Přítel chodí před 10letou dcerou nahý, je to normální?

sannndy
28. srp 2014

ahoj maminky, chtěla bych se na Vás obrátit s jednou věcí, nad kterou pořád přemýšlím a docela mě trápí... 😖 Mám přítele, který má desetiletou dceru (já nemám žádné děti), se kterou jsme byli poprvé na dovolené, všechno bylo skvělé, ale věc, se kterou se nějak nemůžu smířit je to, že chodí před ní úplně nahý a nesnaží se ani před ní zakrýt. Občas jsem ji pozorovala a koukala mu tam... 😕 Vůbec nevím, co si o tom mám myslet, protože u nás doma tohle bylo tabu, ještě to dokážu pochopit u stejného pohlaví, ale u desetileté slečny, docela ne. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, příjde Vám to normální, nebo moc to řeším? Děkuji za názory S.

pajaaaa
29. srp 2014

Myslím si, že se to odvíjí, jak byli zvyklí rodiče. U mé rodiny byla nahota vážně tabu, tak si to s sebou tak nějak nesu - neschovávám se před dětmi, když se převlíkám, ( máme dva syny 3,5 roku a 6,5 let ), smějou se tomu a hlásí : dívej dívej jaký má mamka prsa......nebo když se sprchuju, tak tam klidně můžou být - myslím ve smyslu, že se fakt nezamykám. Můj muž - tam nahota zas tak tabu nebyla, když se sprchuje, kluci ( hlavně ten mladší ) tam klidně je a umeje mu záda, ale že bychom se doma producírovali nahatí, to ne.

lenynka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
29. srp 2014

@nonnni ok, vždyť nemusíme všichni souhlasit se vším, v pohodě, každý názor se počítá. může to být i tak, jak píšeš.

karlajasmine
29. srp 2014

ja jsem taky videla rodice parkrat nahy, kdyz se prevlikali, ale od cca 7 let uz jsem tatu naheho nevidela a uz by mi to pak dost vadilo.. jako mozna, kdyby prebehl nekde ze sprchy, tak ok.. ale aby se doma vyvaloval nahy, to by mi fakt vadilo..
Myslim si, ze v 10ti letech je to uz nevhodne.. mela bys mu to rict.

kaculinek1
29. srp 2014

Asi ti to přijde divné, jelikož to není tvoje dcera... Pokud budete mít vlastní dítě, a od malička s ním budete asi ti to už tak divné nepřijde. Já mám 11- ti letého bratra a když ho bereme na plavání, převlékáme se všichni v jedné místnosti - ani nechodíme do kabinky 🙂 nikdo s tím nemá problém. Naopak si myslím, že ji pak nezaskočí první "pružina" kterou uvidí 🙂
Pokud se ale jeho dcera schovává před ním, možná je ve v období, kdy už jí může přijít nepříjemná i nahota svého táty - proto mu tam třeba kouká... (pak bych příteli vysvětlila, že jí to může být nepříjemné a aby si pral alespoň slipy 😉 )

uztotakbude
29. srp 2014

Nepřipadá mi to normální, já bych to řešila.

saminomimino
29. srp 2014

@berenika39 já to vidím jinak 🙂

javva
29. srp 2014

Myslím si, je to velmi nevhodné chování. Není tak trochu úchyl??? Teď před ní jen tak defiluje a pak ji začne hladit...

