Přítel a jeho syn. Máte zkušenost?

24. únor 2024

Ahojky mam takovej dotaz. Pritel ma syna jsou mu 4 roky a je u nas tyden a tyden u jeho mamky takze stridavka. A problem je v tom, ze je hrozne citove rozmazlenej nebo jak to rict.. hraje vlastne tatovi na city. Vecne knoura a ja jsem z toho uz na prasky. Furt po nem leze, furt chce vodit za ruku a vecne dela smutnyho aby ho tata litoval. Mam ho rada, ale jeho chovani me ppravdu vadi. Jsme spolu 2 roky a prijde mi to cim dal horsi protoze mu od taty skoro vse projde a vecne ho lituje jak on to chce … vsechno za nej skoro dela a ten kluk skoro nezvladne vsechno sam .. kdyz tu je jsem uz takova nervozni a protivna protoze to chovani nesnasim a pritel ho moc neokrikne za nic.. ma to nekdo taky tak? Nebo nejaka rada jak se nezblaznit ? Mockrat dekuju

klokanka31
24. únor 2024

A co bys čekala od takovýho mrňouse? Myslíš že je pro něj tahle situace super? Ty máš už svoje děti?

xxx3d
24. únor 2024

je škoda, že to takto vnímáš
ale představ si, jak příšerný to musí být pro to dítě?

lencaa11
24. únor 2024

Přesně jak se asi musí dítě cítit když je týden doma a týden s tátou a psychicky to není pro něj jednoduché pokud to nedáváš tak to je blbe a najděte si chlapa bez dětí 🫣možné kdyby jste si našla k němu cestu třeba by to bylo fajn

luciksima
24. únor 2024

Chudák malickej....jako ve 4 letech střídačka? Ten malickej to taky nemá sakra vůbec jednoduchý...střídačka pro takhle maličké mi přijde šílená...

kristyn86
24. únor 2024

Proste nemas rada cizi dite. Nejsi mama,jsi macecha. Asi sis nemela najit chlapa se zavazky. Podle popisu klasicke chovani 4 leteho ditete. To dite neni velke. Je male. Prej porad chce vodit za ruku. Kdybys byla mama,tak ti tohle nevadi. Mama a tata bere za krasne,kdyz jde s ditetem za ruku. Se mnou chodi za ruku i muj 7 lety syn a 5 leta dcera. A fakt me to neotravuje ani mi no neprijde rozmazlenost. Mame se radi. Ty nechodis s pritelem za ruku?
U sveho ditete bys tohle tak neresila.
Umis si predstavit,jak narocne to musi byt pro to dite? Stridat se u rodicu.
A vsechno umet sam ve 4 letech? Jo,jestli jednou budes mit vlastni dite,tak si vzpomen na sve naroky u 4 leteho ditete.

te_reza
24. únor 2024

Ty děti nemáš, viď? Tady s tímhle moc nepochodíš. Kluk je malej s rozbitou rodinou a místo mámy, táty a domova pendluje mezi dvěma čímsi, přičemž u táty je cizí ženská

autor
24. únor 2024

@lencaa11 to ale ja vim, ze to pro nej neni kednoduchy to nerikam ani na nej nejsem nijak zla to ne.. ale prece to nezname, ze mu vsechno projde preci a ze si vsechno vyknoura
A snazim se si v tom najit cestu byla jsem i u psychologa kvuli tomu proc jsem takova a vadi mi neco takoveho, ale ja se jen snazim ho neco naucit a naucit ho, ze kdyz neco chci tak poprosit a domluvit se a ne knourat a citove hrat divadla aby to bylo jak chce on.

autor
24. únor 2024

@te_reza mame spolu 4 mesicniho .. , ale jde mi i o to, ze toho malickeho dokaze okriknout aby hezky jedl a nedelal kraviny, ale ten muze jist hodinu, nimrat se v tom a delat kraviny pry to tak nemysli, ale mrzi me to

te_reza
24. únor 2024

A nevlastní syn ti vadí celou dobu nebo až co se ti narodilo vlastní? Pamatuj si svoje požadavky na čtyřleté dítě, budou se ti hodit.

