Podraz? Manžel chce po svatbě u sebe svou 15letou dceru

marikaki
11. dub 2014

Manžel má dceru která má patnáct. Máme kamarádský vztah, ale nemám na to! Do teď ji měli ve střídavé péči, spíše byla u maminky. Kratce po naší lednové svatbě mi manžel oznámil že zůstane na nějaký čas s námi. Nenamítala jsem. Dneska jsem se ale zeptala jak to vidí do budoucna. Má zůstat s námi. Jeho bývalá bydlí ve stejném městě. Jsou stále v kontaktu. Já se ale vdala za manžela s tím že u nás bude jeho dcera třeba na víkendy. Stydím se, ale nechci jí tady mít neustále!!

laurital
12. dub 2014

@marikaki Skvely, jdes na to vyborne 😉 .
Samozrejme souhlasim, ze rozhodnout bez tebe by nemel, je dobre, ze jste to probrali a vidite to stejne.Na druhou stranu tuhle situaci vidim prave jako mama a verim, ze vetsina rodicu by dite v takove situaci neodmitla a opravdu klobouk dolu pred tebou, jak ses k te situaci postavila.V zivote totiz neni nic horsiho, nez kdyz je nekdo postaven pred volbu partner nebo dite a troufam si rict, ze tvuj muz ma velke stesti, ze te ma a i pres, rekneme urcite rozpaky z nepredvidane situace, ses zachovala bajecne.
A k uklidu ji klidne pritahni 😀 , holt to jsou nevyhody stalych clenu domacnosti oproti obcasnym vikendovym navstevam, ze?

tarra27
12. dub 2014

@marikaki neboj....bude to dobrý, uvidíš....

pisisvori
12. dub 2014

Určitým způsobem to podraz být může. ale na druhou stranu to stejně tak jako podraz může cítít on, jestli předpokládal, že víš, že dítě má a má ho v estřídavé péči tak třeba bral za automatické , že si s ním bereš i jeho dítě,protože to není věc , ale část jeho života....Mě to docela fascinuje jak si ženské co si berou chlapa s dítětem myslí, že ty předešlé děti pro něj přestanou existovat a naopak, když oni mají dítě a berou si chlapa tak čekají, že se k jejím dětem bude chovat jako ke svým.

Ano měly ste se bavit před svatbou o všech variantách a měli jste být oba upřímní. Docela bych řekla, že kdybys mu na jeho plány řekla, že o jeho dceru nestojíš, tak bysi tě nikdy nevzal a ty jeho a vše by bylo vyřešeno🙂🙂.

pisisvori
12. dub 2014

to bylo k úvodní otázce...jinak souhlasím s většinou, že základem vše probrat a nastavit jasná pravidla...a vidět na tom to lepší= že bez nevyspání, patlání příkrmů, ušení na nočník, vodění za ruku máš dceru, která může být i dobrou kamarádkou a přinést vám do života spoustu hezkého🙂.

leniiis
12. dub 2014

Hele vzala sis chlapa, kterej má dítě a to k němu patří..at chceš nebo ne. Je tam to pouto a ty ho nikdy nemužeš zlomit, i když o to ti asi nejde podle toho čtu. No zkuste si o tom promluvit, i když teda nevím jak bych se tvářila já, kdybych měla dítě a muj mi tohle řekl..asi bych nadšená taky nebyla sama se zkus vžít do jeho situace třeba víš 🙂

anatanka
12. dub 2014

@marikaki Neni to lehka uloha, znam. Manzel s tim prisel taky, kdyz jsem otehotnela. Jenze on mel 2 male deti, o ktery se clovek musi permenetne starat. A on by to tedy rozhodne nebyl. Pubertacka je sice pubertacka, ale aspon ji nemusis denne koupat, cistit zuby a oblikat kalhoty 🙂 Navic, jak uz nekdo psal, vis, ze je to max. na ty tri roky a pak uz doma vice mene nebude.
Kazdopadne i tak je to moc narocne a chce to hodne tolerance a hodne premahani. Vypada to, ze se ti to zatim dari a stavis se k tomu statecne.
Ze manzel nejde do konfliktu a uzna chybu - resp. pochopi tvoje pocity a obavy, je urcite v dany situaci to, co potrebujes.