mantaray
29. srp 2014

@javva Můj otec přede mnou taky defiloval a stále defiluje a úchyl rozhodně není 🙄

babulinkab
29. srp 2014

a my chodíme s dětma do sauny a na nudapláž, tak to budeme asi taky úchyláci 😕 😕 😕 😕 😕

marecek4
29. srp 2014

no pokud je to otec,tak je to myslím v pořádku-pokud je takto vychovávaná odmala,u nás se to taky neřešili-než aby děti chodily nakukovat klíčovou dírkou a nebo někde probíraly pochybné časopisy?vždyť nahota je přirozená věc a v rodině si myslím není na závadu,zvlášť pokud mi v televizi v neděli v 10 dopoledne jsou schopní dát souložící pár,takto je člověk ušetřený nějakých dotazů a vysvětlování-ani u nás se tohle neřešilo a nemyslím si,že by jsme byli úchyláci-na druhu stranu po odchodu manžela si přítel tohle dovolit nesměl,prostě rodiče jsou něco jiného jak jejich nástupci a na nuda pláži je to zas trošku jiná situace

javva
29. srp 2014

@mantaray Samozřejmě jsem nechtěla nikoho urazit. V naši rodině je normální, že tak mohou chodit ženy před ženami, muži před muži, ale abych tak chodila před synem, nebo manžel před dcerami je naprosto vyloučeno. Takže mi to připadá úchylný, ale neříkám, že v nějaké jiné nemůže být jinak. Jen jsem vyjádřila svou domněnku.

holubice.petra
29. srp 2014

No nwvim prebehnuti z koupelny me prijde v pohode ..muj msnzel chodi taky rad nahy a rad nahy spi coz mi nevadi ale kdyby si mi jen tak behem dne koukal nahaty na televi v obyvaku tak by mi to vadilo...jsem rada ze si vezme alespon trenky 🙂 myslim ze puritanka nejsem opaluji se nahore bez chodime i na nudy..s malym se koupeme ve vane ...ale nevidim jedinny duvod chodit po byte uplne nahaty...

rhoy
30. srp 2014

@sannndy
Vždy sa na to treba pozrieť očami dieťaťa - čo o sexualite v danom veku vie, čo si myslí, ako vníma nahotu. Podobné promenádovania určite treba spojiť s dialógom (nie súbežne), hoci ja by som viac komunikoval o sexe ako sa promenádoval pred pubescentnou dcérou. Áno, jeho dcéra už je v puberte, lebo dievčatá vstupujú do puberty skôr. Vždy sa treba uistiť, že sexualita dieťaťa a jej vnímanie sa vyvíja normálnym, nie abnormálnym smerom - čo sa dá docieliť jedine dialógom a vhodným prístupom. Bolo by smutné, keby to dievčatko v sebe dusilo nejaké veci alebo z nich malo traumu. Všetko má svoj čas a ona má na nahých mužov ešte rozhodne čas. Nič netreba preháňať - ani hanbu ani domáci exhibicionizmus.

zanett
30. srp 2014

@rhoy Absolutni souhlas. Az me prekvapilo, kolik se tady v diskuzi seslo komentaru stylem 'Normalka se pred detma ukazujeme nazi'. Mne jako diteti velmi vadilo, kdyz jsem se ocitla v situaci, kde se prede mnou nekdo ukazoval nahy, proste jsem mela hranice vnimani soukromi (vlastniho I ciziho) posunute jinak. Kdyz jsem jako dite zila s rodici, tak se u nas v koupelne nikdo nezamykal, ale ja jsem citila potrebu se tam zamknout a vadilo mi, kdyz si ze me nasi delali div ne srandu stylem 'Na co se jako potrebujes zamykat?' Proste nekdo je prirozenejsi extrovert a nekdo jiny (treba ja) si radeji soukrome veci nechava do soukromi a sam se rozhodne, s kym bude nahotu sdilet a s kym ne. Nejde ani tak o prudernost, ale o prirozeny pocit vnimani studu a potreby soukromi, ktery je vlastni vsem detem, I kdyz kazdemu v jine mire. Vzdycky mi vadilo, kdyz mi nekdo cpal svoji nahotu pred nos a vadi mi to dodnes.

