Přítel chodí před 10letou dcerou nahý, je to normální?

sannndy
28. srp 2014

ahoj maminky, chtěla bych se na Vás obrátit s jednou věcí, nad kterou pořád přemýšlím a docela mě trápí... 😖 Mám přítele, který má desetiletou dceru (já nemám žádné děti), se kterou jsme byli poprvé na dovolené, všechno bylo skvělé, ale věc, se kterou se nějak nemůžu smířit je to, že chodí před ní úplně nahý a nesnaží se ani před ní zakrýt. Občas jsem ji pozorovala a koukala mu tam... 😕 Vůbec nevím, co si o tom mám myslet, protože u nás doma tohle bylo tabu, ještě to dokážu pochopit u stejného pohlaví, ale u desetileté slečny, docela ne. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, příjde Vám to normální, nebo moc to řeším? Děkuji za názory S.

evcann
28. srp 2014

@sannndy mě to tedy uplne normalni neprijde, preci jen jsou mista, ktera ma videt jen partnerka. To, že se tam divá je pochopitelné v tomto veku, ale nevhodne. Rekla bych mu to, aby to nedelal.

martaveg
28. srp 2014

@sannndy Tak ja bych z toho taky urcite byla dost v rozpacich, u nas v rodine se nahota moc nevedla a pred svymi detmi se taky nehodlam nijak napadne obnazovat.. je to urcite o tom na co byl clovek zvykly jako dite, takze jestli ti to neni prijemne, tak mu to urcite rekni, ze tebe tim privadi do rozpaku a pokud byste jednou meli dite spolu, tak ze bys takovy nudismus urcite praktikovat nechtela, tak jestli by se mohl i pred svoji dcerou naucit trochu krotit...
uprimne receno v dnesni dobe bych se i celkem bala, aby nahodou mala holka nerozvazne na verejnosti (treba ve skole) neco nerekla o intimnich partiich sveho otce a nekdo to nezacal resit na socialce, co se u ni doma deje..
jinak vyslovene nenormalni mi to neprijde, znam spoustu domacnosti, kde ani v dospelosti nahota neni tabu a neprijde jim na tom nic divneho.. ale jen za predpokladu, ze to nikomu z nich nevadi!

consti
28. srp 2014

Mně to přijde normální, u nás nahota taky nebyla tabu 😉 . Samozřejmě až jsem byla v pubertě, dejme tomu od těch 12. let, tak už jsem se styděla a tak a dost se to omezilo z obou stran (ne, že by se rodiče před námi předtím nějak extrémně producírovali nazí, ale prostě nahota nebyla tabu 😉 ). Záleží fakt na výchově, myslím, že za rok, dva, už to tak nebude, holka půjde do puberty a tátovi to taky dojde 😉 . Podle mě je tohle lepší přístup, jak puritánství, ale tuším, že s takovým názorem tu budu asi jako jedna z mála 😀 .

edeltraut
28. srp 2014

No my máme děti 12, 10 a 2 roky a doma se před sebou neschováváme... takže když přecházím z koupelny do ložnice, tak také nahá, manžel jakbysmet. V koupelně se nezamykáme a občas ještě všichni společně naskáčeme do vany... takže možná jsme divní, ale nahota je u nás přirozená věc.... jasně neproducírujeme se, ale občas se navzájem nazí vidíme... 🙂

evaamy
28. srp 2014

Mě to normální nepřijde, nereknu otec před synem. Ale otec před dcerou?

anetka1701
28. srp 2014

Můj táta (i máma) předemnou chodili nazí celej život :o) žádný následky to na mně nezanechalo, myslím že na tom není vůbec nic špatného... Chodíme před dětma nazí taky, nějak nemám v plánu se začít víc oblékat - byla jsem v tom vychovaná, nevím...

consti
28. srp 2014

@edeltraut Tak to bylo i u nás a nevidím na tom nic divného 😉 . Jediné, co to na mně zanechalo je to, že se prostě nestydím, nahota mi připadá přirozená a manžel si ze mě pořád dělá srandu, že jsem nestyda a hippiesačka😀 😀 .

consti
28. srp 2014

Ještě dodám, že u manžela byla nahota a vůbec vše, co se sexu týká, velké tabu ( a byly z toho jen problémy, hlavně u jeho sestry), a tak doufám, že budeme u syna praktikovat přístup z mé rodiny 😉 .