Drzim vam moc palce, at je pro vas takove souziti, at uz bude trvat jakkoliv dlouho nejen snesitelne, ale dokonce prijemne 🙂

anatanka
12. dub 2014

PS: Jinak musim jeste napsat, ze me opakovane strasne vytaci vety typu: "Brala sis ho s ditetem. Vzdyt si snad vedela, ze ma dite" apod.
Je mi jasny, ze jde o zeny, ktery tohle nikdy nezazily a tak je pro ne asi tezke to pochopit, ale jsem naprosto presvedcena, ze kdyby se do stejne situace dostaly ony, mely by pocity hodne podobne.

Vzdycky to srovnavam s tchyni. Vetsina zen si stezuje na svoje tchyne- i zde je velmi hojne navstevovane tema tykajici se tchyne - a nikdo jim tam nechodi vypisovat, ze prece pred svatbou vedely, ze ma matku 😉

irennn
12. dub 2014

Rozumím ti, není to tvoje dítě a chceš být s manželem spíš sama....ale holt on už prostě dítě má. Víš čistě hypoteticky kdybych se rozvedla a znovu vdala a nový manžel by mi řekl,že nechce,aby s námi bydlel můj syn-Davídek, tak s ním nebudu. Dítě je prostě nejvíc....pokud by chtělo být se mnou-pokud ona chce, tak jí přece nemůže říct, hele moje žena s tebou nechce bydlet. :( Ale chápu tě.
A neboj..půjde na střední, nebude furt doma,bude mít kamarádky,kamarády,přítele, pak na vysokou....

laurital
12. dub 2014

@irennn Hezky napsano, souhlasim 😉
Mne casto prekvapi v diskuzich zde na MK, kolik zen bere jako samozrejmost, ze jejich deti z predchozich vztahu ziji s nimi a novym partnerem.Beru-li si partnera s detmi, musim byt pripravena na to, ze muze nastat situace, kdy jeho deti budou zit s nami.Partneri se mohou menit, ale rodicem uz je clovek az do konce zivota.
Nastesti tohle neni pripad zakladatelky teto diskuze.

lu777
12. dub 2014

@anatanka výborně napsáno 😉 😉

já si vždycky u těch diskusí o tchýních říkám jaké pak asi dotyčné budou tchýně 😉 ono je těžké soudit dokud člověk není ve stejné situaci....

sarriku
12. dub 2014

@marikaki no a nezapomeň nás informovat jak vycházíte 😉)))

pisisvori
12. dub 2014

@anatanka promiň maminka a děti jsou dost velký rozdíl🙂 i když to na první pohled může vypadat podobně. Kdyby chlap neměl rád moji matku bude mě to mrzet, ale není to tak hrozné...když nebude mít rád mé děti i kdyby byl jediný ideál na světě nikdy s ním nebudu🙂.

Chodila jsem s mužem, který byl 2 roky rozvedený, když jsme se potkali a měl 7 letého syna a nikdy by mě nenapadlo, že měl dávat přednost mě před svým dítětem, že bych ho u nás nechtěla kdyby na to došlo...prostě on k němu patřila a jedna z věcí , které jsem si na něm vážila bylo to jak se o něj stará a naopak, kdyby se nestaral tak bych hodně rozvažoval být s ním...co s chlapem, který na své děti kašle...jen proto, že nevyšlo partnertsví s jeho maminkou.

1kacaba1
12. dub 2014

@marikaki K mému příteli, když jsme se seznámili, chodily jeho děti (vlastní syn - 17 let a dcera jeho bývalé přítelkyně - 16 let) jen tak jednou ta 14 dní na víkend...pak to bylo stále častěji a od letošních Vánoc je tam má oba už nastálo...☹ Podotýkám, že ta dívčina není jeho, jen ji asi 10 let vychovával...taky jsem s tím měla hrozný problém to přijmout, protože původně jsem ho poznala jako téměř bez závazků...brzy se mám k němu stěhovat s mými dvěma dalšími dcerami a s miminkem, které spolu čekáme...ale bojím se, že to taky nebudu zvládat...je to na mě příliš mnoho lidí, jsem zvyklá na svůj klid...přítel by ani náhodou ani jednomu z nich neřekl, ať se vrátí k mamce, nebo ať tam jezdí aspoň na víkendy...třeba jednou za 14 dní...matky jeho dětí taky nebydlí nikterak daleko, asi do 10 km, takže by to problém nebyl...chápu, jak ti je, protože na mě se ze začátku ta holčina ani nepodívala...teď už je to lepší, ale zase špatně komunikujeme s jeho synem. Přijde mi, že se těšil, jak bude mít taťku a dům sám pro sebe a najednou se musí dělit...Přítel jezdí domů až večer, takže tam v tom budu muset žít skoro stále sama. A taky jsem neměla moc na výběr, postavil mě před hotovou věc až poté, co jsem už byla těhotná...do té doby tvrdil, jak tam budou jen občas...diskusi nepřipouští, že jsou to prostě jeho děti a že je odhánět nebude.

