Přepis bytu jako vyrovnání?

pohadka
17. únor 2016

Dobrý večer. Potřebovala bych poradit a nemám jinak s kým. Chtěla bych poprosit o názor.
S partnerem jsme 12let. Za tu dobu jsme si spolu pořídili byt, ( je psaný na me) který jsme spolu spláceli ( chybi doplatit asi 60tis) a opravili koupelnu, kuchyň, obývací pokoj...Opravu a práci a zhodnoceni bytu ( to prý také musím počítat) spočital na 300tis.
Od mých rodičů jsem dostala zahrádku. Kde jde opravili bazén, sezení,plot, zdi na zpevnění terénu
( plus opět práce , z hodnocení pozemku, čas na tom ztraveny si to spočítal na min.200tis).
Teď se rozchazime a jediný řešení chce buď přepsat zahradu na něj nebo byt.
Pokud bych si nechala zahradu kde jsem vyrůstala chce přepsat byt. A Já bych musela s dětmi do podnájmu, protože voda na chatě je jen sezoni přes léto.
A nebo přepsat zahr. na syna s tím , ze by tam bydlel partner. A na zimu by sel do podnájmu.
Já jsem si chtěla vzít půjčku a vyrovnat se penězi, ale to rezolutně odmítá.
Nevím co mám dělat. Máme spolu dvě děti. A mám pocit ze pokud neudělám jednu z těchto řešení tak dohodnout se bude těžké.....
prosím jak to vidíte vy jinými očima než míma....Moc děkuju za radu...

kolibricek36
15. bře 2016

@anetka1701 to je pravda, někteří jsou pěkně vyčůraní ....

kolibricek36
15. bře 2016

@pohadka prosím, používej hlavu, bo jestli přistoupíš na ty jeho požadavky - nedopadne to dobře jak pro děti, tak pro tebe. Střídavá péče není moc dobrá pro děti jak psala @laska.nezna.hranic, a co pak kdyby se někam odstěhoval, tak budou chodit 14 dní do té, a 14 dní do té školy? Uvažuj, prosím. On je vážně chce, aby nemusel nic na ně platit.
To že slevil z nároků o tom svědčí, on si je moc dobře vědom, že pokud mu sama něco nedáš, u soudu neobstojí, i kdyby se rozkrájel. Od soudu dostane minimálně, aby platil alimenty.
Já být tebou, tak mu nic neříkám, prostě ho postavím před hotovou věc - po poradě s právnikem.
Z toho co píšeš tak mám dojem, že on se byl taky ptát nač má nárok - a chce to jen uhrát pro svoje dobro, ne pro dobro dětí. A tak tě bude tlačit kam nechceš ....
Vážně bys měla usilovat o výhradnou péči dětí - holky tady neradí špatně - prošli si tím ....

barulina
15. bře 2016

Pokavadnsendomlivite na stridavce nevudim v tom nic zleho. Deti jsou obou, to tak je a sama pisete ze se o ne dokaze fajn ppstarat. Ken se domlivit a nechat to soudne. Klidne mu reknete ze ikdyz je stridavka tak ten kdo vydelava vic vetsinou jeste tinu druhemu plati. V peipade ze si zazadate o sverenindo vyhr.pece zkuste se domluvit na vysi alimentu. Ale pozor v dnesbi dibe pokavad otec ma zazemi umi se o detinpostarat stridavka je preferovana. Jinak zahradku s nim vubec neresit. Za vyt mu dat usmudlanych 200 pprwdnento sepsat a je klid. Budem chtit dal vydirat pak soud ale to neni nic co by se nezvladlo. Ale pokavad jstee s nim.byla tak dlouho tak je to asi v poho chlap ktery ry jen ted kope kolem sebe.

barulina
15. bře 2016

Podle me jen ted kope, ale vychladne. Hlavne z pr.hlediska nema na nic moc narok.

