Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
14. dub 2014

@scheetje já se nevidela po 24. týdnu už ani s našima...a v porodnici jsem taky nikoho nechtěla....při první tedy ještě návštěvy byly, při druhé už ne....prostě sorry....

brunetka11
14. dub 2014

@scheetje Nejela bych. Když ona manipuluje, napiš jí, že ti lékař nedoporučil cestování a jelikož ti není dobře, tak ho poslechneš.

scheetje
14. dub 2014

@brunetka11 To je vyborna lest, na poradnu jdu jeste pred vikendem 😀

ivular
14. dub 2014

@scheetje Já jsem s tím "ne" měla taky vždy problém. I když tchýně mě svojí neuvěřitelně umíněnou a zarputilou povahou k té asertivitě už několikrát dotlačila 😅 Řekla bych, že je důležité, jestli máš podporu partnera. Pokud ano, mohl by i on říct mami děkujeme za pozvání, ale nebudeme riskovat. Pokud ovšem stojí při své mámě, upřímně tě lituju. A tuplovaně, pokud by tchýně byla přesvědčená, že dítě co se narodí by měla vychovávat ona a ty v celé věci tak akorát překážíš - tak tomu bylo u nás a je to peklo, ale to už je asi jiná kapitola 😔

scheetje
14. dub 2014

@ivular Bojim se, ze manzel nema na vyber. Tchyne by to nerozdychala, kdyby neprijel 🤐 Stoji na me strane, ale ona je fakt takova, ze pres tohle by vlak nejel. Byla by to srdceryvna scena a manzel nechce delat zbytecne rozbroje. S tim "ne" mam taky ze stejneho duvodu problem, ale kdyz pokazde ustoupim, pak si nadavam, jak se mnou zase vybehla. A myslim si, ze vytyceni mantinelu bude dobre i pro pozdejsi styk s vnuckou.

ivular
14. dub 2014

@scheetje No hele, to její dominantní postavení by se mi vůbec nezamlouvalo - já už bych podruhé do takového vztahu nešla. Naše matinka byla po desetiletí taktéž hlavou rodu a nikdy nedokázala přijmout, že ve vztahu mém a expartnera by tomu mělo být jinak. (Vztah s ex se rozpadl z valné části i kvůli tomuto). Nevím co ti radit, když u nás to nedopadlo. Dlouho jsem to měla stejně - ustoupila jsem, nic jsem neříkala a zlost jsem měla na ni i na sebe až "po akci". Pak nastala fáze, když jsem prosila expartnera, aby jí naznačil, kde jsou meze. Tehdy se ke mně sice ještě nechoval nehezky, ale toto nikdy neudělal. Nicméně můj pohár po několika měsících přetekl a skončilo to otevřenou scénou. Narovinu mi řekla, že můj syn je chudák, právě proto že je synem mým a nikoliv jejím. Taktéž telefonovala mým rodičům, jak nevhodně o dítě pečuju. Nebudu to popisovat, co následovalo, možná bys ani nevěřila, každopádně výsledek už jsem zmínila 😖
Ale po této zkušenosti bych si chtěla být jistá, že partner opravdu stojí za všech okolností při mně a taktéž bych už byla alspoň "umírněně asertivní" od začátku, aby byly od začátku role jasné a žádný pohár trpělivosti ani nevznikal..

ija1
14. dub 2014

ne , taky nejedu a duvody stejne.....drzim pesti, je to tezky.... ale manzelovi jsem rekla, ze se s ni ted stresovat nehodlam, navic jsem porad unavena, jizda mi nedela dobre.... vydrz, clovek musi se naucit slovo ne..... jinak s tebou bude orat a jeste v oripade vnoucete..... to je teprve zahul
@scheetje

scheetje
14. dub 2014

@ija1 Dekuji za podporu 🙂 Stres je presne to slovo, ja se vzdy musim dva dny vzpamatovavat, a to uz momentalne nechci. Ja s tim pocitam, ze bude chtit at s vnoucetem jezdime kazdy tyden a jeste nevim, jak s tim budu bojovat.

scheetje
14. dub 2014

@ivular A uvedomil si to expartner, ze se vztah rozpadl kvuli jeho matce? Jak s tim nalozil? A nebo matinka nabidla naruc utechy a pomluv jak jsi byla hrozna? Musela to byt hrozna semetrika.

