Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

mikracek
3. říj 2014

@pupickova to je dobrééé 😀 díky za rozesmání, dneska je to po včerejším pochmurném dni to první, co mě hooodně rozesmálo, díky 😉

zelva
3. říj 2014

@partyzanka91 Ahoj, četla jsem tvůj příběh. Máš to opravdu složité a ten tchán je tedy pěkný hajzl. Takhle tě ponižovat, to je humus. Je to člověk, o kterého bych si neotřela ani boty. Dle mého názoru by se tě měl zastat hlavně manžel. Přeci jen jsi teď ty a dcera jeho rodina, kterou musí chránit. Měl by si s otcem promluvit a říci mu, že se mu nelíbí jak s tebou jedná a že chce, aby se k tobě choval s úctou. Záleží na tom, jestli tvůj manžel toto dokáže si s ním takto promluvit. Jinak bych se s ním stýkala co nejméně. A s tou prací. Opravdu neexistuje žádná práce, kterou bys mohla dělat? Něco, kde tedy není zase až ta důležité něco udělat rychle. Co třeba něco po telefonu- nějaká operátorka v call centru nebo pak práce v zahradnictví, úklidy apod. Je to přeci jen volnější tempo než někde u pasu, kde člověk musí jet hrozně rychle. Jinak držím palce a přeji ať se vše zlepší! 😉

mishaczek7
13. říj 2014

Ahoj všem, jsem tu nová a chtěla bych se taky podělit o své starosti s mou budoucí tchýní.
S přítelem jsem asi dva roky. Bydlíme zatím každý zvlášť, já u rodičů a on u své matky. Abych se dostala k problému. Má tchýně si vymyslela to, že si máme u nich zařídit kuchyni. Byli jsme spolu čtyři měsíce. Tak se to tam muselo dát, jinak by tchýně asi hodně nadávala. Asi po roce si zas usmyslela, že si my dva máme pořídit koberec. To už jsem začala řvát, že si nebudu kupovat podle koberce nábytek a na co se to má kupovat a zařizovat tam, když tam bydlet ani nechci. Chvíli byl klid. Jenže moje tchýně si ráda popije a mého přítele již několikrát vyhodila z jejího baráku i se mnou. Vždy jsem byla potichu, protože jsem se do toho nechtěla plést. Jenže jednoho dne měla zas popité a zase nás dva začala vyhazovat z baráku a já už to nevydržela, tak jsem jí řekla "proč mě vyhazujete z baráku, ve kterém ani nebývám" a už po mě vyjela a nadala mi že jsem svině a kdyby ji můj nezastavil, tak mě snad na místě vyliská. Od té doby jsem tam nebyla (je to asi tak 4 měsíce). Jenže nejhorší je, že ona pořád zařizuje. Ted si přítel musel koupit ten koberec a zase chce na milé kuchyni vyměnit desku a dvířka. Můj přítel asi neví, jak se má chovat. Na jedné straně jeho matka a na druhé straně já, které se nelíbí, co jeho matinka dělá. Mimochodem je v důchodě a nudí se. Podruhé se vdala a oni dva nic jiného nedělají než to, že se dívají na televizi nebo hrají karty. To je veškerá jejich činnost. Nevím jak mám donutit přítele, aby se odstěhoval od matinky, která se jen nudí a zařizuje mu život.

tarra27
13. říj 2014

@mishaczek7 Ty si hlaven dobře promysli, zda chceš být s ním....je to jeho matka a i když si pořídíte dítě, bude se chtít videt s vnoučetem popřípade pak navádet vnouče atd...a přítel pokud už ted nedokáže s mamkou muvit narovinu a v takt běžných vecech říci ne...tak to budeš mít hodně hodně těžké a složité....

