.

escapelle
16. lis 2023

Chápu.ono tohle nějak překonat,chtít mít s tím druhým sex a ještě být odmítána,to člověka srazí ještě víc."Mě odmítne,ale za jinou jde"..
V tomhle případě asi bohužel není o čem. On nemá zájem si tě udržet.

autor
16. lis 2023

@escapelle mám teda i já pocit, ze jsem ,,selhala,, ze to je i má chyba a asi i je. Ale říkám, ja mu dala velkou šanci to napravit, chtěla jsem rodinu udržet a zůstat s nim a naivně jsem věřila, ze to chce i on, a ze zvladne s tím vším přestat a nakonec mi ukázal, ze radši dá přednost hodinovemu potěšeni před rodinou. Nebudu lhát strach začít znovu mám a to obrovský ale zas si říkám, ze než se tahle trápit asi bude lepší být sama. Ale je to opravdu těžký opustit člověka po tolika letech.

lenerka1
16. lis 2023

No pro mě je to tak šílené narušení důvěry, že bych se pak proměnila ve stíhačku nebo se vnitřně užírala, že jsem manželovi už před svatbou řekla, že nevěra je pro mě konečná našeho vztahu, beru děti a mizím. Ale záleží na povaze každé.

escapelle
16. lis 2023

Tohle si holka musíš zpracovat sama. Nebylo by od věci,najít si terapeuta pro sebe,pokud on nikam jít nechce.
Pro mě nevera důvod k rozchodu není. Pokud tedy nejde o paralelní vztah,kurveni se každej měsíc nebo způsob,že to vědí úplně všichni.ja zastávám nazor, že se to může stát a v dlouhodobých vztazích prostě stává...ale,musejí na vztahu chtít pracovat oba.pak je mozne překonat všechno.