Přítel se chce vídat s dcerou z předchozího vztahu

monikanemcov
28. říj 2016

Dobrý den prosím o radu už jsme zoufalí s přítelem jsme 4oky máme roční dceru ale on má ještě 8letou dceru s jeho bývalou byli spolu osm let až do doby než jejich holčičce bylo pět let potom otce vyhodila a on bojuje aby se mohl vidět se svojí dcerou soudem má určeno jednou za čtrnáct dní sobotu a neděli s přítelem jsme minulí rok chtěli požádat o střídavou péči ale jeho bývalá slibovala že mu jí bude dávat častěji ale žádná změna o prázdninách jsme jí měly týden a teď se chce odstěhovat 60km od nás to my ale v žádném případě nechce ale ex to prostě nejde vysvětlit prosim poraďte co máme dělat.

recmanka
29. říj 2016

@espada normální soudce z mozkem takovou hovadinu nedovolí. Dítě lítá jak hadr ve větru jen aby rodiče ukojili ego

recmanka
29. říj 2016

@monikanemcov OSPOD je odbor sociální péče o dítě. Pokud ma k životu takové podmínky tak si ji požádejte do sve péče. Střidavka je otresna. A matka která pije a chce utéct daleko za dalším alkoholikem to je sila. Chudaci deti.

andryyysssek
29. říj 2016

@monikanemcov souhlasím s
@recmanka

recmanka
29. říj 2016

@monikanemcov co to je za blbost? Tak mně normální máme na udani dělali přepadovky a tam se hlásí? Drogy v tele zůstanou a z odběru se poznaji. Kontaktujte právníka a reste to. Víte co tem holkám hrozí? Pokud je neschopná úřednice natvrdo běžte za její vedoucí, poproste i sousedy o svědectví apod. To ti lidi jsou uplne bezcitní? Ja bych svoje deti fetakum nenechala. Jen otázka casu kdy jim někdo ublizi

recmanka
29. říj 2016

@pavses To je vtip? Dítě žije zanedbané mezi fetaky a nereste to? Nechat dite trápit az se stane co? A pak zase budeme všichni brečet u zprav? Napadlo vas ze když ji nepomůžou tak se to proti nim stejně obrati? Holka jim jednou vycte ze pro ni ani nehnuli prstem a sama si pomoct nemohla.

recmanka
29. říj 2016

@zuzineckah jj to určitě ma pravo. Ale soudci by měli používat mozky a srdce nez každému bezhlavé priklepnou střídavou bez ohledu na dítě a jeho přání. Bych chtěla vidět ty rodice kdyby nikde nebyli doma

ivular
29. říj 2016

@recmanka "normální soudce z mozkem takovou hovadinu nedovolí" - tak v tom případě už pěkných pár let v ČR žádného normálního opatrovnického soudce s mozkem nenajdeš. Resp. najdeš, nicméně stačí se odvolávat k nadřízeným soudům a ti střídavku nařídí.
"tak si ji požádejte do sve péče. Střidavka je otresna" - naprostý souhlas.

pavses
29. říj 2016

@recmanka Já znám jen živý příklad toho, že takhle známí také bojovali o holčičku a když vybojovali, holka jim začala krást věci a šikanovat jejich společné dítě, tak pak kamarádka hodně litovala a to na začátku také byla holčička moc milá. Neříkám, že by to taky tak mělo dopadnout, ale kdyby ano, jaký by asi měla autorka dotazu pocit ze své ušlechtilost, kdyby viděla, že to dost negativně ovlivní i její vlastní dítě.

orchidis
29. říj 2016

@recmanka Osobně znám případ, kdy dítě mění školu po týdnu. Je to psycho. Ale ano, garantuju ti, že jsou případy, že se dítě stěhuje i 200 km co týden a každej týden chodí do jiný školy.

orchidis
29. říj 2016

@recmanka V mnohém máš pravdu, ale fakt jsi hodně neinformovaná o současné situaci. Bojovné výkřiky jsou zde asi vcelku k ničemu.

@ivular Ty máš dítko ve střídavce?

carmilla
29. říj 2016

Já bych se také obávala, aby se zde neprojevilo známé "pro dobrotu na žebrotu"...znám takové případy i ze své praxe...za tu krátkou dobu, co učím, dokonce 2, které dopadly naprosto otřesně...dítě začne vzdorovat, nechce na tento způsob výchovy přistoupit, dělá naschvály, rapidně se horší jeho prospěch...jeden z těch dvou zmiňovaných případů skončil v pasťáku, druhý na psychiatrickém oddělení...Střídavku, potažmo jakékoliv násilné vynucování si dětí do péče vnímám jako naprosto kontraproduktivní...
recmanka: Vy tady ale vidíte situaci předestřenou jen z jedné strany. Nikdo nevíme, jak to doopravdy je...