ija1
15. dub 2014

@scheetje hele normálně, reknes ze budete jezdit co 2-3 týdny, ze mate svůj program .... Nejste povinni trávit co týden s ni..... A trvat si na tom..... To zvládneš , člověk musí Holt vytrvat a byt trosku asertivni..... Slovo ne, děkuji....

tarra27
15. dub 2014

@scheetje
@ija1 holky, není to často? a jestli mužu neco poradit, hlavne nic pravidelne....ted máš malé mimi máš možnost toho využít....mimi potřebuje klid...já bych se stáhlla co nejvíc, ono vám to prospeje vídat se méně...a časteji začít jezdit můžete kdykoliv....

my když byli v čr, návštěvy 4x do roka....a ted budou rádi, když to dopadne 2x....

kdyby byli v pohode, tak tam jsme časeji, ale manžel má náročnou práci, do toho deti....a na to, abych se táhla 300km na 3 dny a ještě jsem tam nebyla vítaná....samá komedie přettvářky.....to sorry....

scheetje
15. dub 2014

@tarra27 Jo jo, taky tvrdim, ze se bude vse tocit kolem mimca. A radeji zajdu s nim na prochazku, nez tam hodiny tvrdnout u TV. Tchyne bydli 20 km od nas a bude trvat na kazde sobote, ale ma smulu. Tenhle stereotyp si do manzelstvi zanest nenecham. Jak rikas, nic pravidelne.

tarra27
15. dub 2014

@scheetje ona muže trvat na čem chce....ale když se ti mimi nezdá....:D radeji aby nebyl nemocný budeme doma...zoubky...

a mezi náma díte potřebuje klid....jako ona si muže trvat na čem chce...je to na vás a na tobe, ted máš mimi....máš argument jak prase...ttak toho využij...neříkám dellat naschvály, ale pravidelné víkendy či ob víkendy....to mi přijde masakr :D to bych nedala :D

ija1
15. dub 2014

@tarra27 ty brdo, jak jsi docilila takovehle frekvence?........ ja bych byla taaaaaak stastna vidat babu 4x do roka......... takhle ji mam jednou mesicne po scenach......... a to teda jsem rekla chlapovi, ze at si zavola......... mela jsem slabou chvilku, kdy jsem ji rekla co 14 dnu, a pote co mi zase malou zacpala, kdyz jsem ji s ni nechala pul hodiny samotnou, narvala do ni plnej talir polivky, cely jidlo, okurkovej salat a navrch buchtu, mala zacpu, pet dni nebyla na wc ac chodi pravidelne (hlidam ji to, pac s tim bojuje) a kdybych to babe nerikala........ tak s ni nemluvim, pac ona neco tvrdi me, jak vsechno mala snedla a chlapovi ze by ji prece neprecpala, no scena jako ............ tak jsem rekla, ze to nemam zapotrebi a ze se proste s ni pred porodem nebudu stresovat a pojedem k nim az po 6 nedeli.........fakt chci chvilku bez jejiho otravovani, dost na to, ze denne vyvolava chlapovi, ale on ji stejne nic nerekne 🙂)))

@scheetje pockej, jak muze TRVAT na kazde sobote? vy jste rodina, predpokladam muz pracuje pres tyden a o vikendu chcete byt spolu.......... a taky navstevy tvych pribuznych.........at se zenska zklidni.......
hele, jestli ti muzu radit, drz si je dal..........
ja takhle nechala nase, s volnym pristupem a dneska mam pocit, ze se zblaznim z moji mamky........jo vychazime spolu, ale to co dela, jak se domaha, abysme tam kazdy vikend byli, je des a hruza .......... no nejsme samozrejme a co je kolem toho kecu, urazek, des des des......jakmile jednou povolis, uz se to hrozne spatne meni........ja tu blbost udelala u vlastnich, u tchyne jsem to udrzela........ tak je celkem klid, ale s mamkou to bude hadka, az me fakt vytoci.........

tarra27
15. dub 2014

@ija1 bydlí daleko, ted jsme teda v zahraničí, tak to se omezilo na 1x za rok asi možná 2x teda spíš...ale jinak....tak manžel byl kdysi zvyklý časo jezdit, jenže pracovne byl a je víc a víc vytížen a cestovat tam a zpet, navíc že bychom si tam odpočinuli, to teda ne...navíc práce kolem domu, děti....pak když jsou malé, nemocné....jako víš co...taky jim musel dát hranice....ale když máš děti....a navíc pak jsme se dozvedeli, jak nás pomlouvá....a tím se odrovnali uplně....
mě i mrzí, že se švagrovou nevycházíme...ale co mám dělat....jako na ty komedie a ani přetvářky prostě nejsem....já se radeji i se svým chlapem, pokud to njede po dobrým a mám jasné argumeny zhádám, než abych s ním hrála komedie, přetvářky a čekala že na něco přijde sám...já mám ráda čistý stůl....upřímně, slušně a narovinu.....což ony neumí a vím, že mě nikdy mezi sebe nepřijmou....takže já už na to peču...

