Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ija1
15. dub 2014

@tarra27 ja po ni ani hlidani nechci 🙂, vim ze nikdo nema povinnost 🙂, asi to budu muset udelat....

tarra27
15. dub 2014

@ija1 tak ji hlídat nedávej, když nechceš..... 🙂 slušně, at třeba přijde ona k vám...ale žádné víkendovky....

ija1
15. dub 2014

@tarra27 nedavam, uz tam 8 m na vikend nebyla... a celou dobu sceny, vycitky, .... ona ji chce sama pro sebe a to jednou tydne chodi sem... kdyz se ji to hodi.... rikam. nedostala hranice a ted se mi to vraci....

shel44
15. dub 2014

Joj..téma ako stvorená pre mňa!! Tu by som mohla byť celý deŇ!
Obzvlášť po dnešku..

scheetje
15. dub 2014

@shel44 Co se udalo?

zelva
16. dub 2014

@ahojholky Tak nepouštět a nepůjčovat tchýni děti pro ní není vůbec trest. Spíš je šťastná jak blecha, že jí nikdo neobtěžuje. Má tchýně je totiž neskutečně líné stvoření, které se zajímá jen o své kámošky a rejpání se v hlíně. Ta kdyby vnoučata neměla, tak je jí to naprosto šuma fuk.. 😔

scheetje
21. dub 2014

Ahoj holky, co si myslite o tomhle: Tchyne me dnes postavila pred hotovou vec.....po kolikate uz?..... ze chteji male zridit stavebni sporeni, az se narodi a jako darek k narozeni, a mesicne ji posilat 500 Kc po dobu 6 let. Kdyz opomenu to, ze to se mnou nekonzultovala a zase si rozhodla podle sebe, tak se bojim, ze bude od tohoto "zavazku" cekat jistou reciprocitu. Ze si malou de facto timto bude chtit koupit, 2 navstevy v mesici za 500,-. A kdyz budeme jezdit mene nebo ji bude vadit neco jineho, vycte nam to. Jsem uz paranoidni nebo s tim mate nektera zkusenost? Ja ji nechci byt nijak financne zavazana. Ucet jsme chteli zridit sami a oni by mohli prispet na narozeniny, Vanoce. Ale moc se mi nelibi myslenka, ze takhle ji bude neco spravovat ona. Mam se na to vykaslat a neresit to? Pripadam si opet manipulovana...

anetka1701
21. dub 2014

@scheetje jak říkáš... Nesla bych do toho ani smykem.

veruunek
22. dub 2014

@scheetje Našemu malému chce moje mamina taky zařídit nějakou vkladní knížku nebo spoření, kam mu budou dávat peníze. To mi nevadí, nikdy nic přes peníze nevyčítala, mě samotné stále platí životní pojistku, penzijko i stavební (prý dokud bude platit bráchovi, který s nimi žije a studuje, tak to bude platit i mě, navíc jedno stavebko mi zrušili a vybrali na rekonstrukci, tak to tím asi i trochu kompenzuje), nicméně tchyně je hrozně přes peníze a té bych to asi nedovolila, chová se šíleně celou dobu, co jsme s mužem spolu a i navzdory tomu, že peníze jsme dávali my jim (abychom je v dobách jejich ,,krize" -rozuměj, když tchyně všechno utratila za kraviny a na účty nezbylo, podrželi), je schopná vyčíst i to, že dali manželovi k narozeninám peníze 🙂 Takže tam bych to nedovolila. Tak asi tak paranoidní nejsi ;)

zelva
22. dub 2014

@scheetje Tak nevím. Moje tchyně spoří oběma klukům sama od sebe. Nepřipadá mi to divné pokud chce babička něco dětem našetřit. Ale já mám tedy exotický typ tchyně 😀 Za to že jim spoří tedy nepožaduje častější návštěvy dětí. Jak jsem již psala výše, nemusela by vnoučata mít vůbec, sama od sebe si je nebere. To jen když už fakt potřebuji - např. jdu s jedním dítětem k lékaři nebo je jedno nemocné, tak to pohlídá. Takže to že jim spoří beru jako jednu z mála kladných věcí u ní. Ale pokud víš, že by tě pak citově vydírala a vyčítala jako že jim spoří a ty jí děti ani nepůjčíš, tak bych do toho také nešla..

ija1
22. dub 2014

@scheetje zaloz ho male ty... a pokud bude chtit, at se podili .... ale nenech se vydirat penezma.....

elvira
22. dub 2014

@scheetje - tak postav tchýni před hotovou věc ty:" rozhodli jsme se, že našemu dítěti zařídíme stavební spoření my, pokud budeš chtít přispět, tak klidně. Pokud chceš zajistit jiný typ spoření, tak klidně..."
Člověk se nesmí dát. Kolikrát se dá leccos zkousnout, když se druhá strana aspoň zeptá, ale tento způsob mi vadí...