spagatice
28. srp 2014

U nás je to podobné jako u edeltraut, i když kluci jsou zatím menší. V koupelně se nezamykám, do ložnice klidně přeběhnu, při převlíkání se neschovávám. Na druhou stranu jen tak doma nahá rozhodně nechodím a chodit nehodlám. On si to možná neuvědomuje. Je to jeho dcera. Navíc si myslím, že chlapi to tolik neřeší. Možná by stačilo ho na to jen upozornit.

edeltraut
28. srp 2014

@consti U nás sice byla nahota normální, ale o sexu se moc nemluvilo... zato u manžela byla nahota také přirozená, stejně tak sexuální osvěta, takže pak vznikaly vtipné situace, když občas vyprávěl "košilaté" příhody a sexu mluvil i před našima jako by v obchodě kupoval housky 😀. No vyškolil je pěkně 😀

saminomimino
28. srp 2014

nechápu co je na lidksém tělě divné??Penis nebo vagína je stejná součást člověka jako hlava nebo noha,to my si je tabuizovaly a děláme z toh něco co nemá nikdo vidět,proč?Co je na těchto orgánech špatné??Jmenujte jednu věc??Já díky těmto orgánům mám 4 děti,takže díky bohu za ně 🙂U nás to tabu nikdy nebylo a nikdy nebude 🙂

ivet1987
28. srp 2014

@sannndy U nás jsme odmalička chodilo doma nazí, jak já se ségrou, tak rodiče, přišlo mi to uplně v pořádku a aspoň byly hned vyjasněny rozdíly mezi pohlavím. Nijak mě to nepoznamenalo a problém v tom nevidím 🙂 U svých dětí se taky nemíním nijak zakrývat, společné koupání bez problémů.

sal80
28. srp 2014

Já na tom nic špatného nevidím. Doma jsme nahotu neřešili a ani teď není problém jít do koupelny,když by se tam sprchovali naši 🙂 V deseti je běžná zvědavost. Ať se podívá, pomůže jí to s představou u jiných mužů.

tarra27
28. srp 2014

jenže ono je chodit nahý a chodit nahý,...pokud se na dovolené rozvaluje až rozcapuje na posteli před 10ti letou dcerou, tak to je divný...pokud přeběhne do nebo z koupelny pro trenýrky, nebo se převlíká, tak to je jiná....

my se nijak neukazujeme, ale ani se nezahalujeme nebo neskrývámě hlavně aby něco nevidělo...a mám v plánu to tak děla stále....do koupelny klepat, ale proč by tam nepřišlo decko pro cokoliv...

sannndy
autor
28. srp 2014

Děkuji holky moc za Vaše odpovědi, asi opravdu záleží na tom, na co je člověk zvyklej a v jaké "nahotě" doma vyrůstal (já v nulové, proto to asi tak řeším)... 😉 ještě jednou děkuji za Vaše reakce... 🙂

zuzik24
28. srp 2014

Nevidím v tom nic špatného nebo divného. Já si pamatuju, že odmala před námi chodili naši nazí. Když se šli sprchovat nebo se převlíkali, vím, že jsem tátu taky okukovala, i když mámu víc 😀 Ale to jsem byla malá, v pubertě mi to bylo naopak nepříjemné, ne že bych z toho měla trauma, ale už jsem jejich těla znala, tak mi přišlo zbytečné je nějak pozorovat a zkoumat 😀 Takže chodili před námi nazí stále, ale už jsme je s bráchou neokukovali 🙂 A já s partnerem před dětmi taky nazí chodíme, tedy spíš oni za námi chodí na místa, kde jsme nazí, např. do koupelny, když se sprchuju a malej mrňousek sedí před sprcháčem a hlídá, abych mu nikam neodešla 😀

berenika39
28. srp 2014

@saminomimino jenže dítě, které neví to, co ty, pak může prostě vzít za své, že "vo co go" a je tak blízko k průšvihu - myslíš, že si každý kluk, holka v blbým věku dá dohromady, že doma ano, ale za dveřmi domova ne?
Každý extrem je špatně, úplně to házet za hlavu a myslet si, že dítě nic neohrozí, ani otcův pimpas ani pimpas souseda, ale zase úplně tabuizování tak ničemu nepomůže - chce to myslet 😉 😉 .
Asi bych v té situaci dala řeč s partnerem - on možná neví, netuší, že s tím máte problém.
U nás se tedy rozhodně neschováváme, ale zase ostentativní "je vedro, zůstanem všichni neoblečení", tak to ne. Představ si, že mě je 45, mám syna 25, a spolu bychom před sebou lítali nazí. Tak to asi ne....
(sem se ted úplně zhrozila😀 😀)