vrcholem bylo, když si poozvali exparnerku od manžela na víkend a nám o tom neřekly....navíc jsem zjistila, že jsou s ní v kontaktu celou dobu....a je to jejich vec, mě to v závěru nevadí, žijeme daleko....ale když pomlouvají a mají to ke me takto...co čekjají, že je budu vyhledávat??? vždy bych jim pomohla, kdyby pottřebovali, ale do svého soukromí prostě sorry....a navíc nebudu skákat, jak švagrová nebo mamka píská...

ija1
15. dub 2014

@tarra27 tak to chapu........ manzel je jedinacek, takze fixace na nej obrovska......... ale ted uz je to lepsi, kdyz se narodila mala, tak jsem myslela, ze je oba odstrelim na Mars....... on naprosto s klidem prohlasoval, ze chce, aby baba chodila co tyden....... parkrat u nas byla, a pak videl, ze neni soudna, ona si sem nakvacila na 9 hodin.......nejaky soukromi nezajem..........tak jsme zacali proste navstevy co 2-3 tydny a tak nejak se to natahlo na mesic.........
to s tou ex je pekne hnusny.......

tarra27
15. dub 2014

@ija1 pdívej, mají právo se stýkat, vídat se a i zvát si domu koho chtejí....na to ale, jak byla podle nich špatná...

a brala bych kdyby zvedly telefon, řekly heled, situace je taková, bylla tu nebo přijede ex, není to nic proti vám, nebudu vám to delat za zády...ne mě, ale manželovi....me je to v záveru jedno....ony si pod sebou podřezaly vetev....neumím si představit, že bych já se takhle chovala ke svým detem....

rodiče jsou rodiče, i příbuzní...já bych je nenechala na holičkách...ale mje rodina je na prvním místě...oni jsou dospělí....deti mě potřebují....a kdyby byla nemocná nebo i švagrová, vždy bych se postarala...jen je prostě když jsou zdravé tak je nepouštím do svého soukromí....když jsou zlé, zákeřné, na oko hrají divadla, pomlouvají...prostě sorry....já jen chránim svoji rodinu...nedovolím nikomu, aby mi ji ničil nebo rozbíjel.....

to chce všechno čas...a jak máte deti, máš příležitost....vždyt je to pravda...není tolik času....nemáš nohy nahoře a nedeláš to na truc....a pokud proste pomlouvá, roznáší, že doma neukízíš nebo deláš blbě to či ono, nebo mluví do výchovy, tak to je to poslední, o co stojíš....

moje tchýne vychovává tak, že sourozenci jsou víc než manžele...sourozenci musí držet při sobe....a pak až osatní...sveřovat se atd atd....což je blbost na entou....neříkám, ale když má´š děti, rodinu....nejrpve manžel deti, s nima se domluvím a pak ostatní.....

ps fixace švagrové na svého bratra a matky na svého syna....to je ulet jak prase....ony ho staví nade všechno...

scheetje
15. dub 2014

@tarra27 Presne! O cistem stolu taky u nas nemuze byt rec, a te pretvarky.... Minule manzel rekl, ze se nebude pretvarovat v jiste veci pred bratrem a tchyne, ze at se to honem rychle nauci, ze to do zivota bude potrebovat 🙂 Tak max. to bude potrebovat do jeji domacnosti... A se svagrovou mam taky problem neb je stejne znameni a povaha jako tchyne. Chova se uplne stejne, urazliva, panovacna, naladova, zabrblana.

scheetje
15. dub 2014

@ija1 Budu se snazit, drzet si je od tela, ale uz ted vim, ze nez na to pristoupi, bude hodne hadek a vydiracich sms. Tchyne neni zvykla kdyz neni po jejim 😀

tarra27
15. dub 2014

@scheetje tak to castto bývá jaká matka taková dcera...pokud tedy na sobe nechce zapracoovat....