anetka1701
14. říj 2014

@mishaczek7 no, můžu ti s jistotou říct, že s tchýní to jiné nebude... Pokud se s přítelem nesestěhujete někam jinam, tak změnu fakt nečekej - ale rozhodně bych na tvém místě neotálela a donutila přítele přestěhovat se co nejdřív - no a pkud nebude chtít, řekla bych "utíkej a nohy na ramena"... Pokud si prostuduješ důkladně fora na téma trápení s tchýní, většina ženskejch je na tom tak, že pokud to začlo blbě, tak se to prostě nezlepší a tak jako tak to pak bejá zabiják vztahu... Já sama říkám, že jestli se jednou s mužem rozvedu, bude to kvůli tchánům - protože to, co předvádějí je občas neskutečný :(

tarra27
14. říj 2014

@anetka1701 souhlas...pro chlapa je to vždy rodina a na druhou stranu pkud má charakter, nikdy se na ne nevyprdne, že by s nimi vůbec nebyl v kontaktu....ale zastat sve ženy se musí...ne být hrubý, zlý....a taky, pokud ted se maminky bojí, je tto víš kde... a natož když přijdou deti...

zase ale pokud chlap je normální, jinak teda, tak je pořád přijatelnejší varianta - chlap super, rodina na houby, než obrácene - s chlapem problemy (gambler, drogy, alkohol, ženy, bez práce a je mu to jedno), rodina super...

mishaczek7
14. říj 2014

tak on se odstěhovat chce, ale nevím kde by se bydlelo... On nechce bydlet u nás, ale nevím proč a na nový dům či byt nejsou zatím finance. A na druhou stranu jeho sestra má tři děti a oni za ní sami nechtějí moc jezdit... asi zjistili co to je zač... taky by se mi nelíbilo dívat se na ožralou babičku... Ale plus je to, že se odstěhovat chce, jen doufám, že jeho drahá matinka nebude dělat problémy a ze sebe chudinku, jak je strašně moc nemocná 😖 (při tom má pozastavenou rakovinu a chodí jen na preventivky).

tarra27
14. říj 2014

@mishaczek7 no, hodně dobře si to promysli....než otehotníš, máš čas......

bielamacka
23. říj 2014

@mishaczek7 mně přijde, že kdyby se ten chlap odstěhovat CHTĚL, tak už je pryč i bez toho, aby řešil, že nemá kde.... pokud ta tchýně chlastá, tak si představ, jak pohodové těhotenství bys asi měla, kdybyste u ní zůstali bydlet. Není nic horšího, než závislý člověk. S mamánky je vždycky problém. Přeju ti, ať to dopadne dobře...

nonacek
23. říj 2014

problemy s tchyněmy ..... tchyně rovnase problém,a ne jeden😈👺😈

denca1988
24. říj 2014

No musim sa podeliť,že taktiež žijem s tchýni v jednom paneláku ,2 patra nad nimi a nie je to nič príjemné....tchan ten k nam ani nepachne,ten je porad na nieco nasrany a s nikym sa nebavi no zato tchyne mi to plne vynahradzuje...chodi bez ohlásenia...vždy si vypýta panáka....(nevravím že sa každý deň ožiera,to nie ale ráda si vypije),keď jej neotváram lebo som vo vani tak je oheň na streche....často píše na mobil ako sa mame a čo robíme ,ak má voľno tak to býva aj denne....teraz sme si pořídili čivavu a každý deň psala že čo robí a nech poŠlem foto....schválne k nám chodila aby ho mohla chúďatko naťahovať a oblizovať čo ja vyslovene neznášam keď to robí tou zafajčenou papuľou....keď ideme niekam tak okamžite správa kam sme šli ,keď sa vrátime tak kde sme boli....a stále nás má pod dohledem....manžel mi povedal,že on to riešiť nebude ,že jemu to nevadí,tak čakám kedy vybuchnem....teraz sa nám má narodiť miminko a ona už hneď že bude furt u nás a že si mení služby aby mohla kočíkovať a prý ju rozmazlí tak že sa posereme....a že je strašná sranda jak malé decká nadávajú.....(to oni neustále).....absolútne im ju nebudem dávať...neviem len ako jej to všetko povedať....myslím ,že rozpútam peklo medzi manželom a mnou...a ona bude zase chúďa.....

mishaczek7
25. říj 2014

bielamacka: tak já u tchýně bydlet nebudu, protože vím, že tam by vše bylo podle jejího a můj názor by jí vůbec nezajímal... a příteli asi nic jiného nezbude než bydlet u nás, protože ví, že já s ní v baráku nevydržím... akorát chudáci moje budoucí děti, jestli je bude chtít tchýně vidět... Podle mě s ní nikdo v baráku nevydrží, maximálně její dcera, která nedělá, protože je strašná chudinka s malým děckem (holce je 7 let a je ve druhé třídě)... s ní si totiž ráda napije a vůbec jí nevadí, že ty chlapi střídá jak ponožky a holka poznává každou chvilku různé "tatínky"...

