Přítel si domů zve svou bejvalku

papka
15. čer 2015

ahoj, hrozně se trápím a nechci se s tím nikomu svěřit, přítel si zve k nám domů svou bejvalku, prý aby ostříhala našeho psa (jejich bejvalého společného psa),že ona jediná to dokáže. bejvalka dojede, většinou v hrozně krátkých kratáscích a je samý úsměv, cítím jak je přítel z ní hotový, společně i s rodiči (jeho - bydlíme s přítelovými rodiči) si na zahradě povídají a já sedím nahoře doma a čekám až odjede. řekla jsem mu několikrát, že je mi to nepříjemné, že sem jezdí, ale říká že jsem hysterka a žárlivka ale cítím , že i on je po jejim odjezdu divný.včera jsem seděla s nimi na zahradě, ona dojela - dovezla psa - lekla se mě a šla pryč-přítel s rodiči samozřejmě taky s ní - že ji musí natřít auto - tak ji to zabarvil barvou. jen jsem tajně koukala z okna jak se baví a brečela. co mám dělat, říct příště až dojede (slíbila, že se přijede podívat na našeho syna - máme spolu 9 měsíčního kluka). říct, že si nepřeji aby sem jezdila, nebo něco říct přítelovi - at si vybere bud ona nebo já. co mám dělat, nemůžu se pořád takhle trápit. dokud k nám nejezdila, bylo vše ok, ale rozešla se... no jen prosím poradte, jak byste se zachovali, jsem trošku slaboch v tomto - třeba opravdu hysterčím a zůstali kamarádi - je hezké když mají bejvalý partneři hezký vztah né ☹

lu777
16. čer 2015

@papka rozhodně nehysterčíš, z toho co píšeš, bych si dávala bacha...

jak píšou holky - určitě nesedět zavřená doma! naopak! kup si hezké oblečení, cvič, úsměv na tvář... máš malé dítě, ale zkus dělat něco zajímavého, ať máš o čem konverzovat...

a té kačeně bych přímo řekla, že si nepřeješ, aby jezdila, že on je Tvůj přítel a máte spolu dítě a jestli ji nikdo nechce, tak ať jde rozvracet vztah jinam... jako natvrdo, tohle není legrace, taky jsem zažila něco podobného... pokud máš blbý pocit, že něco nehraje, tak máš pravdu (taky se mi to potvrdilo a taky jsem si i sama nejdřív připadala jak hysterka)... vůbec se toho neboj, postav se jí čelem 😉 😎 !

lu777
16. čer 2015

@papka a jinak pes je jen záminka... vezmi ho na stříhání někam do salonu...

ale jde o to říct jí to natvrdo (lépe než jemu, mohlo by to vyvolat konflikty doma a měl by pocit, že je hlídaný)...
ono taková kačena i kdyby tam pes nebyl, tak si najde jinou záminku 🙄 🙄

jinak co mě teda zaráží je přístup rodičů... sakra dalas jim vnouče a oni se k ní takhle mají? 😕 přijde mi to podezřelé.... jak dlouho spolu byli?? co se jim na ní líbí? zkus to vyzjistit a zabojovat i u nich, ať se přidají na tvou stranu... je divné, že se k ní takhle mají, většinou ta starší generace spíš hlídá, aby tam nebyla nevěra...

papka
autor
16. čer 2015

holky děkuji, to jsem potřebovala vědět, jestli by to také nějaké ženě vadilo nebo jsem divná. včera jsem o tom s přítelem mluvila, řekl, že ona napsala jeho mamce že si přijede pro psa a pak kafíčkovali venku. Děkuji za holkám za názor, že na mého syna se jezdit dívat nebude - to ji pěkně zatrhnu. s přítelem jsem se bavila, řekl, že už má svou rodinu a že nás miluje ale on je takový slaboch. takže budu muset zakročit já. prostě až napíše, že se jede podívat na malého,t ak vyslovím, svůj názor (což moc neumím), že si to nepřeji a je mi to nepříjemné, není ani moje kamarádka ani žádná rodina. uvidíme co bude. určo dám vědět. vypadá to,ž e by nás přítel neopustil ale rád se na ni podívá - nechápu, jak on sám řekl - mužatka, ale byla hodná, já jsem temperament, takže jsem taková ostřejší na přítele. no každopádně si to ohlídám. ještě že existuje koník, nikdy sem moc nepíšu, ale když už, tak dámy opravdu poradí, podpoří. (jo a k rodičům nemůžu, jsou na moravě, ale mohla bych za kamarádkou ale nesnesla bych, že by s ní tady seděli sami)