hz
15. bře 2016

Ja nic takoveho na vlastni kuzi nezazila a doufam, ze nas to nepotka, ale holky pisi objektivne a zdrave.. Ted jsm byla u soudu pri rozvodu me sestry. Svagr, kolenovrt, tlacil alimenty tak dolu, dokonce tvrdil pred soudem, ze si z nich bude segra kupovat obleceni. Pritom ma sestra vydelava o mnoho vice nez on. Na dve deti(6,13) plati mesicne necelych 6tisic.... bo sam ma chudacek malo a chodi na smeny... nejhorsi je, ze o svou mladsi dceru(6) vubec nejevi zajem, za rok co jsou se segrou od sebe ji mel jen 2x..
Zakladatelko, nenech s sebou vlacet, oni ti chlapy jsou pekne vycurani, svedomi je boli a jeste chteji sve deti odrbat.... kde se stala chyba, je to vychovou nebo spolecnosti? proc jsou tak pokriveni? desne.. 🙄

tulikiss
15. bře 2016

@hz bohuzel to neni jenom ted, byvalo to i driv, kdyz se rozvadeli nasi tak se tata soudil i o zaclony a o kazdej blbej hrnicek

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina asi ano, mohla by mu ty peníze dát, ale na čí úkor to bude, bude to na úkor těcb dětí, kdyby byla sama tak to je jedno dá dá, nedá tak nedá. A kdo zaručí, že když mu ty peníze dá, nebude chtít za rok, za dva další .... Já bych s nim debatovala až po poradě s právníkem ....

barulina
15. bře 2016

@kolibricek36 jiste pravnik je na miste. No nicmene on at se to nekomu kibi nebo ne ma take narok. A to jak pravni tak moralni. A soud by mu penize taky priklepl. Investoval do bytu,do zahrady, staral se. 200 tis. Neni tak moc na to ze odejde ze sveho domova. Urcite bych si to nechala napsat jako vyrovnaninat to ma podlozene. Ale proste narok a prava ten chlap ma. Tak samo s detmi. Nelibi se mi to propagovani ja jsem matka,jsem nejvic a ty nemuzes nic. Ne je to tata a dle pisatelky ok. A pokavad zakladatelka nepobira zadne pridavky a tak nanco jit k soud. 12 let s nim zila,chtelo by to vychladnout a vse jde. Pochybuju ze by deto cjtel unaset a tak. Jak rikam 200 tis.neni nic,on bude muset hledat najem on bude bez sveho standartu,on asi nebude denne s detmi (v pripade svereni do vyhr.pece matky) a taky je dulezi uvedomit si ze chyba nikdy a to NIKDY neni jen na jedne strane. Problemy vznikly asi vinou obou a kdyz mi nekdo bude tvrdit ze je to kec tak to ani nezkouset. Stojim si za tim

mogwaika
15. bře 2016

@barulina když on je spíš problém v tom, že místo vychladnutí chlap nároky zvyšuje a zvyšuje. Ano, na vyrovnání má nárok, ale nejde, aby si sumy sprominutím cucal z prstu. 12 let bydlel zadarmo, platil jen jídlo, všechno co do rodiny investoval, chce zpět. A tím obere i svoje děti. Už si vzal auto, nadále bydlí zadarmo u zakladatelky a vydírá střídavkou, o kterou předtím zájem nejevil. Ta zahrada je úplně mimo mísu, to snad chápe i zakladatelka.

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina , a co, že investoval do zahrady - dával to dětem a používval to, nic proti, nájem taky něco stojí, ale je pěkně vyčůranej. a pokud vím, tak zakladatelka mu neodpírá být s dětmi - to klidně může, ale jde o to nedělat v těch jejich hlavách zmatek - 14 dní tam, 14 dní tam - jaký to má význam - ostatně pokud si najde další babu, tak je otázka zda by nevznikl další problém ....