elvira
22. dub 2014

Mě tchýně taky zase sejří... díky jejich kecům a několika akcím a tomu, že ignorovali moje narozeniny a svátky /ani sms/, jsme se přestali navštěvovat.
Teď volala, ať manžel přijde s malým... Tak jí muž řekl, co a jak a tchýně:" však se ti žádná křivda nestala..."
Kdybych měla vyjmenovat, co za prasárny nám udělali a řekli, tak jsem tu týden a oni nakonec o ničem neví... my tam prostě nechodíme asi z nějakého svého manýru... 😠
A pak jsem se ještě dozvěděla, že jezdí momentálně kolem našeho domu do práce a uviděli, že malý spal v autě - nenecháváme ho tam, ale když usne, tak v klidu vyložíme nákup, převlékneme se a bereme ho domů /je to na vesnici/. A tchýně:"ať se pak nediví, že je malý furt nemocný, když ho nechávají spát v autě..."
To mě vytočilo... za první - za vnukem se nezastaví, za druhé - nemocný nebyl ani nepamatuju a ona ani neví,protože nás nekontaktuje, za třetí - i když nemocný je, tak ji to nijak neomezuje - vždycky to máme na hrbu my...
Tak jsem se vypsala a je mi zas o krapet líp. 🙂

anetka1701
22. dub 2014

Mně to přijde fakt padlý na hlavu, aby měla holka účet, ALE spravovala jí ho babička :o( Tak kde jsme?? Fakt mi to přijde jako solidní manipulace... Když jsem zakládala dětem účty, byl u toho potřeba rodnej list. Tak bych rodnej list (a pro jistotu ani rodný číslo) nikomu nedala a nazdar... Kamarádka měla kdysi něco podobného, babička si na ní (to jí bylo tak 10) založila stavebko a že jako spoří "pro ní". Nakonec tam posílali něco i kamarádky rodiče, aby měla na studia. Dopadlo to tak, že v pětadvaceti chtěla vybrat peníze aby si vzala hypotéku na byt a světe div se, spoření bylo pryč (a babička pár let zpátky byla na poznávacím zájezdu v Africe). To byla tenkrát dost mela v tý rodině, pamatuju si, jak to řešili (dělala jsem kamarádce vrbu, ta byla úplně hotová, protože s těma penězma počítala a sama si nic nezakládala, protože jí všichni říkali, jak má ty peníze od babičky). Výsledek byl ten, že spolu nemluví - babička uražená, protože si přece spořila sama peníze a pouze použila vnučky jméno a rodina naštvaná na babku... Kde je pravda netuším (nebyla jsem přímo u toho), ale je to fakt mazec... Peníze dětí by prostě prarodiče spravovat NEMELI...

sedmiteckas
22. dub 2014

Holky když to tu tak pročítám...chjo, ty tchyně..taky s jednou bydlím, bydlíme u přítele v horním patře, dole tchyně, občas jeho sestra, která (naštěstí) pobývá v Praze, ale když už jednou za čas dojede domů, stojí to za to. Když tak přemýšlím, tchyně je docela v pohodě, nemyslí to zle. Ale stejně se nevyhnu jejím otázkám - jaktože seš zase bosa, obuj se, ty jdeš ven jenom v triku? Má přehled, kdy kdo jdeme ven atd. Znáte to, vy, které bydlíte společně. Nejvíc mě asi štve snaha o společné vaření. Bydlíme tady skoro rok a už skoro rok to řešíme. Já bych si chtěla vést svoji domácnost, vařit si co chci, kdy chci, aby nám s přítelem třeba ještě zbylo nadruhý den do práce, tchyně má tendence ke společnému vaření, což by mi třeba nevadilo občas o víkendu, ale ne pravidelně... Už jsme se s přítelem spolu tolikrát kvůli tomu pohádali - mu společné vaření nepřijde špatné. Holky, vy, které bydlíte společně s tchyní nebo tak, vaříte si společně nebo každá solo?

kmotrice
22. dub 2014

@scheetje mě to takhle platí tchán. malému udělal stavebko když se narodil, platí mu tam měsíčně pětistovku ale udělal to na malého jméno a manžel stejně sám jako zákonný zástupce musel do banky aby dal rč malého a svoje doklady, na dědečka to napsat nešlo a ani rč bych mu nedala, takže banka to má dobe pojištěný že musíte jít s rodným listem tam 🙂

irous
22. dub 2014

Ahoj, my to máme tak, že jsme stavebko zřidili sami s tím, že když babičky chcí, tak mám pošlou 500 na účet a my to tam přidáme. Spravujem to tedy sami.

