Přítelkyně nebo kamarádka. Co si o tom myslíte?

katinka24
26. únor 2020

Jsem s přítelem 2 roky a máme 6 mesicniho chlapečka. Co si myslíte o tom, kdyz jeho kamarádka s dkteroeu se zná asi 8 let, mu píše, jestli nepřijde na kafe nebo že dělala dort at přijde. Stěžuje si na svého přítele s kterým nemá asi moc dobrý vztah, píše mu, jak se má. Teď shodou okolností jsem zjistila, že mu opět psala, zeptala jsem se přítele a on mi řekl, že to bylo něco pracovního a že ji jen odpověděl. Nedalo mi to a zjistila jsem, že veškeré zprávy tam má, ale tuhle celou konverzaci vymazal. Co si o tom myslíte? Mám se obávat nebo něco podniknout? Jsem na mateřské a odstěhovali jsme se na vesnici kde nikoho neznámá a jsem tu odriznuta, tak dost zarlim.

lilian2111
26. únor 2020

Já osobně nevěřím na to, že chlap dokáže být jen tak kamarád s “cizí” ženskou. 🙂 ne, mě by se nelíbilo kdyby k ní chodil na kafe, dorty a nevím co, ještě s ohledem když nemá ona vztah úplně v pořádku. Zkus navrhnout aby ona přišla na kafe k vám ;) a uvidíš reakci.

zmrzlinka
26. únor 2020

Já taky tomu kamaratsvi s jinema holkama nevěřím.Dej si na ni pozor.

barulina
26. únor 2020

Urcite bych toto netolerovala

podaji
26. únor 2020

Záleží, já s bývalým dodnes komunikují až nadstandardně řeklo by se. Radíme si volané si. Pravda návštěvy moc ne. Každý máme rodiny. Záleží no jak mu věříš znáš atak

anniej
26. únor 2020

No, tak já půjdu proti proudu, já mam už x let dobrýho kamaráda, ale fakt kamaráda. Říkáme si úplně vše, vždy jsme si radili co s tim protějškem, dokud jsme si nenašli oba ty pravý polovičky. A ani z jedný strany tam nikdy nebylo nic víc, než čistý přátelství. Já před přítelem jeho nikdy netajila, jsou to kámoši za hrob a dokonce půjde za svědka mému příteli 😬 Teď podnikáme ve čtyřech večeře, obědy, protože pít nemůžu, že 🤣 Dle mého takové přátelství může být, ale to tajení je velkej červenej vykřičník... Já třeba měla vždy čistý svědomí a říkala svému chlapovi že jdu s tim kamarádem na oběd, kafe, atd., zprávy jsem nikdy nemazala, nebyl důvod a nikdy nebyl sebemenší problém ani podezření...

katinka24
autor
26. únor 2020

@anniej souhlasím s tebou, může být někdy kamarádství i s partnery a jejich partnerka i, kdyz jsou oba v tom páru s tím v souladu. Ale proč to smazal? Měla bych na to nějak upozornit nebo to mám nechat být?

sudylichozrout
26. únor 2020

@katinka24 Muj davny byvaly je mym nejlepsim pritelem. Je to clovek, ktery je mi hodne blizky, povazuji ho za soucast sve rodiny, sveho zivota. On to se mnou ma take tak. Chodili jsme spolu pred 20 lety, dnes mame kazdy sve partnery a deti. Presto se navstevujeme, piseme si, volame si, chodime na pivo, chodime s kocarky ven, pomahame si i v ramci rodin. My jeho mamince, on treba memu tatovi. Jsme si skutecne blizci, jen sexualno v tom davno uz neni. Zustalo jen ryzi pratelstvi.
Pratelstvi mezi muzem a zenoubexistovat muze, ale asi to musi mit oba uz odzite a musi mit jasno.
Kdybych dostala od partnera ultimatum, zda on, nebo tento kamarad, volila bych zohoto kamarada. Partneri totiz mizi, ale pratele zustavaji.

Treba to ma tvuj pritel take tak, treba s ni skutecne nic nema a jsou proste jen kamaradi. A treba vi, proc konkretni koncerzaci vymazal. Treba tusi, ze dokazes lezt do jeho soukromi a nechtel virit vody zbytecne.

anniej
26. únor 2020

@katinka24 Neboj se mu to říct! ☺️ Ať chlapec ví, že to víš. Možná okolnosti, jak jsi na to přišla, se mu líbit nebudou, ale zase já jsem zastánce toho, že ve vztahu má být čisto. Zase na druhou stranu pokud by s ní bylo něco, tak by s ní začal možná už předtim, ale nevím, nesoudím a nevím, jak to přesně je... Zkuste si to vyříkat v klidu, co, proč, jak... chlapi jsou v tomhle trochu primitivní, oni i když neudělali nic špatnýho, tak se bojej vyšilování přítelkyně 😬 Držim palce ♥️🍀

katinka24
autor
26. únor 2020

@sudylichozrout nikdy bych mu nelezla do soukromý, kdybych neměl pochybnost. Není to fér a vím, že to bylo přes čáru. Pokud tam nebylo nic hrozného, tak se přece nemusí bát, že budu vyšilovat..