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina přečti si celou diskusi - chtěl podstatně víc a o děti nejevil zájem - ted slevil, proč asi? bo mu došlo, že před soudem to neobstojí

barulina
15. bře 2016

@mogwaika pplavad jem cetla vse a dobre. Tak snizil a chce "jen" 200 tis. Mi to prijde jako chladnuti

barulina
15. bře 2016

@kolibricek36 sama zakladatelka pise,ze se krasne postara. A vy di nikoho z nih nevidite. At snizil.z jakehokoliv duvodu tak snizil.po tom bych hrabla sepsala a tecka. A deti no to uz musi vedet zakladatella co chce a co je ochotna podstoupit. Otec ma dtejna prava jako matka

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina jo, ale "skutečný" otec je zbytečně nepřipravuje "rodinné" prostředí ve kterém nejspíše 12 let žíli

barulina
15. bře 2016

@kolibricek36 jezis a ty kdBS zila u chlapa a odchazela tak bys k nicemu nemela vazbu, nic ny sis nevzala jo? Kecy

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina postará, to určitě ano, ale jakmile si najde babu tak bude po starání se o děti - budou mu naobtíž

somalicats
15. bře 2016

@barulina Jedna věc jsou děti (a v tom souhlasím, že pokud otec jeví zájem, tak nevidím důvod ho nutně odstřihávat, můžeme se bavit o formě střídavky či společné péče - to vše má ale jednu hlavní podmínku - oba rodiče se musí umět domluvit), druhá věc jsou peníze. Jestliže chlápek investoval do bytu, který není jeho, ale celou dobu tam bydlel, založil tam rodinu - tak to není o tom, že když se rozhodne odejít, tak to chce všechno zpátky. Tu rodinu předpokládám zakládal dobrovolně, nikdo mu pistoli u hlavy nedržel, byt nemusel koupit, pouze přispíval na to, aby se tam celé rodině, tedy nejen jeho ženě, ale i jemu a především jejich společným dětem žilo dobře. A o tom investování peněz do rodiny je. Stejně tak "investice" do zahrady - nepředpokládám že do ní investoval čistě pro sebe, ale i pro ty děti. Netvrdím, že by měl nutně odejít s holým zadkem (i když s ním do toho bytu s velkou pravděpodobností přišel), ale finanční vypořádání by mělo odpovídat reálným nákladům, které vynaložil čistě kvůli sobě.

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina hele, já bych spíš myslela na to abych neubližovala dětem, které za nic nemůžou - že něco udělám doma či někomu pomůžu. je moje dobrá vůle a dobrocvolně, a účtovat si za to může jen opravdu vychcaný člověk ...
a s "holým" zadkem neodejde, vzal si už auto ...

somalicats
15. bře 2016

@barulina Jinak já žiju momentálně v bytě svého muže, v tom bytě mi patří jen to, co jsem si tam přinesla nebo co jsem koupila já, respektive půlka z toho, co jsme koupili společně. Byt si muž koupil ještě předtím, než jsme se poznali, máme oddělené finance, takže hypotéku splácí stále on (já platím energie). Kdybychom se rozešli, tak odejdu se svou televizí, domácím kinem (včetně kompletní filmotéky), knihami a svými kousky nádobí, které jsem si donesla, a s nábytkem z děcáku, který jsem platila já. Nic víc mi tu pane neříká a bylo by těžce nemorální chtít jakkoli vyplácet. To, že tu uklízím, peru záclony, meju okna - to je sice taky investice, ale to dělám jaksi proto, aby tu bylo útulno. Takže i když ze svého nakoupím čistící prostředky, tak to jaksi nedělám jen pro sebe, ale pro všechny, a bylo by dost uhozené, kdybych mu je v případě rozchodu vyčíslila s tím, že je chci zaplatit, protože padly na jeho podlahu, jeho okna, jeho nábytek...

