Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

shine2015
8. pro 2017

@vladimira_b_l já chápu proč tu píše - má nadhled a zkušenosti, snaží se,aby holky jako ty ale i ostatní co se trápí, se snažily vidět i situaci z druhé strany....

Nadávánim hádkama se to nezlepší.....

kristyn.g
8. pro 2017

@dasenka888 ale tak asi je na vás co si necháte líbit ne? manžel by asi měl být trošku důraznější, telefony na dovolené ztlumit a nebrat, zavolat zpět jen občas s tím že jste neměli čas. A do výběru pozemku proč je do toho zapojujete? My jsme naše postavili před hotovou věc když jsme vybrali byt, který byl jen na papíře zatím. Zajímali jsme se o názor až když jsme se vážně rozhodovali, spíš už jsme byli rozmyšlení, rozmlouvali nám že to může krachnout a že nebudeme mít nic a že máme vybírat co už je postaveno (tak takové by se ale nedalo sehnat, rozprodané dřív než to postavili), a šli jsme si za tím i přes bubákování a jak jsme rádi a všichni uznali... a jestli jsi při těle? já jsem víc než při těle, manželovi rodiče mu rozmlouvali zpočátku ale on říká že se mu líbím a líbí se mu macaté holky a hotovo. 🙂

dasenka888
8. pro 2017

@kristyn.g Jak jsem již psala, přítel má telefon nahlas a musí ho brát vzhledem k věku svých rodičů. Od doby kdy jeho mamku odvezli s infarktem do nemocnice telefon nahlas má vždycky. A bohužel s tím pozemkem je to tak, že jeho maminka jednou měla barák s prvním mužem, který stavili a přítel si asi taky na jednu stranu myslí, že to co řekne maminka je svatý i když tomu tak v mnoha případech není... Samozřejmě, že projekt baráku jsme vybrali společně s přítelem, ale bohužel už jen čekáme na pozemek. A mamka do něj hustí , že v tom baráku bude bydlet celej život a že si má počkat na to až ta obec vyvěsí mnohem levnější pozemky... Je to všechno se vším a tím, že je jedináček, tak asi taky na jednu stranu nemá moc šancí tohle konzultovat s někým kdo by tomu také trochu rozumněl...

mapita
8. pro 2017

Já po svý tchýni nechci nic víc než respekt a slušné chování, já se k ní také chovám slušně a respektuji ji. Nabízím pomoc, vozíme domácí zeleninu, vejce a tchyně není schopná se ke mně chovat slušně. Někdy je jak milius, jindy je uražená, ani nevím proč, nekomunikuje, ignoruje mě. Když ji oslovím, je schopná se v půlce slova zvednout a odejít. Už mě to tak vytočilo, že jsem řekla dost, jezdit tam nebudu. Tak tam manžel jezdí sám, chápe mě, sám se tam objevuje maximálně jednou za měsíc, vztahy v rodině nemají dobré.

Vzhledem k tomu, že jí nedůvěřuju, tak tam ani syna beze mě nepustím - je velice neopatrná a syn ještě malý, manžel u ní často něco opravuje a vylepšuje, takže by syna neměl pod dohledem. Na Vánoce to nějak přežiju a pak mě zase dlouho neuvidí. Něco jiného by bylo, kdyby ji měl manžel rád, kdyby to opravdu byla "maminka", tak bych se pravděpodobně přemohla. Ale když mi vypráví o jejich dětství, je mi do breku. A fakt nestojím o to, aby byl syn svědkem, jak se ke mně "babi" chová. Myslím, že "krev" není zárukou kvalitního vztahu a neměla by ani být bičem. Buď stojíme o vzájemně dobré vztahy oba nebo ne, a je jedno jestli je to otec, sestra, tchyně nebo sousedka.