zuzineckah
16. čer 2015

@papka byla bych v klidu, kdyby mě představil jako svou partnerku, s kterou má dítě a zapojil mě do téhle podivné návštěvy. Prostě tím dal najevo, že ženou jeho života jsem já. Musela bych to z jeho chování prostě cítit. V takovém případě bych dokázala být nad věcí. Pokud by byla normální, příští návštěvu by určitě oželela a na stříhání psa mu doporučila salon... Chování, které předvádí tvůj přítel (spolu s jeho rodiči) je na pěst. Je z ní poprděný a situaci vůbec nemá pod kontrolou, čímž se ona může cítit na koni (pokud jí o něco jde).
ALE - je opravdu škodná? Myslíš, že jí o něco jde? Není to jen tvoje utkvělá představa? Opravdu se nechováš zbytečně jako hysterka? To si musíš zodpovědět sama a pak to řešit.

papka
autor
16. čer 2015

no to já právě nevím, jestli ji o něco jde, rodiče ji zbožnovali _ je klidná, mě tchýně moc nemusí. posledně jsme seděli a nikdo nevstal aby mě představil, přítel seděl vedle mě. ona se mě lekla, to jsem zbystřila a začalo povídat o psovi jak ho stříhala, takže k seznámení nedošlo, je to možné že jen hysterčím, byli spolu pět let a když ho podvedla, odešla od něho, tři roky byl sám, že na ni bude čekat, pak jsme se seznámili a nyní se ona rozešla a začala k nám jezdit. vše se ujasní až opět napíše, že dojede, uvidím reakci přítele, když řeknu že si to nepřeji.

alen_ka
16. čer 2015

@papka nemyslím, že nehysterčíš, přijde mi totiž divné, že k vám začala jezdit až poté, co se s někým rozešla, každopádně já bych se nikde neschovávala, šla bych za ní, seznámila se, tvářila se, že jsem naprosto v pohodě a nad věcí (ať nemá přítel co vyčítat), třeba po bližším prozkoumání zjistíš, že to není tak žhavé
a pokud budeš mít pořád pochybnosti, asi bych jí otevřeně řekla, že ti její návštěvy nejsou příjemné, jestli je rozumná, tak to pochopí

elvira
16. čer 2015

Žádné zavírání, trápení se... Přijede - OK, pozdravím, uvařím kafe, hlavně není důvod, abych je šmírovala někde tajně z okna. Prostě já jsem tu doma, tak si prostě s nima sednu a budu i u stříhání psa.
Příteli bych řekla, že mi to není příjemné, ale pokud tě nazývá hysterkou, tak bych mu nastínila, jak by se asi cítil, kdybych si já pozvala bývalého domů...
Hlavně nedělej scény, jestli k něčemu mezi nimi má dojít, dojde stejně, ale pokud budeš nepříjemná stíhačka, tak to přítel ve finále svede na tebe...

gabi_k
16. čer 2015

Na druhou stranu je mozne, ze to mezi nimi neni jeste uplne uzavrene. Bohuzel mi to normalni neprijde aby k vam chodila domu. Teoreticky mozna pritel potrebuje cas, aby se utvrdil, ze ji skutecne uz nechce a ze s tebou je "na spravne adrese" (pokud na ni cekal nekolik let a ona se mu ted serviruje na zlatem podnose, tak to pro nej nebude lehke..).
Takze jak pise elvira, nedavej mu zaminku k tomu, aby si to s ex musel jeste jednou zkusit a zjistit, ze ji vlastne fakt nechce..a tobe to ublizi. Lepsi bude si o tom popovidat a zeptat se naprimo, jestli k ni neco citi a co s tim hodla delat.

kaatulka
16. čer 2015

Tak především bych za ní příště normálně šla, řekla bych, že nás minule zapomněl tvůj přítel představit, že jsi ta a ta...nabídla bych kávu a při odchodu řekla, že tě těšilo, ale že tyhle návštěvy nepovažuješ za vhodné, že zkusíš s pejskem obejít pár salonů, a že to někde určitě půjde, aby si nedělala starosti, že pejskovi bude dobře 😀, a ať se jí daří dobře..
Sbohem a šáteček...Musíš se projevit jako sebevědomá ženská, která ví jak na to slušně a efektivně, ne se krčit jak chudinka někde u okna a nechat jí volné pole...
Držím palce...Já bych s ní byla hotová raz dva 😀...