sannndy
autor
28. srp 2014

Jenom bych chtěla dodat to, že to není o tom, že by se třeba jenom převléknul nebo přešel do koupelny (to bych asi tak moc neřešila), ale chodil, ležel na pokoji nahý třeba hodinu... 😕

konidana
28. srp 2014

Nahota je přirozená. V rodině se před sebou nijak neschováváme, v létě koupání bez plavek je to nejpříjemnější co znám. Spíš chodíme na opuštěná místa, ale jako dítě jsem s našima byla věčně na nudapláži. Ale chápu, že kdo není zvyklý, tak mu to je nepříjemné nebo divné.

suzanna123
28. srp 2014

@berenika39 já myslím, že ty děti to rozlišují. Vždyť i u rodičů vidí, že nazí chodí jen doma.
Já chápu, že na tohle má každý jiný názor, ale pokud s tím nemá problém ta holčina ani její matka, tak je to v pořádku. Přijde mi nevhodné, aby do toho zasahovala přítelkyně otce. Až budou mít děti spolu, tak ať si s ním promluví, že takhle ne, ale do tohohle jí nic není.

berenika39
28. srp 2014

@suzanna123 to ano, to máš pravdu, že to není její věc, s tím souhlasím. já jen že to, že dřív jsem všichni lítali nahatí do puberty už dneska dostalo absolutně jiný rozměr.
je krásné být free, ale nesmí to ohrozit nikoho dalšího. si myslím - já.

suzanna123
28. srp 2014

@berenika39 já to moc neumím posoudit, protože jsem vyrůstala jen s mamkou a sestrou (a nahotu jsme neřešily 🙂). Ale myslím si, že ať už se rodiče ukazují dětem nazí nebo ne, tak pokud nejsou nějak přehnaně prudérní, tak do určitého věku děti nahotu neřeší a že to období studu přijde i u dětí, jejichž rodiče chodí nazí pořád.
Nedivila bych se, kdyby se holčina časem sama ozvala, že jí to vadí 🙂

berenika39
28. srp 2014

@suzanna123 to by bylo ideální, takový kompromis, období poznávání, pochopení, vlastní názor... 😉

marton
28. srp 2014

@sannndy asi jako vše...tj.vše s mírou a s ohledeme na věk.S klukama jsem se koupala do jejich cca 8 let.Nezakrýváme se před malýma,ale ani se neproducírujeme po bytě jen tak nazí.
Partnera bych se na to zeptala,řekla bych mu co si o tom myslím.Vždyť jednou budete vychovávat společné dítě 🙂 .

loafeer
28. srp 2014

Tak u nás doma to bylo tak, že v dětství jsme rodiče nahé samo se ségrou viděly, ale postupem času jsme se začly stydět, a nahatí jsme před sebou nechodili. Naopak u mé kamarádky se zas nestyděli a normálně před sebou nazí chodili, což mi doteď přijde extrémní až nemyslitelné, se stydlivostí mám problémy doteď i před manželem, což on samo považuje za nežádoucí. Záleží asi na co jsou lidi z rodiny zvyklí, ale dle mě nahota by tabu být neměla. Je to přece normální a pokud se jedná opravdu o proběhnutí po bytě ze sprchy, nebo jít si vyčistit zuby, když se někdo koupe...co je na tom divného....

ivular
28. srp 2014

@sannndy U nás doma byla nahota tabu - své rodiče jsem nahé opravdu nikdy neviděla. Ale abych pravdu řekla, s tátou jsem nikdy neměla moc vřelý vztah, takže myšlenka, že by přede mnou chodil nahý, je mi nepříjemná i teď.
Na druhou stranu, možná tohle tabu ovlivnilo moji míru stydlivosti i v dospělosti. Například nikdy nechodím v plavkách na veřejnosti (na koupališti, apod.). Postavu sice nemám nejhorší, ale zkrátka nesnesu, aby se na mě lidé dívali, když mám jen ty plavky. A o utrpení na gynekologii ani nemluvím. Těžko říct, jestli to souvisí s tím dětstvím..
Před svým synem nahotu neřeším - je ještě maličký. Nicméně kolem jeho sedmi, osmi let se asi taky začnu krotit, jelikož mám strach, aby mu moje nahota taktéž nebyla nepříjemná.