beisis
29. říj 2016

@recmanka Mě taky udělali neohlášeně přepadovku. Stačilo, aby ex napsal anonym na sociálku a do 24 hodin jsem je měla doma. Já teda běžně doma mám naklizeno, takže mě to spíš jenom vyrazilo dech. Ale když jsem se snažila omezit styk s otcem z důvodu alkoholik feťák a soudní znalec mi dal za pravdu a soud svěřil dohled nad dětmi jednou za 14 dní jeho matce, tak to už bylo i na mě moc. A o víkendu sociálka nefunguje, takže je nekontroluje 🙂 ale když jemu se zachce zase napsat anonym mám je doma hned. To je super spravedlnost že 🙂

zuzineckah
29. říj 2016

@recmanka Ano, souhlasím. Ale je dobré si uvědomit, že soud vždycky do těchto věcí vstupuje až v momentě, kdy selžou rodiče. Pokud nejsou s to dohodnout se mezi sebou jako lidé, kterým by mělo nejvíc a v první řadě záležet na blahu jejich dítěte, pak je docela lehce předvídatelné, že rozhodnutí soudu bude vždy v "neprospěch" jednoho z nich. Soud řeší důsledky jejich neshod, jestli se jim rozhodnutí nelíbí, mají pořád možnost řešit to mezi sebou.

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah To je taková naivní představa, že rodiče mají možnost něco řešit mezi sebou.. V praxi totiž velmi často touží jeden z rodičů (zhrzený či s poruchou osobnosti) pěkně zatopit tomu druhému rodiči - a dítě se k tomu účelu výborně hodí 😠

recmanka
29. říj 2016

@orchidis to nejsou bojové výkřiky to jsou informace od advokátky jak jsem se rozváděla ja a otec si taky chtěl dat střídavou. Naštěstí mu to neprošlo

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Kdyby měli soudci mozek a srdce, tak jak píše @recmanka, museli by toto vidět. Ale abych se jich zastala - i oni jsou podřízeni, a sice soudům vyšších stupnů (a předevš. ústavnímu soudu), který ve shodě s EU nekompromisně nařizuje střídavku i v případech, kdy děti mají posudky, že toto nezvládají; že jim střídavka škodí.

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular asi si to špatně pochopila. Přesně o tom píšu - nedokáží se domluvit ti dva nejpovolanejsi, ale čekají, že soud rozhodne k spokojenosti obou i dítěte??? U mě je tohle naivní představa

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Naivní představa, že soud rozhodne ve prospěch dítěte? (protože o rodiče tu opravdu nejde)

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular kde to píšu?? Napsáno je ve prospěch obou rodičů i dítěte.
Nicméně ano,soud takovým rozhodnutím háji právo dítěte na oba rodiče - ač se jim to líbí nebo ne. Jistě, některé rozsudky jsou diskutabilní. Ale s takovou moznosti by meli rodiče počítat dřív,než se začnou chovat jako pitomci a z vlastního dítěte udělají rukojmí. Jsou to oni,kdo rozhoduje o životě svých dětí. Nemůžou to přenášet na soud. V momentě,kdy se ocitnou před soudem upřednostnili vzajemnou válku před dítětem.

recmanka
29. říj 2016

Omlouvám se nejde mi reagovat jako odpověď. Mate pravdu holky, bohužel soudy nehledi. A pokud se rodice nedomluví. Nepomůže ani mediator apod. Tak jedině soud. Sama vim z rodiny zr ani rozvodem nic nekončí a ze ikdyz je sepsána dohoda mezi rodiči zak když je jeden z nich blázen takn druhému nici život i nadále. Je fakt ze zname situaci jen z strany tazatelky a chlapi si umí taky nabajit mraky nesmyslů to uznávám. Ale posu podle vlastních zkušeností a vim, ze pokud je třeba je nutne jednat rychle a nekompromisně. Na kdejakou koninu si lidi žádají předběžné opatření ,které je určeno pro ochranu dítěte v nebezpečí a pak když ho chcete oprávněně tak ho zamítnou. Jestli je to u tazatelky fakt takový horor měli davno byt u právníka a resit to. Vim o otci který ma deti co druhy víkend a za zady matky jr úmyslně tahá po doktorech jenom aby ji zavařil, píše udání apod. Taky to bude resit soudně az teď když uz bere léky na nervy. Lepsi hned mit černé na bilem co a jak bude. Nez mit pak tahanice kvůli nudicimu se debilovi ☹

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Tohle jsou typické představy - přesně do okamžiku, než člověk zažije praxi... Teoretické diskuse nemají smysl, jelikož jsou té realitě zpravidla na hony vzdálené..

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Píšeš "ve prospěch obou rodičů i dítěte" a já říkám, že na rodičích nezáleží, ale prospěch dítěte by rozhodně žádnou naivitou být neměl..

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular za rozpadem vztahů stojí soudy???
Zkusím to vysvětlit, protože mám pocit, že si špatně pochopila o čem mluvím - neobhajuji ani jednu stranu, ani soudy. Jen říkám, že soudy uklízejí až důsledky, nejsou příčinou. Příčinou jsou rodiče dětí, kteří z nějakého důvodu nejsou schopní rozumné dohody a roztočí celý ten hrozný soudní kolotoč. Jestli je to z důvodu toho, že jeden z nich je prevít, který jen zneužije systém (střídavou péči), to neřeším. Samozřejmě, že hovado (které vědomě škodí dítěti a obratně to balí do bitvy o svá práva) si zaslouží přes papuly a ne být otcem/matkou.