irennn
12. dub 2014

@1kacaba1 hmm,to je těžké, ale neboj se....běž na to pozitivně,já myslím,že si je i s miminkem nakonec získáte a ta holčina by ti mohla i pomáhat...chce to jen čas a mít otevřené srdce a snad si na sebe brzy zvyknete...ale je jasné,že jsou to pro tebe cizí děti...

zanett
13. dub 2014

No, ja ti k tomu reknu jedno - hodne stesti, budes ho potrebovat. Ja jsem tady o sve situaci psala uz mockrat. S pritelem jsme se dali dohromady, kdyz jeho detem bylo 10 a 7 let, zrovna se rozvadel s manzelkou. Deti skoncily v jeho stoprocentni peci. Ja za ty roky s jeho detma zestarla tak o deset let 🙄 Byla jsem holt mlada a nevedela jsem poradne, do ceho jdu - I kdyz jsem se opravdu strasne moc snazila s nima vychazet. Ovsem vule musi byt na obou stranach (tedy I na strane deti, coz v nasem pripade bohuzel nebyla).

Prijde mi usmevne, kdyz ti tady spousta lidi (hlavne tech, kteri takovou zkusenosti sami nemaji) maze med kolem pusy a rika, ze holka v 18 letech odejde z domu a budete mit klid...to jsem si taky naivne myslela. Dnes je pritelovym detem 20 a 17 let a z domu se jim nechce.... 🙄

Pro me osobne byla tahle zkusenost jedna z nejhorsich, kterou jsem za svuj zivot nasbirala. Chlapa s (nezletilym) ditetem bych uz fakt nechtela. Tobe preju hodne stesti a pevne nervy a pevne doufam, ze se to u vas vyvrbi lip, nez u nas. Vic detailu psat nebudu, jestli mas zajem se na neco konkretniho zeptat, rada ti odpovim v sz.

brunetka11
14. dub 2014

Nějak mi tu nezaznělo, jak se k tomu staví dcerka tvého muže a bývalá partnerka. To, že je flegmatičtější, ještě neznamená, že se o svou dceru nestará a bude stoprocentně souhlasit se svěřením péče své dcery otci.
A nějak jsem nepostřehla, že tohle nejpodstatnější by tvůj manžel řešil. Jak se k tomu staví všichni zúčastnění?

1kacaba1
15. dub 2014

@zanett Děkuji za podporu a pochopení. Kdyby mě něco napadlo, ráda se zeptám, ale faktem je, že situace nás všech se vždycky bude v něčem lišit...Člověk si tím musí projít sám, aby věděl...taky nemyslím, že by děti od nás brzy odešly, počítám, že tam tak minimálně do 25 budou všechny, možná déle. Držím palce, ať se i Tvoje situace brzy zlepší. Teď mě přeci jen něco napadlo, ale nevím, jak fungují SZ.

1kacaba1
15. dub 2014

@brunetka11 Teď nevím, na koho je dotaz směrován, abych náhodou neodpovídala na otázku, která se mě netýká.

