Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

coopanka
15. pro 2013

@wendy_ jsi matka a mas posledni slovo. Na tohle se rozhodne zeptat meli a ne oznamovat a jeste oklikou,mimo tebe. Nejsi v tom bezbranne, unos jiste nepodniknou. Jestli se na to necitis,rekni,ze na to neni vhodna doba. A muzes navrhnout,ze jestli syna vazne chteji, tak na nejaky poklidny vikend a jeste v dobu,kdy to bude vyhovovat VSEM.

caboonek
15. pro 2013

@coopanka Tak toho se obávám taky, že vztah s tchýní se prohloubí na bod mrazu po narození malého... Tento týden se neozvala- měla jsem svátek, ale ten příští se určitě dostaví v plné parádě...S manželem nejde hnout, její kecy vůči mě mu nepřipadají ironické atd.

onno
18. pro 2013

Ahoj také mám problémy s tchýní a nemám to komu říct.Nevím kde začít s manželem jsem 10 let.Když se malej narodil bydleli jsme 2,5 roku u tchýně s tchánem.Stavěli jsme barák.Jenže tchýně šla do předčasnýho důchodu a začla se mě do všeho pléct.Já jí nikdy nic neřekla jen když ,tam přijela švagrová na víkend i třeba týden s nemocnýma děckama.To jsem jí řekla proč jsem jezdí když jsou nemocný syn nemůže být nemocný.Jenomže to bylo jako kdybych nic neřekla.Se synem máme od malinka zdravotní problémy málem umřel a to 2x .Z toho ho jednou odvážel vrtůlník.Poprvé byl očkovanej teď v 5letech.Pak jsme se přestěhovali všechno bylo v pohodě.Jenže barák kde bydlí tchýně přestavěl švagr a nastěhovali se tam mají 8 roční holku.Jsem ráda že neteř si příjde za Ondráškem hrát a obráceně,ale poslední dobou už je to často.Jenomže mě štve že u tchýně jsou furt na počítači nejdou sněma ven.Nikam je nevezmou jen sedí doma a děcka jsou u počítače.Na dnešek byl Ondrášek domluvenej že příjde k nám,ale tchýně volá že si příjdou pro Ondráška a já řekla ne. Ondrášek začal plakat řekla jsem že neteř nepříjde že chcou abys ty šel ,tam .Naštěstí Ondrášek řek že nikam nejde.Tchýně mě řekla že su zlá že ho nechci pustit.Radši jsem položila telefon.Chtěla jsem jí říct že kdyby se mu věnovala ,tak neřeknu půl slova,ale jsou furt na počítači a nikdo se jím ani trchu nevěnuje.Ondrášek je malej ten na počítači nemá co dělat maximálně na chvilku ty dětský logický hry,ale já jsem proti.S neteří si doma nikdo nehraje a furt je u babičky ,ale na počítači.Já chci být taky ze svým synem a věnovat se mu.Samozdřejmě před chvilkou ju dovedli a jsem u svého syna za špatnou že jsem jím zakázala počítač.

caboonek
24. pro 2013

Zítra se k nám natlačila tchýně na oběd.... A to mi manžel sliboval klidné svátky....ach jo

ija1
25. pro 2013

@caboonek jooo to musime o svatcich asi zkousnout vsechny.... dej si casovy kimit a po 2,5 h ji vypakuj .... my to tak mame s muzem... vlk se nazere a koza bude cela

sedmiteckas
25. pro 2013

Holky, taky přidám kousek do "mlýna", já s přítelem bydlím v horním patře, tchýně s její maminkou dole, občas dojíždí i přítelova svobodná sestra. Letos to byly moje první vánoce tady, věděla jsem, že budeme všichni dole, kdybych řekla, že my dva pojíme nahoře u sebe a pak sejdeme dolů, neprošlo by to. Říkám si, vánoce jsou svátky, kdy mají být všichni pospolu, vlastně by mi to asi ani tak nevadilo, kdyby to proběhlo v klidu. Babička se začala modlit růženec, modlili jsme se asi 10 min., potom teda většinou už jen odříkávali, abysme udělali radost babičce. No budiž 🙂 Přítelova sestra, které bude 40 let, se urazila, že jsme se začai modlit bez ní, odešla od stolu a dělala uraženou, že nachystala celou večeři, a my na ni nejsme schopni počkat. Což měla pravdu, nachystala, ale sama se nabídla a když jí chtěl někdo pomoct, vyhodila ho, že to udělá sama. Takže takový typ, který vše udělá, ale když se nedočká vděku, zkazí večer celé rodině. Takže tak svátky u nás 🙂 Holky, všude je asi něco. Doufám, že příští rok, kdy už bychom měli být o přírůstek bohatší (čekáme miminko), povečeříme v klidu nahoře a pak jen sejdeme dolů. Je to tady trošku složitější, přítel je jediný chlap v rodině, všechny ženské si ho nárokují, nejmíň pochopení pro to, že má přítel už pomalu vlastní rodinu, má právě jeho svobodná sestra. Tchýně je tchýně, znáte to, už asi 5x nás měla nutnost navštívit, zrovna když jsme s přítelem měli "hezkou chvilku" atd atd., ale i přesto s ní docela vycházím, nedá se, je to i o toleranci....