ija1
15. dub 2014

@scheetje jooo, pokud chces, aby ti uplne nenarusila rodinu, asi nic jineho nezbyde.......... nemuzou byt veci dle ni donekonecna...........pomalu postupne......... bude si muset zvyknout 🙂

scheetje
15. dub 2014

@ija1
@tarra27

Diky holky, jste moje terapie 🙂

ahojholky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ija1
15. dub 2014

@scheetje ja jsem za tuhle diskusi tady taky vdecna.........sice obcas nektere velmi "chytre reakce" radsi nekomentovat, ale clovek obcas potrebuje podporit........

ahojholky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ija1
15. dub 2014

@ahojholky bude , dobra sranda... Až se narodí naše druha beruska.... To zase začne opruz.... 🙂))

scheetje
15. dub 2014

@ahojholky Ja jsem byla tak naivni a verila, ze ta moje tchyne (jednou) bude super, ze budeme kamaradky, chodit nakupovat, jezdit na dovolene... Nejaka prevychova by me ani ve snu nenapadla 😒 Ale asi to neni mozne, kvuli generacnimu rozdilu? Jejich sobecke lasce k synum? Aspon si rikam, ze ja budu lepsi tchyne 🙂

tarra27
15. dub 2014

@scheetje holka, dovolene ani za nic, zase tolik volna není....ae kámoška bych být asi jakoby chtěla, ale je to naivní....a nemá cenu to řešit....zařid si život tak aby vyhovoval tobe a ostatní neřeš...je to těžký, ale snaž se aby vám bylo dobře a nedovol nikomu zasahovat......i když to jsou příbuzní....

ija1
15. dub 2014

@scheetje jooo hele, nez se narodila mala, my jsme spolu vychazely uplne luxusne........jo, sice kazdodenni vyvolavani manzelovi mi vadilo, ale nebylo to tak desny, je fakt, ze po 4 letech uz mu vola zasadne kdyz neni on doma 🙂, takze mam klidek, pac kdyz uz mu volala za den poctvrte, tak jsem ji rekla, ze uz jako by mohla to telefonovani mirnit........takze jsem si rikala, ze bude treba v pohode......
po narozeni male zacal opruz......... vycitky, ksichty, blbe kecy jelikoz jsem nepotrebovala jeji pomoc, nechtela jsem ji tu kazdy den, a ona prece se rozhodla, ze bude hlidaci babicka......... nakonec z toho pramenici frustrace......takze jsem rovnou ted rekla muzovi, at ji nejak setrne naznaci, ze to ted zvladneme zase..........

@tarra27 mas naprostou pravdu, zadny zasahovani od pribuznych 🙂, ja to mam bohuzel ted z obou stran.......jak jsem psala, moje mamka se zacina chovat naprosto jak siiiilena babicka......... 4 lete dceri chodi na zachod stahovat kalhotky, krmi ji, posluhuje ji, pritom dcera je fakt neskutecne sikovna......... a vsechno umi sama, ale babicka ma pocit, ze musi ji posluhovat,.......... o prejidani radsi nemluvim, ale co mi vadi vic, dcera je alergicka na jahody.......... muze max jednu......... v nedeli jsem ji rekla, ze uz jednu mela, at ji nedava........ze je alergicka.........a odpoved babicky ze ji teda da jenom jednu nebo dve.........to uz vylitnul tata a rekl ji, ze jestli slysi na obe usi......... ze jsem rikala, ze to nesmi kvuli alergii, osypava se fakt hodne...
a podobne a podobne........ ona by tam nejradsi mela dceru kazdy vikend, a dela sceny, ze kolegyne to tak maji a ona ne, takze veselo.......... no a nejlepsi je, ze kdyz uz ji tam mivala, cely vikend ji mela doma, nikam ji nevzala, ani na hriste, a nechala ji koukat na TV, tak jsme s muzem rikali, jestli toho po ni chceme tak moc???? nebo jsme tak prisni rodice, kteri prarodice omezuji???? rikam, povolila jsem jim moc,......a ted se mi to vraci a horko tezko to rovnam, no asi to bude jeste trvat ale musim vydrzet........

tarra27
15. dub 2014

@ija1 já si srovnaa i svoji mamku....a mamka to respektuje...a já teda na víkend nikam nedávám....

pokud se ti nelíbí, jak tráví volný čas, tak ji tam nedávej....zase na druhou stranu není jejich povinnost vám hlídat.....