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasenka888
8. pro 2017

Holky a co vůbec dostáváte k Vánocům od tchýně 😧? Já loni dostala spodní prádlo :D Hodim Vám fotku pro představu 😂 Podle tchýně jsou na mě akorát ty bílé kalhotky :D Ty zelené jsou pro srovnání mé... :D

jaanicce
8. pro 2017

@dasenka888 To je v pohodě, já dostala krabičku čaje s molama 😂😂

kristyn.g
8. pro 2017

@dasenka888 ono jestli jsou starší tak je to bohužel problém jestli se nudí a k tomu je jedináček a mamka nemá dost svých zájmů ☹ to je pravda no, ale tak bylo by lepší aby jí řekl jasně že nemůže volat dvakrát za den, že co když bude volat a bude si myslet že zase volá s nějakou maličkostí a ono to bude vážné a nastavit si že když to nebude vážné tak volat třeba jednou za dva dny, nebo se domluvit že budete volat vy.
Nějaká pravidla to chce, nemusíte si nechat skákat po hlavě. Třeba s tím pozemkem si máma myslí že nemáte kam spěchat, tak si stanovte limit do kdy tedy budete čekat, ono až vám fakt něco hodně padne do oka a fatk budete vědět že to je ONO tak to poznáte a jděte do toho 🙂 Hledání pozemku je běh na dlouhou trať také jsme hledali přes rok a nakonec jsme koupili byt se zahradou.
Asi byste se měli nejdřív domluvit spolu abyste se netrápili užili si dovolenou atd abyste neměli spolu pak rozbroje.

dasenka888
8. pro 2017

@jaanicce :D Tak to já běžně dostávám prošlé bonboniéry, ale na takovou topovku jsem štěstí ještě neměla 😂

kristyn.g
8. pro 2017

@dasenka888 😀 já dostávám podobné dárky.. to je normální

jaanicce
8. pro 2017

@dasenka888 Tak to já ne, narozeniny a svátek- to jako nikdo neví kdy mám, ale Vánoce neokecáš, že.. 😨😨

dasenka888
8. pro 2017

@kristyn.g To tady bylo už několikrát , že přítel mamce řekl, že mu nemůže volat večer takové hovadiny, že se bojí , že se něco stalo s tátou... A nebo i normálně přes den se jí řeklo, že jedeme pryč na výlet a ona do toho furt volá... Už tolikrát jí přítel řekl, že nepřijede, že jsme pryč a ono jí to nějak nezajímá... Přes den když chodíme do práce volá jednou pokud se tam přítel nestihne stavit co je nového... Ale jakmile ví, že jedeme pryč tak volá furt... S tím pozemkem to je složitější to je pravda a opravdu už 3/4 roku hledáme a já jsem akorát stresovaná tchýní protože podle ní je na všechno času dost... :(

dasenka888
8. pro 2017

@jaanicce Tak to mi dej vědět, co dostaneš letos... :D To jsem na to opravdu zvědavá... :D

jaanicce
8. pro 2017

@dasenka888 Expert na vyjádření odporu dárkem je moje teta. Jednou jí strašně vytočila sestra. Teta dělá do kosmetiky, tak jsme vždycky všichni dostávaly hromadu kosmetiky. No a tak jsem rozbalovala.. rtěnku,stíny,krém, kosmetickou taštičku, atp.. Ségra natěšená co jí teta dá, rozbalila papírový betlém (takový ten za 15korun) 😂😂😂

kristyn.g
8. pro 2017

@dasenka888 a proč volá furt že je zvědavá co zrovna děláte, kam zrovna jedete atd? a co kdyby jí párkrát "odpálkoval" ve smyslu jestli se děje něco důležitého? na otázky odpovídat, zavolám ti tehdy a tedy a povím, teď ne. Třeba by jí to přestalo bavit časem když by přestala dostávat
informace o aktuálním dění

jaanicce
8. pro 2017

@kristyn.g
@dasenka888
Oni si hlavně koledujou o to, že až se něco OPRAVDU stane, tak to nevzmete jak z nich budete otrávený..

dasenka888
8. pro 2017

@kristyn.g To už také udělal nekolikrát ona se naštve a vydrží jí to maximálně do dalšího dne.... :D Ona mu volala třeba s otázkou jestli jsem mu uvařila oběd... :D Vařím na každý den, proč bych mu neuvařila... ? :D Přesně to jí odpoví a ona, že myslela, jestli nechce přijet na oběd a on , že nechce, že to máme z ruky a že se můžou domluvit na jindy.... Až nebudeme spolu někde mimo Ústí... Mě spíš přijde, že ona tak trochu žárlí... Ale já to na jednu stranu chápu a furt jí v některých okamžicích omluvuji s tím, že on byl její vytoužený dítě...
@jaanicce To zase ne... To mě by hanba fackovala, i když vím, že mě nemají rádi a v noci volají tak přítele budím, aby jim to zvedl... 🙂

