Tchánovci. Je vhodné k nim chodit na návštěvy, když nejsou doma?

4. bře 2023

Hezký večer,
mám dotaz,ani nevím jak začít...🤷🏻‍♀️
Když je tchán i se tchýní v práci a my jako mladý (jejich syn a já nevěsta s dětma),je vhodný k nim chodit na návštěvy?Maji barák a zahradu,psa.Tak jestli je vhodný k nim chodit,když nejsou doma přes týden ( od rána do odpoledne jsou v práci),nebo jen když jsou doma?Oni jsou v práci a my tam chodíme na zahradu a uděláme si kafe u nich atd.Je to správný?🤷🏻‍♀️

tami91
4. bře 2023

U nás to takhle funguje normálně. Ale víme, že našim ani tchanovi to nevadí. Sami nám říkali, ať nesedime v bytě a chodíme na zahradu. Záleží, jak se k tomu staví oni 🙂

hanka_12345
4. bře 2023

Tak záleží...jestli tam jdeš ani by to věděli tak to divný je ale jestli vám to nabídli,proč ne

bervidka
4. bře 2023

Je to každého věc, já bych si to nedovolila ani u svých rodičů.

pipi_puncocha
4. bře 2023

Tak jestli o tom ví, jsou s tím v poho, neuděláte tam brajgl, nevyjíte jim ledničku...🙂 U nás v rodině normální. Ale třeba bych jim tam koupila kafe, donesla něco upečeného i pro ně, pomohla na zahradě atd.

zuzkasim
4. bře 2023

Synovi to asi připadá, že jde v podstatě "domů". Pokud vám to nabídli, je to v pořádku, pokud ne, nedělala bych to. Já osobně to třeba u mamky nedělám, na zahradu si jdu třeba pro salát cestou z práce (není to daleko), ale přestože od ní klíče mám, jen tak tam nechodím. Klíče mám, kdyby bylo náhodou něco potřeba, nebo když jsme domluvení, že mi něco nachystá do chodby a nebude doma, tak si to vyzvednu.

klokanka31
4. bře 2023

Mně by to přišlo divný. Já takhle nechodím ani k rodičům když nejsou doma.

jaja01k
4. bře 2023

Mně by to třeba bylo nepříjemné, chodit k nim, když nejsou doma. Ale jestli jste s tím všichni zučastnění v pohodě, tak je to v pořádku.

zelenaesmolda
4. bře 2023

Co je to za otazku?To prece zalezi jak si to s nima domluvite...

emanuelicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elvira
4. bře 2023

Záleží,jak to máte nastavené. Já bych se zeptala sama sebe, jestli by mi nevadilo, kdyby oni chodili k nám, když jsem v práci. Mě by to vadilo, takže bych jim to nedělala.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
4. bře 2023

Tak to nepis sem a rekni jim to nebo jim seber klice.V cem je problem?

bara88
4. bře 2023

Co to je za pitomou otázku?pokud jste tak domluveni tak proč ne?já bych tam sama asi nechodila ale zase máme barák a zahradu,takže mě se to kecá. Kdybych byla s dětmi v bytě, možná mluvím jinak

autor
4. bře 2023

Protože vidím na tchánovcích,že se jim to moc nelíbí.Zatím nic neříkají,ale vidím to.Manžel to nevidí,ten tam chodí jako "domu".Tak proč nám něco neřeknou,ale cítím to.My jim tam bordel neděláme.A mojim rodičům chodím ja s dětma normálně,když nejsou doma.

candat
4. bře 2023

Nechodila bych tam, kde bych cítila, že nejsem vítána a osobně by mi to i bylo blbé, chodit k tchýni, když není doma. Na zahradu ještě, do domu ne. Mě osobně by to taky vadilo, ale já o sobě říkám, že jsem teritoriální typ. Vše záleží i na tom, jaké máte vztahy a jestli vás k tomu osobně vyzvali. A proč vám to neřekli? Nevím, možná jim to je hloupé a nechtějí nějak narušit vztahy.