honzulka
16. čer 2015

@papka určitě neseď doma zavřená a nebreč za oknem.Syna bych jí taky neukazoval-nic jí přeci do něj není.A pokud je partner měkký,tak to vem do svých rukou.Při nejhorším si může psa vzít do své péče ona,ne?Určitě jí o něco jde a v klidu bych nebyla.Máš výhodu,pokud jsi energická,zvládneš to. 😉

anatanka
16. čer 2015

@papka Jak si psala o tech ultrakratkych sortkach, tak jsem si hned predstavila opalenou, nohatou blondynu, co je samy usmev a ona je z toho nakonec "sereda". Tim by moje zarlivost znacne klesla. Jasny, ze nejde jen o to, ale mit na navsteve takovou barbie v dobe, kdy ja sama jsem doma s malym mimcem a necitim se zrovna v super forme, by me teda rozhazelo pekne. Zena, o ktere bych mela pocit, ze se mi nevyrovna, by me tak nestresovala.... Na druhou stranu pokud jejich pouto je vic o citech, tak to je nakonec stejne silnejsi nez jakakoliv superhezka tvar nebo dokonala postava. Ale zeny se zkratka porovnavaji nejvice ve vzhledu (to neni zadna moje povrchnost, to je fakt), muzi zase v uspechu....
Kazdopadne bych se rozhodne nikde neschovavala jako nejaka chudinka, tim ji akorat hrajes do karet. Sama jsi psala, ze se te minule lekla, kdyz te tam videla. Jen se ji hezky predvadej, i smalym, bud mila, upravena, vesela a nakonec ji treba casem znechutis natolik, ze uz jezdit prestane....
Dalsi dobry napad, jaky uz mel nekdo prede mnou, je ze psa budes chodit nekam strihat sama a tim pro ni duvod k navstevam konci. Riziko ale je, ze pak zase bude za psem chodit, ze se ji po nem styska....

michael2611
16. čer 2015

papka: To co píšeš, překračuje všechny meze. Ale záleží kde ty své meze máš. Přítel nemá zřejmě svůj bývalý vztah vyřešený a tvůj laxní vztah k tomu co dělá mu vyhovuje, tím že se zavřeš někam do pokoje mu nahráváš v tom co dělá, vlastně jim všem.. ukazuješ jim že si tohle k tobě můžou dovolovat. Ať psa vrátí expřítelkyni, vy máte spolu dítě - to je nejvíc. Kdyby mi trvdil, že má k psovi vztah a tak dále, má smůlu, dítě je nejvíc. A svým chováním tě přítel velice hrubě uráží. Takže bych nevymýšlej žádné blbosti finty lži atd, ale narovinu mu řekni, že toto musí okamžitě skončit.

ladyhacek
16. čer 2015

asi bych nedávala ultimátům buď já nebo ona - to bývá vždy zásadní chyba. Rozhodně bych neseděla doma - seděla bych s nimi na zahradě a byla bych vyfintěná. Také bych si přivedla nějakého chlapa (bývalého) a vyfintěla bych se 🙂
Mě by to bylo také nepříjemné a v tvé situaci bych být nechtěla. A plně tě chápu, že je to nepříjemné - lae pokud se budou chtít stýkat (a může to být skutečně jen kamarádství - z jeho strany) tak aby se nezačali stýkat mimo dům ???. Pokud jsi mu již řekla, že je to to nepříjemné a on nic - tak asi nic nenaděláš. Musíš mu buď věřit anebo ne.

ilonne
16. čer 2015

@papka A kdo stříhal psa v tom mezičase, když mela vztah a nejezdila k vám?

adelinkkaa
16. čer 2015

Já bych tomu udělala rázný konec.Vzala bych psa at ho ostříhají někde v salonu,jí bych zavolala ,že děkujete že ho předtím ostříhala,ale že jsi sehnala už jinou ,,kadeřnici,, ,takže už jezdit nemusí!Pokud se zeptá na dítě,tak bych jí řekla že nechceš aby ho viděla a šlus. Klidně si to sepiš a pak jí zavolej at nejsi vykolejená...Bojuj za svojí rodinu!!