caboonek
25. pro 2013

Tak dnes jsem přežila návštěvu tchýně s noblesnim nadhledem... Už od dveří vypiskovala, že rybu nechce a to se dva dny dopředu ptala co bude. Nedonesla manželovi objednané pařížské rohlíčky a dotáhla hrnec, který není určený k vaření na indukci. Nakonec byl manžel z celé jeho náštěvy docela naštvaný. Ale nechala si v našem botníku její donesené papuče. To aby zase měla to poslední slovo 😎

caboonek
26. pro 2013

Holky, mám menší problém. Tchýně dotáhla krabici s napletenými věcičkami pro malýho. Učí se v 70 plést a posbírala od sousedky zbytky vlny a vyrobila něco jako roláčky, svetříky a ponožečky. Taky žíňku hladce obrace... Co jí nešlo zakončit, tak zašila nití. I na omak jde poznat, že to bude tlačit apod.Vypadá to hrozně. Nikdy bych to malýmu neoblékla. Nevadí mi pletené věci - od sestry mám krásnou pletenou soupravičku- ale toto je směska barevné vlny připomínající velikostí dětské věcičky...nedá se to dát ani do bazárku, ale ani bych to nevěnovala kontejneru na textil. Řekla jsem jí, že ty zakončení budou malého tlačit a že je to škrábavé, ale ona na to ať to přeperu a že to bude dobré.... Nevím, co jí budu říkat až v tom bude chtít mít malého oblečeného... Stalo se Vám taky něco podobného?

zuza01
26. pro 2013

@caboonek Já od začátku upozorňovala, že jak mi pro malou koupí někdo něco, co se mi nebude líbit, nedám jí to. A tak to je, spousta věcí skončila rovnou v krabici. Takže bych jí řekla, že se mi to prostě nelíbí, ať se nezlobí, ale už se to nenosí. Nebo jí dát nějakou předlohu, ať se radši naučí háčkovat 🙂

ija1
26. pro 2013

@caboonek - ja dostala po manzelovi 40 let stare hadry.........no nedala jsem to dceri a tchyni jsem rekla, ze se mi to fakt nelibi a ze si obleceni nakoupim sama..... je lepsi odmitnout hned, nez se to pak nakupi a clovek je nekam tlacen...........a tchyne u prvniho vnoucete byvaji veeeeeeeeeeelmi neodbytne...........

suzanna123
26. pro 2013

@caboonek vyper to na 90°a máš po problému 😀

caboonek
26. pro 2013

@zuza01 ona dobře ví, jakou mám pro malého nachystanou krásnou výbavičku. Všechno viděla a jen konstatovala, že toho mám až moc. A pak dotáhne toto...tak jsem to naskládala do komory do krabice a budu dělat mrtvého brouka...

zuza01
26. pro 2013

@caboonek Já tohle dobře znám. Dospělo to až k fázi, kdy malé oblečení nekupuje. Já zas všechno nevyřadím, něco ujde, ale něco je běs 😉 Dobrý nápad s tím vypráním 😀

caboonek
26. pro 2013

@suzanna123 fakt dobrý, zlepšila jsi mi náladu 🙂

suzanna123
26. pro 2013

@caboonek To jsem ráda 🙂 Hlavně jí musíš říct, žes to prala na nejšetrnější program (ještě lépe v ruce) a se speciálním, k tomu určeným práškem, a fakt nechápeš, jak se to mohlo stát 😀 A můžeš to dělat opakovaně a divit se, že asi máte nějakou divnou vodu 🙂

caboonek
26. pro 2013

@ija1 jo nějaký stoletý hračky po manželovi už taky dotáhla, ale s tím nedělala takový cirkus, už jsem i některé vyhodila. Když ona už je i prabába tak by se mohla zklidnit, jenže my jsme bohužel poslední lidi v rodině kdo s ní mluví, tak tahá verbeš a myslí si, bůh ví, kolik nám toho už nedala...