brunetka11
1. kvě 2014

@1kacaba1 je to dotaz na autorku původního příspěvku @marikaki

marikaki
autor
2. kvě 2014

@brunetka11 matka moji nevlastni dcery (36 let) se ji rada zbavi ale presto ji miluje. Jeji zivot se tim hodne usnadni. Doma nevari, venuji se s aktualnim partnerem organizovani svateb, krtin a ohnostroju. Oba jsou spolecensti nekonfiktni lide kteri jsou cele dny v jejich provozovne. Tam si objednavaji donasku jidel, schazeji se tam s prateli, serfuji na internetu, vykuruji... to vse i kdyz nemaji praci. Je to jejich druhy domov kde jsou spokojeni a dcera jim tam spise zavazi.
Dcera by nejradeji bydlela ve spolecne domacnosti s obema rodicema. Je ale velka dost na to (15 let) aby pochopila ze to neni uz devet let mozne. Snazi se tedy o to nejlepsi pro ni samotnou. A to sice vyuziti pocitu vinny obou rodicu, coz ji prinasi zodpovednost pouze na uceni. Nema zadne jine povynosti. Ani u matky ani u otce. Pomuze ale pokud je o to nekolikrat hezky pozadana, nebo pokud z toho bude nejaky uzitek. Je vsemi cleny rodiny a obem domacnosti milovana. Ve skole ma prumerny prospech. Neni konfliktni typ po matce, chytra je po otci. Ma spoustu pratel se kterymi rada travi cas. Miluje hudbu. Styl ma tzv. "soft punk"
Otec prevzal tu zodpovednejsi rodicovskou roli. Snazi se dceru pripravit na zivot, vychovat z ni zodpovedneho a slusneho cloveka.
Moji rolu v tomto pribehu bych prirovnala k roli pecovatelky v cizine. Staram se o chod domacnosti, peru varim, uklizim... snazim se udrzet si s nevlastni dcerou zdravi kamaradsky vztah. Sem tam ji o neco pozadam a pochvalim v pripade kdy je mi vyhoveno. Spolecny cas travime predevsim u stolu nebo televize. Naz vztah s nevlastni dcerou osobne hodnotim velmi dobre. Jsou vsak veci ktere ve me bublaji a nekdy i vyplavou.

tarra27
2. kvě 2014

@marikaki zvládáš to báječně...

marikaki
autor
2. kvě 2014

dekuju @tarra27

marikaki
autor
2. kvě 2014

Ja ji mam opravdu rada. Ale i tak vim ze nejlepsi pro vsechny zucastnejsi by byla zodpovednejsi maminka.

brunetka11
2. kvě 2014

@marikaki A ona tedy souhlasí s tím, že by žila pouze u vás? Probrali jste to společně?

marikaki
autor
3. kvě 2014

@brunetka11 Ano, souhlasí.

atinkaa
3. kvě 2014

@marikaki ahoj marika - napisala si tu a myslim, ze i dostala pochopenie ktore si ocakavala, to je na konikovi niekedy nad ocakavanie, kludne ti mohli i kolektivne vynadat (neber prosim v zlom).
myslim, ze si to i trochu citila a ze clovek niekedy i vie, ze by cosi nemal, resp. mal mat inak...kedze v tvojom prvom prispevku je veta ze vies ze by si to nemala ale nechces ju tam.

to, ze mas nejake predstavy o spolocnej domacnosti je uplne v poriadku, kazdy ma predsa narok mat svoje sny a tuzby a tiez i predstavy o tom ako si predstavuje svoj zivot.....to ma asi i tvoj manzel.

napisala si kratucko, takze mnohe sa da len odhadovat...alebo jednoducho nevediet a mat tam zatial ''biele miesto'' takze otazka je - vy ste sa o tychto svojich predstavach nebavili?
mozno by bolo menej prekvapeni typu ako mas teraz...teda ze sa u vas akosi zvikendnelo a vikend prebieha kazdodenne vsedne po cely cas.
a dalsia vec, ked ste sa o tom nebavili alebo asi nie dostatocne predtym - tak je asi na to cas najvyssi teraz 🙂

dostala si tu kopu rad o tom ako si sadnut s mladou a ako to s nou prebrat, snad iba jedna pani ti napisala ze prosim nie pri vinku, je jej 15 a myslim ze na toto ma i pri cervenych vlasoch a lebkach dost casu...teda neviem ale ja by som s dcerou pri vinku sediet nechcela a to nemyslim nijak v zlom ani nie nejak prezehnavajuco abstinentsky....len jednoducho su veci, na ktore je este v 15tich cas a myslim ze na vino este nejako uplne nedozrela
skor ako s nou by ste si mali sadnut vy dvaja.....podla toho co si pisala a co chvalila @laurital tak to asi i prebehlo a rozpravali ste sa...takze mate v tom nejak jasno uz obaja, alebo si stale idete kazdy svoju linku?
myslim, ze to je cosi co by ste mali prebrat vy dvaja....tak aby odznelo vsetko co si prajes, neprajes....co si predstavujes, nepredstavujes....co zvladnes, zvladas...coho sa bojis...co si ani vo sne nevies predstavit....
to su asi veci, ktore by mali padnut....kus to asi bude tazsie pretoze pises ze zijes v grecku a juzanska mysel je kus ina ako nasa.....je to vsetko viac manana (aj ked tu asi po grecky🙂...kazdopadne vzala si si ho...takze ti to asi v niecom vyhovuje....a snad spolu komunikovat viete, prebrala by som to zo vsetkych stran najma s nim.