myskin
17. čer 2015

Holky já vám nevím. Psovi bych našla na stříhání někoho jiného, ale pokud by jednou za čas chtěla vidět malého, tak bych jí to asi nezakazovala. Jako určitě bych v sobě musela potlačit to, že bych ji nejradši vynesla v zubech nebo zašlapala do země, ale podle mě tím že jí to zakáže pouze ukáže svou slabost a nejistotu ve svém vztahu k manželovi. A pokud by se ti dva chtěli vídat, tak si to vždy nějak zařídí. Chlapovi bych jasně řekla, že doufám že to má s ní jednou provždy vyřešené a pokud ne že nejsem žádná chudinka která se na to bude v tichosti dívat. Zkrátka pokud to překročí únosnou mez tak konec. A dál bych se k tomu nevracela. Z vlastní zkušenosti vím, že cokoli se chlapovi omílá pořád dokola, tak jaksi ztrácí svoji váhu a chlap to už vážně ani nebere. Takže bych bývalku OBČAS na návštěvě snesla, vždy bych se zúčastnila a byla v pohodě (i když by mi třeba vzteky cukalo oko 😀 ) a dala bych svým chováním jasně najevo že se necítím nijak ohrožená. Chování jeho rodičů mi nepřijde zvláštní, znali ji pár let tak proč by se s ní nemohli bavit. A třeba je vůbec nenapadlo, že by se zakladatelka mohla cítit blbě, protože jsou si zkrátka manželstvím syna jistí a vůbec to takhle neberou.

guinea
17. čer 2015

@myskin To všechno dává smysl, co píšeš... ALE proč se tedy ta holka zakladatelky lekla, když přišla taky na zahradu? Jako by neměla čisté svědomí, nebo tam nebyla jen tak. Kdyby chtěla jen poklábosit s ex-tchánem a ex-tchyní, a ostříhat psa, bez postranních úmyslů, tak by se neměla co lekat. A taky mi tam moc neštymuje, že psa začala chodit stříhat, až co jí skončil poslední vztah.

alen_ka
17. čer 2015

@guinea souhlasím, já na jejím místě (bez postranních úmyslů) bych od začátku vyžadovala vzájemné seznámení, aby protistrana opravdu neměla pocit, že jí lezu do zelí
ale na jejím místě bych psa vůbec neřešila, ať si ho stříhají, kde chtějí, a kdyby se mi po psovi moc stýskalo, tak si ho občas půjčím na procházku, kterou absolvuji sama bez bývalého

lajan
17. čer 2015

@guinea Ono to může být tím, že ji skončil vztah a tudíž ji už žádný nezakazuje psa stříhat. 😉 Nemyslím si, že by měla o něj zájem, to by dělala úplně jinak. Navíc si myslím, že se lekla proto, že i ona ví, že to není úplně v pořádku, že se tam promenáduje.

myskin
17. čer 2015

Ale to jestli bejvalka má nebo nemá postranní úmysly zakladatelka stejně nějakým zákazem nevyřeší, protože ženská která se chce k chlapovi zpátky vetřít si vždy způsob najde. Kde ho potkávat, jak ho kontaktovat,....A pokud jí zakladatelka řekne svoje tak co se změní? Pokud by měla svědomí a nějaké morální zábrany tak tam neleze hned jak přijde o svůj vztah. A pokud by se přátelila s bývalým i před tím než se s někým rozešla tak to lze pochopit. Ale ona se tam navezla až potom. Takže o jejích úmyslech bych moc nepochybovala a nějakým zakazováním si zakladatelka moc nepomůže. Podle mě by toto měl řešil přítel, pokud to jeho ženě vadí měl by to pochopit a styky s bývalkou utnout. Pokud se nestýkali před tím tak nevím proč by s tím měli teď začínat. Pokud mu je bývalka ukradená neměl by s tím mít problém. A ještě jí natírat auto 😒 .

ve24
17. čer 2015

Já nevím, asi jste tady všechny naivní. Prostě ho chce zpět, tak toto dělá. Jinak to nevidím. Jsem realista, né naivka. Přeji hodně štěstí, ale pokud ho lapne, tak ani to, že má dítě mu nezabrání se s ní vídat.

jamia
17. čer 2015

@ve24 To je snad jasné všem, že to nedělá z čisté lásky k psovi.