sudylichozrout
26. únor 2020

@katinka24 Evidentne musi, protoze vysilujes uz jen proto, ze ta holka existuje. Nezlob se, ale je to tak.

katinka24
autor
26. únor 2020

@sudylichozrout takže rikas neřešit to?

sudylichozrout
26. únor 2020

@katinka24 Jo. Presne tak. Zatim to neres. Tedy za predpokladu, ze se k tobe jinak partner chova cajk a neni jineho podezreni.

papousekpaja
26. únor 2020

Prijde mi ze delas z komara velblouda. Ja mam vlastne jen kamarady, ne kamaradky. Jednoho obzvlast nejlepsiho kamarada, je to vlastne takovy muj starsi braska, ktereho jsem si adoptovala, dokonce jsme spolu i bydleli v 1+1 i vedle sebe spali v posteli ve spodnim pradle a nikdy mezi nami nic nebylo. Je mou vrbou a ja jeho, vime ze se na sebe muzeme vzdy na 100% spolehnout a obratit. Proste ryzi pratelstvi mezi zenou a muzem existovat opravdu muze a proc si s ni vymazal konverzace? Treba proto, ze do sveho strkas nos a zarlis, treba ji s ni psal o tobe, nebo o tom co ho treba trapi, potreboval se vypovidat a protoze ty jsi vsetecka a nerespektujes soukromi jinych, i kdyz se jedna o partnera, tak nez aby se s tebou hadal tak to vymazal. Jo, jen tak mimochodem, vis, ze vlezt mu do mobilu se da i definovst jako trestny cin omezovani osobni svobody? Takze nic neres, proste ma kamaradku a tecka.

llluckaaa
26. únor 2020

Podle mě to přeháníš a nic dalšího bych za tím přátelstvím nehledala. Vlastně ani nemáš důvod ho nějak podezřívat, žádné nevhodné zprávy ani tajná dostaveníčka, při ničem jsi je nenačapala... Jak vám to funguje ve vztahu? Podle mě ti ubližuje, že jsi odříznutá od svých přátel, jsi zavřená doma s dítětem a zbytečně někde hledáš problém. A že smazal konverzaci? Třeba ví, že mu lustruješ mobil a psal něco o tobě - třeba chtěl poradit, jak tě požádat o ruku nebo řeší nějaký ožehavý problém té kamarádky, existuje dost nevinných vysvětlení 😉

amazonkajanik
26. únor 2020

Třeba to smazal,protože ti s její pomocí chystá překvapko. Nemáš mít teď někdy narozeniny,svátek,výročí,nebo si něco prejes a on by ti to rád splnil? Přítel má také velmi dobrou kamarádku. Kolikrát mu i řeknu,ať za ní jede. Většinou pak dorazí ještě zbytek party,ale i kdyby ne,ať není sama. Je to hodná holka,která to neměla a nemá v životě lehké ...

krupka3
27. únor 2020

Ja si myslim, ze muz a zena muzou byt pratele. Ale pak vetsinou ten muz se svou manzelkou o te kamaradce bezne komunikuje, seznami je, pozve k vam, otevrene rekne, ze ona ma treba nejaky problem, tak s ni jde na pivo nebo tak. Doma s tim problemy nemame, ja mam taky muzske pratele, jeden z nich dokonce byval muj milenec, manzel o tom vi a nema s tim problem. U tebe by me spis zarazilo, ze ti lhal a pak smazal tu konverzaci. To je velky svitici vykricnik.

missfortune
21. bře 2020

Mohlo by se jednat o emocionální nevěru. Z její strany určitě. https://lovecoach.cz/emocionalni-nevera/ Pokud má potřebu mazat zprávy, něco skrývá.

martinakokyova
27. bře 2020

Z mé strany je to tak že pokud by v te konverzaci nebylo něco o čem si psali tak proč by to vymazal ? Kdyby tam byli nějaké přátelské dopisovani tak by to nevymazal...

brunetka11
27. bře 2020

@martinakokyova Protože třeba ví, že své partnerce nemůže důvěřovat a je si vědom, že mu leze do mobilu a nerespektuje jeho soukromí?