potom by asi mala nast faza on s dcerkou...aby tie tvoje-vase predstavy napojil na jej, este stale je to velke dite...a nik z nas tu by nechcel aby sa o nom jednalo bez neho,...resp. aby si svoju poziciu s niekym dospelym cudzim musel vyjednat-nevyjednat sam....takze na toto by mali mat priestor oni, tatinek uz za vas dvoch pravdaze

a potom asi vsetci traja spolu ako nova rodina...taka ktora vznikla a je tu jak to zivot priniesol.
neviem ale je divne mat Doma podnajomnika najma ak ten podnajomnik ma s tvojim manzelom viac nez istu citovu vazbu...to sa davas dost von z hry a po pravde aj to nedospele dieta do dost zvlastnej situacie....myslim ze tym i spolunazivanie musi mat uplne inu klimu....inu akoby ste to spolu v nejaky den dali dokopy ako rodina.....i s pravidlami, i s viziami,....i so vsetkym co rodina ma mat 🙂 vy dvaja klido s vinkom 😉 🙂

dalsia vec su Vase spolocne rozhovory a spolocna praca na vztahu....niekto ti tu napisal to cele otvorit i s obavami ze sa necitis....myslim ze to bolo fajn mienene a len by som doplnila ist na to postupne....ako v kazdom vztahu....dnes je doba, ze sa ide hned so vsetkym na stol, na fb, na vec - kopa sa vynecha a potom su ludia dost zaskoceny,....ja i ked nie vekom 😅 snad 36 ale vychovou som stara skola...mam Rada ked ma vsetko svoj cas a miesto a myslim ze tak sa malokedy stane ze ta cosi zaskoci....vy dve to mate sancu i priestor dat cele do poriadku.....pises ze by Rada mala svojich rodicov spolu....to snad vsetky deti, i tie z rozvedenych rodin, to jej nemozes zazlievat....rovnako tak ako by som u deti nebrala ci si ta prva alebo druha alebo ktora ....kedze sa tu do temy priplietli aj mamky a svokry....ja neviem...toto mam zas z atletiky jasne naucene...ze su ludia ktori nie su moja kategoria a s nimi nesutazim,....preto som odmietla sutazenie so svokrou....pride mi prazvlastna jej sutazivost s jej svokrou - manzelovou babkou - a rovnako tak by som nechcela sutazit ani s detmi.....ma ich rad a to je fajn, je to super,....pretoze v tom velkom srdci tym padom je miesto i pre teba a ak sa nejak dostanes i do srdca toho dievcata tak mate sancu byt fajn rodina....mozno nie uplne taka ako si si dala ideal ale fungujuca funkcna a to je dnes viac nez dost.🙂

a dalsia vec...ruku na srdce neskor by si na stare kolena tiez nechcela dostat vetu, ze o otca sa postara ale teba nechce......alebo ze tomu da max. tri roky.....
mam kolegynu z prace....nikdy o tom extra nevravela ale otec si nasiel pani - jej rocnik alebo zhruba tak.....maju dieta......matka ma tiez partnera....a ona domov nikde....lebo uz Bola vysokoskolacka.....je to dost zvlastna predstava mysliet si ze vysokoskolakovi staci particka, inter a zabavy....snad by toto nebolo chcene aj pre vlastne deti.....teda ja mam Rada nasu izbu i teraz ked idem domov a svoje veci v nej a som Rada ze si z nej oco neurobil pracovnu i ked by mi to asi nevadilo a po rozhovore by som to brala.....sme tam malo......ale som Rada ze mam rodicov ako mam a ze sa so mnou Doma pocita a s bratom tiez......je to fajn pocit a niektore prispevky zde ma kus mrazia a to nie som precitlivela pocula som uz najma z praxe kadeco....tak snad este prides na chut velkej dcere🙂 nech vam to klape a nech sa dari a podari i vlasnte babatienko.nied nad ten pocit a mozno i k nej ziskas iny - neznejsi pristup 🙂

