Přítel hysterka 🙂. Co dělat?

deenahavlova
21. dub 2022

Ahoj maminky, jsem mlada maminka(22) ted v 15tt. Sešla se mi doma taková nepříjemná situace kterou potřebuji řešit. Moje maminka skoncila po rozvodu s 9ti letym klukem sama ve startovacim bytě. Mela by se brzy odstěhovat tak jsem ji podala pomocnou ruku. S pritelem(21) mame doma velice stresové období kdy každý den chodí z prace naštvaný. V autě kolikrát cestou domu nadává a upevňuje tím stres po všech stránkách i ve me. Doma si porad stěžuje na praci a ze je vše spatne. Snazim se ho uklidňovat ale sama v sobě nejsem klidná vubec. Tudíž jsem mu dnes navrhla ze pomohu svoji mamce najít byt a ze se s ni odstehuji do většího bytu. Tak mi bylo výčtem proc ji neprestehuji k nam do bytu (mame volný maximálně obývák) a hned se rozbrecel ze proste musí byt i jiná možnost. Moje mamka bere minimální mzdu Takze si moc neusetri s ohledem na meho bratra. A kdyby sla do většího sama než je 1kk tak by za to dala prakticky výplatu Uplne celou. Takze pritel me vlastne nechce nechat odejít ani kvuli mámě. A brecel mi pred očima jako uz mnohokrát ze beze me nemůže byt. Přijde mi ze je na me na jednu stranu hodne fixovaný.platim svoji část najmu každý měsíc. A vim ze beze me by to zvladnul. Co mam tedy delat? Jen radu jestli mam pomoci aspon mamce aby se z toho dostala a pak se vratit nebo mam zustat s pritelem s tím ze mamka to sama nezvládne utáhnout.

marcicek84
21. dub 2022

@deenahavlova co tva mammka nezvladne?muze pozadat o hmotnou nouzi nebo prispevek na bydleni socialka tedy ten najem zaplati,ty ji mize vypomoct tim,ze ji pujcis na kauci,jinak nevidim duvod proc by ses mela stehovat,jedine,pokud to neklape a chces ukoncit stavajici vztah,pak ano....

korin
21. dub 2022

Mně by se nelíbilo, kdyby se ode mě partner odstěhoval s tím, že jde bydlet za svou mámou a přitom by dělal, že náš vztah je v pořádku a nic se tím na něm nemění.

xnikax1
21. dub 2022

@korin vidím to úplně stejně, mě by se to taky nelíbilo.

mourovatakocka
21. dub 2022

@deenahavlova Chlap, co dobrovolně nabídne holce, že si může do jejich společného bytu přistěhovat tchýni čekatelku je buď strašně hodný nebo blázen. Odejít v těhotenství od přítele bydlet jinam je zvláštní i vzhledem k okolnostem. Maminka by si měla vyzjistit všechny možnosti pomoci a dávek. Jak chce ona řešit stávající situaci?

ronyx
21. dub 2022

Odejít od partnera, se kterým čekáte rodinu mi přijde jako velká rána pod pás pro něj. Promiň, ale to by mě ani ve snu nenapadlo udělat. Že je na tebe fixovaný? No ještě aby ne, bude otcem tvého dítěte a bylo by divné, kdyby nechtěl mít prcka doma,ale někde u tchyně.Pomoci, pokud už by máma opravdu těžce nezvládala se dá i jinak. Ale já osobně si nemyslím, že se to nedá zvládnout, stát poskytuje různé pomocné prostředky a brácha není až tak maličký. Jsou maminky samoživitelky, které jsou s mnohem menšími dětmi samy, nemají možnost ani pracovat.. To je pak teprve těžké.

ronyx
21. dub 2022

Ještě by mě zajímalo, tvá máma ví nad čím přemýšlíš? A ona by s tím souhlasila, abys od přítele odešla bydlel s ní? Protože se mi nechce věřit, že by s tím souhlasila, pokud je mezi tebou a partnerem vše jak má být. Až na pár mráčků, které popisuješ a které se vyskytují v každém vztahu.

cilkat
21. dub 2022

A proč by ses měla stěhovat k mámě? Kvůli tomu, abys jí pomohla platit nájem? To jde i bez stěhování, ne?
Chápu, že bys stěhování k mámě zvazovala, kdyby máma potřebovala zdravotní péči... ale i tak by mi přišla lepší varianta nastěhovat si ji do obýváku...
Pláč jako reakce na oznámení, že se od partnera chceš odstěhoval, mi přijde úplně normální...