exbordelar
24. únor 2024

Ctyrmesicni dite je okriknuto ze dela u jidla kraviny? 🧐

kristyn86
24. únor 2024

A ten 4 mesicni s vami ji i stolu ci co nebo ho okrikuje u mlika? 😀
Pockej za par let,co bude delat ten tvuj poklad 😂😂😂 Schvalne jestli nebude uz chodit za ruku a vsecsi udela sam. Nebude po tobe lezt a s nicim mu nepomuzes,protoze uz bude vse umet sam. Mas prehnane naroky.

lencaa11
24. únor 2024

Má tátu má mámu oni ho vychovávají a hlavně to je pro něj těžké i v tom že může žárlit že máte mimco a on je stranou děti to někdy dělají že chtějí pozornost a jako jít k psychologovy skrze dítě přítele mi přijde dosti už divné jsi teď máma a nejspíš ti syn od přítele vadí nejspíš

autor
24. únor 2024

@kristyn86 u mlika 🙂 ja zas nejsem tak ostra jak si myslite.. a ano urcite nechci aby mi dite skakalo po hlave a delalo si co chtelo, ale budu se ho snazit naucit, ze u stolu se ji a nedelaji kraviny nemyslim si ze je spatny po diteti chtit nejaky pravidla 🤷🏻‍♀️ vodit za ruku ano, ja nerikam, ze vubec, ale ne na nem viset vsude a furt..

klokanka31
24. únor 2024

Jak může dělat 4 měsíční dítě u jídla kraviny? Jen počkej až bude tvoje dítě v tomhle věku, pak chci vidět co budeš říkat 😄 Přece vodění za ruku je úplně normální věc, a že ještě všechno neumí sám? To je taky úplně normální...

zmrzlinka
24. únor 2024

Já jsem zásadně proti střídavé péči minimálně do 2. třídy ,ale to jedno.Dej si pozor ,aby Tvé miminko nebylo ve střídavé péči za štyri roky u nějakej paní ,která jo nebude moct vystát.Je to malý chlapeček,který je týden u mami a týden u tati a do toho se musí dělit o tátu s miminem.A do toho tatínek asi nebude žádný myslitel když okřikuje 4- měsíční mimino u Sunaru 🤦

autor
24. únor 2024

@klokanka31 ano je to normalni ja nerikam, ze ne no to je jedno.. a taky nerikam, ze musi umet vsechno, ale prijit z venku a hodit jen bundu a veci na zem tak si nemyslim ze je spatny po nem chtit at to da na zidlicku preci. nebo si nevo podat kdyz to chce a ne tati podej 🤷🏻‍♀️ jsou veci ktere jsou prehnane a to jsou prave ty veci ktere mi vadi.

exbordelar
24. únor 2024

Predstava o vychove a realita se casto od sebe diametralne lisi 😄 Taky bych si prala, aby me deti zpusobne jedly u jidla, drobily zasadne na talir, neprevrhovaly misky, nevylevaly hrnky a se svym sourozencem zdvorile komunikovaly ☝🏼😅 Ac se snazim sebevic, mnohdy (ale ne vzdy ☝🏼😃) se stale chovaji jako neandrtalci 🙈
Ale samozrejme usmernovat je spravne, jen ten vysledek neni vzdy dle ocekavani 😄

uzivatelkapetra
24. únor 2024

Manžel měl čtyřletého syna, když jsme spolu začali, já bezdětná, bez zkušenosti i kdyby s cizími dětmi. Syn k nám chodil klasicky obvíkend a často brečel, stačilo fakt trošku a hned byl smutný uplakaný. Nikdy jsem mu nic neříkala i když mě to uvnitř štvalo (nebo jak to nazvat). Manželovi jsem řekla, že mi něco vadí stranou od malého, v klidu a hlavně v případě, že podle mě něco bylo už moc (třeba když říkal "žízeň" místo "nalil bys mi..."). Uvědomovala jsem si jak je to těžké pro otce a co teprve pro to dítě. Jen jsem si v hlavě neustále opakovala "za pár let bude starší a bude s ním domluva" a taky jsem se toho dočkala. Dnes je to skoro plnoletý fajn kluk, který tráví čas rád s mámou i tátou a dvěma sourozenci, které jsme mu pořídili 🙂

autor
24. únor 2024

@lencaa11 neni odstrcenej vubec .. prave naopak a pak se na me nezlobte ze me vadi kdy je pritel nervozni ze ten malej knour a krici a kdyz krici ten druhej tak je to v poradku tak ano pak si domyslim plno veci v hlave a mrzi me to.