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristyn.g
8. pro 2017

@dasenka888 no tak by se urazila ještě párkrát 😀 a bylo by no.. nemá se přeci proč urážet... ale ono je to nepříjemné jakákoliv změna, příjemné to určitě nebude. a co teprve až to mimčo bude, když teď nejsou hranice.

anelamates
8. pro 2017

@vladimira_b_l Píšu sem proto, že je to veřejná diskuze a nikde není uvedeno, kdo smí a nesmí. A snažím se jen poradit. Pokud si myslíš, že sem musí psát lidi jen stížnosti, je to omyl. A chci vám jednoduše říci - už na základě toho, co jsem si užila já - že to skutečně nemá cenu kazit si život. Na to člověk nemá dost času, aby se trápil pro blbosti. Dárky, pořád - bože no tak nedostanete, a co? za celý život - a jsme s chlapem skoro 40 let, jsem od tchyně dostala jeden dárek, svetr. Moje děti nedostaly nic krom čokolády a políbení na cestu a taky žijem. Hodte se do klidu a nekazte si vánoce a je to. A ten dárek si kupte. Vážně to nestojí za to, jsou v životě mnohem a mnohem horší pekla.

shine2015
8. pro 2017

@anelamates tady to podle mě nemá smysl - holky toto slyšet nechtějí.... každého vyber.... třeba k tomu časem dojdou 😉 Já jsem k tomu časem taky musela dojít..... 11let skoro mi to trvalo..... mej se krasne!

anelamates
8. pro 2017

Děkuji, ty taky. Ony na to taky jednou dojdou, i mně to trvalo pěkných pár let a ted už se tomu jenom směju. Mít tak ještě jenom tyhle starosti.

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
shine2015
8. pro 2017

@vladimira_b_l Heled já když tady čtu to jak reagujes komunikujes.... tak se ani nedivim ze mas problém s tchýni 😄 Mej se hezky..

bayt
8. pro 2017

@anelamates no a jak bys tedy řešila třeba moji situaci? psala jsem o tom asi stranu nazad...my žádné vyhrocené konflikty nemáme...a stejně jen co se máme vidět, mívám žaludek na vodě a manžel už někdy taky

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
shine2015
8. pro 2017

@vladimira_b_l to jak se chová tvoje tchyně je jedna věc... to jak se chovas ty tady na diskuzi je věc druhá....
Je mi úplně jedno co si myslíš o mě, jen se mi potvrzuje, ze jsem se v tobě nespletla .... 😏
Mej se...

opifka
8. pro 2017

Myslím si, že postěžovat si, ať už na banality nebo opravdový problémy, co zažíváme s tchýněma, je docela normální ne? Nechápu pak ty mírumilovné bijky, co tu krotěj ostatní mamky, co mají kolikrát ještě rudý kola před očima. Mně včera někdo říct Vyřeš to v klidu, tak ho nacpu do mísy hlavou napřed, jak jsem se vytočila 😂

Přečetla jsem pár příspěvků a teda musím říct, že zlatá moje tchýně, ač mám občas chuť jí majznout něčím po hlavě (zrovna včera, hrozně se naštvala na muže, že plácnul syna po zadku za to, že neuklidil hračky a ještě vřeštěl, že to uklízet nebude a půl dne se s ním nebavila..jak kdyby byl ňákej tyran...bum a dneska mu jí lískla na candulínu ona sama, protože na ní byl hubatej..ale to jsem už nekomentovala :D ).

Nejvíc mě tu teda dostaly ty spoďáry a sežraná mikulášská nadílka, to je fakt něco 😂 👍 A ty, co mají opravdu problémové tchýně..to je prostě smutný no. Ale člověk s tím člověk moc nenadělá...

rebe
8. pro 2017

@shine2015 Tohle je to tvoje "já bych hned všechny tak nesoudila"? Že někoho odsoudíš na základě několika příspěvků v jedné diskusi? Máš právo na svůj názor, můj názor zase je, že to od tebe byla vůči Vlaďce hodně hnusná podpásovka.