ve24
17. čer 2015

@jamia podle příspěvků některých mi to tak připadá 🙂

humpio
17. čer 2015

Uf no tak to nezávidím uplně jsem se vžila do tvé situace..Tohle bych nedala chtěla by jsem po něm aby se ke mě měl před ní a ne mě nechávat někde sedět v pokoji.Aby ona viděla že je šťastně zamilovaný a má spokojenou rodinu.Pokud by tohle nepodstoupil asi by jsem jela někam na výlet na pár dní.To závidím každému když má rodiče a má kam jet si odpočinout a dojet si pro podporu.To já bohužel nemám...

papka
autor
21. čer 2015

holky uvidím, jak se zachová, když ona napíše, že chce přijet, jde o to, že ona bude kupovat auto od mého miláčka, takže se k ní asi bude mít. potřebujeme auto prodat, budeme kupovat nové. určo na vaše rady dám a nebudu sedět v koutě a namaluji se a narovnám vlasy a vyndám prsa ven, jen abych ji provokovala. ale říkám , je to spíše citové u nich, ona je opravdu šeredka, má 39 , svobodná, bezdětná ale majetná a hodná, ach jo.

halina0101
21. čer 2015

Ja dost dobre netusim, jak prevest do praxe radu, aby ji zatrhla navstevy, kdyz ziji u rodicu pritele a ti maji pravo stykat se s kym chteji.Mne rict neco podobneho zet, zijici v mem dome, tak nebude stihat pocitat schody.Partner je snad dospely a svepravny a pokud vi kam patri, neni snad treba mu zakazovat obcasne promluvit s ex, pokud to neprekracuje pratelskou hranici.Zakazy do partnerstvi nepatri a spise ukazuji na vnitrni nestotu toho, kdo je vydava.Tohle neni problem s byvalkou, ale problem se sebevedomim.

opifka
21. čer 2015

Nezlob se, ale nesnesla bych, aby bejvalka mého přítele vůbec překročila práh našeho domu. Je fakt, že já jsem nekompromisní, žárlivá bestie a nesnesla bych to. Pokud by měl opravdu potřebu s ní tolik komunikovat, ať si jdou na kafe někam do kavárny. Pes za nic nemůže, pokud potřebuje nutně ostříhat, existuje trilion salonů, které stříhají skvěle za dobré peníze. Stačí jen projet pár webů a najít si recenze. Naprosto nepobírám, proč by se měla jezdit dívat na děti, není příbuzná a ani kámoška. Ona jen zneužívá situaci, že má výmluvy, jak vám lozit do soukromí, ale zatla bych jí tipec, co nejdříve. Žádný kamarádíčkování, úsměvy, bavení - natvrdo a bez přetvářky. Jestli se chce jezdit "dívat" na malého, ať si zajede do zoo, tam se může vynadívat do aleluja.

zulitvi
21. čer 2015

Tak zase lepší aby ex jezdila stříhat psa k vám, než aby chlap se psem jezdil k ní ne?.. Nevím jak bych se zachovala 🙂

ladik1
21. čer 2015

Hele já bych byla v klidu, já se se svými ex taky dodnes vídám, vycházíme skvěle, jsme kamarádi, ale nikdy by mě nenapadlo si s nimi něco začít... ale je fakt, že když to bylo obráceně, tak jsem na muže taky trochu žárlila, ale přešlo to a jsem v klidu, vím, že by mě a děti za nic nevyměnil 😉 zkus být na holku milá, manžel to ocení... a buď v klidu, když budeš dávat manželovi ultimáta, tak se naštve a natruc se s ní stejně bude scházet. Vyraž do společnosti, ať taky mužík vidí, že o Tebe chlapi stojí, docvakne mu co Tě žere 😉

mamina1993
21. čer 2015

Rodice meho manzela si pozvali jeho byvalku na kafe kdyz jsem tu bydlela mesic. Predstavili mi ji jako by nic. Ja jsem teda okamzite psala manzelovi,ze co to ma znamenat, a ze se okamzite stehuju. Ona s nim byla 3mesice, po tydnu spolu bydleli,a on si vzal kvuli ni pujcku na 30 000,penize nikdy nevratila a splacime dodnes.okradla i jeho babicku. A sve dite bych ji nikdy neukazala, pravda ze jsem na tohle pes,ale me pronasledovala byvalka od manzela, ze s ni pry furt spi,a posilala mi nechutne konverzace,toto bylo cca tyden potom. Od te doby jsem zadnou z jeho ex nevidela.