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular v momentě, kdy bude rozsudek v neprospěch jednoho rodiče, tak bude právě tenhle rodič křičet, že je to i v neprospěch dítěte a vysolí x argumentů. Odvolá se k vyšší instanci a jede se znovu. A dítě v tom lítá jako hadr - proto jsem psala, že především rodiče jsou ti, kteří rozhodují o (ne)blahu svého dítěte. Je to začarovaný kruh. Bohužel.

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Ale toto jsou jen teoretické představy - praxe je zpravidla jiná. Snažila jsem se to vysvětlit - zkusím to tedy ještě jednou. To, co kolem sebe vidím, je situace, kdy jeden z rodičů chce zatopit tomu druhému rodiči - a právě dítě použije jako nástroj. O žádné snaze domluvit se nemůže být ani řeč!
A soudy by tu měly být od toho, aby se to danému rodiči nepodařilo, aby nemohl dítě použít jako nástroj pro realizaci své nenávisti. Protože nejde o rodiče, jde o dítě - což píšu už asi po čtvrté. Proto jsem nechápala tu zmíňku, že je " naivní představa", že by měl soud rozhodnout ve prospěch dítěte. Co jiného by už tedy byl jeho úkol než ochránit to dítě, aby nebylo využíváno jako nástroj pomsty??
A proto mě nadzvedává ze židle, že se plošně nařizuje střídavá péče, která dětem v drtivé většině případů škodí. (A to zcela abstrahuju od faktu, že právě takto mimo jiné soudy posilují roli dítěte jakožto rukojmí otců).

kittykat22
29. říj 2016

@monikanemcov chapem postoj partnera - ale zober si to zo strany druhej matky. Vy mate spolocnu dceru - a budete mat 2 na polovicu roka. Ona bude polovicu roka sama? Navyse striedava pece - robite to len koli dobru dietata alebo preto aby bolo po vasom? Ja si myslim ze dietatu je lepsie v jednej rodine - kde ma jasne urcene zazemie a nie v dvoch - kde v druhej bude na druhej kolaji (ci sa ti to paci alebo nie, ty niesi a nikdy nebudes jej matka - a mate vlastne dieta)

Mozno by sa oplatilo najskor spytat dcery ci by s vami vobec chcela zit. Ale to ta asi nenapadne. Zhod ruzove okuliare a uvedom si ako by bolo tebe keby ina zena chcela do striedavej pece tvoje jedine dieta 😠

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular no taky ještě jednou 🙂 nikde jsem nepsala, že je naivní představa, že soud má jednat ke spokojenosti dítěte. Já jsem psala, že je naivní představa očekávat, že soud vyhoví rodičům i dítěti.
Zcela souhlasím, že soud tady má být především pro dobro dítěte, protože to za blbost svých rodičů opravdu nemůže. Jenže ten soud vždycky vychází jen z částečných informací. Musí najít řešení tam, kde nejsou schopni se ho dobrat rodiče.
Není pravda, že střídavku nařizuje plošně, teď konkrétně jsem byla svědkem v sousedství, kdy taková péče nebyla umožněná.

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Nenazvala bych to blbostí rodičů. Jednak v případech, které se dostanou až k soudu, zpravidla nejde "jen" o blbost, nýbrž o zvrácenou touhu ublížit. A tuto touhu nikdy nemají OBA rodiče - proto je zavádějící užívat množné číslo. Nevím o případu, kdy by se potkali dva lidé s poruchou osobnosti.
Soud je tu od toho, aby bylo zabráněno takovému "používání dětí". To je alfa a omega. Měl by rozeznat tyto zvrácené touhy a dle toho rozhodovat. Nikoliv si nad tím umýt ruce s tím, že dítě má "právo na oba rodiče" a pod tímto heslem mu sebrat domov. I když pro soudce je to velmi jednoduché, to je fakt..

Střídavka se plošně nařizuje. Pokud v sousedství umožněná nebyla, znamená to, že rodič, který o střídavku usiloval se neodvolával ke stále vyšším stupňům soudů. Za posledních několik let (minimálně pět) se totiž nestalo, že by ÚS zamítnul střídavku, byť šlo o otce gaunery a děti, které měly posudky o tom, že střídavku nezvládají.
Ostatně, všechny výnosy ÚS jsou k dispozici online.

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular zvrácená touha ublížit/pomstít se = blbost. Je absolutně jedno na čí straně.

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Nechci se pouštět do slovíčkaření, ale žádnou "blbostí rodičů" se to opravdu nazvat nedá. Toto je o duševních poruchách, kdy je dotyčnému naprosto jedno, že ubližuje dítěti.
A naprostým zoufalstvím je, když v takových případech soud nic neřeší - resp. nařídí střídavku a má vystaráno 😠