Rozvod a jiný partner. Jak to zvládly děti?

12. kvě 2021

Hezký den, s manželem jsme spolu 7 let, poslední 2 roky nám to neklape. Manžel je moc hodný, má rád děti ale už jsme jak dva spolubydlící. Chtěla jsem vztah udržet kvůli dětem ale potkala jsem jiného muže a zamilovala se. On to má stejně, nevadí mu že mám dvě děti, chce nás všechny, dokonce by i koupil větší byt aby měli děti časem každý svůj pokoj. Já se ale stále bojim jak to děti vezmou. Jsou ještě malé synovi budou 4 roky, dceři je rok a čtvrt. Mladši z toho ještě nemá rozum ale co mám říct tomu staršímu? Jak to vysvětlit? Byl jste někdo ve stejné situaci? U mě jsou ma prvním místě děti a nechci aby měli nějaké trauma. Prosím nesuďte mě, myslím že nejsem první ani poslední komu manželství nevyšlo a chci to udělat tak aby to zvládli všichni nějak v klidu.

andelka
13. kvě 2021

@klokanka31 ale prosím tě,na kafe s kámoškou, nákupy si taky čas a energii najdeš. Žena se snad smí hnout z baráku ne?

klokanka31
13. kvě 2021

@andelka Bylo to jiné, někdy nechápu jak to mohli ustát, když v manželství byla nevěra, alkohol, násilí...Ale dneska nechápu že se mnohdy lidi rozvádí jen proto, že už to prostě není ono, žádná mega zamilovanost...Najde se někdo nový, bum ohňostroj mega hormonů, pocit štěstí a honem pálit mosty s vidinou něčeho extra...přitom ty všední nudné dny dostanou nakonec každého. Je něco jiného chodit randit a být na sebe natěšeni, než spolu probírat kdo zaplatí složenky, kdo odvede děti do školy, a kdo třeba umyje záchod...

leeela
13. kvě 2021

moje zkušenost...: po deseti letech rozvod...chtěla jsem se rozvádět už když byl dětem rok...dlouho jsme to táhli tak, že jsem se snažila nás zachránit já, pak se chvilku snažil on... ale nepotkali jsme se v tom snažení... v době, když bylo dětem cca 6 jsem to vzdala a začala v sobě rozvod řešit aktivněji... v té době ex cvlaklo, že to myslím opravdu vážně a že se rozvést chci a že to zvládnu i sama ... celkem ho to sebralo ale já jsem už byla rozhodnutá... tou dobou jsem potkala i aktuálního partnera ... všichni, kdo nevěděli jak to u nás funguje mě odsoudili... kdo věděl, tak mi gratuloval...
Děti to nesly celkem špatně...(nevídaly nás se s ex hádat atp)...a hlavně ex jim zacal tlouct do hlavy, že jsem k***, že jsme se rozvedli JEN kvůli strejdovi a že strejda jim bude dělat tátu a že ho (ex) skoro neuvidí...
No "veselo"...:( Ale časem se to celkem uklidnilo, děti tátu milují, bere si je opravdu často (dle svých možností)... Já se snažím o něm mluvit vždy hezky - vždy to bude jejich otec...
S partnerem k sobě pořád hledají cestu... ale veřím, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla... Miluju svoje děti, ale můj život je jen jeden a je moc krátký na to, se trápit ...
ještě dodatek že všechny děti jednou dospějí leccos pochopí...můj nevlastní bratr přišel za mou mamkou po 15ti (!!!) letech, a omluvil se jí, že ji nesnášel a býval na ni když byl mladší hnusnej...(taky si myslel, že taťka se rozvedl kvuli mojí mamce - skutečnost byla jiná...) Teď mají krásný vztah 🙂

klokanka31
13. kvě 2021

@andelka Tak záleží kdo jak to má nastavené...já taky nejsem nonstop doma, když je manžel v práci, obstarám domácnost, malou, a pak když přijde tak si užíváme volný čas společně. Rozhodně mu nenechávám malou na krku a nechodím za chlapama.

andelka
13. kvě 2021

@klokanka31 popravdě? Takových co to vzdají z důvodů co píšeš znám minimum, spíš nikoho. Většinou tam jsou úplně jiné důvody. Jen nezůčastněnému člověku to může tak připadat.

andelka
13. kvě 2021

@klokanka31 ale to nemůžeš soudit podle sebe přece. Jiné páry to mají jinak než vy, proto jim to neklape. Ty ten volný čas využiješ prostě jen jinak.

klokanka31
13. kvě 2021

@andelka No jo ale pak se ty lidi nemají divit...ale ať si každý žije po svém 🙂

andelka
13. kvě 2021

@klokanka31 čemu se nemají divit? Že jim to neklape? No tak na to jsou vždycky dva. A dost často to nevyhovuje jen jednomu, druhý se pak diví. A když si dovolí chtít žít po svém, tak se dočká odsouzení. Super.

cherie24
13. kvě 2021

@antoinet to jsem ale autorce psala, neradila jsem jí, aby vzala děti a odstěhovala se k milenci. Psala jsem jí, že je dost důvodu proč to rozhodně nedělat.

cherie24
13. kvě 2021

@klokanka31 co si měli ujasnit předem? Řekla bych, že to bereš všechno velmi jednoduše a podle sebe. Jako ono se to z počátku může zdát jako skvělé řešení. S tchýní mohla mít třeba i velmi dobrý vztah, bydlení je dnes drahé, pozemky se těžko shánějí, nájmy přepálené. No a když je kde bydlet, tak proč toho nevyužit, ovšem když pak dojde na to společné bydlení, najednou se to začne projevovat a předtím pěkný vztah mezi snachou a tchýní už tak pěkný není. Rozhodně není první ani poslední, která do toho šla a zničilo to vztahy i manželství.

nazka
14. kvě 2021

@klokanka31 tohle si právě myslím taky

lilliens
6. čer 2021

Mám zkušenost ze svého blízkého okolí. Taky dvě malinké děti, problémy ve vztahu, stereotyp, manžel udělal i nějaké průšvihy finanční atd. Manželka si našla milence, rok nevěděla, jak se rozhodnout, pak se rozvedli. Barák se musel prodat, manžel jí nikdy neodpustil, nevycházejí spolu, soudí se pořád dokola, ona nikdy nemá dost, hledá problémy, představuje si, že jí ex manžel bude poslouchat na slovo. S milencem jí to nakonec nevyšlo, má už dalšího chlapa. Děti jsou divný, rozmazlený, v hlavě mají bordel, vztah s rodiči nevyrovnaný, zanechalo to na nich dost následky a přejí si zpět svůj domov a rodinu. Manžel si našel novou ženu, má další děti, je spokojený. Všem z toho, ale zůstal roztříštěný život a rodina, pokazili se tím i další vztahy například s prarodiči. Manželka tvrdí, jak moc je šťastná, ale jelikož pořád tahá bývalého po soudech, pořád ho řeší, nemůže snést jeho novou ženu, nemůže se vzpamatovat z toho, že on má další děti atd., tak těžko říct, jak moc je šťastná. Působí to spíš tak, že se nemůže smířit s tím, že nad ním ztratila vliv a nemá k dispozici všechny jeho peníze.
Tak snad to u vás dopadne líp. Ono nikdy nevíš, jak zareaguje manžel až mu oznámíš, že chceš rozbít rodinu. A pro děti je to na ho.vno, s tím počítej. Ty tvůj stereotyp v posteli nezajímá. Chtějí svou rodinu.