barulina
15. bře 2016

@kolibricek36 podle swbe soudim tebe.sama jsem zenou muze co ma dite s byvalouna syna miluje a nezanedbava. To ze vy jste pesimisticky.nalazena neznamena ze je kazdy. Mejte hezky den

barulina
15. bře 2016

@somalicats jiste naosala jsem snad neco jineho?/soud by mu stejne nejake penize pritkl, tak at mu da tech 200 tisic. Sepisou a je klid. Pak muze zkouset vzdY al to uorimne v tomto pripade pochybuji

barulina
15. bře 2016

@kolibricek36 no jo to auto. Kazda se na to divame jinak. Ja bych s vyrovnanim nemela prblem.taky bych sama chtela neco do zacatku kdZ opoustim svuj domov. Za me normalni standartni domluva

barulina
15. bře 2016

@somalicats jiste tak to je, nicmee oni byt kupovali kdyz uz byli spolu. Takze i z jeho platu,kd tedy ppcital ze neco byt na pul mit bude. Jina vec je zqhrada tam bych honpslal do haje

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina ne každý muž je jako ten váš - znám i pravé opaky - mimo placení alimentů je děti z předchozích vztahů či manželství nezajímají ....
taky přeji krásný sněhový den ...

kolibricek36
15. bře 2016

@barulina určitě ho taky kupovali spolu - měla by taky právo na půl ceny - když už si ho vzal pro sebe, tak at si ho má , ale je podlost si účtovat každou maličkost co udělal.
samozřejmě co si do toho bytu přinesl, at si odnese ....

barulina
15. bře 2016

@kolibricek36 verte minz znam plno pribehu ze sve praxe a nepopiram,ze muzi ale i zeny umi byt hnusni ale ady mi to tak neprijde,jen chce neco z toho co platil. A tecka. A NIKDY za neshody nemuze jen jeden. Taky preju pekny den

somalicats
15. bře 2016

@barulina Co se koupě bytu týče, to záleží na tom, jak to měli pořešené ve smlouvě - nejsou manželé, takže žádné SJM, jestliže je smlouva a katastr na ni, tak on musí prokázat, kolik do toho reálně vložil (a pokud byl takový trubec, že netrval na tom, že budou skutečně kupovat spolu - tedy ve smlouvě by byl taky jakožto kupující poloviny bytu, tak teď spláče nad vejdělkem). Nikde jsem se nedočetla, že byt platili napůl. K těm 200tis - zase - nevíme, nakolik to jsou reálné náklady, takže nevidím důvod, proč by mu je měla v tuhle chvíli odkývat. To je totéž, jako bych si já vycucala z prstu, že odcházím od muže, z jeho bytu, a chci po něm 200tis - za co?

barulina
15. bře 2016

@somalicats pravne prd,ja zooc dobre chapu. Sama pracuji s pravem a jdem znechucena jak.lidi jedou podle paragrafu. Moralninhlefisko bohuzel nejde hodit do paragrafu. Skoda. Za me z miralniho hlefiska 200 neni moc,pokacad pojefe pravnim hlediskem at nedava nic. Pak kdo je ale v zom pripade sobec ze

tulikiss
15. bře 2016

hlavni problem je ze tu nikde nezaznelo kolik byt stal a jake realne naklady na opravy byly...to ze si zapocital praci s tim at jde nekam. dulezita je za kolik se ten byt koupil, bez teto informace nikdo nedokaze rict jestli je 200 tis moc nebo malo

somalicats
15. bře 2016

@barulina Morální hledisko - investoval nejen do sebe, ale i do svých dětí. V tom bytě bydlí ty děti snad taky. Takže byt, pokud ho opravdu způlky platil, kupoval i pro ně. Tudíž z morálního hlediska by měl trvat pouze na 1/4 (jestliže jsou 2 děti)...

Jinak když se nedohodnou, tak nastupují paragrafy, to je realita, a na rovinu - u takových investic, pokud nejde o manžele se společným SJM, bych byla vždycky obezřetná a chtěla mít vše podložené lejstrem. Ona i ta nejkrásnější pohádka jednou může skončit. Taky teď s mužem chceme koupit dům, a protože manželé zatím nejsme (to evidentně bude náš "poslední" krok 😀 ), tak jsme v návrhu kupní smlouvy uvedeni pochopitelně oba - já půl, muž půl. Než se v případě jakéhokoli problému dohadovat, takhle to budeme mít černé na bílém. Protože baráček už budeme platit spolu.