heliik
27. pro 2013

Ahojky. Tak já se svou tchýni nevychazim a asi nikdy nebudu. Vlastně. Se nehrnu do pritelovi rodiny. Nějak vzájemně se nemusíme. S tchýni jsem se pokoušela srovnat, vše urovnat. Na vše jsem kyvala, vše jsem ji dávala za pravdu, protože ona taková je. Az jednou mi ruply nervy,řekla jsem si a dost. Bylo to kuli mému uklízení, že neuklizim dokonale, tak jak ona chce. Já jsem toho názoru, že byt slouží mě a ne já jemu. Srovnává mě se svou dcerou, která když je doma, tak jen uklizi a nic jiného. Jednou takhle ke me přišla moje dcera a povídá mi mami ty seš špína to o tobě povídá babička. No nechápala jsem. Doma uklízení tak jak jsem naucena jako vytirat každý den, prach 1 za 2 az3 dny a jinak to co je třeba.

heliik
27. pro 2013

Takže, já jsem s ní osobně zkoncila. Nejezdim tam a ani nechci. A přítel byť s hádkami to akceptuje. A mám jinak klid, je mi dobře.

partyzanka91
29. pro 2013

Tak já mám problémy s tchánem pro změnu. Tchýně úplně supr je pro mě bližší jak vlastní matka, ale tchán mě nebere. Myslí si že jsem divná, nelíbí se mu že těžko zapadám do společnosti a že nemám zaměstnání "na úrovni" ale to bych pořád ještě zkousla. Nejhroší co mi vadí je že věčně uráží mé zatím nenarozené dítě aby prý to nebil pitomec a podobně. Dokonce mě tlačil abych šla na odběr plodové vody i když to vůbec enbylo nutné. samozřejmě jsem ho nepsolechla jelikož jsem měla všechny vyšetření supr tak nevím proč bych na plodovou měla chodit.
On je asi problém ten že viděl mého strýce (bratra mámi) a on je trochu zvláštní. Je velmi chytrej třeba přes počítače a tak, ale nebaví se s lidmi a je tichej, nemluví a vypadá velmi divně. ale on si prostě žije svůj život. Je ochráncem přírody, vegetariánem, poslouchá relaxační hudbu a dodržuje své rituály, j také dost zručný v pracech. Možná ej trochu autista, ale rozhodně netrpí žádným dušvním ani jiným psotižením takže bych řekla že z mé rodiny je vše v pořádku. Prostě každý nemusí být hovorný a společenský. Já společenská jsem ale zase lidem připadám naivní a berou mě spíš jako dítě než jako dospělou je to prostě ve mě ta osobní image, nebo jak tomu říkáme charisma. Každý přeci na lidi nějak působíme a těžko se ten dojem a naše chování změní, ale nemyslím si že by charimsa bylo jakkoli dědičné, je to spíš otázka výchovy, toho jak zapadáme do kolektivu, jaké je doma zázemí, jestli máme kamarády aj ak si věříme atak...

lmka2
29. pro 2013

@heliik Chovala jsem se ke tchyni stejně. Pro klid v rodině jsem všechno odkývala. Byla to chyba. Nárokovala si po narození dceru, NAŘIZOVALA co MUSÍM udělat a pokud jsem neudělala, tvářila se jak pětiletí dítě, kterému se nekoupí v obchodě hračka!!!! 😠 Taky jsme spolu skončili. Muž by mě nikdy do návštěvy k ní nenutil. Ufff.. 🙂

lmka2
29. pro 2013

@lmka2 *překlep - pětileté

kattherinne
29. pro 2013

@partyzanka91 "Nejdivnější" nebo spíše nejprotivnější jsou podle mne lidé, kteří soudí ostatní podle vnějšku, bohužel je takových lidí spousta, i já jsem se s hodně takovýma setkala...Když jsem byla mladší byla jsem z toho špatná a chtěla jsem být jako ti lidé, kteří byli obletovaní a všemi obdivovaní, naštěstí mě to přešlo a brzy mi došlo, že mi ostatní lidé mohou být u ..., nejdůležitější je, jak se cítím já a že jsou tu lidé, kterým na mě záleží, ostatní jsou pro mě pouze hloupí lidé, kteří mají spoustu svých problémů, proto stále řeší ostatní a soudí je...Jsou to na jednu stranu chudáci a na druhou stranu dokážou spoustě hodným lidem hrozně ublížit...Bohužel to tak mezi lidmi chodí...Na tchána se vyprdni, třeba, až se malé narodí, tak se začne chovat jinak, přeci jen to bude jeho vnouče...Držím palečky a nenech se stresovat, on ti za to nestojí...🙂

