Rodiče. Co dělat?

xenie3108
6. lis 2021

Dobrý den, mám tak nějak problém se svým tátou .. už od puberty.
Dnes je mi 22let..
Bydlím stále ještě u svých rodičů.. s mamkou jsme měli vždy výborný a dobrý vztah před mámou jsem byla sama sebou vždy ale před tátou ne.
Vážím si táty jak mě vychoval a že vždy mě vedl k tomu jen dobrému.. ale mám pocit že můj táta je moc staromodní a nechápe ze mi je 22 let a mužů si dělat co chci se svým tělem.. je proti tetování a řasům tady těm normálním věcem v dnešní době.
Říká mi že pokud si nechám napichat rty ať se odstehuju ze mě nebude chtít ani vidět a ať jdu do p*ci…
Je suprovej táta ale nikdy před nim nemůžu byt sama sebou a když se opije nevidí si do pusy a když před nim něco řeknu začne mě vyhazovat z bytu.. nevím co mám už dělat . Pubertu mám už dávno za sebou chovam se zcela úplně jako normální dospěla ženská.. nedělám to co nemá rad a jsem raději před nim ticho. Když mu řeknu ze je mi 22 a se svým tělem si mužů dělat co chci odpovi vždy něco takového.. rada bych se odstěhovala ale momentální situace mi nedovolí se teď odstěhovat.
Táta je typ člověka co něco řekne a nejede pres to vlak.
Zkoušela jsem to i normálně mu vysvětlit ze je to dnes úplně normální věc nebo ze je to můj život moje věc co chci ale odpověd pořad stejná…

zelenaesmolda
10. lis 2021

@klokanka31
tak jde o to jestli pracuje na HPP nebo brigadne pri skole,to nevime 🙂
Ale i tak se obavam,ze jako single zenska bez deti proste nebude mit narok.

klokanka31
10. lis 2021

@zelenaesmolda Co vím z okolí tak mají i svobodní a bezdětní nárok, jsou to taky proto "startovací" byty. Ale asi záleží jak kde...

zelenaesmolda
10. lis 2021

@klokanka31
Samozrejme po pravni strance ji diskriminovat asi nemuzou ale rekla bych,ze v poradniku budou mit rodiny s detmi prednost 🙂

klokanka31
10. lis 2021

@zelenaesmolda To zas jo...

veruuu_kubesovic
10. lis 2021

@xenie3108
hele a to chceš z nějakého trucu nebo proc?
Mám 23letou neteř, která studuje VŠ a aktuálně je na Erasmu v Portugalsku, má tetování a žije si po svém...Byť tady v ČR bydlí stále u rodičů...

zelenaesmolda
10. lis 2021

@veruuu_kubesovic
nechapu souvislost mezi autorcinym tetovanim a tvoji neteri?

veruuu_kubesovic
10. lis 2021

@zelenaesmolda však to píšu hned jestli to chce z trucu?

zelenaesmolda
10. lis 2021

@veruuu_kubesovic
a proc z trucu?a i kdyby tak bych se vubec nedivila jestli ji doma takhle sekyrujou

xenie3108
autor
17. lis 2021

@veruuu_kubesovic není to z žádného trucu… vydelavam si sama o byt jsem si státní zažádala už v 18ti každý rok chodím na obnovu… bohužel upřednostňují samoživitelky , seniory atd..
já sice splňují požadavky ale bohužel jsem pořad v pořadníku.
Co se tyče nějakého vašeho “trucu” ..
Jsou to věci které jsem vždy chtěla.. ať už je to tetování nebo rty nebo řasy.
Rodiče za mě neplatí ani korunu za to co chci jdu a koupím si to sama nepotřebuji k Tomu rodiče.
Bohužel, nemám možnost nebo zatím není ani příležitost najít něco levného a odejít. Já nestuduji , pracuji vážně nevidim spojitost mezi Vaši neteří a mnou.

xenie3108
autor
17. lis 2021

@zelenaesmolda mám zažádano o státní byt od 18.
Chodím každý rok obnovovat. Bohužel upřednostňují matky samoživitelky nebo seniory a nebo rodiny s dětma.. já jako svobodná bez dětí nedostanu tak rychle byt. Sama mám kamarádku s 5ti letou dcerou a dostala byt až teď po 6 letech co měla zažádáno… pracuji na HPP

orisek56
17. lis 2021

Já se zeptal, nevím jestli to tu někde bylo zmíněno.... Podilis se finančně na chodu domácnosti u rodičů, když pracuješ?

