Přítelova dcera je zlá a rozmazlená

21. bře 2021

Ahoj holky, ráda bych šlyšela vaše názory na přítelovu dcera a i rády, protože já defacto nemám s výchovou žádné zkušenosti. Přítelovi umřela exmanželka, takže u sebe máme děti pořád. Má tři děti, holku (16), kluka (10) a dceru (5). S těmi mladšími vycházím v pohodě, ale ta nejstarší je s prominutím hrozná 🐄, pořád odmlouvá, když po ní něco chci, tak jí to musím říct nejmíň desetkrát aby to udělala, chová se ke mě fakt příšerné, třeba včera jsem uvařila špagety a syn přítele řekl že jim to často vařila jejich máma a ona hned žačala řvát že kradu recepty jejích matky. Musím se přiznat, že ona mi hned byla nesympatická, ( samozřejmě jsem to nikdy nedala najevo) ,je to taková ta barbie, pořád je na mobilu, přítele a i svoje babičky ma omotane kolem prstu.

codal
21. bře 2021

A navíc ona si tuhle situaci nevybrala, byla do ní hozená, tys do této situace šla vědomě, věděla jsi, že partner má tři děti, věděla jsi, že jim umřela maminka, věděla jsi, že je budete mít doma, věděla jsi, že dospějí do pubertálního věku, který je problematický i za normálních okolností. A přesto jsi do toho vztahu šla, tak teď se s tím musíš poprat jak nejlíp dokážeš a především tak, abys to co nejvíc ulehčila těm dětem. Což samozřejmě neznamená, že mají právo na tebe křičet, že nemají existovat pravidla. Na těch se samozřejmě musíte vsichni domluvit a měly by se dodržovat, přesto je potřeba brát v potaz, že prostě puberťaci mají své nálady, nechovají se vždycky podle našich představ atd. Promluv si s partnerem, vychovávat by měl především on, tak at si s dcerou promluví.

jade85
21. bře 2021

Tebe to otravuje a kazí ti to vztah? Já fakt nemám slov. Jsi sobecká, sebestředná mrcha. Doufám, že jsi troll.

klokanka31
21. bře 2021

@jade85 Tenhle její dotaz by si měl přečíst její přítel, aby mohl zavčas kdyžtak zmizet.

antoinet
21. bře 2021

Jestli chceš té nešťastné slečně nějak zlepšit náladu, tak doporučuju, aby jsi jí dala prostor, klid a mír.
Prostě bydlet někde jinde, nechat jí její domov místem, kde se cítí dobře a bezpečně a kde na ni nikdo nekouká skrz prsty.
S přítelem si zajděte na procházku, výlet apod. a až bude situace u nich stabilní, můžete spolu pomalu trávit víc času. Prostě nech to na ní, až o tebe bude stát.

barumrallyebum
21. bře 2021

Tak ji nekdo poradte co ma delat, jak k tomu vsemu pristupovat. Vycitate ji, ze ji holka stve? Ja tady nedavno cetla pod jednou kz dost drsne komentare o tom jak vas serou vase vlastni deti a ze at uz tahnou do skolky/ skoly! Najednou jste vsechny svetice. Taky to pro ni neni jednoduche. Ani pro ty deti samozrejme. Idealne nekdo kdo ma zkusenosti. Odsoudit umite vsechny..

klokanka31
21. bře 2021

@barumrallyebum Tak jí poraď ty 🙂 a to že někoho serou vlastní děti, to nechápu tuplem.

sudylichozrout
21. bře 2021

No, ja bych rekla, ze jako sobecka krava se chovas ty. Vubec nechapes, cim si ta divka prochazi. Trochu empatie a citu by ti neuskodilo.

antoinet
21. bře 2021

@barumrallyebum já to myslím smrtelně vážně. Vyklidit prostor a dát všem možnost, aby se vyrovnali se svými trápeními.
Kombinace smrti matky a nové nesympatické macechy mi přijde na psychiku šílená, navíc i to dítě potřebuje něco jako vdovský čas, to může být i pár let.

drakenn
21. bře 2021

Hele píšeš, že u sebe máte děti. To se přítel i s dětma odstěhoval k tobě do bytu?
Jinak rada- děcka nevychovávat, od toho je tu jejich otec! Nic po nich nechtěj ty, ať to po nich chce jejich táta. Ty buď za tu hodnou..