klokanka31
21. dub 2022

@deenahavlova Buď ráda že tě nechce nechat jít,proboha budete rodina tak musíte být spolu ne? A tvoje máma je snad dospělá svéprávná ženská, ať si zjistí možnost sociálních dávek a postará se o sebe a dítě sama.

sirinfirst
21. dub 2022

A ty se chceš s přítelem rozejít? Nebo budeš bydlet s maminkou a s otcem svého dítěte budeš randit?

olga_
21. dub 2022

@deenahavlova Co dělat? Žít s partnerem a přestřihnout pupeční šňůru s maminkou. V krizové situaci mi přijde i 1kk prostě řešení a pak by měla maminka řešit, co dál. Protože jinak se z tebe může taky lehce stát samoživitelka.

petrasipkova1
21. dub 2022

Tak hlavní je si uvědomit, ze rodina jsi ty, přítel a miminko. Přece ho nemůžeš nechat samotného. 🙈 máma je dospěla, poradi si. Nebo zkuste veliký být, který by se dal udělat pro dvě rodiny aby každá měla svoji část.

leymea
21. dub 2022

Uffff, jestli tohle mysli nekdo vazne tak potes prdel. Partnerovi se vubec nedivim.

veruuu_kubesovic
21. dub 2022

@deenahavlova
A proč by ses měla s mamkou kamkoliv stěhovat, když bydlíš s přítelem a jsi těhotná? Ať si mamka zajistí veškeré příspěvky co pro samozivitelku jdou a třeba časem bude mít i vyšší mzdu...

jjasmina
21. dub 2022

@deenahavlova já se tvému partnerovi nedivím a je mi ho fakt líto, tohle nemůžeš ani myslet vážně...

irmamala
22. dub 2022

Přítel je hysterka a ty jsi pěkně vostrá buchta teda 😀

zelenaesmolda
22. dub 2022

Nebude to troll?

klokanka31
22. dub 2022

@zelenaesmolda Taky mě to už napadlo,přece by někdo nebyl tak blbej aby v těhu odcházel od chlapa za maminkou

tasimia
22. dub 2022

@deenahavlova bereš to vůbec u jeho strany? Kdyby chtěl odejít on, tak většina žen z něj udělá histerickeho mamanka, co musí jít bydlet k tchýni, která nezvládá svůj život.
Ja bych neodešla. Pomohla bych jí to ano. Ale ne na úkor svého vztahu, rodiny.
A taky bych bulela, jsem teda ciťa..🙂.
Tvoje mamka ma určitě možnost najít si líp placenou práci a nebo požádat o dávky hmotné nouze či SSP.

tasimia
22. dub 2022

@klokanka31 já mám třeba kamarádku, co je těhotná a ma mingles vztah. V dnešní době, bych se nedivila ničemu.

zelenaesmolda
22. dub 2022

@klokanka31
presne tak,a jeste nazyva pritele hysterkou.

mimi1004
22. dub 2022

Takže vy čekáte spolu rodinu a ty se prostě chceš sebrat a jít bydlet k mámě, která by nezvládla finančně platit nájem. A jinak ti to myslí? Tak mámě s tím nájmem můžeš pomoct i bez stěhování, ne? Fakt toho chlapa chápu, on hysterka není, to ty se zamysli nad sebou a nad tím, co chceš udělat. Místo kroku vpřed krok vzad 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

sudylichozrout
22. dub 2022

Bože, holka, mysli!

zelenaesmolda
23. dub 2022

@sudylichozrout
to bys chtela moc...

holkaokomodra
23. dub 2022

@deenahavlova a tvoje mama by dopustila, aby jeji vnouce vyrustalo bez taty kvuli jeji situaci?

luckawm
23. dub 2022

@sudylichozrout rada nad zlato…

lvl16
23. dub 2022

Tohle je vymyšlený příběh, že? 🙂

cikitkapb
25. dub 2022

Tak jestli o příteli smýšlíš jako o hysterce, tak chápu, že chceš bydlet s mamkou. Ale pak teda nechápu, proč sis s tím „hysterkou“ dělala dítě? 🤔 Běž se odstěhovat s maminkou a mladším bráškou, oni to bez tebe nezvládnou. Přítel si najde novou matraci, se kterou si spíchne špunta. Hlavně ale toho hysterku nezapisuj do rodného listu vašeho dítěte. Protože co kdyby se na něj po porodu, nedej bože, upnul. 🙈

zelenaesmolda
25. dub 2022

@lvl16
Kez by.