sedmiteckas
25. říj 2014

@denca1988. Pokud tohle tvůj manžel nechápe, tak to budeš mit hooodne těžké holka..

denca1988
25. říj 2014

@sedmiteckas no to je mi jasne,ešte dúfam,že keď sa malá narodí tak konečne uvidí sám ako to naozaj je.....stále dúfam nič iné neostáva.....

sedmiteckas
25. říj 2014

@denca1988 Nechci tě nějak odrazovat, ale pokud má manžel takový postoj už teď, myslím, že s příchodem miminka se nezmění...abys naopak nebyla ty za tu špatnou, že jeho mamce nechceš malé půjčovat...vážně tě nechci strašit. Chlapi to prostě vidí jinak kolikrát. Mám to doma. Co vadí mně, například že jeho mamka/sestra k nám nahoru chodí bez zaklepání atd., to je mu úplně jedno.

denca1988
25. říj 2014

@sedmiteckas no je pravda ze jemu nevadi nic...neostava mi nic ine jen si povedat svoje,len na to asi nemam...myslim ale ze konflikt pride v porodnici ked malu veme a tou zahulenou hubou ju bude chciet pusinkovat...to ma odvezu asi

sedmiteckas
25. říj 2014

@denca1988 Tak přeji pevné nervy a hlavně klid...

denca1988
25. říj 2014

@sedmiteckas dakujem,tebe tiež 😉

odavika
25. říj 2014

@denca1988 Mě přijde, že se doma prostě nudí, tak chodí k vám, aby se zabavila. Tak mě napadlo, jestli by nebylo vhodné jí pořídit taky čivavku, když má tu vaši tak ráda? Bude s ní muset chodit ven, doma se s ní taky zabaví... A vás by si mohla všímat méně. Zkousl by to tchán, kdyby tchýně dostala třeba k Vánocům pejska?

achjonetusim
25. říj 2014

@denca1988 Presne jak pise odavika, ja bych ji k vanocum poridila uuuuzasnej darek, stenatko civavky pokud mozno stejny pohlavi jako mate vy - vetsi sance ze se nebudou muset navzajem 😉 😀

odavika
25. říj 2014

@achjonetusim No vidíš, ty jsi ten nápad dotáhla k dokonalosti 😀

denca1988
26. říj 2014

@odavika no bohuzel ona oz psa ma,ma fenku krizenca ktora nasho psa naprosto ignoruje...a porad ju taha sebou k nam🙂)) ja nikdy nebudu mat klid,jedine ze sa raz odstahujeme,aj to nam rekla ze chce izbu kde bude prespavat....

marukm
26. říj 2014

@denca1988 Nezávidim. Já bych s tchánovcema v jednom baráku nevydržela .U nás šlo teda o něco jinýho, ale nejdůležitější je prostě postoj manžela. On sám by měl přijít na to, že takhle teda ne. Jinak budeš vždycky ty ta špatná, ať uděláš cokoli.