jade85
21. bře 2021

@barumrallyebum no, kdyby přišla s tím, že jí trápí, jaký mají s přítelovou dcerou vztah a chtěla se poradit, jak jí porozumět/pomoct/najít k ní cestu, tak by to určitě nikdo neodsuzoval a dalo by se zamyslet nad nějakou radou. Ale co chceš radit maceše, která se na adresu té slečny vyjádří, že je to nesympatická kráva, co jí štve a kazí jí vztah s přítelem?

krtcice
21. bře 2021

Já teda nevím, situace je složitá pro všechny. Pravidla by měl nastavit otec. Pochopení, podpora, vše chápu, ale zase bych si nenechala diktovat, co a jak mám vařit. Buď jez, nebo nejez. Ale hádám, že jídlo je jen vršek z ledovce problémů...

barumrallyebum
21. bře 2021

@jade85 jo to mas pravdu. Ja jen chtela zminit, ze se tady casto zminuje " deti jsou jako prdy, sneses jenom ty vlastni" , tady pani ma ty "prdy" hned tri a asi i neplanovane casto.

barumrallyebum
21. bře 2021

@klokanka31 ja ji neporadim, protoze jsem nebyla v takove situaci ani jako macecha ani dite. Jen se mi nelibi ten hon.

krtcice
21. bře 2021

@barumrallyebum mě se to taky nelíbí. Docela mě zarazila jedna rada zde, bydlet někde jinde. Jako cože? Já bych se teda určitě od přítele nestěhovala jen aby byla slečna spokojená. To se mohou rovnou rozejít. Zakladatelka asi chce radu, když sem napsala. Kdyby jí to bylo fuk, tak se tím nezabývá a nepíše o tom.

jade85
21. bře 2021

@barumrallyebum to bych brala v potaz, jen pokud by na světě neexistovali nezadaní bezdětní chlapi. Jako já chápu, že je to i pro tazatelku těžká situace, sama nevím, jak bych v takové situaci obstála. Ale nemůže přece házet vinu na šestnáctiletou holku, která si narozdíl od ní tu situaci ani částečně nezvolila a ani nemá šanci se z ní dostat.

antoinet
21. bře 2021

@barumrallyebum hon? Přečti si název diskuze.

blondynka400
21. bře 2021

@jade85 to že si situaci nezvolila za mne ještě neznamená, že je v tom všem nevinně..... Ono se to vám všem krásně řekne, když jste v takové situaci nebyly. Ano, je to její volba, ona si našla partnera se třemi dětmi. Ale ten hon, že je špatná a měla by se vzpamatovat úplně nechápu. A určitě bych nepodceňovala 16 letou slečnu, ač nepopírám, že to měla v životě lehké, možná právě proto není její situace jednoduchá, ale určitě není svatá. A jako sorry, ale v 16 letech už by si mohla uvědomit, jaká je situace a podle toho se chovat.

odula
21. bře 2021

@zelenaesmolda twl.... Nulová empatie, fakt. Smutný. Chudák holka.

elencze
21. bře 2021

@blondynka400 a co ta 16letá holka udělala tak hrozného? Autorka nám dala jediný příklad chování, kdy má na ni útočit, a ze kterého dost jasně vyplývá, že ji v tu chvíli muselo být jen hrozně smutno.

veronikav31
22. bře 2021

@blondynka400 sorry,ale nazývat 16 letou dceru partnera krávou je taky dost přes čáru, nemyslíš?když by jí máma nechtěla a dala jí k tátovi je jiná situace než když umře,to si uvědom.racionalni uvažování nemůžeš chtít ani po dospělém,když mu umře partner,natož po skoro dospělé holce.tusim jak se to v ní musí bít-beznadej,otázky co bude dál,. tazatelka se má snažit překlenout tu nejhorší dobu,být kamarádka,ne nová matka.

michaela666
22. bře 2021

Už to tady zaznělo, nesnaž se jí vychovávat, přikazovat a zakazovat. Promluvila bych si s přítelem o nastavení hranic pro dceru a aby to s ní probral on, hlavně někde o samotě a empaticky. Ty se nesnaž být náhradní máma, ale spíš kamarádka. Aby dcera věděla, že za tebou může přijít s holčičím problémem a ty ji pomůžeš. Hlavně na ni netlačit. Může to být sebevětší spratek, ale ten bordel a beznaděj co má v hlavě musí být šílený.