autor
24. únor 2024

@exbordelar to ano, a proto se snazim ho k tomu nejak dopracovat, ale ne ze ho to necham delat 🤷🏻‍♀️

klokanka31
24. únor 2024

A chápu že nechceš aby ti dítě skákalo po hlavě, ale taky to chce dítě vychovávat s láskou, učit ho všechno hezky v klidu a tak, aby pochopilo proč se to a to dělá tak a tak. A že po svým tátovi pořád leze? Přece děti potřebují cítit lásku, blízkost milovaného člověka, jinak z nich vyrostou bezcitní blbouni...Ale to všechno pochopíš až bude tvoje dítě starší. Pochybuju že bys svoje dítě od sebe odháněla...

exbordelar
24. únor 2024

Samozrejme - musi vedet, co je spravne. Taky nejsem zastancem toho, abych detem delala sluzku. Prijde mi, ze u vas toho bude daleko vic skrytych problemu, nez se ba prvni pohled zda…

autor
24. únor 2024

@uzivatelkapetra dekuji za takovou odpoved. Jsem rada i za ty spatne odpovedi .. protoze me i mrzi ja se smama obcas chovam proto ten psycholog.. ja jen chci aby to tady nejak fungovala a ne ze muze vse protoze je ve stridavce toď vše.

autor
24. únor 2024

@klokanka31 ale ja nejsem na nej vubec zla ja mu vsechno opravdu vysvetluji jak se to dela a proc a to hezky.

lencaa11
24. únor 2024

Tak možná by to chtělo obou stranou cestu on ten klučina má v hlavě pěkný bordel může to opravdu dělat že žárlí teď ještě víc taky asi záleží na tom zda mimco jste chtěli oba zda jen ne jeden atd ..ale určitě za to vše a chování nemůže 4 lete dítě a že vyžaduje pozornost otce je úplně ok věci že nedá na místo je to 4 lete dítě tak jdu sním a třeba mu to ukážu formou hry ono to spíš je z vaší strany že vám tam ten malí vadí v tom že teď máte dítě + přítele a chcete mít vše pro sebe když vám něco nejde před pusu máte to říct chlapovy někde stranou a resit to ne chodit k dr 🫣 az vám začne vase dítě jist první jídlo to bude zábava to si pak řekněte že jste řešila kraviny

autor
24. únor 2024

@lencaa11 chteli jsme ho oba. Me spise vadi ten pristup toho pritele a ne ten malej 🤷🏻‍♀️ ja to redila s nim, ale vetsinou jsem z toho vysla ta spatna ze vubec neco rikam o jeho synovi tak uz jsem nevedela co delat dal 🤷🏻‍♀️

kadla88
24. únor 2024

Muz okrikuje 4 mesicni miminko, ty pises, ze ti vadi uknourany nevlastní syn, ale vlastně ti spíš vadi, ze muz dela rozdily mezi detmi. 4lety dela normalni veci umerne jeho veku a situaci. Stridani domovu, vedle tatky je ted cizi pani misto maminky, navic cizi mimco....Se situaci se neszije hned, ale citlivym pristupem si to casem sedne. Spis si promluv s chlapem, ze to jak se chova oproti tomu ctyrletemu opravdu normalni neni!
Drzim palce.

autor
24. únor 2024

@kadla88 ano rozdily mi vadi komu by taky nevadili? Ja kdyz houknu u na toho starsiho at ji hezky a nedela kraviny tak prednim to reknu i tomu mensimu az hezky papa a nedela blbiny .. nekricim ani na jednoho.
Ale preci to nebude tak ze u tohodle mi to vadi kterej vlastne za to nemuze a u toho druhyho ne to ano to me vadi.

kadla88
24. únor 2024

Ja ti rozumim,vadilo by mi to stejne jako Tobe. Jen ze tvuj prvni prispevek mi vyzněl lehce jinak. Tohle neni o tom malem, ale chovani tveho muzskeho.

autor
24. únor 2024

@kadla88 ano asi jsem to napsala blbe .. to se odrazi od toho jak se chova ten pritel.
Tvrdi mi ze to tak nemysli kdyz neco takoveho udela, ale rikam mu at to teda nerika ze mi to vadi 🤷🏻‍♀️