texetka
1. zář 2014

Tak jistě, že je vždy potřeba zohlednit povadu dítěte , jeho vyspělost , přístup k nahotě .. Pokud je to dítěti nepříjemné, tak bych chození nahatá omezila, ale jinak nevidím jediný důvod.
Dnes jsou knížky pro malé děti o lidském těle, děti chodí na nuda, do saun . Záleží jak jsou vedeny v rodině a jak je jim nahota vysvětlena a podána.
Pro mne je přirozená, pokud se na ni neupozornuje. Třeba s tchánem bych ale nešla ani do sauny - on dělá hodně sex. narážek a vtipů a to mi přijde možná horší, než kdyby přeběhl na chalupě nahatý z koupelny do ložnice .

alyssa18
1. zář 2014

Záleží, jak to mají doma nastavené. Když jsem byla malá, nahota byla u nás zcela normální, nestyděli jsme se před sebou, viděla jsem nahého taťku i mamku i bráchu. Až jsem začala dospívat, tak se to samozřejmě změnilo, ale vyplynulo to přirozeně a tak nějak samo. V každé rodině je to jinak, no... Moje maminka to zas měla úplně naopak a babička dodnes nechápe, jak jsme před sebou mohli chodit nazí. 🙂

simka77spain
15. zář 2014

Me to teda normalni neprijde, ze se pred ní produciruje nahý. Ale prihlidla bych jinak treba, kdybych vedela ze je holka na to zvyklá z domacnosti od mamky, nebo ze pritel to takhle praktikuje uz od jejiho narození a je tedy na nej zvyklá, a taky bych prihlidla víc jestli by se takhle "predvadel" spíse pred ní....jako jednalo by se mi spis o tu, jak se ríká OMACKU 🙂 Ja rada chodim na nudiplaze, ale s pritelem. a rada spim nahá ale pokud vim ze syn by se vzbudil drive a mam oteverene dvere a mohl by me videt, tak si vezmu kalhotky, vrch mi nevadí. Syn mel jednu dobu kdy se jaksi stydel, tak mezi 10 a 15 rokem. ted je mu 17 a prijde mi, ze se chová stejne jako my s manzelem. Taková ta normalni stydlivost. Urcite mi neprijde normalni aby mi nekdo doma koukal do rozkroku a manzelovi taky ne. To mi prijde moc. Ja byt tebou tak to trochu jedriv vydozvim trochu od partnera nebo treba od holky, jak to u nich chodilo predtim, nebo jestli jim to prijde normalni. Urcite se ujisti, ze je vsechno v poradku. Jako ze ho to nevzrusuje a jí to nevadí. To te uklidní a treba se pridás hihihi 😉 dulezité mit doma pohodu a jasno. 🙂

anatanka
16. zář 2014

@sannndy
Ja myslim, ze tahle diskuze trochu ztrati smysl tim, ze otazka nahoty je strasne relativni. Lide se rozdeli na dva tabory, kde jeden je vice naturalni a nic spatneho na to nevidi a druhy je tabor opacny.

Jde hlavne o vychovu. V jakem prostredi jsme vyrustali, takove pak kolem sebe tvorime. Tvuj pritel mel evidentne vychovu vice nekonvencni v tomto smeru, ty zase zrejme vice konzervativni. Tezko se da rict, co je normalni a co ne. Co jednomu prijde jako prirozene, druhemu muze prijit jako pohorsujici.

Nevim, jak moc "pritel chodi pred dcerou nahy". Je rozdil, jestli jen tak nekde prejde, nez se oblekne a nebo jestli vam tak zasedne rano ke snidani 🙂

Nicmene ve vztahu by se melo o vsem mluvit a pripadne nesoulady alespon dat najevo a zkusit je probrat, at nezustanou tise cihajici na prilezitost. Nekdy pomuze jen si vse vysvetlit a clovek muze videt veci uplne jinak, nez je videl driv 🙂

petr4812
17. čer 2020

Chodit před 10-ti letým dítětem je úplně normální, ale jen tam kde se to hodí nebo je to povolené, i když také záleží na dohodě obou partnerů (rodičů) kdo z nich a kde bude/budou chodit nazí před náctiletým dítětem.