scheetje
22. dub 2014

@elvira No prave, mne se na nic nikdy nezepta. Vcera se to manzel zase dozvedel na septacce v kuchyni. Ja takovy styl jednani nechapu... To mas teda taky peklo s tchyni. Aspon manzel stoji na tve strane a netrva na stycich.

zuza01
22. dub 2014

@sedmiteckas My bydleli dohromady, vařilo se dohromady, protože byla jen jedna kuchyň, to by jinak nešlo. Ale byla jsem pod dohledem - čím to mícháš, co tam dáváš... Bylo to přechodné, i tak mi stačilo.
Jinak moje tchýně se momentálně ujala své 33 leté neteře, které loni umřela maminka. A je to najednou nejoblíbenější dítě. Všechno dělá správně, my okolo - hlavně já jsem teda max. neschopná - děláme všechno špatně. Moje zkušenost - pokud je to možné, nebydlete dohromady... Vyslechla jsem si o sobě (nikoli osobně) tak sprosté věci, že kdyby to nebyla matka mého muže, už mě nikdy neuvidí.

scheetje
22. dub 2014

@anetka1701 Dekuji za podporu, manzelovi to prislo jako super napad, nemusi se starat, jen ja v tom citim krysu (jak rikaji Anglicane 🙂 ) a nelibi se mi to. To co se stalo kamaradce dokazuje, ze me obavy jsou na miste.

scheetje
22. dub 2014

@irous Takto jsem to chtela taky, holt tchyne mi chce ridit zivot po svem. 😒

anetka1701
22. dub 2014

@scheetje no... Hele fakt si prosaď svoje, jsem přesvědčená že toto dopadne jenom a jenom blbě :o( Prostě v penězích by měl bejt v rodině pořádek... Já jsem založila oběma holkama účet u komerčky, neplatěj se poplatky, nic a do 30ti tisíc je to solidně úročený. Tak když někdo něco holkám pošle, tak to jde na jejich účty. Ale kdyby jim chtěl někdo něco zakládat sám, tak by u mně tvrdě narazil...

@sedmiteckas bydlíme dočasně v domě, kam jezdí tchánovci na víkendy. Kuchyn je tu jedna, společný vaření ani smykem. Tchýně je příšerná kuchařka, opravdu od ní nejím, protože se to nedá... Sem-tam vyjímka, ale obecně fakt jídlo od ní nepozřu... Dělám to tak, že v týdnu vařím normálně pro rodinu a přes víkendu (až na vyjímky) nevařím a buď dojídáme zbytky z týdne, nebo si namažeme chleba... Tchýně uvaří pro starší dcerku, ta od ní jí, ale já s manželem prostě její jídlo nechceme (bez chuti, rozvařené, pokud do něj nenasypeme hrst dochcovadel nedá se jíst - a to já nedělám ráda). Dřív se nám snažila jídlo nutit, teďka už pochopila a je klid... Sem tam si dáme, ale moc ne... Takto se to dá, ale když tu byla loni přes léto, tak jsem zhubla 5 kilo :oD :oD Navíc když já vařím, furt mi do toho hrabe, kouká na mně, frká, vzdychá a chodí pak šeptat mužovi, že to dělám blbě a že to je hrůza :oD Na to nemám sílu...

nika_sp
22. dub 2014

@scheetje Podle me to malicko paranoidni je. Mimco muze mit stavebnich soreni nekolik. Jestli na nej chce neco sporit tak at si kidne spori. Kazdopadne kdyby si za to neco narokovala, tak bych se urcite ozvala, zeji do toho prece nikdo nenutil. Urcite bych to ale taky nikdy nebrala tak, ze jsou to penize se kteryma pocitam. Pritelovo rodice ted prckovi k roku nechali zalozit nejakej sporici ucet a chteji mu tam davat nejaky penize. Nasi nam pujcili penize na rekonstrukci ale chteji abysme malymu zalozili stavebko s cilovou castkou jako ta pujcka a budeme to splacet tam. A ze to od nich jednou dostane. Vsichni mu ale kupujou spustu veci i mimo nejaky svatky, takze jejich sporeni pro prcka neresim a pocitam s penezme, ktery mu na dalsi ucet davame jenom my.