lmka2
29. pro 2013

@partyzanka91 Podle mě se člověk s charizma už narodí. Já jsem zase strašně citlivá a mám velmi málo kamarádek. Ale mou "vinou". Málokoho i k sobě pustím. Jsem i stydlivá, nerada se seznamuji a co cítím, jak se doopravdy mám, řeknu jen příteli, mamince a dvoum kamarádkám. Jsem ryba, mamka je stejná, ale taky ryba, takže dědičné to asi nebude... 🙂 Ani nevím, proč to píšu. 😀 Zkrátka jaký bude tvůj syn, nikdo neovlivní. Jaká jsi ty, taky nikdo už nezmění. A ani se kvůli tchánovi a komukoliv jinému neměň. ;.-) Bud taková, jaká jsi a pokud tchánovi nesedíš, nebav se s ním, ignoruj a přehlížej. 😉

marukm
29. pro 2013

Člověk v tom není aspoň sám, co? Já bohužel nevycházím ani s tchyní, ani s tchánem. 4 roky jsme spolu teda vycházeli v pořádku. Věděla jsem, že některý věci jim nevoněj (třeba že nejsem zastáncem bezhlavýho utrácení za to, co mě zrovna napadne si koupit, nebo že vlastně kvůli mě s nima manžel přestal jezdit na dovolenou na místo, kam jezděj každej rok už asi 100 let), ale vygradovalo to svatbou. Chtěli pompézní svatbu, abychom jim zaplatili limuzínu, raut až do rána, pozvali nějaký příbuzný, který ani manžel v životě neviděl atd. Když jsme to odmítli s tím, že si to uděláme podle sebe, řekli, že nepřijdou. Nakonec jsme kvůli nim svatbu museli zrušit. Tak začali manžela bombardovat e-mailama a SMSkama, že jsem jen zlatokopka, že moji rodiče nám nechtěj přispět na svatbu, že takhle tu svatbu stejně chci jen já, že jsem nevychovaná atd. Manžel se naštval a prostě jim napsal, že pokud to nejsou ochotni respektovat a jediné, co dokáží, je urážet mě a mou rodinu, nebude se s nima bavit. A nebaví. A oni mi to nemůžou odpustit (nemá smysl jim vysvětlovat, že tohle bylo čistě jeho rozhodnutí...). Jim to ale nedá, ale šmírujou ho. Vysondovali si naši novou adresu, novou značku auta, kdo bydlí u nás v baráku. A předhazujou mu to. Že si to zjistili. Tak co je tohle za rodiče?! Ono se to vždycky tak hezky řekne, že je to přece hlavně o komunikaci. Ale někdy je to fakt už moc...

kattherinne
29. pro 2013

@marukm No, někteří lidé by zasloužili. Je to hnus...☹

marukm
29. pro 2013

@kattherinne Jo, to teda je. :/ Ale když jsem to vlastní rodiče, je to o to horší. Vidím na manželovi, jak moc je mu to líto. Myslím, že tohle by od nich nečekal ani on...

lmka2
29. pro 2013

@marukm Nechci nikoho urazit, ale přijde mi, že bohatší lidé mají jiné priority.. 😖
Chování tvých tchánovců je neomluvitelné. 🙄

kattherinne
29. pro 2013

@marukm To věřím, bude ho to trápit po celou dobu. ☹ Tak vám přeji, aby jim to jednoho dne došlo a všichni jste se usmířili... 😉

leniiis
29. pro 2013

@marukm hlavně je fajn, že se tě zastal víš...jo sicena ukor svejch rodiču, ale pokud se chovají tak jak se chovají, tak asi stejně není o co stát..určitěho to mrzí, ale takhle se žít nedá a pokud oni nedostanout rozum a nebudou se snažit chovat skušně k Tobě, jakožto ženě kterou si vybral na celek život..tak pak nemá cenus nima nic řešit.