martiina_k
26. říj 2014

No holky, teda nezávidím vám. Oproti některým z vás jsou moje starosti malicherné... jenže já to vyřešila.... (aspoň částečně)
Můj manžel je jedináček, takže fixace rodičů na něj byla obrovská. Když jsme se dali dohromady, tak jsem končila výšku a moje práce není úplně všude, chtěla jsem jít pracovat hned a nechtěla čekat, až se někde v místě bydliště uvolní místo, takže jsme se odstěhovali (resp sestěhovali k sobě, do té doby jsme spolu nebydleli). No a rodiče (oboje - jak moje, tak jeho), máme dvě hodiny cesty autem (každé teda na jinou stranu). Zpočátku jsme jezdili co 14 dní, takže jeden víkend k našim, jeden víkend k jeho rodičům, až mi to lezlo na nervy, protože jsem chtěla po práci také nějaký odpočinek a né pořád někam courat. No to odstřihnutí pupeční šňůry trvalo dlouho, tak min. 4 roky, ale teď už jsme na intervalu návštěv 4-5 týdnů a snažím se to ještě prodlužovat. Nejezdím k jeho rodičům ráda, manžel moje "starosti" ohledně jeho rodičů nechápe, pochopitelně je bere takové, jací jsou, protože v tom vyrůstal. Tak už se většinou ani nesnažím mu to vysvětlovat. Ale z počátku "musel" přijet, protože na zahrádce (na kterou nikdo nechodí, oni ji nechtějí prodat, protože ji chtějí R. "odkázat" - že bysme jezdili na zahrádku, která je skoro 150km daleko, to fatk ne) musí posekat trávu, nebo v zimě musí odházet sníh apod. Upozorňuju, že jeho rodičům není 90roků, jsou oba pohybliví, o holích nechodí, takže takové věci by zvládli i sami, kdyby chtěli. "Musel" přijet, protože musel mamku odvézt k doktorovi - ten doktor je 10km daleko, žádná strašná cesta, mamka je pohyblivá, samostatná, svéprávná 😀 cestu autobusem fakt zvládá... když jsem řekla, že pomůžeme, ale jako kvůli 10km cesty k doktorovi fakt R. nepojede 150km, ať se táta zvedne z gauče a jede s mamkou, když to teda "sama nezvládne", tak nakonec manžel pochopil a nejel. No ale řeknu vám, že to odstřižení pupeční šňůry bylo někdy dost bolestivé, ale myslím, že se celkem zadařilo. Takže holky, nebydlet s tchánovcema v jednom městě, odstěhovat se někam aspoň dvě, tři hodiny cesty daleko. On ten vliv pomalu odpadne, ale dá to práci ...

denca1988
26. říj 2014

@martiina_k no my zaciname stavet barak z jara ale je 15 km z mesta ostrava,je to male mestecko hned pobliz....kedze mame obaja praci v ostrave tak sme nechceli daleko...kazdopadne ked sa snazim manzelovi nieco pekne vysvetlit tak pry nemam cist tie kecy bab z konika a zacit sa chovat a byt pozitivna....na slucku

martiina_k
26. říj 2014

@denca1988 hmmm, 15km je málo, to je tam budeš mít nakvartýrované pořád. Moje tchýně je hypochondr, i když některé nemoci fakt má, ale když se jí zdá, že je dlouho bez mého manžela, začne mít všechny nemoci světa, i se nechá hospitalizovat, když se zeptáme doktorů, co jí je, tak nám nepřímo řeknou, že to je od psychiky.... že jí udělali všechny vyšetření a nikde nic nenašli... no a takto to je min. dvakrát do roka ☹ kdybysme bydleli 15km daleko, to by bylo pořád - R. přijeď, není mi dobře, potřebuju nakoupit, potřebuju odvézt k doktorovi, potřebuju to a támhleto....

denca1988
26. říj 2014

@martiina_k tak to nasa zase sere na sve zdravi,ta nepachne k lekarovi aj ked ma ucpane zily na nohach a modre obe....no zase bohuzel rada sa k nam porad cpe....neviem,cakam uz len co bude v porodnici,tam vybuchnu prvy krat si myslim...a pak s mikinkem mi uz bude jedno co ona rekne,bude po mojom,chci mat klid s malou a uzit si ju a ne trpnut denne kedy a kolikrat klepne na dvere....a manzela poslu bydlet dole ak bude mat problem

bielamacka
28. říj 2014

@mishaczek7 no to je síla, chudák dítě ☹(( to si vždycky říkám, že je někdy škoda, že rodiče si člověk nevybírá.....

nonacek
28. říj 2014

@dludli no jo no tchyne ....... Tot nekonečny témat.......... o tchynich mám nejradši cerny humor 😉😉 tchyne,pivo a uzeny nejlepší studený....😅 ale ženy na druhou stranu my také Budem tchyne😈😈😈😈

mishaczek7
29. říj 2014

@bielamacka jo a má budoucí švagrová má dohromady tři děti, ale jen to jedno bydlí s ní... nejstarší je totiž u jedné tchýně, prostřední u druhé tchýně a třetí má sebe a to se pořádně nedokáže postarat...