candat
4. bře 2023

@zelenaesmolda tam je to opačně, tcháni nelezou k nim, ale oni k tchánům.

bara88
4. bře 2023

Tak pokud vidíš že jim to vadí tak tam nechod a hotovo

bara88
4. bře 2023

Ale třeba mě osobně by to taky vadilo ,tobě by nevadilo kd,by chodili oni k vám domů?

superkousky
4. bře 2023

Ty se jim divíš? Byla by jsi sama odvařená z toho, kdy by ti v době, kdy jsi v práci někdo šmejdil v baráku? Navíc s cizími dětmi. Tohle dělali tchánovci. Chodili si do baráku jako domů. Manžel jim to roky toleroval, protože se bál, že se urazí a nikoho jiného neměl. Měl pravdu. Já to zatrhla hned v začátku, tak jsem černá ovce rodiny a opravdu se urazili. Nikdy by mě ani nenapadlo, chodit k mamce do bytu, když není doma. Byla jsem docela v šoku, jak to zde funguje. Naštěstí manžel stojí za mnou. Jinak by to samozřejmě manžel nebyl.

bara88
4. bře 2023

Ale nějak nechápu proč tam nechodíš když doma jsou?jak tchanovce,tak svoje rodiče

prejeta_zaba
4. bře 2023

A proč si nedáte kafe doma? Nebo s nima o víkendu? Mně to přijde divné, ani by mě nenapadlo takhle k někomu jít, když tam není. 🤷‍♀️Možná kdyby měli na zahradě nějaké super vyžití pro děti nebo jste jim tam chodili pomáhat a oni vás vyloženě zvali, ale jen tak?

bara88
4. bře 2023

@prejeta_zaba proč by si dělali kafe z vlastního když můžou z cizího?🙂

bara88
4. bře 2023

Počkej a to tam chodíte na zahradu i teď v zimě?

michaela666
4. bře 2023

Na návštěvu k nich choďte jen po předchozí domluvě a pouze v době, kdy jsou oni doma. Hotovo.
Ač mi rodiče stále říkají, že u nich jsem doma a mám klíče, tak by mě nikdy nenapadlo k nim chodit když jsou v práci.

koordinatorka_odboje
4. bře 2023

Na zahradu v pohode. Uvarit si kafe - jo, ale koupila bych jim nove na revans. Do jinych casti domu nee - to je uz jejich soukromi a tam se neleze.

zlataberta
4. bře 2023

Já bych to nesnesla, kdyby mi tu někdo chodil (a to ani na zahradu) a já nebyla doma, já taky k nikomu do domu nechodím, když tam není. Můžete jít přece na hřiště, nebo někam na procházku a k nim jít, až budou doma....

zmrzlinka
4. bře 2023

Já teda doufám ,že můj syn i když se jednou odstěhuje bude k nám chodit pořád " jako domů" i se svou ženou a svými dětmi.A budu ráda když si to kafe uvaři a nebudu za to nic chtít 😀

klokanka31
4. bře 2023

A proč chodíš i ke svým rodičům když nejsou doma? 🤨

klokanka31
4. bře 2023

@michaela666 Přesně to říkají i naši, že jsem tam doma a mám klíče. Ale nikdy bych tam nelezla když nejsou doma. Jen když byli na dovolený a chtěli zalít kytky, tak jsem fofrem zalila, a zase šla. Ale udělat si tam kafe? Nee 🤦‍♀️

kelerub
4. bře 2023

Nikdy by mě nenapadlo lézt k někomu bez pozvání. Nedivím se, že jim to vadí. Asi je jim to hloupé říct. Mějte rozum a respektujte soukromí druhých dříve, než bude pozdě. Mohou si na vás vypěstovat averzi a s tím už pak nehnete. A vůbec, čistě ze zvědavosti, proč to děláš? Trávit dny u rodičů nebo u tchánů, když tam nejsou?