jako_mala_holka
27. bře 2020

Me se to moc nezda... manzel, toho casu jeste pritel, mel kamaradku, nezadanou, se kterou si psal a obcas s ni nekam sel (obed treba), znal ji dele nez me, ja ji nikdy nepoznala... kdyz jsme spolu byli asi dva nebo tri roky, tak o ni i casto mluvil, jak je chytra apod, ona mu dovezla i darecek z dovolene... zacalo mi to nejak vrtat hlavou, zacala jsem zarlit... treba jsme meli nekam jit a on ze by se to libilo i dane kamaradce, ze ji zavola, aby sla s nama... nechtela jsem, zaskocilo me to... no proste jsem zacala mit divny pocit, trvalo to docela dlouho, ale byla jsem potichu... no prestala jsem byt potichu, kdyz ona mu volala a zvala ho na veceri, a pritel, ze vezme i me, ze se aspon pozname... na to ona, ze ne, ze s nim chce byt sama 😀 to uz jsem nevydychala... 🙂

martinakokyova
27. bře 2020

@brunetka11 každý to máme jinak ve vztahu... Ja žádný tajnosti neschvaluji tím že ty zprávy vymazal musel mít důvod tady nejde o to jestli mu důvěřuje nebo ne....

martinakokyova
27. bře 2020

Ona musí vědět jakyho má přítele jestli by toho byl schopny ji podvist a nebo ne ... takové to mazání zpráv atd s tim už zkušenosti mám... proto tohle neschvaluju toje můj názor...

brunetka11
28. bře 2020

@martinakokyova To je tvůj problém, že neschvaluješ respektování soukromí.
Každopádně pokud podobná osoba vleze bez vědomí do mobilu majitele a lustruje mu zprávy, dopouští se trestného činu.

ukeke
28. bře 2020

@anniej taky jsem mela takoveho kamarada...cca 10 let ..vedeli jsme o sobe vsechno,travili spolu mraky casu,kazdy mel sve partnery...a pak jsme se na cas odloucili(on se odstehoval pres celou republiku),kdyz byla moznost zase jsme se sesli a vylezlo z nas,ze jsme se celotu dobu navzajem vlastne strasne milovali,jen tomu osud nepral🙂takze i ja uz krapet otom cistem pratelstvi zacinam pochybovat...😀

mamio
28. bře 2020

@katinka24 v žádnym případě bych nějakýmu kamarádství nevěřila... Mam taky dlouholetýho kámoše, ale taky vim, ze me vždycky miloval, a ma vztah uz nekolikaletej a ta jeho o tom samozřejmě nevi. Rozhodně bych nežila v naivite,nebo v nějaké pohádce o krásném kamarádství a byla na pozoru, a nesouhlasila bych s tim. Nehlede na to, ze nevis jaký má úmysli ona s nim!

anniej
28. bře 2020

@ukeke ty mě děsíš 😂😂😂 To je zajímavý viď, jak se může všechno zvrtnout 🤪🤣 Za mě teda vim, že ho mam ráda opravdu jako kamaráda a představa něčeho víc mi prostě nesedí 🤣 Ono se říká, že vždy je to z jedné strany víc, měla jsem jednoho kamaráda taky x let, taky jsme chodili na obědy, jezdili spolu na různé akce, na Zrce... Kde mi samozřejmě ztropil po 7 letech přátelství neskutečně žárlivou scénu 😂😂 Ale tady jsem si jista 🤔

bombat
28. bře 2020

@katinka24 Já bych se s ním o tom bavila, nemusíš mu hned říkat, že jsi mu četla zprávy. (To o tom jejím příteli, že si na něj stěžuje a tak, to víš taky ze zpráv? Říká Ti o ní sám něco? Pokud o ní od něj vlastně nevíš, tak by to šlo těžko. To je známá z práce?) Dobré je na to jít i obklikou, zkusit mu říci, že bys s ním chtěla trávit víc času, něco naplánovat (třeba alespoň nějakou hezkou večeři doma), dát mu najevo, že o něj stojíš. Muži jsou někdy překvapivě znejištění v mnoha emocích i postojích po narození prvního dítěte, třeba mezi nimi dvěma zatím není nic vážnějšího a díky Tvému podezření a důvtipnému jednání ani později na nic nedojde. Teď musíš být opatrný diplomat.

Já Tě chápu (včetně toho čtení zpráv) a myslím, že Tvé obavy jsou opodstatněné, dneska je hodně mužů nevěrných a je to pro ně mnohdy těžké, aby odolali. Aby ho, novopečeného otce, zvala na kafe, na dort, od ní rozhodně není moc vkusné... Měla bys také trochu promyslet co kdyby se to podezření nakonec potvrdilo, jen tak zlehka, s chladnou hlavou. Zachránit vztah je vždycky cennější než ho rozbít, a na to je právě lepší připustit si všechny možnosti a v klidu je zvážit.

Jsem dvacet let vdaná a ano, myslím si, že může být vztah čistě přátelský mezi mužem a ženou (a ženy se takovými muži -přáteli budou vždy velmi rády před jinými ženami chlubit), ale ani tehdy to neznamená, že se tím obě strany neproviňují na svých partnerech. Nevěra není jen sex, manželský resp. partnerský vztah také není jen sex. Chci říci: Partneři se na sobě mohou proviňovat i tím, že věnují nepřiměřené množství času, pozornosti apod. jiné ženě, jinému muži.
Můžeš mi napsat do SZ, když budeš chtít, tady už není moc vlídná atmosféra. Takovéhle téma přivolává troly jak mršina supy.