Ty partnerovi děti přestaň brát jako vetřelce, kteří jsou na obtíž a kazí vám pohodičku ve dvou! Jestli si to neumíš srovnat v sobě sama jak to mají brát oni? Tebe oni taky můžou brát jako vetřelce v jejich rodině. Děti neřeší tolik proč se rodiče rozvedli ( pokud tam není nějaké násilí a velké hádky), pořád jsou rodina i když už nejsou spolu a ty jsi v tom modelu máma, táta a děti prostě navíc. Jak dlouho je to od smrti jejich mámy? Musíš jim dát tolik času kolik potřebují a být trpělivá. Možná zkusit nějakou poradnu/ psychologa? Jestli to neumí zvládnout s vaší pomocí a trvá to dlouho, někdo by jí tuhle situaci měl pomoci zpracovat.

mimi1004
22. bře 2021

@barumrallyebum Chtěla názory, to ji jako máme udělit titul nej macecha roku? Od prvního setkání ji je holčina nesympatická, nazývá ji krávou a ještě se ji nelíbí, že pro přítele a babičky je na prvním místě. Tazatelka je v té rodině navíc, je pro ty děti cizí osoba a bohužel nepíše ani kolik ji je, ani proč se ti rodiče rozvedli. Možná by to hodně vysvětlilo.

zelenaesmolda
22. bře 2021

@michaela666
Presne tak.Neni to o tom,ze deti jim dvema kazi vztah a jsou navic.Ona je tady ten,kdo je vlastne vetrelec v puvodni rodine.

zelenaesmolda
22. bře 2021

@mimi1004 rodice se nerozvedli,matka jim zemrela

mimi1004
22. bře 2021

@zelenaesmolda příteli umřela exmanželka a ne manželka. Předpokládám, že se tedy rozvedli.

zelenaesmolda
22. bře 2021

@mimi1004
A i kdyby tak to na veci nic prece nemeni,porad to byla pro tu holku mama.Mozna je to jeste horsi jestli se po smrti matky musela nastehovat k otci a tam bum neprejicna macecha.

ninive211
22. bře 2021

Upřímně, že odmlouvá a všechno jí musíš říkat 10x...jako je jí 16!!! , ztratila matku, macecha ji buzeruje a mluví o ní jako o krávě a "barbie" (ve tvém vyjádření to opravdu není lichotka). Myslíš si, že ona nevnímá, že ji nemusíš? Sakra to vnímá! Přestala bych ji vychovávat, poučovat, úkolovat, dej jí pokoj, nech ji "žít", úkoly co se týče chodu domácnosti třeba (její povinnosti doma, pokud nějaké má) ať řeší její táta, ty ne.
Že má třeba bordel ve svým pokoji? Ať má, neřeš! Nedělá věci do školy, jak má? Neřeš! (už je dost stará na to, aby mohla převzít trochu odpovědnosti zaplnění úkolů).
Nejsi její máma a nikdy nebudeš, kór teď když mamka tu není a ona bude už vždycky srovnávat, tak se tak nechovej. Jedině jak si ji můžeš naklonit, přestat si úplně hrát na náhradu její mámy a spíš se s ní snažit skamarádit...a že má přítele a babičky omotané kolem prstu...jak se to, prosím, projevuje? Že jí kupují značkové hadry za tisíce? Že nemusí doma hnout prstem (a tebe to štve)? Podívej, přišla o mámu!!! Je ve velmi citlivém věku, kdy tu mámu právě POTŘEBUJE, babička a táta se ji možná snaží prostě jen nahradit, citově ji podporovat atd. Mimochodem, které děti nemají své babičky "omotané kolem prstu"? Vždyť to je snad normální, ne??

mimi1004
22. bře 2021

@zelenaesmolda No právě. Holka přišla o mámu a o domov a není zvědavá na nějakou cizí ženskou.

asinehri
22. bře 2021

Co tě vedlo k tomu, začít si s chlapem se 3 dětmi, když sama žádné zkušenosti a výchovou nemáš? Je podnikatel a má velký barák? O kolik let je od tebe starší?

zelenaesmolda
22. bře 2021

@asinehri tohle eni uplne fer hned maznacovat,ze je zlatokopka