texetka
29. srp 2014

U nás byla nahota víceméně tabu, rodiče sice doma byli v prádle, ale nahatí ani z koupelny do ložnice. My s mužem chodíme do saun - kde jsme v celém areálu nahatí, na nuda, chodíme i doma nahatí, když je teplo a spíme taky bez pyžama. Nepřijd emi nahota nic divného, ikdyž mi bylo naznačeno sousedem, že bych se nemusela opalovat nahatá an naší zahradě, že mě vidělo jejich dítko a nechápalo... ( nahatá se opaluji furt, doporučila jsem jim, at mu vysvětlí oč jde a že na mém pozemku budu lenošit jak uznám za vhodné ) .
Takže u nás bude nahota přirozenou součástí, ale třeba sex jen když bude dítě jinde. Neumím si předstabit se milovat před dítětem jakéhokoliv věku .

boban
29. srp 2014

U nás doma nám příjde nahota normální 😉 teda v rámci možností 😀 samozřejmě, že se tady neproducírujeme před dětma, ale klidně se společně koupeme, nebo si přeběhneme nazí pro věci 😉 není to pro nás žádný problém. A nemá stím problém ani náš starší syn, příjde mu to naprosto normální..uvedu příklad: letos jsme byli na dovolené a ségra i já jsme se na pláži chvilkama opalovali nahoře bez.(pláž byla poloprázdná 😀 ).Tadíkovi to vůbec nevadilo, nijak to neřešil..Jakási holčička odvedle na nás se ségrou pořád koukala jak na exoty a furt říkala její mamince, at se taky tak opaluje 😀 ale maminka jí vysvětlovala, že ani doma se neukazuje s nahými prsy, tak proč by měla na veřejnosti.(holce mohlo být cca 8 let)..šlo vidět, že ta nahota u nich doma byla tabu...nakonec jsme se se ségrou oblíkly, abychom jí s našima cecíkama nezpůsobili nějakou újmu 😅 😀 😀 😀 😀 😉
Na druhou stranu se syn před druhýma stydí převlékat, a když je u nás návštěva a on se koupe a zapomene v pokoji pyžamo, tak si dá přes sebe ručník, přeběhne do pokoje a oblíkne se..když jsme doma sami, tak přeletí nahý 😉 takže takhle to máme my doma 😉

teenyel
29. srp 2014

Tak u nas to tabu nikdy nebylo. Dokonce ted pred dovcou nam v panelaku vypnuli teplou vodu a ja se chtela vysprsit a prevlect....a ani v soucasnem veku mi nedelalo problem se pred maminou a babi svlect a naha jit do sprchy nebo se prevlekat. Nevidim na tom nic spatneho. S otcem neziji, takze to neposoudim, ale myslim si, ze az dcerka prijde do puberty, tak tatkovi sama rekne, at se oblece, protoze ji to prijde "trapne" 😉 a nebo ji to nebude vadit a nebude to resit 😉 nedelala bych z toho vedu.

nonnni
29. srp 2014

@berenika39 nasi pred nami nazi chodili od malicka, oba byli schopni se v lete po prichodu domu odstrojit, vysprchovat a byt nekolik hodin nazi. Ostatne, nazi klidne jsou i pred vnoucaty, kdyz se naskytne prilezitost a oni se jim nasackuji do koupelny, nebo k prevlekani. Na nahote neni absolutne nic spatneho a v ZADNEM pripade by me ani nenapadlo, ze bych povazovala za normalni vidat naheho nekoho jineho jen z duvodu, ze jsem vidala a stale obcas vidam sve rodice nahe. Takze nesouhlasim s premisou, ze dite, ktere je na nahotu zvykle pak nerozlisi nebezpeci odhaleneho souseda. To je proste blbost. Nehlede na to, ze osveta tykajici se ochrany deti byla za nas uplne stejne, jako musi byt ted. Nezavisle na tom, zda dite je vychovano v tom, ze lidske telo je tabu, nebo neni.

Zakladatelko, podivila bych se nad timto chovanim pouze v pripade, ze jindy nahy doma nechodi a nevegetuje a toto chovani praktikuje pouze za navstev dcery. Pokud se takto chova bezne i bez jeji pritomnosti, tak v tom neni nic jineho, nez uvolneny pristup k nahote.