zelenaesmolda
20. lis 2021

@xenie3108
takze pracujes na HPP,mas plny uvazek,zivis sama sebe a nezaplatis z toho ani garsonku?

zelenaesmolda
22. lis 2021

@xenie3108
bez odpovedi?

madamas
22. lis 2021

Já nechci aby to vyznělo jako rypání, mluvím z vlastní zkušenosti.. tetování, zvětšení rtů, řasy atd. nejsou nejlevnější záležitosti, co si raději ty penízky dávat stranou a šetřit na bydlení? Já jsem se ve tvém věku stěhovala do svého prvního samostatného podnájmu po rozchodu s přítelem a musela jsem si hold na nějakou dobu odpustit profi barvení, nehty, kosmetiku, nákupy oblečení a bot . Mimoto jsem měla spoustu času, takže v práci jsem mohla vzít směny navíc. Někdy je potřeba vyhodnotit co je v momentální situaci důležité. Ber to jen jako typ a zkušenost.

klokanka31
22. lis 2021

@madamas Navíc se mi tyhle věci zdají jako absolutní kraviny. Tetování a zvětšení rtů? Blbost. Řasy a nehty? Existují řasenky a laky na nehty...a vyjde to asi levněji...

korin
22. lis 2021

A co spolubydlení? Nemusíš jít přece hned do vlastního.

veroniquecz
22. lis 2021

@korin souhlas, taky jsme začínali spolubydlenim 👍

madamas
22. lis 2021

@klokanka31 Já v zásadě nejsem proti ničemu, zastávám názor že má každý se sebou dělat to, co mu dělá radost. Sama jsem před těhu a před Covidem chodila každé tři týdny na nehty. Ruce byly v mé praci extrémně důležité upravené a byla to i moje malá radost. Ovšem zastávám názor že jsou to věci které nejsou k životu nutné, je li potřeba momentálně financovat důležitější věci, nebo na ně našetřit. A výčet tady těch věcí, po kterých zakladatelka touží, určitě pár tisíc na kauci ušetří, odpustí li si je. Ale jak jsem řekla, je to jen rada.

zelenaesmolda
23. lis 2021

@madamas
naprosto souhlasim

xenie3108
autor
26. lis 2021

@zelenaesmolda bohužel ne.. shaním garsonku do 8-9tisic… bohužel všude stojí 10k a více.. není to dneska jednoduché sehnat něco za dobrou cenu i s vhodnou dostupnosti do práce.. bydlím ve velkém městě a tady ceny bytů jsou šílené.. a bydlet někde na okraji města a dojíždět do práce přes cele město hodinu a půl je celkem masakr kor když autobus by jel třeba po hodině ..

xenie3108
autor
26. lis 2021

@orisek56 ano přispívám 🙂

xenie3108
autor
26. lis 2021

@korin už jsem to tu psala.. nemám z okolí někoho kdo by šel semnou bydlet buď kamarádky bydlí u svých rodičů nebo mám kamarádky s dětmi .. a s cizím bych opravdu nikdy nebydlela ( navrh pronajmutí pokoje) ..

korin
26. lis 2021

@xenie3108 To je otázka preferencí...

brunetka11
26. lis 2021

@xenie3108 Popisuješ naprosto standardní situace kterékoliv z nás, co jsme se osamostatnily a převzaly za sebe odpovědnost. Včetně spolubydlení s cizími lidmi, cena bytu je kompenzována dojezdovou dobou.
Tví rodiče mají jednu vadu na kráse - poskytovali ti nepřiměřeně dlouhou dobu full service.
A tobě se jednoduše nechce slevovat ze svého pohodlí.

veroniquecz
26. lis 2021

@brunetka11 napsala jsi to úplně přesně 👍

loylii
27. lis 2021

@xenie3108 ne každý cizí je nebezpečný individuum, který te chce okrást nebo znásilnit😆 Taky můžeš získat super pratele. A já osobně měla touhy od nějakých 17 let bydlet na hony daleko od rodičů, ta svoboda je k nezaplacení. Jak už jsem psala výše - uvarit si co chutna mě, vyprat si kdy chci a nečekat až pracku naplní i mati s tátou, přijít si domu kdy chci, udělat si doma párty, pozvat návštěvu, do budoucna partnera atd. Tobe tohle v tvém věku nechybí?? Jestli ne, zní mi to dost podezřele. Trosku mamankovství😀

zelenaesmolda
27. lis 2021

@xenie3108
Tak kazdy nejak zacinal,nevidim an spolubydleni s cizimi lidmi nic spatneho.Kamaradi sdileji dum a to maji dite...