lucisa
3. kvě 2014

@marikaki drž se, možná tak různě rebeluje a zkouší, co všechno může, když jak píšeš, cítí, že oba rodiče cítí nějakou vinu na rozpadu vztahu, ale pokud je ochotna občas vypomoct a nedělá zbytečně dusno, tak to bude určitě v pohodě, zvlášť, pokud souhlasí se společným bydlením, manžel nad ní bude mít dohled, v konečném důsledku to fakt může být nějaké plus.
Ať se daří 😉

marikaki
autor
3. čer 2014

Prosim vsechny co se neocitli v roli nevlastniho rodice aby se nevyjadrovali, ale...
jsou dny kdy jsem rada jaka jsme stastna rodinka, jak to dobre zvladame a hezky si zijeme.
Ale pak jsou dny, jako v posledni dobe, kdy to mam chut zabalit !!!!!!!!!!!!!! 🙄
Matka cela stastna ze se od dcery osvobodila, tatik cele dny v praci a pak jeste treba na fotbal anebo jen tak si proste prijde vecer kdyz uz dite spi... a to jsou prosim ti rodice kteri sliznou smetanu.
Ten co se o nezletileho v pravem slova ale stara ma tak akorat ..... starou belu.
Prani, vareni, uklizeni, nakupovani ... to vse po praci kdy chcete chvilku sama pro sebe a svuj klid, ktery ale narozdil od vlastnich rodicu vy osobne rozhodne nemate.
Dobry bic jsem si na sebe usila

toga25
6. čer 2014

@marikaki - myslím, že asi chápu, jak ti je. Chápu, že někdy vidíš věci růžově a nadějně, jindy se zase asi cítíš, jako páté kolo u vozu a nejradši bys utekla. Nemáš to vůbec jednoduché. Upřímně obdivuju, že se snažíš dělat první poslední. Sama nevím, jak bych to zvládla já.

Syna přítele máme 1x za 14 dní. S faktem, že má přítel syna, jsem najednou musela vzít tu nevděčnou roli ,,domácí hospodyňky" která se přeci automaticky postará. Byť jen pár dnů v měsíci. A oni se tak všichni ke mě opravdu stavěli a troufám si říct, že to berou jako silnou automatiku doteď. 😠

Nemám ráda, když lidi berou něco jako samozřejmost. Mě se opravdu nelíbí ze strany otců (i když chápu, že reálně to asi jinak nejde), že sice mají u sebe v péči své děti, což je obdivuhodné, ale kdo se o ně ve většině případů stará a poskytuje jim ,,servis" ve smyslu, uklidit, uvařit apod?? Přesně jak píšeš, jejich přítelkyně nebo manželky, macechy nebo jak nás kdo nazývá. 😀 A není to o tom, že ,,to má ale dělat tatínek"... ono je to prostě už takhle dané, každý chlap to bere jako samozřejmost, že se přeci ženská o tu domácnost postará... Chápu, že děti nemůžou za to, že se jejich rodiče rozešli, ale aby nějakým - jakýmkoliv způsobem ,,trpěla" nová žena po jeho boku? Proč? Ona snad nemá nárok na svůj vlastní program, i když je ve vztahu s ,,dětným" partnerem? Přijde mi to docela sobecké.

Vím, že i děti to nějak prožívají - taky mám rozvedené rodiče. Ale proč vidí všichni (většinou bez vlastní zkušenosti) v roli, toho trpícího pouze to dítě? Všichni pořád dokola řeší, jak těžké je to pro dítě, na co všechno si musí zvyknout dítě apod... Ano mají pravdu, ale nová přítelkyně taky může nějakým způsobem trpět. Taky si musí zvyknout, taky se musí přizpůsobovat nové situaci, taky se musí obrnit trpělivostí, taky se musí naučit změnit styl života... Tohle už nikdo nevidí nebo prostě vidět nechce... Proč? Je to přeci samozřejmost, že se přizpůsobí...

Je jasné, že jako správný otec se svého dítěte nevzdá, ale jeho dcera je dle mě už ve věku, kdy by mohla pochopit, že jí tatínek miluje jako prostě jeho holčičku a tebe miluje jako svou ženu. A tak jako ty se musíš naučit přijmout spolužití, ona musí přijmout, že k jejímu tatínkovi prostě patříš. Až pak se podle mě může pracovat na nějakém vztahu. Chce to podle mě čas, ale věřím, že to bude dobré 🙂 Moc ti držím palce 🙂 Máš můj obdiv 😉

marikaki
autor
6. čer 2014

@toga25 téda... to jsem nečekala. Úžasně napsané!!