sedmiteckas
22. dub 2014

@zuza01
@anetka1701 Mě jídlo od tchyně chutove nevadí, spíš jde o princip, že jsem už nazacatku zminila při řeči, že chci vařit sama a ono nic. Ona tchyně není rejpava, že by mi třeba moje jídlo házela, že není dobré atd., jen mi vyloženě vadi to společné vaření a následnému když vaří ona, tak spolecna konzumace u stolu. Pořád starosti, jestli máme dost polévky, toho a toho atd. Teď mám nastupovat za pár týdnů na mateřskou a docela se toho začínám bát, že to bude neustala kontrola od jídla až po dodržování denního režimu. Ale to už jsem někde jinde holky🙂 není prostě nad to bydlet sami.

anetka1701
22. dub 2014

@sedmiteckas my jsme koupili dům... musí se doopravit, čekáme ještě na nějaký papíry co se budou posílat do banky, ale čekám že nejpozději do 14ti dnů bydlíme... Upírám na to všechny svoje myšlenky, protože tady je fakt dusno, nepříjemně a přesně - do všeho strkaj nos, všechno řešej a já to prostě už nezvládám :o(

mimco
22. dub 2014

Já se taky přidávám do klubu. Moje tchýně je svým způsobem hodná žená, jen byla zvyklá, že ji děti a manžel poslouchají na slovo a diví se, že partněři jejich dětí jaksi nee, teda hlavě já. Ona je velký radílek a hrozná stíhačka. Už když jsem byla těhotná, začaly se dít věci. Od 6. m. jsem měla nařízený klidový režim, zkrcoval se mi čípek. Když to zjistila, začala mě kontrolovat a hlídat, bylo mi 30 podotýkám. Když už toho bylo na mě moc, nebrala jsem ji telefon, volala třeba 6x po sobě. když jsem dost rychle nevolala zpátky, volala mželovi do práce, že jí to neberu, když se mu taky nedovolala, zvonili mi u dvěří. Po porodu furt řešila moje kojení, jestli už nechci přestat, hlavně v létě, že malé 4.m. nedávám čaj a že ji mám dát raději na sunar, že bude víc přibírat, měla růstový spurt, tak jednu dobu trošku plakala. Dokonce šla se svou dcerou za mužem do práce, že už si semnou neví rady, že vúbec neposlouchám, že malou trápím žízní, to jsem se tehdy poprvé totálně vytočila a přestala s ní řešit cokoliv osobního, od té doby se jí už taky s ničím nesvěřuju. Všechno totiž okamžitě volá své sestře a své dceři a ty mi pak taky vždycky hned volaly obratem, že co se to jako zase děje. Normální stíha 😝 . Teď je malá nemocná, ona má zájem, to je hezké, jenže každý den volá, jestli jsem dala sirup a jaký, jestli jsem odsávala, kolik měla teplotu a že bych měla dvat raději jiný sirup, že kamarádka říkala, blablabla.......a jestli má na spaní víš hlavičku a jak spala. Strašně mi ty výslechy lezou na nervy. Někdy mám výčitky, že jsem k ní odměřená, ale onje občas napřezdržku. Já se o malou starám jak nejlíp umím, jen to s ní nekonzultuju a k tomuhle to pak vede, narozdíl od ní dážu používt selský rozum, oni jsou v jednom kuse na hromadě u doktorů a každým bebí 😉 .

anetka1701
22. dub 2014

@mimco to je síla :o( Oni ty ženský jsou fakt posedlé i vědět kde si kdo uprdnul :o( Moje tchýně taky musí vědět naprosto všechno a když jí náhodou neřeknu třeba jak dopadla malá u doktorky, hned je zle... Tuhle jsem nechala ležet doma holek průkazky k doktorovi, tak si je hned prohlížela a pak mi ještě říkala, jak jedna příbírá víc jak druhá a že to je divný.... achjo :o( Už taky neříkám nic, jenom se blbě zatvářím a odcházím...

mimco
22. dub 2014

Já ji ignoruju, nic po ní nechci, hlídat neptřebuju, bere si malou jen kd chce ona, já chci mít klid, ať mě furt neotravuje, navíc švagrovka je to samé, když nevolá jedna, volá druhá. Já jsem byla před manželem už jednou vdaná, byly jsme spolu 13let, on pak zemřel, pro mě byl problém celkově se sžít s novou rodinou, nasadili na mě težký kalibr. Už toho mám dost za sebou, životních zkušeností mám habaděj a furt dokola poslouchám stupidní rady, nebyla jsem na to zvýklá u bývalé tchýně a přijde mi ztráta času s ní tlachat o lideh, které já nikdy neviděla, ona má v hlavě hadry, šminky a kámošky. Ať klidně má, ale kéž by si to nechala pro sebe 🙂 .

mimco
22. dub 2014

omlouvám se, blbne mi klávesnice 😉

scheetje
22. dub 2014

@mimco To musi byt hrozne stykat se s takovou osobou. Preji pevne nervy, ja bych to nedala.